X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Prośba o pomoc w interpretacji wykresu
Odpowiedz

Prośba o pomoc w interpretacji wykresu

Oceń ten wątek:
  • Anna-mama3 Koleżanka
    Postów: 68 12

    Wysłany: 22 lipca 2020, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żonkil wrote:
    Jutro zobaczymy, czy będzie kolejny skok. Jakiego termometru używasz? Bo widzę dokładność do 0.1. No i podstawowe pytanie jak że śluzem bo tego nie widzę na wykresie.
    Dziś śluz rozciągliwy białe jajo wczoraj też tak było. Termometru używam elektro pod językiem o stałej porze 5 jak wstaje do pracy.

  • kasia25760 Przyjaciółka
    Postów: 120 46

    Wysłany: 24 lipca 2020, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam w poniedzialkowym usg miałąm pecherzyk 17mm w wtorek 18,4mm zastrzyk ovitrel wziełam w srode co by odpowiadało 20mm i zbadałam dodatkowo estradiol i wynosił 324.Dxzis rano zrobiłam usg u innego lekarza i stwierdził ze:komorki jajowej brak i brak płynu w zatoce douglasa i że owu napewno była 3dni temu bo płyn sie wchłania 2dni .I teraz moje pytanie jak to sie mogło stac i czy wogóle moglo ze owulacja nastapiła w wtorek jak w owy wtorek wieczorem miałam pecherzyk 18,4mm?I czy brak płynu świadczy ze coś jest nie tak??

    Cud lipcowy 2021
    w4sqs65gni1mm362.png
  • MARTA Znajoma
    Postów: 20 3

    Wysłany: 26 lipca 2020, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy777 wrote:
    Dam znać na pewno 😊😊😊
    I jak Lucy?

  • BusiaT Ekspertka
    Postów: 230 228

    Wysłany: 28 lipca 2020, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny 😉
    Mogłybyście coś pokminic😉 Co myślicie po moim wykresie czy była owulacja ? W tym cyklu nie miałam charakterystycznego bólu jajników. Przed owulacja brałam ibuprofen z pewnych powodów, a teraz dowiedziałam się ze hamuje owulacje😕tzn pecherzyki nie pękają, ale ciałko żółte się tworzy i produkuje progesteron co mogłoby tłumaczyć ból piersi. Nie wiem ta temp jakos słabo przyrasta🙁🙁 🤷🏻‍♀️myślicie ze ten cykl może być bezowulacyjny?

    f2d7ab81ec.png
  • kokoszka31 Autorytet
    Postów: 1886 2428

    Wysłany: 28 lipca 2020, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak dla mnie wygląda na owulacyjny 🙂
    BusiaT wrote:
    Hej dziewczyny 😉
    Mogłybyście coś pokminic😉 Co myślicie po moim wykresie czy była owulacja ? W tym cyklu nie miałam charakterystycznego bólu jajników. Przed owulacja brałam ibuprofen z pewnych powodów, a teraz dowiedziałam się ze hamuje owulacje😕tzn pecherzyki nie pękają, ale ciałko żółte się tworzy i produkuje progesteron co mogłoby tłumaczyć ból piersi. Nie wiem ta temp jakos słabo przyrasta🙁🙁 🤷🏻‍♀️myślicie ze ten cykl może być bezowulacyjny?

    age.png
  • Żonkil Autorytet
    Postów: 956 818

    Wysłany: 28 lipca 2020, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kokoszka31 wrote:
    Jak dla mnie wygląda na owulacyjny 🙂

    Dla mnie też. Ovu z resztą wyznaczył owulkę :)

    Starania od 01.2020
    - 05.2020 💔cb
    -07.2020 💔poronienie 8tc Aniołek [*]

    eb856b1cbf.png

    6c781ed246.png
  • BusiaT Ekspertka
    Postów: 230 228

    Wysłany: 28 lipca 2020, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki za Wasze opinie, jest nadzieja 🍀😉

    f2d7ab81ec.png
  • Naganna Ekspertka
    Postów: 162 114

    Wysłany: 28 lipca 2020, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz drugi miesiac mi temperatura skacze przed owulacja... Wczesniej tak nie mialam.
    04690d1f99c6409b303fd73e9c86145b.png
    Macie jakis pomysl co moze byc przyczyna?
    Pije ziola Sroki nr3, moze to przez nie?
    Czuje jajnik wiec owu blisko.

    Starania od - luty 2018
    czerwiec 2019 -9t [*]
    luty 2020 - 4t [*]
    kwiecien 2021 - 16t [*]

    IVF-
    16.11.2021 transfer 4aa, hcg<5
    zamrozone: 4aa,4aa,4aa,4ab+3ab

    grudzien 2021 - naturals i II kreski :)
    1.07.2022 - 30tc - Eliza :)

    luty (6+1 - bicie serduszka) marzec 2023 zarodek zniknal - 9t [*]
    czerwiec 2023 - II kreski
  • MARTA Znajoma
    Postów: 20 3

    Wysłany: 28 lipca 2020, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy777 wrote:
    Dam znać na pewno 😊😊😊
    I jak?

  • kokoszka31 Autorytet
    Postów: 1886 2428

    Wysłany: 28 lipca 2020, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A gdzie mierzysz temperature?
    Jeśli pod pachą lub w ustach to może być niemiarodajny pomiar.
    Naganna wrote:
    Juz drugi miesiac mi temperatura skacze przed owulacja... Wczesniej tak nie mialam.
    04690d1f99c6409b303fd73e9c86145b.png
    Macie jakis pomysl co moze byc przyczyna?
    Pije ziola Sroki nr3, moze to przez nie?
    Czuje jajnik wiec owu blisko.

    age.png
  • Naganna Ekspertka
    Postów: 162 114

    Wysłany: 28 lipca 2020, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kokoszka31 wrote:
    A gdzie mierzysz temperature?
    Jeśli pod pachą lub w ustach to może być niemiarodajny pomiar.
    Mierze w pochwie, o stalej porze (+/- 15 min).
    Mierze juz ponad rok i nigdy mi tak nie falowala :/
    W tamtym cyklu pierwszy raz, to byl 3 cykl z tymi ziolami. Teraz znowu.

    Starania od - luty 2018
    czerwiec 2019 -9t [*]
    luty 2020 - 4t [*]
    kwiecien 2021 - 16t [*]

    IVF-
    16.11.2021 transfer 4aa, hcg<5
    zamrozone: 4aa,4aa,4aa,4ab+3ab

    grudzien 2021 - naturals i II kreski :)
    1.07.2022 - 30tc - Eliza :)

    luty (6+1 - bicie serduszka) marzec 2023 zarodek zniknal - 9t [*]
    czerwiec 2023 - II kreski
  • Żonkil Autorytet
    Postów: 956 818

    Wysłany: 28 lipca 2020, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naganna wrote:
    Mierze w pochwie, o stalej porze (+/- 15 min).
    Mierze juz ponad rok i nigdy mi tak nie falowala :/
    W tamtym cyklu pierwszy raz, to byl 3 cykl z tymi ziolami. Teraz znowu.

    Jest jeszcze taka opcja, że te zioła może w zestawieniu innych rzeczy, które przyjmujesz mają takie działanie.
    A co do falowania, to pewnie są przedwczesne skoki progesteronowe, czyli takie próby podejścia do owulacji. Czytam teraz na forum, że z te zioła są bardzo dobre i skutecznie, ale trzeba uważać i konsultować z lekarzem co się bierze, bo można się przestymulować. Czyli przesadzić a to też nie jest dobre.

    Starania od 01.2020
    - 05.2020 💔cb
    -07.2020 💔poronienie 8tc Aniołek [*]

    eb856b1cbf.png

    6c781ed246.png
  • Anna-mama3 Koleżanka
    Postów: 68 12

    Wysłany: 29 lipca 2020, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Dlaczego ja mam linie przerywana a u nie których jest linia ciągła. Co to znaczy
    b420309102f75d785a558ab8a1c57a88.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2020, 09:10

  • an_na Koleżanka
    Postów: 57 57

    Wysłany: 29 lipca 2020, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny , pomóżcie proszę. Może któraś z Was miała jakąś podobną sytuację. Staramy się już kilka miesięcy. przez 7 cykli brałam aromek. Teraz ostatni cykl bez i pojawiła się hiperowulacja - 2 jajeczka, jedno nie pękło i torbiel, drugie ok i było ciałko żółte . Brałam luteinę między 15 a 25 dc.. teraz miesiączka się opóźnia , test póki co negatywny, objawów raczej nie mam. W pierwszej ciąży od razu mocny ból piersi. Czy to opóźnienie to może być kwestia tej torbieli? mam też mały polip - we wrześniu mam go usunąć , bo choć jest mały to może działać jak wkładka. Dodatkowo poprzedni miesiączka jak nigdy strasznie ciężka i obfita.. Co więcej tarczyca z 1,7 skoczyła mi na 8. Chyba powtórzę badanie, bo to też jest dziwne..Zaczynam już trochę świrować :(


    459a9a474cdf3b263b03fbc9f60fb2ef.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2020, 14:21

    Anna-mama3 lubi tę wiadomość

  • kalcia64 Autorytet
    Postów: 1461 1210

    Wysłany: 29 lipca 2020, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawia minę mój cykl jestem 10 miesięcy po porodzie . Od jakiegoś czasu cykle są nieregularne. W tamtym tygodniu byłam u ginekologa wprowadził progesteron od 16 dnia cyklu. Staramy się o kolejne nie karmie już piersią ,temperaturę mierze w pochwie . Mierze na ogol o 7 rano ale pomiary mogą być czasami złe kiedy mały zarywa nockę . Ciekawa jestem waszych opinii na temat tego cyklu . Z góry dziękuje .

    [link=https://www.suwaczki.com/]4c3tkw7iss6l03u2.png[/link]
  • kokoszka31 Autorytet
    Postów: 1886 2428

    Wysłany: 30 lipca 2020, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kalcia64 wrote:
    Zastanawia minę mój cykl jestem 10 miesięcy po porodzie . Od jakiegoś czasu cykle są nieregularne. W tamtym tygodniu byłam u ginekologa wprowadził progesteron od 16 dnia cyklu. Staramy się o kolejne nie karmie już piersią ,temperaturę mierze w pochwie . Mierze na ogol o 7 rano ale pomiary mogą być czasami złe kiedy mały zarywa nockę . Ciekawa jestem waszych opinii na temat tego cyklu . Z góry dziękuje .

    Nie wygląda zbyt owulacyjnie ten wykresik póki co. Myślę że musisz zbadać prolaktynę i hormonki fsh lh estradiol progesteron

    age.png
  • kalcia64 Autorytet
    Postów: 1461 1210

    Wysłany: 30 lipca 2020, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kokoszka31 wrote:
    Nie wygląda zbyt owulacyjnie ten wykresik póki co. Myślę że musisz zbadać prolaktynę i hormonki fsh lh estradiol progesteron
    Badałam fsh i lh tsh i prolaktyna wszystko w normie oprócz fsh ale zrobiłam badania przypuszczalnie 20 dniu cyklu ale to angielska służba zdrowia . Fsh dużo za wysoki . Byłam w tamtym tygodniu u polskiego ginekologa . Dał mi progesteron na unormowanie cykli i kazał pod koniec września w 3dniu wykonać badanie jeszcze raz fsh lh estrogen i AMH i wtedy będziemy bardzie mieć jasna sytuacje . Prolaktyna była 191mu//L Tsh 1.8miu/L Lh10.2iu/L a te fsh 29iu/L . Ale lekarz mówi żeby narazie się tym nie sugerować dopóki nie ustabilizuje cykli i nie zrobię ponownych badań. Ale znam swój organizm i czuje od wczoraj lewy jajnik śluz jest jak białko kurze szyjka wysoko otwarta. Od wczoraj wieczora biorę progesteron .🙈😂😱

    [link=https://www.suwaczki.com/]4c3tkw7iss6l03u2.png[/link]
  • Anna-mama3 Koleżanka
    Postów: 68 12

    Wysłany: 2 sierpnia 2020, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    an_na wrote:
    Dziewczyny , pomóżcie proszę. Może któraś z Was miała jakąś podobną sytuację. Staramy się już kilka miesięcy. przez 7 cykli brałam aromek. Teraz ostatni cykl bez i pojawiła się hiperowulacja - 2 jajeczka, jedno nie pękło i torbiel, drugie ok i było ciałko żółte . Brałam luteinę między 15 a 25 dc.. teraz miesiączka się opóźnia , test póki co negatywny, objawów raczej nie mam. W pierwszej ciąży od razu mocny ból piersi. Czy to opóźnienie to może być kwestia tej torbieli? mam też mały polip - we wrześniu mam go usunąć , bo choć jest mały to może działać jak wkładka. Dodatkowo poprzedni miesiączka jak nigdy strasznie ciężka i obfita.. Co więcej tarczyca z 1,7 skoczyła mi na 8. Chyba powtórzę badanie, bo to też jest dziwne..Zaczynam już trochę świrować :(


    459a9a474cdf3b263b03fbc9f60fb2ef.png
    gratuluje kochana 🙂🙂🙂

  • Nastkaa97 Autorytet
    Postów: 414 216

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    u mnie jakaś dziwna anomalia...
    Zawsze @ trwała 7 dni, na początku bardziej obfita a potem to już takie plamienia, ale do 7 dni były. Tym razem trwało to 5 dni. Wczoraj 7 dc, a tu pojawia się piękny płodny śluz, dzisiaj też jest. .Pierwszy raz tak szybko się to pojawiło. Zastanawiam się czy duphaston, który brałam w poprzednim cyklu ze względu na możliwość ciąży, mógł tak zamieszać ? :) a jeszcze przez cały czas bolą mnie piersi. Zawsze mnie bolały przed @, ale tym razem bolą cały czas, co prawda przy @ troszkę mniej, ale bolały.
    Któraś też może tak miała ?

    16.05.2021r. KLARA ❤
    Starania o drugiego maluszka od 05.2022r. ❤
    27.07.2022r. 10+2 - Aniołek [*] (wada genetyczna )
    Styczeń 2023r. - cb 💔
  • kalcia64 Autorytet
    Postów: 1461 1210

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nastkaa97 wrote:
    Hej dziewczyny,
    u mnie jakaś dziwna anomalia...
    Zawsze @ trwała 7 dni, na początku bardziej obfita a potem to już takie plamienia, ale do 7 dni były. Tym razem trwało to 5 dni. Wczoraj 7 dc, a tu pojawia się piękny płodny śluz, dzisiaj też jest. .Pierwszy raz tak szybko się to pojawiło. Zastanawiam się czy duphaston, który brałam w poprzednim cyklu ze względu na możliwość ciąży, mógł tak zamieszać ? :) a jeszcze przez cały czas bolą mnie piersi. Zawsze mnie bolały przed @, ale tym razem bolą cały czas, co prawda przy @ troszkę mniej, ale bolały.
    Któraś też może tak miała ?
    Nie jestem ekspertem ale owulacja moze sie przesunąć. Może być czasami później a czasami wcześnie potrzac na wykres to jeszcze nic nie rokuje za będzie już owulacja . Badasz szyjkę , masz jakieś inne symptomy kłucie jajników? Testy tez jeszcze negatywne .

    [link=https://www.suwaczki.com/]4c3tkw7iss6l03u2.png[/link]
‹‹ 901 902 903 904 905 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ