X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr I trymestr ciąży
Odpowiedz

I trymestr ciąży

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2013, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    angela wrote:
    Dziewczynki jestem już po wizycie. Cytuję gina - "ciąża piękna", słyszałam bijące serduszko , zresztą mój mąż też - oczywiście bardzo się wzruszyliśmy. Dostałam skierowanie na podstawowe badania, gin zmniejszył dawkę duphastonu i luteiny, odstawił estrofem. Za 2 tygodnie kolejna wizyta , dalej zalecane dbanie o siebie i spokojny tryb życia.
    Miłego wieczorku i spokojnej nocy!

    Zazdroszczę Ci. :D Ja pomimo lecącego 10 tygodmia jeszcze serduszka nie słyszałam :(
    Czekam na wizytę do 26go i mam wielkie nastawienie żeby usłyszeć. :) Dostałaś jakieś zdj "na pamiątkę"?:)

  • angela Autorytet
    Postów: 978 3687

    Wysłany: 21 marca 2013, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, mam piękne usg i już jakiś delikatniutki zarysik dzidzi. Usłyszysz już z pewnością bijące serduszko - przeżycie niezapomniane!
    Pozdrawiam i życzę miłego dnia

    [img][/img]ex2btv7310kr6qnr.png
  • Stokrotka84 Autorytet
    Postów: 861 933

    Wysłany: 21 marca 2013, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien Dobry dziewczyny! Bardzo fajny watek, brakowalo mi tego:) Jakos w tych pozostalych watkach nie moglam sie odnalezc. Je jestem obecnie w 7t5d ciazy i tak sie zastanawiam czy warto pojsc do lekarza na pierwsze usg w przyszly czwartek (8t5d) czy lepiej poczekac jeszcze tydzien, zeby juz cos wiecej zobaczyc procz kropki:) Czekam na Wasze rady:)

    relgi09k52jutqx1.png
  • Nina82 Ekspertka
    Postów: 235 414

    Wysłany: 21 marca 2013, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Stokrotka84 - myślę, że już spokojnie możesz iść do ginekologa. Dzieciątko w 9 tygodniu, to już taki prawie mały człowieczek i pewnie by się obraziło, gdyby usłyszało, że porównujesz je do kropki ;-)

    anilorak, angela, alexis, Stokrotka84 lubią tę wiadomość

    iv0915nmtn0pw8ol.png

    3jgx3e3kcagyktpu.png
  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 21 marca 2013, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka84 wrote:
    Dzien Dobry dziewczyny! Bardzo fajny watek, brakowalo mi tego:) Jakos w tych pozostalych watkach nie moglam sie odnalezc. Je jestem obecnie w 7t5d ciazy i tak sie zastanawiam czy warto pojsc do lekarza na pierwsze usg w przyszly czwartek (8t5d) czy lepiej poczekac jeszcze tydzien, zeby juz cos wiecej zobaczyc procz kropki:) Czekam na Wasze rady:)

    Zalezy czego oczekujesz od badania ;)
    Niektore dziewczyny chodza juz miedzy 6 a 7 tyg. po to zeby zobaczyc wlasnie ta mala kropeczke o ktorej piszesz i bijace serduszko ;)

    A jezeli masz tyle cierpliwosci to mozesz poczekac ;)
    Najwiecej zobaczysz w okolocach 9-12 tyg wtedy lekarz robi wieksze badanie i sprawdza czy wszytsko z dzidzia jest ok ;) Zyly,przeplywy,glowke,kosc nosowa itp.

    anilorak, Stokrotka84 lubią tę wiadomość

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • anilorak Autorytet
    Postów: 2792 3075

    Wysłany: 21 marca 2013, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2015, 13:19

    angela, alexis, Stokrotka84 lubią tę wiadomość

  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 21 marca 2013, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj lekarz ginekolog w Polsce jak bylam u niego miedzy 6 a 7 tyg i chcialam uslyszec bicie serduszka dzieciatka to mi odmowil i powiedzial ze on tego nie poleca we wczesnej ciazy bo za duze fale beda puszczone przez te urzadzenie..

    Ja serduszko pierwszy raz slyszalam w 12 tygodniu na badaniu prenatalnych i to tylko na pare sekund :(

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • xcarolinex Autorytet
    Postów: 1029 1084

    Wysłany: 21 marca 2013, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka84 wrote:
    Dzien Dobry dziewczyny! Bardzo fajny watek, brakowalo mi tego:) Jakos w tych pozostalych watkach nie moglam sie odnalezc. Je jestem obecnie w 7t5d ciazy i tak sie zastanawiam czy warto pojsc do lekarza na pierwsze usg w przyszly czwartek (8t5d) czy lepiej poczekac jeszcze tydzien, zeby juz cos wiecej zobaczyc procz kropki:) Czekam na Wasze rady:)

    Hej, my mielismy usg w 8w1d widzielismy serduszko(nie slyszelismy) i taki malutki czlowieczek nam sie pokazal, takze chyba juz zobaczysz dzidzie ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2013, 12:11

    gg64wn1511ap0yj7.png

    www.ourlittlerosie.blogspot.com
  • anilorak Autorytet
    Postów: 2792 3075

    Wysłany: 21 marca 2013, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    N

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2015, 14:17

  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 21 marca 2013, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anilorak wrote:
    Widocznie co lekarz, to inna teoria. Mój mi nic takiego nie mówił. USG mam robione ma każdej wizycie, chociaż słyszałam, że wielu nie poleca tak częstego badania. Natomiast bicie serduszka, też słyszę tylko parę sekund, ale czuję się wtedy bardziej spokojna.

    mi chodzi tylko o sluchanie bicia serduszka w poczatkowych tygodniach ciazy (5-9 tydzien) wtedy kiedy plod jest bardzo malutki i wowczas do pomiaru bicia serduszka potrzebne jest uzycie duzej ilosci fal zeby wylapac te biajace serduszko.Tak mi to lekarz wytlumaczyl.
    Powiedzial tez ze po 12 tyg mozna juz posluchac bo wtedy dzidzia jest juz wieksza ;)

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • anilorak Autorytet
    Postów: 2792 3075

    Wysłany: 21 marca 2013, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    N

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2015, 14:17

    vivien lubi tę wiadomość

  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 21 marca 2013, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anilorak wrote:
    Teraz już nie będę się nad tym zastanawiać, bo ten okres mam za sobą. Ale na przyszłość warto wiedzieć :)

    pewnie ;)
    Ty juz niedlugo polowy dociagniesz ;)

    anilorak lubi tę wiadomość

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • moni_c Autorytet
    Postów: 1096 1152

    Wysłany: 21 marca 2013, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczynki :) doczekałam się wreszcie II kresek i pomimo ogromnego szczęścia mam tez obawy. Strasznie się boję, że może być coś nie tak.
    Piersi bolą mnie od owulacji, ból brzucha, lewa strona, prawa strona, dół pleców- czy to normalne? Dzisiaj idę na betę,to chyba początek 4 tygodnia.
    Kiedy mogłabym się zapisać do lekarza aby było coś widać?
    Dziękuję za odp. i pozdrawiam przyszłe mamusie :)

    alexis lubi tę wiadomość

    mc1d28t.png
    zabawa.gif
    20100828580113.png
  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 21 marca 2013, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vivien mi ginekolog powiedział to samo i w 8 tyg widziałam serduszko ale nie słyszałam :)

    vivien lubi tę wiadomość

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • anilorak Autorytet
    Postów: 2792 3075

    Wysłany: 21 marca 2013, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    B

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2015, 14:18

    moni_c, alexis lubią tę wiadomość

  • anilorak Autorytet
    Postów: 2792 3075

    Wysłany: 21 marca 2013, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    V

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2015, 14:18

  • Stokrotka84 Autorytet
    Postów: 861 933

    Wysłany: 21 marca 2013, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje dziewczyny:) Chyba macie racje, pojde juz w przyszlym tygodniu. Chce sie w koncu na wlasne oczy przekonac, ze ktos tam w srodku jest:)Maz oczywiscie zapowiedzial, ze idzie ze mna. Troche sie boje, czy napewno wszystko w porzadku z dziecinka, czy jest serduszko itd. Pewnie wszystkie to przechodzilyscie:)Dzis okropnie mnie mecza mdlosci:( Jakims cudem zjadlam kanapke z szynka na sniadanie i pol porcji zupy na lunch...A jeszcze 2 tygodnie temu sie martwilam brakiem mdlosci:)

    Nina82, anilorak lubią tę wiadomość

    relgi09k52jutqx1.png
  • darijka Autorytet
    Postów: 721 538

    Wysłany: 21 marca 2013, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    angela wrote:
    Dziewczynki jestem już po wizycie. Cytuję gina - "ciąża piękna", słyszałam bijące serduszko , zresztą mój mąż też - oczywiście bardzo się wzruszyliśmy. Dostałam skierowanie na podstawowe badania, gin zmniejszył dawkę duphastonu i luteiny, odstawił estrofem. Za 2 tygodnie kolejna wizyta , dalej zalecane dbanie o siebie i spokojny tryb życia.
    Miłego wieczorku i spokojnej nocy!

    ale Ci zazdroszczę, cieszę się, że u was wszystko ok, ja muszę czekać na bijące serduszko do 26, i boję się tej wizyty.

    angela lubi tę wiadomość

    ]iv09mg7yqro6ly4p.png[/url
  • anilorak Autorytet
    Postów: 2792 3075

    Wysłany: 21 marca 2013, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    C

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2015, 14:19

    Stokrotka84 lubi tę wiadomość

  • iśka Ekspertka
    Postów: 197 238

    Wysłany: 21 marca 2013, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    angela wrote:
    Dziewczynki jestem już po wizycie. Cytuję gina - "ciąża piękna", słyszałam bijące serduszko , zresztą mój mąż też - oczywiście bardzo się wzruszyliśmy. Dostałam skierowanie na podstawowe badania, gin zmniejszył dawkę duphastonu i luteiny, odstawił estrofem. Za 2 tygodnie kolejna wizyta , dalej zalecane dbanie o siebie i spokojny tryb życia.
    Miłego wieczorku i spokojnej nocy!

    Super Angela! Bardzo się cieszę!

    angela lubi tę wiadomość

    iv093e5eynq4wz4z.png
‹‹ 9 10 11 12 13 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ