X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Prośba o pomoc w interpretacji wykresu
Odpowiedz

Prośba o pomoc w interpretacji wykresu

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2015, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    littleladybird wrote:
    Głowa do góry kochana :) Ważne żeby wiedzieć na co się leczyć.
    Ja mam podejrzenie PCO i robię badania by to wykluczyć/potwierdzić. Nie mam nadwagi, ale mam problemy z cerą i nadmiernym owłosieniem :/
    Też mam cykle raczej bezowulacyjne, w tym cyklu zapowiadało się, ze owulka będzie, ale jednak chyba nie :(
    głupia temperatura:(

  • littleladybird Autorytet
    Postów: 3539 1948

    Wysłany: 14 maja 2015, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Picja wrote:
    głupia temperatura:(
    Głupi pęcherzyk, który nie pękł :P

    05ludzik.gif "Życie ma tyle samo wad ile zalet."
  • Liskova Autorytet
    Postów: 1419 748

    Wysłany: 14 maja 2015, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skierka, a jakie badania powinnam zrobić?
    Muszę poczytać o objawach PCOS. Nie widać tego na USG? Bo robię często i nikt nigdy nic nie mowił.

    Zerknęłam, ale sama nie wiem... Niby na USG powinno być widać.

    Możecie spojrzeć na moje wyniki? (TSH, FT3, FT4)?: https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-ogolne/tsh,6877,2.html?sd=1

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2015, 20:56

    dqpr2n0aywig57pz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2015, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liskova wrote:
    Skierka, a jakie badania powinnam zrobić?
    Muszę poczytać o objawach PCO. Nie widać tego na USG? Bo robię często i nikt nigdy nic nie mowił.
    PCO to kilka różnych objawów i "schorzeń", dlatego nazywa się zespół i mi kazali przede wszystkim usg (czy nie ma sznura pereł w jajnikach), badania hormonalne (progesteron, dheas, prolaktynę, androstendion, testosteron i tarczycowe), miałam jeszcze rezonans i tomografie głowy, czy nie ma guza przysadki. No i objawy zewnętrzne (np. nadmierne owłosienie, mocne pmsy, nerwowość, wypadanie włosów typu męskiego). Co do samego usg to nie zawsze to potwierdzenie. Bo czasem można mieć usg z objawami a tego nie mieć, albo odwrotnie.

  • Liskova Autorytet
    Postów: 1419 748

    Wysłany: 14 maja 2015, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego, co opisałaś, to:
    - na USG nigdy nic nie było
    - z tych badań, to robiłam tarczycowe (post wyżej) + prolaktynę (ta w normei)
    - rezonansu, tomografii nie miałam

    Nerwowa jestem bardzo, ale to w związku z inną chorobą, która działa na OUN :/

    Włosy mi wypadają (ostatnio trochę się uspokoiło).

    dqpr2n0aywig57pz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2015, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tą prolaktyną też różnie bywa...bo ja mam w normie- górnej ale normie i mi ginekolog powiedział że ta po obciążeniu ważniejsza- ale nie robiłam. Ja tez nerwowa i to mi prolaktynę podnosi bo ja histeryczka i znerwicowana człowiek:(. W zasadzie nie wiem jak lekarze to diagnozują. Kupiłam nawet sobie podręcznik akademicki ginekologia i położnictwo i czytam- medycyna to było moje marzenie ale założyłam własna firmę po studiach i juz nie było czasu na pasję:)więc pozostało czytanie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2015, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny ja normalnie mialam prl 24 - wiec przy gornej granicy... a i tak na zbicie dostalam tabletke bromka i teraz mam ja w normie... od wyniku 20 juz jest lekka hiperprolaktynemia... niedawno mialam robiona z obciazeniem i mialam po godzinie 16-krotny wzrost, gdzie powinien byc ok 5-6 wzrost... czyli wyszla czynnosciowa... ale zdania sa podzielone - jedni robia z obciazeniem, a inni mowia, ze to bez sensu i nie zlecaja tych badan - zalezy wiec na jakiego lekarza sie trafi...

    ps ja tez ogolnie nerwowa jestem i w sumie zawsze bylam :) <3 moze taki juz mamy temperament, ale co nie zmienia faktu, ze prolaktyna okreslana jest mianem "hormonu stresu"...

    dokladnie jak Picja piszesz - PCOS to zespol objawow, ja mma o podlozu jajnikowym... objawy podobne do ciebie...

    pamietajcie dziewczyny by nie wierzyc slepo lekarzom, mi moj stary gin przez kilka lat wmawial ze moje 60-70 dniowe cykle sa ok, a jak przyszlo do staran - to okazalo sie PCO i zaburzenia hormonalne, ale o tym juz sie dowiedzialam u innego gina... warto konsultowac sie z kilkoma, dla potwierdzenia i dla swietego spokoju :)

    z tego co zdazylam sie dowiedziec, przy PCO najlepiej miec dziecko do 25 rou zycia - ale co, jak ja np nie mialam w glowie wtedy dziecka, teraz od prawie 2 lat sie staram, a mam 27... mam nadzieje, ze w koncu mi sie uda, wam rowniez zycze powodzenia :)

  • Skierka Autorytet
    Postów: 1063 378

    Wysłany: 14 maja 2015, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liskova w diagnostyce PCO ważne jest badanie lh i fsh Jeśli stosunek lh do fsh jest powyżej 1,5, to trzeba rozpocząć diagnostykę w kierynku PCO. Ważny też jest poziom testosteronu. Podwyższony może świadczyć o pco. Tych badań nie widzę u Ciebie kochana, ale może źle patrzę? Prawdą jest, że pco to zespół objawów i jeden z nich nie świadczy o chorobie, ale jeśli lekarz uzna 3 objawy z wielu, to już powinien leczyć w tym kierunku. Objawy, to m.in. brak owulacji, lub jej zaburzenia, nieregularne cykle, nadmierne owłosienie, ten stosunek lh i fsh, obraz usg itd. Dlatego najlepiej zacząć od badań z krwi ;) A prolaktynę ile masz dokładnie? Ja mam 20,9 i choć do normy jeszcze brakuje troszkę, to już jest za wysoka. Do starań powinna być max 15. No i ten progesteron 7dpo jest ważny. Od tych badań trzeba zacząć :) Wszystkie poza progesteronem możesz zrobić między 2 a 4 dc :)

    Nelly 10.2008, Nicol 05.2010,
    Marcel 01.2013, Kaya 09.2014 29tc [*]
    yuudhqvk9d8kvr2u.png
  • Maxima Autorytet
    Postów: 297 105

    Wysłany: 15 maja 2015, 04:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Porada dnia
    Jedz dużo marchewki. Jest ona bogata w beta karoten i witaminę A, które mogą pozytywnie wpłynąć na zwiększenie ilości i jakości śluzu szyjkowego.

    Tak pisze dzisiaj na OF u mnie. U Was to samo ?

    0d1y3e3k6tpiot5r.png
    30.05.2004[*] 5 tyg.
    15.08.2014[*] 6 tyg.
    89554e5b2dd7fc480db40ad2398d7c04.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2015, 06:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie temperatura sie utrzymuje... szkoda ze teraz nie bede jej mierzyc... do zobaczenia w poniedzialek.

  • Liskova Autorytet
    Postów: 1419 748

    Wysłany: 15 maja 2015, 06:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciri, udanego wyjazdu! Ja mam za tydzień wesele :)

    Maxima, tak, taką samą radę mam.

    Skierka, dzięki za wyczerpującą odpowiedź, jak zawsze pomocna <3
    Badania robiłam w lutym i prolaktynę miałam 8,98 (norma 4,79-23,30), wtedy też TSH było lepsze: 1,830 (norma 0,270-4,200).

    U mnie skok do góry!

    dqpr2n0aywig57pz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2015, 06:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie ślimaczy wzrost...a miałam nie mierzyć:)!

  • littleladybird Autorytet
    Postów: 3539 1948

    Wysłany: 15 maja 2015, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciri masz dar przewidywania przyszłości :D tempka w górze :P

    Też mam prolaktynę niby w normie, ale w górnej granicy. I jestem bardzo nerwowa, wiec to może przez to :/
    Lekarz podejrzewa PCO, na USG był widoczny sznur pereł w jajnikach. Testosteron też mam w górnej granicy normy. TSH ostatnio mi wyszło 2,19. A w następnym cyklu będę robić LH, FSH, estradiol, DHEA-S.

    Maxima wrote:
    Porada dnia
    Jedz dużo marchewki. Jest ona bogata w beta karoten i witaminę A, które mogą pozytywnie wpłynąć na zwiększenie ilości i jakości śluzu szyjkowego.

    Tak pisze dzisiaj na OF u mnie. U Was to samo ?

    U mnie też to samo :)

    Dziewczyny pięknie rosną Wam tempki, niech już tam do góry zostaną :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2015, 07:29

    05ludzik.gif "Życie ma tyle samo wad ile zalet."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2015, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Little to przyznam Ci sie ze pracuje jako wrozka nie zawodowa ale na smsach odpisuje na pytania (polega to na tym ze wymyslam co odpisze nie rozkladam kart ani nic. Czyli wielka sciema) i ostatnio rzeczywiscie kilka razy cos udalo mi sie przewidziec ;p

    littleladybird lubi tę wiadomość

  • littleladybird Autorytet
    Postów: 3539 1948

    Wysłany: 15 maja 2015, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zacznij na tym zarabiać :P

    05ludzik.gif "Życie ma tyle samo wad ile zalet."
  • Liskova Autorytet
    Postów: 1419 748

    Wysłany: 15 maja 2015, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Little, ładny wzrost!

    Picja, też do góry! :)

    Kurczęęęę, nie chcę się nakręcać, ale mój skok dzisiaj całkiem niezły :)
    Myślicie, żeby zatestować w niedzielę, czy czekać do środy?

    Maxima lubi tę wiadomość

    dqpr2n0aywig57pz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2015, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napisalabym "czekaj" ale właśnie mam w dłoni test na jutro:p

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2015, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mnie tak wlasnie cyce bola ze az sie poplakalam... dzisiaj tak zaczely... jak tp nie fasola to ja zwariuje...

    Maxima lubi tę wiadomość

  • Skierka Autorytet
    Postów: 1063 378

    Wysłany: 15 maja 2015, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liskova mi testy zawsze wychodziły wcześniej,więc jak Ci testu nie szkoda,to sikaj. A nóż znajdziesz bladziocha ;) Trzymam kciuki bardzo mocno!

    Ciri baw się dobrze! :)

    Powodzenia wszystkim oczekującym :)

    Nelly 10.2008, Nicol 05.2010,
    Marcel 01.2013, Kaya 09.2014 29tc [*]
    yuudhqvk9d8kvr2u.png
  • Liskova Autorytet
    Postów: 1419 748

    Wysłany: 15 maja 2015, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A taki rossmanowski test będzie okej?

    dqpr2n0aywig57pz.png
‹‹ 107 108 109 110 111 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ