X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Prośba o pomoc w interpretacji wykresu
Odpowiedz

Prośba o pomoc w interpretacji wykresu

Oceń ten wątek:
  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 16 września 2019, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka134 wrote:
    Ja dopiero pierwszy cykl mierzyłam , teraz zaczynam drugi, nie brałam progesteronu ani nic 😊 a może mi powiesz jeszcze kiedy iść najlepiej do ginekologa żeby wykrył czy w czasie owulacji wszystko okej ? Przed czy po owulacji ?
    Musisz wycyrklować mniej więcej kiedy masz owulację i idź na kilka dni przed żeby zobaczyć jak endometrium się zachowuje i jak rosną jajeczka, lekarz powinien Ci mniej więcej powiedzieć kiedy będzie owulka i po owu powie Ci czy do niej doszło, może zlecić Ci zrobienie progesteronu. Ale na pierwszą wizytę idź przed owulacją, potem będziesz chodzić co dwa dni.

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
  • Edka134 Koleżanka
    Postów: 65 6

    Wysłany: 16 września 2019, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oki 😊 dzięki 😊 idę prywatnie więc zobaczymy jak to będzie 😊 i właśnie zastanawiałam się czy przed czy po, ale jak mówisz że przed lepiej to idę przed 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 września 2019, 10:18

  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 16 września 2019, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja beta spada. Jeszcze jutro zrobię badanie i czekam na @ Angelika a u Ciebie jak?

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
  • zolla Koleżanka
    Postów: 54 11

    Wysłany: 16 września 2019, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć:) miło mi do Was dołączyć. Chciałabym zacząć od pytania na temat pomiaru temperatury.
    Czy wiecie może jak na temperaturę mierzona rano (o tej samej godzinie) wpływają częste pobudki? Mnie często zdarza się budzic do dziecka koło 5-6 razy nawet gdy coś mu dolega. Śpi ze mną wiec nie muszę wstawać, ale są to pobudki np co godzinę-dwie. Wiecie może czy/ jak wpływa to na mierzona potem rano temp? Jest niższa, wyższa? Czy nie ma wpływu? Jest to dla
    Mnie ważne pytanie, żeby moc interpretować prawidłowo wykres w cyklu :)

  • Angelika86 Znajoma
    Postów: 27 0

    Wysłany: 16 września 2019, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotek90 wrote:
    Moja beta spada. Jeszcze jutro zrobię badanie i czekam na @ Angelika a u Ciebie jak?
    U mnie ciąży niestety brak <0,1mlu/ml estradiol tez spadł 569,8 pmol/l czyli ten cykl stracony.... walczymy dalej? Dziwne tylko ze temperaturę na wykresie mam cały czas wysoko... ciekawe teraz kiedy okres dostanę?!

  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 16 września 2019, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelika86 wrote:
    U mnie ciąży niestety brak <0,1mlu/ml estradiol tez spadł 569,8 pmol/l czyli ten cykl stracony.... walczymy dalej? Dziwne tylko ze temperaturę na wykresie mam cały czas wysoko... ciekawe teraz kiedy okres dostanę?!
    Miałaś wysoko, bo brałaś progesteron, a on podwyższa temperaturę. Niektórzy twierdzą, że dupek jest syntetykiem i nie podwyższa, inni że podwyższa. Ja jak brałam miałam temperatury znacząco wyższe, do tego bierzesz luteinę, która też podwyższa. Przez 4 dni w szpitalu faszerowała mnie dupkiem i luteiną i dalej mi się temperatura trzyma na poziomie 36,9 (u mnie to dużo), ale zaczynam coraz mocniej plamić, więc progesteron pewnie zaczyna dopiero teraz spadać. Nie przejmuj się temperaturą, dostaniesz @ to spadnie. Wałcz dalej i nie poddawaj się, uspokój tylko głowę, może odpuść na dwa, trzy cykle te temperatury, kochajcie się kiedy macie na to ochotę, a nie kiedy musicie. Zrób mężowi kolację z winkiem, fajna bielizna, odstresujcie się trochę, mówię Ci to pomaga. Trzymam za Ciebie mocno kciuki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 września 2019, 14:26

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 16 września 2019, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zolla wrote:
    Cześć:) miło mi do Was dołączyć. Chciałabym zacząć od pytania na temat pomiaru temperatury.
    Czy wiecie może jak na temperaturę mierzona rano (o tej samej godzinie) wpływają częste pobudki? Mnie często zdarza się budzic do dziecka koło 5-6 razy nawet gdy coś mu dolega. Śpi ze mną wiec nie muszę wstawać, ale są to pobudki np co godzinę-dwie. Wiecie może czy/ jak wpływa to na mierzona potem rano temp? Jest niższa, wyższa? Czy nie ma wpływu? Jest to dla
    Mnie ważne pytanie, żeby moc interpretować prawidłowo wykres w cyklu :)
    Witaj. Tak, takie wstawanie zaburza pomiary, zazwyczaj są wyższe. Najmniej 3 godziny ciągłego snu powinny być żeby pomiar był w miarę miarodajny.

    zolla lubi tę wiadomość

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
  • Angelika86 Znajoma
    Postów: 27 0

    Wysłany: 16 września 2019, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotek90 wrote:
    Miałaś wysoko, bo brałaś progesteron, a on podwyższa temperaturę. Niektórzy twierdzą, że dupek jest syntetykiem i nie podwyższa, inni że podwyższa. Ja jak brałam miałam temperatury znacząco wyższe, do tego bierzesz luteinę, która też podwyższa. Przez 4 dni w szpitalu faszerowała mnie dupkiem i luteiną i dalej mi się temperatura trzyma na poziomie 36,9 (u mnie to dużo), ale zaczynam coraz mocniej plamić, więc progesteron pewnie zaczyna dopiero teraz spadać. Nie przejmuj się temperaturą, dostaniesz @ to spadnie. Wałcz dalej i nie poddawaj się, uspokój tylko głowę, może odpuść na dwa, trzy cykle te temperatury, kochajcie się kiedy macie na to ochotę, a nie kiedy musicie. Zrób mężowi kolację z winkiem, fajna bielizna, odstresujcie się trochę, mówię Ci to pomaga. Trzymam za Ciebie mocno kciuki.
    Dziękuje, masz racje może tak zrobię bo inaczej zwariuje :-) a jak u ciebie?

  • zolla Koleżanka
    Postów: 54 11

    Wysłany: 16 września 2019, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotek90 wrote:
    Witaj. Tak, takie wstawanie zaburza pomiary, zazwyczaj są wyższe. Najmniej 3 godziny ciągłego snu powinny być żeby pomiar był w miarę miarodajny.

    Kurczę, a patrząc po moim cyklu to wydawało mi się, ze u mnie temp wtedy niższe... może to zbieg okoliczności. Dziś za mną właśnie kiepska noc a za dwa dni powinna przyjść @, a rano temp o ok 0,2 st niższa od ostatnich (ale nadal wyższa od temp z pierwszej fazy) i zastanawiam się, czy to juz spadek na @, czy kwestia pobudek.

  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 16 września 2019, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zolla wrote:
    Kurczę, a patrząc po moim cyklu to wydawało mi się, ze u mnie temp wtedy niższe... może to zbieg okoliczności. Dziś za mną właśnie kiepska noc a za dwa dni powinna przyjść @, a rano temp o ok 0,2 st niższa od ostatnich (ale nadal wyższa od temp z pierwszej fazy) i zastanawiam się, czy to juz spadek na @, czy kwestia pobudek.
    Może być o tak, każdy reaguje inaczej. Koleżance wyżej też już pisałam, że w różnych cyklach temperatura może Ci się różnie zachowywać. Niewielkie odstępstwa od normy mogą się zdarzyć zawsze.

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 16 września 2019, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelika86 wrote:
    Dziękuje, masz racje może tak zrobię bo inaczej zwariuje :-) a jak u ciebie?
    U mnie jakość idzie, staram się nie myśleć o tym co się stało. Ostatni rok praktycznie przepłakałam, ale nic mi to nie dało, życia moim dzieciom to nie wróci. Skupiam się na pracy i przygotowaniach do ślubu.

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
  • Ayrin Znajoma
    Postów: 26 0

    Wysłany: 16 września 2019, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Od 2 miesięcy przyjmuję Cyclodynon (na PMS i plamienie) i o ile wcześniej nie miałam problemów z interpretacją wykresów to teraz są niejednoznaczne. Udostępniłam ostatni wykres na tablicy, wrzucam też link tutaj: 1. https://ovufriend.pl/graph/9c2963e1f8fe3127f0e4e4f3dbfb2556
    Kiedy wg Was wystąpiła owulacja? Ja czułam ją wyraźnie 15dc (ból jajników, mam go zawsze przy owulacji), ale śluz i temperatura nie wskazują nic konkretnego a dodatkowo dzisiaj pojawił się podplamiony śluz (jedna plamka). W poprzednim cyklu miałam podobne wątpliwości i takie same objawy i temperatury - moje odczucia niezgodne z obserwacjami śluzu, temperatury i wskazania ovufriend. Podpowiedzcie proszę.
    Btw: cyclodynon na plamienia przed okresem i bol piersi dziala u mnie jak zloto.

  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 16 września 2019, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja przez chwilę czułam się bardziej jakbym miała dostać okres ale już przeszło. Takie dziwne cmienie w podbrzuszu a wyproznialam się

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 września 2019, 07:32

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • anulla91 Autorytet
    Postów: 758 598

    Wysłany: 17 września 2019, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://ovufriend.pl/graph/d3220a6a6dcf2cd763e5f332c4d3d4c4

    Kurczę czy tym razem była owulacja?
    Mam badania akurat teraz związane z hormonami, nie wiem czy one wg mają sens jak owulacji brak..
    Pomóżcie, bo nie chce wydawać kasy na marne na te badania...

    Anulaa
    Wiek 31 lat
    05.2022 - początek stymulacji in vitro
    06.2022 - punkcja
    1 zarodek
    08.2022 - transfer
    beta 7dpo - 46,5
    beta 9dpo 125
    13.04.2023 Kaja 💕
    9d2ce3d20b.png[/ur
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 17 września 2019, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anulla91 wrote:
    https://ovufriend.pl/graph/d3220a6a6dcf2cd763e5f332c4d3d4c4

    Kurczę czy tym razem była owulacja?
    Mam badania akurat teraz związane z hormonami, nie wiem czy one wg mają sens jak owulacji brak..
    Pomóżcie, bo nie chce wydawać kasy na marne na te badania...
    Kurde dopiero dziś masz 14 dc więc może dopiero dziś będzie. Jaki masz dziś śluz? Ilu dniowe cykle?

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Ayrin Znajoma
    Postów: 26 0

    Wysłany: 17 września 2019, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odnosnie moje wykresu:
    https://ovufriend.pl/graph/9c2963e1f8fe3127f0e4e4f3dbfb2556
    9c2963e1f8fe3127f0e4e4f3dbfb2556.png
    OvuFriend wyznaczyl owulacje na 18dc a ja wyraznie czulam ja 15dc jednak odkad biore Cyclodynon ktory pomogl mi w pierwszy cyklu na bol piersi i plamienia przed okresem, objawy sa bardzo niejednoznaczne, nie skladaja sie - kilka razy sluz plodny, testy owulacyjne byle jakie - dziwne to!

  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 17 września 2019, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ayrin wrote:
    Odnosnie moje wykresu:
    https://ovufriend.pl/graph/9c2963e1f8fe3127f0e4e4f3dbfb2556
    9c2963e1f8fe3127f0e4e4f3dbfb2556.png
    OvuFriend wyznaczyl owulacje na 18dc a ja wyraznie czulam ja 15dc jednak odkad biore Cyclodynon ktory pomogl mi w pierwszy cyklu na bol piersi i plamienia przed okresem, objawy sa bardzo niejednoznaczne, nie skladaja sie - kilka razy sluz plodny, testy owulacyjne byle jakie - dziwne to!
    Owulacji się nie czuje 😁😁. Można odczuwać ból okoloowulacyjny ale to nie jest moment owu... Wg mnie dobrze zaznaczyło 18 dc bo masz wyraźny wzrost. Ilu dniowe masz cykle?

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • anulla91 Autorytet
    Postów: 758 598

    Wysłany: 17 września 2019, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl25 wrote:
    Kurde dopiero dziś masz 14 dc więc może dopiero dziś będzie. Jaki masz dziś śluz? Ilu dniowe cykle?

    ok 28 dniowe ale dziwny ten cykl jest akurat zawsze mam ładny skok a teraz go tak dobrze nie widać.

    Anulaa
    Wiek 31 lat
    05.2022 - początek stymulacji in vitro
    06.2022 - punkcja
    1 zarodek
    08.2022 - transfer
    beta 7dpo - 46,5
    beta 9dpo 125
    13.04.2023 Kaja 💕
    9d2ce3d20b.png[/ur
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 17 września 2019, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anulla91 wrote:
    ok 28 dniowe ale dziwny ten cykl jest akurat zawsze mam ładny skok a teraz go tak dobrze nie widać.
    Skok może nastąpić nawet do 3 dni po owulacji a u ciebie jest w 2 dniu więc jest ok :). Może cykl się trochę przesunął. Tak też się zdarza. Wiele kobiet o tej porze roku i na wiosnę ma tzw przesilenie i cykle mogą się wydłużac. A 2 faza ile ci trwa?

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Ayrin Znajoma
    Postów: 26 0

    Wysłany: 17 września 2019, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl25 wrote:
    Owulacji się nie czuje 😁😁. Można odczuwać ból okoloowulacyjny ale to nie jest moment owu... Wg mnie dobrze zaznaczyło 18 dc bo masz wyraźny wzrost. Ilu dniowe masz cykle?


    No własnie do tej pory (czyli ponad 11 miesiecy obserwacji) miałam owulacje dokladnie wtedy kiedy czulam bol owulacyjny, okolo 14-15 dnia cyklu przy 28dniach cyklu z faza lutealna ok 12dni. Od dwoch cykli biore cyclodynon, owulacje (bol owulacyjny) czuje tak samo jak do tej pory 15 dc, system wyznacza ja inaczej i przy takim wyznaczeniu jak teraz faza lutealna wychodzi 10dni. Dlatego mi sie to nie skleja.

‹‹ 879 880 881 882 883 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ