X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kiedy było u Was widać serduszko na USG?
Odpowiedz

Kiedy było u Was widać serduszko na USG?

Oceń ten wątek:
  • Promyczek_91 Ekspertka
    Postów: 138 69

    Wysłany: 16 lipca 2017, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaMarysiaaa wrote:
    Dziewczyny

    Na wizycie byłam 13 lipca mam długie cykle i będąc na usg ( 6 tydzień ) widać ciałko żółte niecałe 3 mm i jajo ciążowe 11 mm . Lekarka kazała przyjść 27 lipca, wtedy powinien być już zarodek i serduszko. Prawdopodobnie moja ciąża jest młodsza niż wyliczenie z OM i stąd widać tylko to ponieważ owulacje miałam prawdopodobnie 20 dnia cyklu. Mam nadzieję, że tak jest. Oszaleje...

    6 tydzien czyli skonczony 5 czy skonczony 6? W skonczonym 5 zobaczenie zarodka graniczy z cudem a w skonczonym 6 zazwyczaj juz jest choc zdaza sie ze jeszcze nie widac. Jesli owulacje faktycznie mialas pozniej to moze jeszcze nie byc widac. Spokojnie, daj maluszkowi troche czasu a na nastepnej wizycie na pewno cie zaskoczy :-)

    Kacperek <3
    zrz6j44jjz79nrpx.png
    Aniolek [*] 04.04.17
    2nn3e6hhxf8nkpcs.png

    Nadzieja umiera ostatnia :-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2017, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Promyczek teraz zgłupiałam :) to był 6 tydzień i 4 dzień czyli leciał mi 7 tydzień. Dzisiaj jest 7 tydzień i jutro będzie 7 tydzień i 1 dzień :) kolejne usg mam mieć 8 tygodnia i 4 dnia... wtedy musi być już coś widać...
    Lekarka kazała mi zrobić morfologię itp. do kolejnej wizyty

  • Promyczek_91 Ekspertka
    Postów: 138 69

    Wysłany: 17 lipca 2017, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U kazdej z nas jest inaczej. Jezeli mialas pozno owulacje to ciaza jest mlodsza niz wg OM wiec jest taka mozliwosc ze nic jeszcze nie widac ale na nastepnej wizycie to juz na bank musi byc dzidzia. Takze spokojnie wytrwaj do kolejnej wizyty i zobaczymy co tam sie chowa w brzusiu :-) na kiedy masz termin? Ja koncowka lutego. Trzymam kciuki.

    KasiaMarysiaaa lubi tę wiadomość

    Kacperek <3
    zrz6j44jjz79nrpx.png
    Aniolek [*] 04.04.17
    2nn3e6hhxf8nkpcs.png

    Nadzieja umiera ostatnia :-)
  • Iwo33 Koleżanka
    Postów: 119 15

    Wysłany: 17 lipca 2017, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zobaczyłam dziś własne dziecko!!! Matko, jaka jestem szczęśliwa po tych wszystkich niepewnosciach, poronieniu, lękach, że ustępują objawy. Dziś 7t1d - bobas ma 1,24 cm (nawet starszy, czyli ksiażkowo wobec owulacji w 12-13 dniu), a serduszko bije mu 163 razy na minutę. Niech dzieciatko rośnie:)

    KasiaMarysiaaa, IskiereczkiTrzy, Promyczek_91, Anna1975 lubią tę wiadomość

    12 marca 2017 8 tydz.
    1usa3e5egl73qsg1.png
    Marzylismy o Tobie całe życie - cc 22.02.2018, 58 cm, 3530 gr
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lipca 2017, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Promyczek_91 wrote:
    U kazdej z nas jest inaczej. Jezeli mialas pozno owulacje to ciaza jest mlodsza niz wg OM wiec jest taka mozliwosc ze nic jeszcze nie widac ale na nastepnej wizycie to juz na bank musi byc dzidzia. Takze spokojnie wytrwaj do kolejnej wizyty i zobaczymy co tam sie chowa w brzusiu :-) na kiedy masz termin? Ja koncowka lutego. Trzymam kciuki.


    Z OM wychodzi 5 marca :) ale tak jak mówię ciąża na pewno jest młodsza
    Czekam na tego 27 lipca jak na zbawienie
    Martwi mnie brak objawów poza sennością

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lipca 2017, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo33 wrote:
    Zobaczyłam dziś własne dziecko!!! Matko, jaka jestem szczęśliwa po tych wszystkich niepewnosciach, poronieniu, lękach, że ustępują objawy. Dziś 7t1d - bobas ma 1,24 cm (nawet starszy, czyli ksiażkowo wobec owulacji w 12-13 dniu), a serduszko bije mu 163 razy na minutę. Niech dzieciatko rośnie:)

    Gratulacje :))) !

  • Dariaa^ Koleżanka
    Postów: 50 35

    Wysłany: 18 lipca 2017, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny .;)
    Ja wczoraj zobaczyłam bijące serduszko. ;) Był to 7t3d ;).
    Cudowny widoczek ;).


    Pozdrawiam

    Anna1975 lubi tę wiadomość

    iv099jcgq3nupjmj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2017, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka. Moge sie dolaczyc? ;) jestem w 8 tyg ciazy. W poniedzialek zobaczylam <3 i jestem typowym przyladkiem ciazy bezobjawowej ;)

    Anna1975 lubi tę wiadomość

  • Iwo33 Koleżanka
    Postów: 119 15

    Wysłany: 19 lipca 2017, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje!

    Jeszcze się okaże:P a tak serio to bezobjawowa ciąża pozwoli Ci cieszyć się każdym dniem tego stanu. Nie wisisz nad toaletą, ani nie wybiegasz ze sklepu z 1/5 zakupów:D Mimo to, choć osobiście czasem chce mi się płakać nie żałuję ani sekundy złego samopoczucia, mogę nawet spać w toalecie, byle dziecko rosło i szczęśliwie się urodziło.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lipca 2017, 18:45

    Promyczek_91, ladypower lubią tę wiadomość

    12 marca 2017 8 tydz.
    1usa3e5egl73qsg1.png
    Marzylismy o Tobie całe życie - cc 22.02.2018, 58 cm, 3530 gr
  • Promyczek_91 Ekspertka
    Postów: 138 69

    Wysłany: 19 lipca 2017, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestesmy w stanie zniesc wszystko byleby tylko nasze dzieci byly zdrowe :-)
    A tak na marginesie to ja w 1 ciazy tez na poczatku nie mialam objawow typu wymioty. Przyszly dopiero w polowie 3msca ;-) takze moze jeszcze wszystko przed wami :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lipca 2017, 17:50

    Kacperek <3
    zrz6j44jjz79nrpx.png
    Aniolek [*] 04.04.17
    2nn3e6hhxf8nkpcs.png

    Nadzieja umiera ostatnia :-)
  • Różowepaznokcie Ekspertka
    Postów: 154 53

    Wysłany: 27 lipca 2017, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam dzisiaj na usg, 6tc+1 i już było widać pikanie :)groszek mikro, bo 2,8mm.

  • Różowepaznokcie Ekspertka
    Postów: 154 53

    Wysłany: 27 lipca 2017, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w poprzedniej pierwsze serduszko było widać w 7t+0 drugie pojawiło się 3 dni później, ale ciąża była młodsza o tydzień w usg.

  • magnolia82222 Autorytet
    Postów: 372 124

    Wysłany: 28 lipca 2017, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, ja jestem w 7tc+2 według usg ale byłam na wizycie wczoraj i nie widac zarodka jeszcze, dziwne to dla mnie. Ginka mnie nastraszyła i powiedziała że zarodek juz dawno powinno być widac i że raczej nic z tego nie będzie. Jestem podłamana. Mam przyjśc na wizyte za 10dni i wtedy jeśli zarodka nie bedzie to czeka mnie zabieg.
    Wczoraj pęcherzyk ciążowy 23mm a żółtkowy 12mm i powiedziała ze ten żółtkowy jest za duży i dlatego raczej nic z tego nie bedzie. Podzielcie się opinią, bo zwariuje

    35 lat, 2 ciąża
  • OvuGrażyna Ekspertka
    Postów: 206 77

    Wysłany: 28 lipca 2017, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na jakiej podstawie zostało określone że to 7tydzien 2 dzień? Wiesz kiedy miałaś owulacje? Poszła bym jeszcze do innego lekarza...

    7v8rdqk3dbllser2.png
  • Anna1975 Ekspertka
    Postów: 161 135

    Wysłany: 29 lipca 2017, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Witajcie :)

    Transfer AZ 16/06
    dnia 24/07 - Zarodek 10 mm, serduszko tętno 127, pęcherzyk ciążowy za mały 19 mm - 7 i pół tc
    Kontrola 01/08 - pęcherzyk za mały za ciasny :( mam nadzieje że podrośnie lub to był błąd pomiaru.

    Anna :)

    NK 14%, histerolaparoskopia x 2 - udrożnione jajowody. Hiperprolaktynemia, niedoczynność tarczycy - euthyrox 25mg
    Zalecenia - encorton 10mg, heparyna razy 2 drobnocząsteczkowa, wlewy intralipidu.
    1994 - córka
    2016 - cb, 2017.06 - transfer AZ 8tc :(, 2018.02 - CN 7 tc :(
    2018.11.13 - criotransfer AZ - 2x8A - nieudany :(:(:(
  • magnolia82222 Autorytet
    Postów: 372 124

    Wysłany: 29 lipca 2017, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OvuGrażyna wrote:
    Na jakiej podstawie zostało określone że to 7tydzien 2 dzień? Wiesz kiedy miałaś owulacje? Poszła bym jeszcze do innego lekarza...
    Na podstawie usg bo z terminu to coś koło tego ale dokładnie nie pamiętam

    35 lat, 2 ciąża
  • Iwo33 Koleżanka
    Postów: 119 15

    Wysłany: 31 lipca 2017, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym się wielkością pęcherzyka ciążowego aż tak nie przejmowała, bo właśnie owulacja przesunięta o 3 dni wiele zmienia. Zarodek ma być niby widoczny do wielkosc 25 mm. Większy problem jest z pęcherzykiem żółtkowym. Jak w poprzedniej ciąży miałam ciążowy na 6 mm, a żółtkowy powiedzmy na 4, to lekarka powiedziała, że za duży, ale nadziei nie odbierała, choć ja już po małym wzroście bety wiedziałam, że to koniec marzeń. Teraz jak byłam ostatnio z drugą ciążą u innego, to powiedział, że właśnie taki duży pęcherzyk żółtkowy sugeruje, że genetyka zawaliła np. przy podziale komórek i że to typowy problem straty pierwszej ciąży. Według danych pęcherzyk żółtkowy powinien mieć chyba do 10 mm w końcówce 1 trymestru - on chyba odżywia dziecko do czasu wykształcenia się łożyska. Różne rzeczy się zdarzają, poczekaj do wizyty i nie łam się, może coś sie ruszy do tego czasu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca 2017, 22:19

    Anna1975 lubi tę wiadomość

    12 marca 2017 8 tydz.
    1usa3e5egl73qsg1.png
    Marzylismy o Tobie całe życie - cc 22.02.2018, 58 cm, 3530 gr
  • magnolia82222 Autorytet
    Postów: 372 124

    Wysłany: 31 lipca 2017, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo33 wrote:
    Ja bym się wielkością pęcherzyka ciążowego aż tak nie przejmowała, bo właśnie owaulacja przesunięta o 3 dni wiele zmienia. Większy problem jest z pęcherzykiem żółtkowym. Jak w poprzedniej ciąży miałam ciążowy na 6 mm, a żółtkowy powiedzmy na 4, to lekarka powiedziała, że za duży, ale nadziei nie odbierała, choć ja już po małym wzroście bety wiedziałam, że to koniec marzeń. Teraz jak byłam ostatnio z drugą ciążą u innego, to powiedział, że właśnie taki duży pęcherzyk żółtkowy sugeruje, że genetyka zawaliła np. przy podziale komórek i że to typowy problem straty pierwszej ciąży. Według danych pęcherzyk żółtkowy powinien mieć chyba do 10 mm w końcówce 1 trymestru - on chyba odżywia dziecko do czasu wykształcenia się łożyska. Różne rzeczy się zdarzają, poczekaj do wizyty i nie łam się, może coś sie ruszy do tego czasu.
    Iwo33 mam jeszcze maleńką nadzieje że zarodek się pojawi że to wszystko wskaże na to że za wczesnie byłam i ginekologa. Oczywiście w piątek ide na wizyte do innego lekarza bo juz do tego nie pójde. Ide do lekarza który ma bardzo dobry sprzęt i wszystko się okaże. Wiem że cuda się zdarzają i wszystko bym chciała by tak było i u mnie. Na ostatniej wyzycie pęcherzyk żółtkowy był juz w ciążowym wiec to dobre oznaki, tyle tylko ta wielkość, ale mam maleńką nadzieje...
    Jeśli okaże sie że rzeczywiscie nic sie nie rozwija to pewnie skończy sie zabiegiem. Jednak dużo czytam i nastawiam sie psychicznie i sądze jednak lepiej wczesniej niz w późniejszym okresie ciąży poronic albo co najgorsze rodzic martwe dziecko. To jest dopiero tragedia.

    35 lat, 2 ciąża
  • WhyMe Autorytet
    Postów: 629 319

    Wysłany: 31 lipca 2017, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bylam w 6t 3d juz bylo widac, w 6tc byl tylko pehcerzyk ciazowy z zarysem zoltkowego.

    w57vleb4iew7v2qt.png
    rwgqw167u9doupb1.png
  • honda92 Przyjaciółka
    Postów: 97 66

    Wysłany: 31 lipca 2017, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dzisiaj i już widać bijące <3 - 6 tydzień 4 dzień :)

    oar8vfxmyaw4sa27.png
‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ