X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Zioło zioło zioło
Odpowiedz

Zioło zioło zioło

Oceń ten wątek:
  • Jus1985 Autorytet
    Postów: 1450 1745

    Wysłany: 21 października 2013, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam ból brzucha jak przy zakwasach a od ćwiczeń czy innego wysiłku fizycznego to to nie jest i mam jeszcze jakby wzdęcie tylko niżej jakby w jajnikach. Czy to są objawy od ziółek? Któraś miała podobne objawy? Bo waham się nad odstawieniem ziółek

    3jgx3e3k7wsnebz7.png
  • GreenDot Koleżanka
    Postów: 63 14

    Wysłany: 21 października 2013, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylvia wrote:
    Piłam zioła sroki i zaszłam e drugim cyklu :-)
    super, gratulacje! a w jaki sposob Ci konkretnie pomogly? tzn z czym mialas wczesniej problemy? u mnie nie dochodzi do zagnizdzenia bo ovulacja jest ok, hormony chyba tez.. obawiam sie endometriozy. Ovu friend pokazuje krotka faze luteralna i tak sie zastanawiam czy te ziola sa odpowiednie..

  • MOI Autorytet
    Postów: 1510 2496

    Wysłany: 22 października 2013, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jus ja miałam też uczucie pełności, ale raczej przypisywałam to zwykłym wzdęciom. Jeśli bardzo Cię to martwi, lepiej odstaw. Z drugiej strony może to objawy zbliżającej się owulki? Pozdrawiam :*

    Moi
    3jvzmg7ysek3gxzk.png
    f2w39jcgjmkmlfy9.png
  • Coccolina Ekspertka
    Postów: 182 65

    Wysłany: 22 października 2013, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GreenDot - Castagnus wydłuża fazę lutealną, więc może warto go spróbować? Dziewczyny po nim zachodzą, a jak nie to przynajmniej normuje im się cykl ;)

    85993e3kq2qy7eit.png
    f2wl3e5ey3ftig7q.png
  • MOI Autorytet
    Postów: 1510 2496

    Wysłany: 22 października 2013, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GreenDot ma ten sam problem. Jestem po pierwszym cyklu na ziółkach, ale zastanawiam się też nad Castangusem. Tylko nie wiem czy można to połączyć???

    Moi
    3jvzmg7ysek3gxzk.png
    f2w39jcgjmkmlfy9.png
  • GreenDot Koleżanka
    Postów: 63 14

    Wysłany: 22 października 2013, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no wlasnie tez o tym tu czytalam, ze Castangus pomaga. To chyba tak jak ziola, taki wspomagacz bez recepty? ja i tak dopiero za 2 tyg bede w Polsce wiec podbytam ginekologa czy to nie zaszkodzi. Jesli nie to od razu kupie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2013, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczeta:)
    Chcialabym zapytac czy te ziola moge pic na wyregulowanie cyklu. Od jakiegos czasu mam problem z baaaardzo dlugimi cyklami. Slyszalam ze takie dlugie moga byc bezowulacyjne, choc moj 'byly' lekarz gbur w ostatnim cyklu stwierdzil ze owulacja byla, ale nic nam nie wyszlo. Teraz mam drugi cykl i ovufriend pokazuje mi dni plodne ale owulacji nie (poza tym niby jestem w trakcie dni plodnych a doswiadczylam spadku temperatury) ale nie otym mialam pisac. Wiec czy te ziolka moga pomoc w tym ze jezeli cykle faktycznie bylyby bezowulacyjne to one beda stymulowac jajniki? I moga pomoc w regulacji cyklu? (Wizyte u innego lekarza mam dopiero 14.11. to tak daleko, a ja juz bym chciala fasolke:) )

    Pozdrawiam wszystkie Staraczki:)

  • MOI Autorytet
    Postów: 1510 2496

    Wysłany: 24 października 2013, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikaDM pewnie, że tak. Poszukaj w wyszukiwarce informacji o ziołach, bo trochę ich jest i na różne "dolegliwości". Najbardziej popularne są zioła Ojca Sroki nr 3, które moim zdaniem u Ciebie mogłyby się sprawdzić (ja też je piję). Poza tym są łatwe w stosowaniu, bo wystarczy wypić jedną szklankę naparu przed snem.
    Pozdrawiam i życzę powodzenia w staraniach ;)

    Moi
    3jvzmg7ysek3gxzk.png
    f2w39jcgjmkmlfy9.png
  • MOI Autorytet
    Postów: 1510 2496

    Wysłany: 24 października 2013, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaa, a co do Castangusa, to jeśli nie macie u siebie zdiagnozowanych konkretnych nieprawidłowości i nie bierzecie leków, to myślę, że raczej nie zaszkodzi :)

    Moi
    3jvzmg7ysek3gxzk.png
    f2w39jcgjmkmlfy9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2013, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki:) Tak tez wyczytalam - tzn. o mieszance nr. 3 i dla meza tez planuje zakup z zen-szeniem:)
    My decyzje o dzidzi przekladalismy i przekladalismy bo zawsze bylo 'cos', a i ja sie jakby troche balam, ale w koncu moj maz 'walnal piescia w stol' )w przenosni) i powiedzial ze on juz jest gotowy i nie chce przekladac i wtedy jakby moje obawy sie rozwialy i decyzja podjeta. Tylko ze w duchu oboje myslelismy ze to sie uda za pierwszym razem...hihihi, naiwniacy:) w tym cyklu dzis mam skok ale Ovu nie zaznaczyl mi owulacji... Od nastepnego cyklu zaczne ic ziolka i bede dobrej mysli:) Chyba ze teraz sie udalo:)
    Pozdrowka dziewczyny.

    Ps. ciesze sie ze znalazlam to miejsce, bo sporo mozna ppoczytac i sie dowiedziec.

  • MOI Autorytet
    Postów: 1510 2496

    Wysłany: 24 października 2013, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znam to uczucie... tyle lat zabezpieczania się i nerwów przy każdej spóźnionej miesiączce, a teraz, kiedy bardzo byśmy chcieli bobaska, jedna wielka klapa :O

    MonikaDM, Anna255 lubią tę wiadomość

    Moi
    3jvzmg7ysek3gxzk.png
    f2w39jcgjmkmlfy9.png
  • MauaKg Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 26 października 2013, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewcyny, a wiecie coś o ewentualnych przeciwskazaniach do picia tych ziół?

    Dzień dobry - jestem szczęśliwa.
  • Jus1985 Autorytet
    Postów: 1450 1745

    Wysłany: 28 października 2013, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    podobno przeciwskazan nie ma. Ja pije pierwszy cykl i od wczoraj mam sluz zabarwiony krwia, bole jajnikow i w pochwie - ktory jest nie do wytrzymania. Napisalam dzisiaj do zielarza i czekam na odpowiedz jak bede cos wiedziala to dam znac bo miedzy innymi pytalam o przeciwskazania

    3jgx3e3k7wsnebz7.png
  • MOI Autorytet
    Postów: 1510 2496

    Wysłany: 28 października 2013, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaczęłam drugi cykl na ziołach i nie mam niepokojących objawów. Na początku pierwszego cyklu pobolewały mnie trochę jajniki, ale teraz jest ok.
    Jus jejciu bardzo Cię boli??? Masz możliwość podskoczyć do dżina na monitoring? Z drugiej strony.. właśnie popatrzyłam na Twój wykres i może to intensywne objawy owulki?

    Moi
    3jvzmg7ysek3gxzk.png
    f2w39jcgjmkmlfy9.png
  • Jus1985 Autorytet
    Postów: 1450 1745

    Wysłany: 29 października 2013, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do moich bóli doszło jeszcze pieczenie pod koniec oddawania moczu i juz wiedziałam co się za tym kryje - zapalenie pęcherza. Dzisiaj szybko do lekarza a on jak się o ziołach dowiedział, sprawdził skład i aż oczy mu wyszły ze zdziwienia. Zioła te powodują zmianę ph w pochwie z kwaśnego (którego bakterie nie lubią) na zasadowy (sprzyjający bakteriom). Przy piciu ziół należy brać dużo wit c ok 8-10 tabl pić ok 3l płynów, najlepiej wody z sokiem z cytryny. Jutro idę do niego z wynikami i powie mi jeszcze jaką bakterię przygarnęłam bo może to być jakaś chlamyfia czy jakoś tak i może to prowadzić do bezpłodności jak nie jest leczone odpowiednim antybiotykiem. A ziółka pić tylko do owulki

    3jgx3e3k7wsnebz7.png
  • MOI Autorytet
    Postów: 1510 2496

    Wysłany: 29 października 2013, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jus a to ciekawostka! Dobrze wiedzieć o zmianie ph, bo mam tendencję do łapania wszelkich infekcji :O
    A czemu ziółka pić tylko do owulki?
    Aaaa.. ale jesteś odważna, że powiedziałaś lekarzowi o ziołach!

    Moi
    3jvzmg7ysek3gxzk.png
    f2w39jcgjmkmlfy9.png
  • Jus1985 Autorytet
    Postów: 1450 1745

    Wysłany: 29 października 2013, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czemu miałabym nie mówić o ziółkach? Troche dziwną minę zrobił ale co mi tam ;-) zdrowie się liczy

    3jgx3e3k7wsnebz7.png
  • MOI Autorytet
    Postów: 1510 2496

    Wysłany: 30 października 2013, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie, że tak, jednak lekarze raczej sceptycznie podchodzą do specyfików, na których się nie znają. Ja bym się chyba nie odważyła powiedzieć ;P

    Moi
    3jvzmg7ysek3gxzk.png
    f2w39jcgjmkmlfy9.png
  • zielarka Autorytet
    Postów: 2092 3375

    Wysłany: 30 października 2013, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dołączam do pijących ziółka. Mam mieszankę nr 3 ojca Sroki. W zasadzie nic mi nie dolega, nie robiłam monitoringu itp zawsze wszystko było ok. Mam długą fl(14 dni) jednak miewam plamienia przed miesiączką i to mnie martwi, mam gdzieś z tyłu głowy wrażenie, że tych hormonów jest ciut za mało. Piję od 13 dni zioła, jajcory bolą i pikają od końcówki @, trochę się boję tego sławetnego przestymulowania(tym bardziej, że nie mam PCO itp) ale sluz mam piękny. W tym miesiącu się nie staram ale od nastpnęgo cyklu zaczynamy. Mąż odstawił leki, przy których nie mogłam zajść w ciążę i znów możemy zacząć działać.
    Czy są tu dziewczyny, które piją zioła bez zdiagnozowanych problemów a tylko dla polepszenia hormonów?

    FITop1.png
  • Jus1985 Autorytet
    Postów: 1450 1745

    Wysłany: 31 października 2013, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam nic zdiagnozowanego podobno wszystko jest ok, pije bo wierze że się po nich uda

    zielarka lubi tę wiadomość

    3jgx3e3k7wsnebz7.png
1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ