X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Prośba o pomoc w interpretacji wykresu
Odpowiedz

Prośba o pomoc w interpretacji wykresu

Oceń ten wątek:
  • Syyylwia Koleżanka
    Postów: 33 15

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Kochane, czy mogłybyście zerknąć na mój wykres? Czy da się już cokolwiek z niego wyczytać? Miesiączkuje regularnie co 26, 27 dni.
    Z mężem staramy się o dzidziusia od półtorej roku..
    Ja raczej zdrowa, ale z podejrzeniem PCOS (AMH ponad 7, obraz z usg "jakby policystyczny", ale czekam jeszcze na konsultacje u gina.

    To mój pierwszy miesiąc obserwacji i mierzenia temp. O śluzie prawie nic nie ma bo cały czas o nim zapominam 🙈

  • Filipka1 Koleżanka
    Postów: 37 9

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem skok temp. był w 14 dniu, a więc prawdopodobnie jest już po owulacji, ale ekspertem nie jestem, mogę się mylić. W moim przypadku od momentu zaobserwowania śluzu plodnego do owulacji mija max 6 dni. Ostatnio stosowalam testy owulacyjne I raczej pokryły się z moimi własnymi przypuszczeniami. Może warto ich spróbować?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2021, 10:53

    Syyylwia lubi tę wiadomość

  • Syyylwia Koleżanka
    Postów: 33 15

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Filipka1 - dziękuję za odpowiedź :) Chyba spróbuje od nowego cyklu z tymi testami, w szczególności że żadnych szczególnych objawów owu nigdy nie miałam, więc po samej obserwacji ciężko mi stwierdzić kiedy ona jest.
    Co nie zmienia faktu, że obserwatorem jestem tragicznym 🤪

    Filipka1 lubi tę wiadomość

  • Filipka1 Koleżanka
    Postów: 37 9

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ta znajomość organizmu przychodzi z czasem, z pewnością z każdym miesiącem obserwacji będziesz bardziej świadoma. A klujacy ból w podbrzuszu? To u mnie często zwiastun owulacji. Z mierzeniem temperatury nie mam dużego doświadczenia, dopiero zaczynam. Niestety z uwagi na długie i nieregularne cykle chyba wybiorę się na monitoring cyklu. Muszę o tym poczytać, to chyba jest niestety duzy wydatek

    Syyylwia lubi tę wiadomość

  • Soonka Przyjaciółka
    Postów: 145 27

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kobietki, mogłybyście zerknąć na mój wykres i pomoc mi coś wywnioskować??
    Biorę progesteron dodatkowo i obawiam sie, ze to tylko i wyłącznie jego zasługa takiego wykresu, jest to możliwe, aby aż tak podnosil temperaturę?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2021, 12:41

  • Syyylwia Koleżanka
    Postów: 33 15

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Filipka1 wrote:
    Ta znajomość organizmu przychodzi z czasem, z pewnością z każdym miesiącem obserwacji będziesz bardziej świadoma. A klujacy ból w podbrzuszu? To u mnie często zwiastun owulacji. Z mierzeniem temperatury nie mam dużego doświadczenia, dopiero zaczynam. Niestety z uwagi na długie i nieregularne cykle chyba wybiorę się na monitoring cyklu. Muszę o tym poczytać, to chyba jest niestety duzy wydatek

    Nic a nic, żadnego kłucia. Dlatego też zaczęłam mierzyć temperaturę, bo może ona mi coś wskaże. Poobserwuje się jeszcze miesiąc, może dwa (spróbuje też z testami) i jeżeli dalej nie będzie rezultatu to też się wybiorę na monitoring.
    U mojej gin diagnostyka owulacji (3 x USG w jednym cyklu) to koszt 250 zł

  • Syyylwia Koleżanka
    Postów: 33 15

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soonka wrote:
    Hej kobietki, mogłybyście zerknąć na mój wykres i pomoc mi coś wywnioskować??
    Biorę progesteron dodatkowo i obawiam sie, ze to tylko i wyłącznie jego zasługa takiego wykresu, jest to możliwe, aby aż tak podnosil temperaturę?? b389069df234c0e3d9fd3c248a50bc15.png
    Hej :) Musisz najpierw udostępnić swój wykres bo narazie go nie widać :) Ja sama jestem jeszcze zielona w tych wykresach, więc raczej nie pomogę =(

  • Soonka Przyjaciółka
    Postów: 145 27

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syyylwia wrote:
    Hej :) Musisz najpierw udostępnić swój wykres bo narazie go nie widać :) Ja sama jestem jeszcze zielona w tych wykresach, więc raczej nie pomogę =(

    Jak się kliknie w moja nazwę, to jest tam informacja o udostępnionym wykresie na tablicy i wystarczy kliknąć w „tak” 😘

  • Filipka1 Koleżanka
    Postów: 37 9

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syyylwia wrote:
    Nic a nic, żadnego kłucia. Dlatego też zaczęłam mierzyć temperaturę, bo może ona mi coś wskaże. Poobserwuje się jeszcze miesiąc, może dwa (spróbuje też z testami) i jeżeli dalej nie będzie rezultatu to też się wybiorę na monitoring.
    U mojej gin diagnostyka owulacji (3 x USG w jednym cyklu) to koszt 250 zł

    A w jakim mieście takie ceny? Obawiam się, że przy moich cyklach długich i nieregularnych 3 wizyty to może być za mało

  • Syyylwia Koleżanka
    Postów: 33 15

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soonka wrote:
    Jak się kliknie w moja nazwę, to jest tam informacja o udostępnionym wykresie na tablicy i wystarczy kliknąć w „tak” 😘
    Tak tak wiem, ale właśnie wcześniej tego nie było :)
    Temp ładnie rośnie, ale nie mam pojęcia jaki wpływ może mieć na to zażywanie leków. Trzymam kciuki 🍀❤
    Masz porównanie z poprzednimi cyklami czy też dopiero zaczynasz? :)

  • Syyylwia Koleżanka
    Postów: 33 15

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Filipka1 wrote:
    A w jakim mieście takie ceny? Obawiam się, że przy moich cyklach długich i nieregularnych 3 wizyty to może być za mało
    Bielsko-Biała, a w innym gabinecie 150 (z tym że nie jest napisane ile badań w to wchodzi)

    Ale przy długich i nieregularnych miesiączkach to faktycznie może być problem z tym. A próbowałaś znaleźć tego przyczynę? Hormony, tarczyca itd ok?

  • Soonka Przyjaciółka
    Postów: 145 27

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syyylwia wrote:
    Tak tak wiem, ale właśnie wcześniej tego nie było :)
    Temp ładnie rośnie, ale nie mam pojęcia jaki wpływ może mieć na to zażywanie leków. Trzymam kciuki 🍀❤
    Masz porównanie z poprzednimi cyklami czy też dopiero zaczynasz? :)
    To musiałam coś chyba poklikac hahaha
    Dziękuje bardzo, ja za ciebie również, w końcu musi nam się tez udać ❤️
    Tak, tak
    W poprzednim cylku zaszłam w ciąże, lecz okazała się biochemiczna, także mniej więcej mogę sobie porównać, ale dzisiejszy skok na 37,5 mnie przeraził

  • Filipka1 Koleżanka
    Postów: 37 9

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syyylwia wrote:
    Bielsko-Biała, a w innym gabinecie 150 (z tym że nie jest napisane ile badań w to wchodzi)

    Ale przy długich i nieregularnych miesiączkach to faktycznie może być problem z tym. A próbowałaś znaleźć tego przyczynę? Hormony, tarczyca itd ok?

    Od zawsze mam długie cykle 😉 Tak od ok. 29 do 39 dni, zazwyczaj w połowie tej stawki, ostatnio na przemian cykl krótszy z cyklem dłuższym. Mam już jedno dziecko. Tarczyce badalam szczegółowo, kiedy byłam w pierwszej ciąży, było wszystko ok, ale mogło się zmienić. W nowym cyklu, który właśnie zaczynam, planuje zrobić podstawowe badania dla pewności.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2021, 14:12

  • Filipka1 Koleżanka
    Postów: 37 9

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soonka wrote:
    Hej kobietki, mogłybyście zerknąć na mój wykres i pomoc mi coś wywnioskować??
    Biorę progesteron dodatkowo i obawiam sie, ze to tylko i wyłącznie jego zasługa takiego wykresu, jest to możliwe, aby aż tak podnosil temperaturę?

    Wykres wygląda obiecująco, trzymam kciuki 😉 Z progesteronem nie mam doświadczeń niestety, ale skok jest zawsze pozytywny, może to będzie trojstopniowy wykres na ciążę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2021, 14:17

  • Syyylwia Koleżanka
    Postów: 33 15

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Filipka1 wrote:
    Od zawsze mam długie cykle 😉 Tak od ok. 29 do 39 dni, zazwyczaj w połowie tej stawki, ostatnio na przemian cykl krótszy z cyklem dłuższym. Mam już jedno dziecko. Tarczyce badalam szczegółowo, kiedy byłam w pierwszej ciąży, było wszystko ok, ale mogło się zmienić. W nowym cyklu, który właśnie zaczynam, planuje zrobić podstawowe badania dla pewności.
    Może poprostu taki Twój urok :) Ale badania zawsze warto zrobić, to nigdy nie zaszkodzi a może skróci czas starań 😘
    Mi jak się zdarzy raz na rok cykl 28 to już mam ochotę się gladzić po brzuszku i do niego mówić 🤪🤪 A potem zaraz przychodzi to co miało już nie nadejść..



    Filipka1 lubi tę wiadomość

  • Soonka Przyjaciółka
    Postów: 145 27

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Filipka1 wrote:
    Wykres wygląda obiecująco, trzymam kciuki 😉 Z progesteronem nie mam doświadczeń niestety, ale skok jest zawsze pozytywny, może to będzie trojstopniowy wykres na ciążę.
    Dziękuje ❤️ z tym skokiem trójstopniowym to zadałaś mi zadanie hahaha pierwszy raz słyszę o czyms takim, poczytałam sobie już i faktycznie, może coś takiego będzie miało miejsce w tym cylku 😱😱

    Filipka1 lubi tę wiadomość

  • Filipka1 Koleżanka
    Postów: 37 9

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syyylwia wrote:
    Może poprostu taki Twój urok :) Ale badania zawsze warto zrobić, to nigdy nie zaszkodzi a może skróci czas starań 😘
    Mi jak się zdarzy raz na rok cykl 28 to już mam ochotę się gladzić po brzuszku i do niego mówić 🤪🤪 A potem zaraz przychodzi to co miało już nie nadejść..

    No niestety, tak to już z tymi staraniami, człowiek się wykręca, doszukuje symptomów, ech... Przy krótszych cyklach więcej szans, owulacja częściej, a więc trzymam kciuki ❤ Myślę, że ten monitoring może być pomocny, a nuż się mylę w swoich obserwacjach 🙈

    Syyylwia lubi tę wiadomość

  • Filipka1 Koleżanka
    Postów: 37 9

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soonka wrote:
    Dziękuje ❤️ z tym skokiem trójstopniowym to zadałaś mi zadanie hahaha pierwszy raz słyszę o czyms takim, poczytałam sobie już i faktycznie, może coś takiego będzie miało miejsce w tym cylku 😱😱

    Całkiem możliwe, trzymam kciuki ❤

  • Mama_malarka Debiutantka
    Postów: 10 7

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) czy możecie zerknąć na mój wykres? Czy jest szansa, że ta owulacja była? 12.01 miałam pęcherzyk 14mm i byłam pewna nadzieji..ale mi mój wykres na owulacyjny nie wygląda :( i to jest mój 54dc...bo w międzyczasie były tylko plamienia :( odstawiłam tabsy w listopadzie i od wtedy trwa ten cykl...
    a970f44ba4d7eec87d9551b3d1d62ded.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2021, 13:17

  • Filipka1 Koleżanka
    Postów: 37 9

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama_malarka wrote:
    Hej :) czy możecie zerknąć na mój wykres? Czy jest szansa, że ta owulacja była? 12.01 miałam pęcherzyk 14mm i byłam pewna nadzieji..ale mi mój wykres na owulacyjny nie wygląda :( i to jest mój 54dc...bo w międzyczasie były tylko plamienia :( odstawiłam tabsy w listopadzie i od wtedy trwa ten cykl...
    a970f44ba4d7eec87d9551b3d1d62ded.png

    Trudny do interpretacji Twój wykres, nie widać tych dni od listopada, a więc tym bardziej trudno coś pewnego stwierdzić. Moim zdaniem, trzeba obserwować dalej, nie ma pewności co do owulacji, chyba jeszcze przed Tobą.

‹‹ 912 913 914 915 916 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ