X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Prośba o pomoc w interpretacji wykresu
Odpowiedz

Prośba o pomoc w interpretacji wykresu

Oceń ten wątek:
  • Stinka Ekspertka
    Postów: 159 73

    Wysłany: 11 sierpnia 2013, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fizo Ovu zaznacza owulacje jak wystapi skok temperatury przez co najmniej 3 dni.

    8599gov35hcg7r21.png
  • niania Koleżanka
    Postów: 80 15

    Wysłany: 11 sierpnia 2013, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,

    mam prośbę czy mógłby ktoś zerknąć na mój wykres? nie wiem dokładnie jak go się tu wstawia więc spróbuję tak https://ovufriend.pl/biezacy-cykl.html#
    Czy to możliwe żeby owulacja była tak wcześnie???

    Niania ..
  • nutka Autorytet
    Postów: 1577 2184

    Wysłany: 11 sierpnia 2013, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niania- jak podajesz taki link to nas do naszego cyklu bieżącego przenosi. Na dole wykresu masz coś w stylu udostępnij czy coś. I stamtąd link skopiuj;)

    f2w39n73l8deede4.png
    90zm9tq.png
    Jezu ufam Tobie! Jezu Dziękuję Ci!
  • niania Koleżanka
    Postów: 80 15

    Wysłany: 12 sierpnia 2013, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki....ale po wpisaniu dzisiejszej temperatury system zmienił że jednak nie było jeszcze owulacji

    Niania ..
  • skowronka Znajoma
    Postów: 23 0

    Wysłany: 12 sierpnia 2013, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Po różnych przejściach i paru cyklach starań, które zdawały się nie mieć końca zdecydowałam się mierzyć temp. Tutaj mój wykres, o dziwo wszystko wydaje się wyglądać jakoś normalnie (chyba przez urlopowy luzik). Biorę kwas foliowy i duphaston od 16 dc.
    https://ovufriend.pl/graph/64363966a9779f3767955ba7b7cec5fa
    Moje pytanie dotyczy skoku temperatury. Czy jeśli przed potencjalną owulacją temperatura była w poniżej 36, to czy skok do okolicy 36,17 i dalszy wzrost może dawać jakieś nadzieje?
    Dzięki i pozdrówka,
    Ania :)

    bazooka tube on my shoulder
  • skowronka Znajoma
    Postów: 23 0

    Wysłany: 12 sierpnia 2013, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha, nie widać serduszek na wykresie, szkoda, że nie jestem wiatropylna ;) ale serduszkowanie było w 12, 13 i 14 dc.

    bazooka tube on my shoulder
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 12 sierpnia 2013, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawsze masz takie niskie temperatury? Badałaś sobie kiedyś tarczycę? Skok niby jest, ale temperatury masz strasznie niskie... Poza tym trudno powiedzieć, czy to TEN skok, bo nie ma 6 niższych temperatur przed skokiem.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • skowronka Znajoma
    Postów: 23 0

    Wysłany: 12 sierpnia 2013, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badałam tarczycę, ft3, ft4 i tsh w normie, ale wyszła hiperprolaktynemia czynnościowa (16x urosła po podaniu tabletki) i od następnego cyklu mam brać parlodel.
    Temperatur nie mierzyłam nigdy tak rano więc nie mam punktu odniesienia, teraz np. mam 36,92*C. To jest nowy termometr, miał być taki super ekstra, ale jest chyba do bani. Dziś w nocy córka dostała gorączki i pod pachą pokazał jej 37,5, w pupie 38,7, a w buzi 38. Mi nie powtórzy dwóch takich temperatur, obojętnie o której godzinie mierzę.

    bazooka tube on my shoulder
  • fizjo Autorytet
    Postów: 560 476

    Wysłany: 12 sierpnia 2013, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej,
    patrząc na moj wykres, powinien byc jutro skok temp.?

    12f4e27c7c195ea98482c9b20c102d3f.png

  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 12 sierpnia 2013, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,ja również jestem nowa i chciałam prosić o interpretacje mojego wykresu... detektor wskazał 98% szans na poczęcie, ale przyszła @ :(

    jak wkleić wykres ???

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 sierpnia 2013, 14:24

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • fizjo Autorytet
    Postów: 560 476

    Wysłany: 12 sierpnia 2013, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anutka, pod wykresem masz "udostępnij wykres" skopiuj miniaturke;)

  • skowronka Znajoma
    Postów: 23 0

    Wysłany: 12 sierpnia 2013, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje Ovu -> Bieżący wykres i pod kratkami z obserwcjami - udostępnij wykres.

    bazooka tube on my shoulder
  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 12 sierpnia 2013, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http

wielkie dzięki dziewczyny

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 12 sierpnia 2013, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pomożecie mi go zinterpretować... niby wszystko ok, a ciąży brak

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 sierpnia 2013, 14:35

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • fizjo Autorytet
    Postów: 560 476

    Wysłany: 12 sierpnia 2013, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anutka, twoje plamienia w ciagu cyklu nie są raczej w porzadku. jestes pod opieka gina??

  • skowronka Znajoma
    Postów: 23 0

    Wysłany: 12 sierpnia 2013, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co ja wiem, nawet jeśli wszystko jest w porządku, czasami jest tak, że komórka jajowa nie zawsze jest dojrzała, czasami dochodzi do błędnego podziału komórek w zapłodnionym jajeczku i mimo zapłodnienia (i zagnieżdżenia?), jajo się nie rozwija i dochodzi do menstruacji.
    Nawet gdzieś tu wyczytałam, że zupełnie zdrowe pary mają 20% szans na ciążę w każdym cyklu, to strasznie skomplikowany proces. Ale jeśli chodzi o temperatury to nic Ci nie powiem, bo sama zaczynam.
    Ale nie martw się i do boju :)

    bazooka tube on my shoulder
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 12 sierpnia 2013, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @skowronka - możliwe, że to podwyższona prolaktyna wpływa na obniżenie progesteronu w drugiej fazie cyklu i stąd niskie temperatury, ale w pierwszej też są niskie i nie wiem czym to można wytłumaczyć.

    A co do tarczycy, to to że wyniki są w normie jeszcze nie świadczy o tym, że nie ma z nią problemów, w dodatku hiperprolaktynemia bardzo często towarzyszy niedoczynności tarczycy i wtedy zbijanie prolaktyny na niewiele się zda, bo leczy się skutek, a nie przyczynę (tarczycę). Ja też mam wyniki (TSH, FT4 i FT3) w normie i... prawdopodobnie Hashimoto (wizyta u endokrynologa przede mną).

    Jeśli chodzi o termometr, to to że temperatura mierzona w ustach, odbycie i pod pachą jest inna jest jak najbardziej normalne, a jeżeli mierzysz w jednym miejscu dwa razy z rzędu i różnica jest niewielka (mniej niż 0,1 stopnia), to też myślę, że można to uznać za margines błędu.

    skowronka lubi tę wiadomość

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • skowronka Znajoma
    Postów: 23 0

    Wysłany: 12 sierpnia 2013, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M_d_f, dzięki za odpowiedź. Powiedz mi jeszcze w jaki sposób można ewentualne problemy z tarczycą zaobserwować, może coś przegapiłam?

    Lekarka, do której teraz zaczęłam chodzić to ginekolog - endokrynolog, po wywiadzie, badaniach i usg, powiedziała, że w ciążę spokojnie zajdę, tylko ona obstawia brak owulacji. W zeszłym roku w sierpniu (akurat dokładnie w 3 urodziny pierwszej córeczki, o losie) miałam wywoływane poronienie z powodu na ciążę obumarłą w 9 tygodniu. Później czekałam i czekałam na okres, po którym zaczęłam brać tabletki przez 4 cykle, po tych historiach wszystko się kosmicznie rozlazło.

    Robiłam jeszcze test z termometrem, mam gigantyczną nadzieję, że to jednak jego wina. Zmierzyłam córci alkoholowym, a potem elektronicznym pod pachą - była niższa aż o 1*C! Potem elektronicznym w buzi i temperatura była niższa 0,5*C względem alkoholowego pod pachą.
    Sobie też sprawdziłam i elektroniczny pokazywał o 0,45*C mniej. Rano jeszcze sprawdzę ;)

    bazooka tube on my shoulder
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 13 sierpnia 2013, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napisałam długaśnego posta i mi go wykasowało :/ Arrrrgh! Anyway, w skrócie: dla kobiet starających się o dziecko i będących w ciąży dobrze jest, by TSH było nie większe niż 2,5 uIU/ml (a niektóre źródła podają, że nawet nie większe niż 2), FT4 i FT3 powinny być mniej więcej z połowie normy i być do siebie zbliżone. Poza tym nie wiem czy robiłaś sobie przeciwciała tarczycy: anty-TPO i anty-TG, ale warto je sobie zrobić. U mnie ostatecznie problemy z tarczycą wykazało USG - pomimo wyników w normie, tarczyca już w normie nie była, bo jej pojemność jest mniejsza niż być powinna, co świadczy o jej zapaleniu. Na temat tarczycy polecam lekturę forum: http://forum.gazeta.pl/forum/f,94641,Choroby_tarczycy_i_hashimoto.html

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 13 sierpnia 2013, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fizjo: tak tak, jestem pod opieką gina i stwierdził, że wg niego nic złego się nie dziej, na USG tez nie i, że stres robi swoje i u mnie objawia się plamieniem...

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ