X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Czy ja wariuje? Zanik objawów 10 tydzień
Odpowiedz

Czy ja wariuje? Zanik objawów 10 tydzień

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2018, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bizonka wrote:
    A czy wiesz czy mogą to być zwykłe papierki czy to muszą byc jakieś specjalne do pochwy, np tylko z apteki?

    Najzwyklejsze papierki lakmusowe :) ja na początku używałam tych do badania wody w akwarium :P Ale naprawdę uspokajają. Mi taki wodnisty śluz zaczął się ok 10 tyg. Teraz jest go dużo ale zgęstniał. Ale pierwszy raz miałam przemoczoną całą piżamę.
    Wczoraj na badaniu lekarz zrobił mi jeszcze posiew z pochwy na wszelki wypadek żeby wykluczyć infekcję. :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2018, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czytałam wlasnie w źródłach zagranicznych o tym sluzie i bylo napisane, ze jest normalny, bo po pierwsze wplywa na to estrogen, ktorego teraz mamy fuzo, a po drugie macica i szyjka jest bardzo ukrwiona i produkuje dlatego dużo śluzu :-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2018, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj miałam to napisane w tej informacji dnia na dole :D ale wcześniej naczytałam się na różnych forach i spanikowałam :P

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2018, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez. Bylam pewna, że to płyn owodniwoy :P

  • Bizonka Autorytet
    Postów: 483 109

    Wysłany: 23 lutego 2018, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zamówiłam papierki :) czekam z niecierpliwością :)

    31 lat // starania od 2014 // pierwsza ciaza TP-- OM 29.09.2018-- USG 22.09.2018
    w57vdqk3h42q0fr4.png
    m3sxrjjgx23zok21.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2018, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sobie zamówiłam litrową butlę żelu do usg do używania mojego detektora. Haha. Ten detektor to byl najlepszy zakup. Kosztowal tyle co jedna wizyta u lekarza a juz kilkrotnie mnie uspokoil :-)

  • Bizonka Autorytet
    Postów: 483 109

    Wysłany: 23 lutego 2018, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :)

    W którym jesteś tyg?

    31 lat // starania od 2014 // pierwsza ciaza TP-- OM 29.09.2018-- USG 22.09.2018
    w57vdqk3h42q0fr4.png
    m3sxrjjgx23zok21.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2018, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja? Dzisiaj rano mowilam ze jest miedzy nami idealnie 2 tygodnie roznicy, bo ja mam dzisiaj 10 i 6 dni :P

  • Bizonka Autorytet
    Postów: 483 109

    Wysłany: 23 lutego 2018, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sorry, juz gdzieś wspominałam, że mam jakieś dziury w pamięci :/

    31 lat // starania od 2014 // pierwsza ciaza TP-- OM 29.09.2018-- USG 22.09.2018
    w57vdqk3h42q0fr4.png
    m3sxrjjgx23zok21.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2018, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Bizonka podczytuje " wrzesniowe dzieci 2018", ale jeszcze sie nie ujawniam, bo nie moge jakos uwierzyc, że moglabym we wrześniu urodzic dziecko :-). Widzialam, ze tez mialas krwiaka. Zniknal Ci juz? Bo ja sie strasznie martwie co usłyszę w poniedziałek. Ja mialam krwiaka praktycznie od poczatku ciazy, bo juz w 5 tygodniu zdiagnozowany, ale ku mojej radosci na wizycie pod koniec 6 juz go nie bylo. Niestety w 9 tygodniu pojawil sie nowy, niby w dobrym miejscu bo zaraz nad szyjka, wiec dziecku nie zagrazal, no ale wolalabym zeby go nie bylo wcale. Teraz od 8 dni nie mam ani sladu krwi wiec mam nadzieje, że jest dobrze.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2018, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogole widzialam, że jestescie w temacie testu Pappa. Ja tez nie zamierzam go robic. Ide tylko na usg, bo zależy mi zeby lekarz obejrzal organy- serduszko, zoladek, mozg itp., bo wiem ze np. serduszko da sie leczyc jeszcze w brzuszku. Ale nie rozumiem troche po co mi wiedza czy mamy szanse na zespol downa 1:10 czy 1:1000. I tak nic z tym nie zrobie, a tylko stres.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2018, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja np byłam ostatnio na USG genetycznym i lekarz przełożył mi je o tydzień bo powiedział, że dziecko jest za małe (4.7 cm)a że mam tyłozgięcie to on nic nie widzi. Jak zapytałam czy jest nosek to odpowiedział w taki wymijający sposób mhm... powiem wam, że teraz mam schizę, że może dzieje się coś złego a on nie chciał straszyć i dlatego umówił nas za tydzień na darmową wizytę.

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 24 lutego 2018, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Test pappa pokazuje również w jakim stanie jest lozysko. Ale oczywiście decyzja należy do kazdej z Was. Ja robiłam absolutnie wszystkie badania i to u najlepszego genetyka w województwie. Gdyby pappa wyszla nisko to zrobiłabym nifty. Zdrowe dziecko to mój priorytet. Znam siebie i wiem, ze nie umiałabym sie poświęcić dziecku choremu.

    Marrgo zmień lekarza. To ze jest ciut za male bo np mogłaś miec pozna owulacje to dla mnie argument ok, ale tylozgiecie nie ma tu nic do rzeczy.

    I pamiętajcie, ze prenatalne usg robimy tylko i wyłącznie u lekarzy z certyfikatem. Można to sprawdzić w necie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2018, 12:54

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2018, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Test pappa pokazuje również w jakim stanie jest lozysko. Ale oczywiście decyzja należy do kazdej z Was. Ja robiłam absolutnie wszystkie badania i to u najlepszego genetyka w województwie. Gdyby pappa wyszla nisko to zrobiłabym nifty. Zdrowe dziecko to mój priorytet. Znam siebie i wiem, ze nie umiałabym sie poświęcić dziecku choremu.

    Marrgo zmień lekarza. To ze jest ciut za male bo np mogłaś miec pozna owulacje to dla mnie argument ok, ale tylozgiecie nie ma tu nic do rzeczy.

    I pamiętajcie, ze prenatalne usg robimy tylko i wyłącznie u lekarzy z certyfikatem. Można to sprawdzić w necie.
    A co ta wiedza o lozysku daje? Da sie cos z tym zrobic? Ja urodze dziecko czy bedzie chore czy zdrowe, nie wyobrażam sobie inaczej

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2018, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marrgoo wrote:
    Ja np byłam ostatnio na USG genetycznym i lekarz przełożył mi je o tydzień bo powiedział, że dziecko jest za małe (4.7 cm)a że mam tyłozgięcie to on nic nie widzi. Jak zapytałam czy jest nosek to odpowiedział w taki wymijający sposób mhm... powiem wam, że teraz mam schizę, że może dzieje się coś złego a on nie chciał straszyć i dlatego umówił nas za tydzień na darmową wizytę.

    A wedlug mnie tylozgiecie moze miec tu wplyw. Mowilas ze masz tez problem z uzywaniem dopplera, a ja np. Mimo ze jestem tydzien wczesniej znajduje serduszko w minutę. Wiec obraz macicy w tylozgieciu moze byc gorszy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2018, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nawet tutaj jest napisane żeby usg genetyczne w przypadku macicy tylozgietej w pierwszym semestrze robic przez pochwe, bo obraz w macicy tylozgietej przy usg przez brzuch jest duzo gorszy. https://mamaginekolog.pl/tylozgiecie-macicy/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2018, 17:27

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 24 lutego 2018, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwsze usg prenatalne robi sie dopochwowo. Zresztą do okolo 16-20tc robi się dopochwowo bo dzidzius jest za mały. Na polowkowych mialam troche tak, troche przez brzuch, bo nie wszystko bylo widac.

    Mama ginekolog tez pisze o pappie i lożysku, poczytaj.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2018, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeczytalam i widzę ze tez ocenia sie ryzyko nadcisnienia i zatrucia ciazowego i ze w takim przypadku mozna brac lwas acetylosalicylowy, ktory ja i tak biore od poczatku ciazu w związku z nadmierną krzepliwoscia. Wiec ja na to badanie sie nie decyduje, ale oczywiscie kazdy ma prawo do wlasnej decyzji :-)

  • Bizonka Autorytet
    Postów: 483 109

    Wysłany: 24 lutego 2018, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie rozmyślam nad nim :)

    31 lat // starania od 2014 // pierwsza ciaza TP-- OM 29.09.2018-- USG 22.09.2018
    w57vdqk3h42q0fr4.png
    m3sxrjjgx23zok21.png
  • Bizonka Autorytet
    Postów: 483 109

    Wysłany: 26 lutego 2018, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krasnalowa wrote:
    Hej,
    Bizonka podczytuje " wrzesniowe dzieci 2018", ale jeszcze sie nie ujawniam, bo nie moge jakos uwierzyc, że moglabym we wrześniu urodzic dziecko :-). Widzialam, ze tez mialas krwiaka. Zniknal Ci juz? Bo ja sie strasznie martwie co usłyszę w poniedziałek. Ja mialam krwiaka praktycznie od poczatku ciazy, bo juz w 5 tygodniu zdiagnozowany, ale ku mojej radosci na wizycie pod koniec 6 juz go nie bylo. Niestety w 9 tygodniu pojawil sie nowy, niby w dobrym miejscu bo zaraz nad szyjka, wiec dziecku nie zagrazal, no ale wolalabym zeby go nie bylo wcale. Teraz od 8 dni nie mam ani sladu krwi wiec mam nadzieje, że jest dobrze.

    Hej, dawno tu nie zaglądałam.

    Tak miałam krwawienie w 5tc w 6t2d mialam pierwsza wizyte, po tyg po krwiaku byly slady tylko, ale łącznie plamiłam 3 tyg.

    W środę mam wizytę u mojej więc dam znać

    31 lat // starania od 2014 // pierwsza ciaza TP-- OM 29.09.2018-- USG 22.09.2018
    w57vdqk3h42q0fr4.png
    m3sxrjjgx23zok21.png
‹‹ 5 6 7 8 9
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ