X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Temperatura

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2015, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamila moze tak byc.Zobaczymy w nast cyklach,mam nadzieje ze juz bedzie w porzadku;)

  • kamila1991 Znajoma
    Postów: 19 1

    Wysłany: 25 marca 2015, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamila X wrote:
    Mało,ze imienniczka to jeszcze mieszkam w Niemczech :) wiec trzymam kciuki aby schwangerschaftstest byl pozytywny :D

    Nie żartuj :D więc jak? Do zobaczenia na porodówce :D

  • Kamila X Koleżanka
    Postów: 146 18

    Wysłany: 25 marca 2015, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko jest mozliwe, swiat jest maly :)

    Natalko a za Ciebie trzymam kciuki by wszystko sie uregulowało :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2015, 20:41

    Tygrysica lubi tę wiadomość

    ovufriend.pl
  • missy83 Autorytet
    Postów: 573 542

    Wysłany: 10 września 2015, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czy temperatura zewnętrzna ciała, także coś może powiedzieć o jakimś dniu cyklu?
    czyli jak np. mierzę czoło termometrem bezdotykowym.

    W niektóre dni jest te 36.6, a w niektóre 36.4, a i 36.0

    Czy tylko i wyłącznie o dniach płodnych czy niepłodnych lub o ciąży powie nam jedynie temperatura mierzona termometrem w pochwie lub pod językiem?

    dzieki:)

    synek 6 lat <3 2010 r. [ 2011-[*],marzec 2015-[*].. ]
    synek ur. 18.08.2016 <3
    h84fwn15dqixvghy.png
  • maczka32 Koleżanka
    Postów: 51 48

    Wysłany: 15 września 2015, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc dziewczyny. mam pytanie odnosnie temoperatury. wiem ze powinno sie mierzyc tylko rano zaraz po przebudzeniu. jednak czy jest mozliwosc dosc duzej roznicy miedzy rankiem a popoludniem? rano moja temperatura dosc sie waha ale jest to zazwyczaj do 36.3. po skoku teperatury 3 dni temu od razu po przebudzeniu ovuf wyznaczyl mi ze byla to owulacja. jednak od dwoch dni po poludniu czuje duzy skok temperatury. okolo godziny 15 jest to 36.8 . czy jest mozliwe aby byla az tak duza roznica miedzy porankiem a popoludniem ? dodam ze nie jestem chora w tym tygodnu mam wolne takze leniuchuje.

    d58e696d007896cd81e5bac930acf5e4.png

    1ed43c20c0ac72a613f930d07ca73df9.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Cytrynka_ Autorytet
    Postów: 4402 1914

    Wysłany: 16 września 2015, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. I prosze o pomoc ktora temp brac pod uwage...
    Mierzaona O tej samej porze co zawsze ale po 3,5 godzinach sny czy
    O innej porze ale po ponad 5 godzinach snu?

    Zglupialam. A różnica jest duza.

  • janka Znajoma
    Postów: 22 2

    Wysłany: 17 września 2015, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem o co chodzi. Owulacja była (miałam monitoring), a temperatura cały czas niska... Czy to się zdarza? Co może mieć wpływ na taką sytuację?

    bromergon 0.5 tabletki (dopochwowo) na noc
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 17 września 2015, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cytrynka_ wrote:
    Witam. I prosze o pomoc ktora temp brac pod uwage...
    Mierzaona O tej samej porze co zawsze ale po 3,5 godzinach sny czy
    O innej porze ale po ponad 5 godzinach snu?

    Zglupialam. A różnica jest duza.
    jeśli masz możliwość to ta mierzona o tej samej porze :) 3,5 godziny snu powinno wystarczyć

    zem3qps6in5tddof.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 17 września 2015, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    janka wrote:
    Nie wiem o co chodzi. Owulacja była (miałam monitoring), a temperatura cały czas niska... Czy to się zdarza? Co może mieć wpływ na taką sytuację?
    A kiedy miałaś owulację? Skok temperatury może nastąpić z opóźnieniem. Jak miałaś w poprzednich cyklach?

    zem3qps6in5tddof.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 17 września 2015, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maczka32 wrote:
    czesc dziewczyny. mam pytanie odnosnie temoperatury. wiem ze powinno sie mierzyc tylko rano zaraz po przebudzeniu. jednak czy jest mozliwosc dosc duzej roznicy miedzy rankiem a popoludniem? rano moja temperatura dosc sie waha ale jest to zazwyczaj do 36.3. po skoku teperatury 3 dni temu od razu po przebudzeniu ovuf wyznaczyl mi ze byla to owulacja. jednak od dwoch dni po poludniu czuje duzy skok temperatury. okolo godziny 15 jest to 36.8 . czy jest mozliwe aby byla az tak duza roznica miedzy porankiem a popoludniem ? dodam ze nie jestem chora w tym tygodnu mam wolne takze leniuchuje.

    d58e696d007896cd81e5bac930acf5e4.png
    Wahania temperatury w cyklu dobowym to normalna rzecz. Do określenia ptc bierzemy tylko i wyłącznie poranną temp. mierzoną po przebudzeniu bo każda, nawet najmniejsza aktywność (np wstanie na siku) powoduje wzrost temperatury (maszyna zaczyna pracować i energia się wydziela :) )

    zem3qps6in5tddof.png
  • maczka32 Koleżanka
    Postów: 51 48

    Wysłany: 17 września 2015, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje . temp mierze od razu po otworzeniu oczu termometr mam przy lozku. prosze o interpretacje wykresu. ovuf wyznaczylo mi przerywana linia ovu na 11 dzien cyklu jednak cykle mam 32 dniowe. wczoraj ogromna wrazliwosc piersi i bol w podbrzuszu. wg mie ovu powinna przyjsc w najblizszych dniach. dzis zle sie czuje. bola mnie plecy i mam okropne mdlosci jednak temperatura spadla. czy jest to w ogole mozliwe zeby miec ovu w 11 dniu cyklu przy cyklach 32 dniowych ? jest to moj pierwszy cykl monitorowany. mam juz dwie corki jednak nie monitorowalam z nimi cyklow nastawilismy sie jak bedzie to super. z pierwsza corka staralismy sie okolo 12 miesiecy z druga od razu w pierwszym cyklu dlatego monitorowanie cyklu jest dla mnie nowe i szczerze powiem ze chyba bardziej stresujace to wszystko niz " naturalne" podejscie do sprawy ;)
    Tutaj moj wykres jakby ktos mogl cos doradzic ;)
    d58e696d007896cd81e5bac930acf5e4.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 września 2015, 12:44

    1ed43c20c0ac72a613f930d07ca73df9.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 17 września 2015, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Programem się nie sugeruj, Ty znasz swój organizm lepiej :) przerywana linia świadczy o tym, że of nie jest pewny ;)obserwuj się dalej, ale bez stresu a będzie dobrze :) powodzenia, obyś nie musiała zgłębiać dalej tych wszystkich wykresów i temperatur ;)

    maczka32 lubi tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • janka Znajoma
    Postów: 22 2

    Wysłany: 17 września 2015, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kattalinna wrote:
    A kiedy miałaś owulację? Skok temperatury może nastąpić z opóźnieniem. Jak miałaś w poprzednich cyklach?

    Owulację miałam we wtorek (14 dc), a dziś już 16 dc i temperatura niższa niż przed ovu. Czytałam dziś, że bromergon może obniżać temp o 0,2-0,5, a biorę dopiero od 4 dni, więc może dlatego. Zobaczę jutro.

    bromergon 0.5 tabletki (dopochwowo) na noc
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 17 września 2015, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może faktycznie to to. Póki co, bądź dobrej myśli :)

    zem3qps6in5tddof.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 18 września 2015, 05:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej janka ! Widze ze ktos tu bierze dokladnie te same leki co ja :)

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • Cytrynka_ Autorytet
    Postów: 4402 1914

    Wysłany: 23 września 2015, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytanie z tych glupich ;)
    dziewczyny czy jak przy przeziębieniu nasmaruje sobie klate amolem na rozgrzanie to może mieć on wpływ na ranna temperature w pochwie? Bo juz glupieje

  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 23 września 2015, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie wydaje mi się :) za to samo przeziębienie może wpłynać

    zem3qps6in5tddof.png
  • Cytrynka_ Autorytet
    Postów: 4402 1914

    Wysłany: 23 września 2015, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zareagowalam dosc szybko i dziś już nie czuje żadnego przeziębienia. Mam nadzieje ze ten skok to dobry znak ;)

  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 23 września 2015, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zazdroszczę braku przeziębienia :) ja od poniedziałku się męczę z takim nie wiadomo czym.. ale temp. bez zmian

    zem3qps6in5tddof.png
  • Cytrynka_ Autorytet
    Postów: 4402 1914

    Wysłany: 23 września 2015, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Szkocji bardzo latwo o przeziebienie, wiec tylko czekac az znowu zaatakuje. Ale wit c juz w drodze. Bedziemy walczyc :)

‹‹ 8 9 10 11 12 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ