X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr kolejna ciąża po poronieniu
Odpowiedz

kolejna ciąża po poronieniu

Oceń ten wątek:
  • antonówka Autorytet
    Postów: 1070 468

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 06:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ayka chyba zadna nie jest przed tobą.
    A co do snów przeczytałam ostatnio super artykuł dlaczego w rozwoju dziecka wazna role pelni pluszowy miś. Otóż jacyś naukowcy stwierdzili ze dziecko które ma ukochanego misia śpi w nocy spokojniej i zadziej snia mu się koszmary.i chyba cos w tym jest moj maly od małego ma takiego misia z ktorym do dzis wszędzie chodzi i on śpi na prawdę ladnie. A ze moje sny ostatnimi czasy mnie przerazaly to wypozyczylam miska od synka i powiem wam ze jak na razie same spokojne sny. Misio śpi obok brzuszka mojego albo wtulam sie w niego..... Tak wiec mamuśki i przyszle mamuśki brać misia do lozka a nowo narodzonym kupic zwykłego pluszaka:)

    zi13dqk3oxil4saa.png
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje Wam Za tak cieple przyjecie :-) w sobotę czeka mnie pierwsza wizyta mam zamiar Nie dac się przebadać ginowi ginekologicznie nie chce żeby mi tam co kolwiek grzebal :-) na tym etapie co Myslicie??

    Gratulacje dla rozpakowanyfh mamusi no i oczywiście trzymam kciukia za mamusie z najbliższym terminem

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane u mnie teraz 21 tv. W sob byłam u gin wszystko jest ok. Maluszek waży 320 dkg. Martwi mnie jednak to że poza bulgotanie oburzeniem na razie nie czuje mocniejszych ruchów. Dodatkowo od wtorku mam pieczenie i swędzenie pochwy i gin zapisał mi globulki pimafucin. Wczoraj wzięłam pierwszą. Martwię się tym brakiem Kołaczkowo i jeszcze te globulki. Żeby źle nie wpłynęły na maleństwo.....

    ayka lubi tę wiadomość

  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa skoro przepisał Ci je gin to wiedział co robi i na pewno są bezpieczne dla maluszka przecież by nie ryzykował waszego dobra także głową do gory i myśl pozytywnie co do ruchów dziecka to każda z nas odczuwa je bardzo indywidualnie u jednej z nas wczesniej u drugiej później poczekaj jeszcze trochę

    ayka lubi tę wiadomość

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • antonówka Autorytet
    Postów: 1070 468

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa probowalas napic się zimnego soku rano jak wstaniesz? Ktoras to tutaj wypróbowałam wala i poczula kopniaczki. Moze masz spokojna dzidzie i nie bedzie wariować za dużo?

    zi13dqk3oxil4saa.png
  • antonówka Autorytet
    Postów: 1070 468

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oliwia a na jakim etapie ciąży jestes? Pewnie lekarz ci nie odpuści badania gin.

    zi13dqk3oxil4saa.png
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oliwcia dzieki za wsparcie
    Antonówka próbowałam tylko zjesc cos słodkiego ale wtedy tez pojawia sie tylko bulgotanie i burczenie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa, a na jakiej ścianie macicy masz łożysko? przedniej czy tylnej? Ja mam na przedniej i to podobno amortyzuje ruchy ;)

    Oliwcia nie doradzę, ja na takim wczesnym etapie miałam badanie ginekologiczne i usg, także nie wiem co Ci powiedzieć :)

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiek tego nie wiem gin mowil mi tylko ze wszystko jest ok a połówkowe mam dopiero 1 lutego a wiesz nie chce tez do niego biegac co kilka dni...

  • 1kaktus Autorytet
    Postów: 1294 811

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia z tym tez niedoradze bo ja to wogole od 5 do 9 tyg wizyty i usg mialam co tydzien bo najpierw pieklo cos i spanikowalam (dostalam probiotyk, jakby nieprzeszlo to miala brac ten pifumacin wiec spokojnie on jest naprawde bezpieczny Ciekawa) potem serduszko czy jest sprawdzalismy potem bylam u mojego gin prowadzacego bo wczesniej prywatnie a potem ip i kontrola po ip.

    Ciekawa jeszcze Ty nam umknelas wiec mamy 1 marcowke dwie czerwcowki, 1 lipcowke i jedna sierpniowke :-) a potem kolej na Was Dziewczyny.

    Powiem Wam ze jakos tak sie z Wami zzylam i latwiej mi jak sie z Wami podziele nieraz moim marudzeniem i wogole :-)

    A ja dzisiaj zaczynam 15 tydzien! :-)
    A jesli chodzi o sprawdznie szyjki to moj gin robh to tylko manualnie na fotelu nie przez usg a jak jest u Was?

    Asiek2108, ayka lubią tę wiadomość

    qdkki09kwrowb7nz.png

    Aniołek 25.05.2016 [*] 6tydz.
  • 1kaktus Autorytet
    Postów: 1294 811

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ayka wrote:
    No Dziewczyny, błagam, jaka abstrakcja? Przeleci to wszystko szybciej niż nam się wydaje. Dopiero co się starałyśmy, dopiero co testy wyszły pozytywne, dopiero co szłyśmy na pierwsze USG, dopiero co na genetyczne, dopiero co niektóre już poznały płeć dziecka, a niektóre już poczuły pierwsze kopniaki, dopiero co inne już miały USG połówkowe lub na nie czekają w najbliższych dniach, dopiero co inne marudziły na zgagę, kopniaki, sny, obolałe plecy, biodra itd. a w ostatnich dniach/tygodniach stały się szczęśliwymi Mamami :-)

    Naprawdę, żadna przede mną? Wychodzi na to, że na razie zostaję sama, w stresie, że to właściwie już lada chwila... Asiek i AgaSY idziecie na równi po mnie ;-)

    No to dla mnie taka troche abstrakcja alw taka strasznie pozytywna bo chyba nawet o tym juz niemarzylam w sumie teraz bysmy byli po badaniach M i szukali kliniki.

    A poztym niepisz ze jestes sama, masz Nas :-) my bedziemy Cie wspierac a Ty bedziesz tulic Maluszka :-)

    ayka lubi tę wiadomość

    qdkki09kwrowb7nz.png

    Aniołek 25.05.2016 [*] 6tydz.
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Antonówka jestem według ostatniej miesiączki w 4 tygodniu +3 dni jestem po 4 poronieniach i nie wiem czy po prostu nie wolała bym tego badania na tej wizycie jeszcze nie robić nie wiem jak się ustosunkuje do tego gin zobaczymy w sobotę...
    Kaktus 15 tydzień jak fajnie tez bym już chciała była bym o wiele spokojniejsza niż teraz

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • 1kaktus Autorytet
    Postów: 1294 811

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia ja tez tak mowilam, ze jak to chcialabym zeby minal kazdy kolejny tydzien. Ja poprzednie Malenstwo stracilam w 6 tyg wiec tez tydzien byl ciezki. U Ciebie po 4 stratach strach musi nyc ogromny. Trzymaj sie cieplutko i postaraj sie myslec chociaz teoche pozytywnie to naprawde duzo robi! A jak bedziesz potrzebowala to pisz do Nas i sie wygadaj to juz napewno pomaga! A dodatkowo rob co czujesz ze powinnas powiedz lekarzowi o swoich obawach itd.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2017, 10:41

    qdkki09kwrowb7nz.png

    Aniołek 25.05.2016 [*] 6tydz.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktus mi ginekolog sprawdza szyjkę na fotelu, a od niedawna (18 tc) sprawdza też przez usg dopochwowe tą część szyjki której ręcznie nie sprawdzi jakkolwiek by to zabrzmiało :D

    Ciekawa no wiadomo, ja myślę, że jeżeli to pierwsza Twoja ciąża, to te ruchy takie mocniejsze poczujesz później, ja np w pierwszej ciąży pierwsze ruchy poczułam tak w 20 tc, ale solidniejsze kopniaki to później ;)Najważniejsze, ze czujesz coś w ogóle :)

  • antonówka Autorytet
    Postów: 1070 468

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oliwia to uestes mniej więcej na tym samym etapie na ktorym ja bylam na pierwszej wozy i u mojego lekarza i szczerze odpuścił badanie ginekologiczne bo stwierdził ze to najgorszy czas na infekcje i ze lepiej sprawdzic co sie dzieje. Aczkolwiek na koniec stwierdził ze troche szybko przyszłam i ze kontrola za 2 tygodnie od razu. I wszystko jak na razie dobrze. Najważniejsze kochana to miec pozytywne nastawienie ja nawet jak mam gorszy dzień i migrenę to leze i powtarzam sobie ze wszystko jest i będzie ok.

    zi13dqk3oxil4saa.png
  • antonówka Autorytet
    Postów: 1070 468

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiek mi przy pierwszej ciazy gin nigdy pozniej nie badał szyjki przez USG zawsze tylko fotel.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2017, 12:25

    zi13dqk3oxil4saa.png
  • antonówka Autorytet
    Postów: 1070 468

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzsz kaktus jak fajnie. A teraz odliczasz dni do porodu. Fakt chyba co miesiąc bedzie się ktoras z nas rozpakowywala:D

    1kaktus lubi tę wiadomość

    zi13dqk3oxil4saa.png
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Antonówka no właśnie dla tego chyba bym wolała się z tym badaniem wstrzymać do kolejnej wizyty po co mam ryzykować sama juz nie wiem buuuu

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciekawa87 wrote:
    Kochane u mnie teraz 21 tv. W sob byłam u gin wszystko jest ok. Maluszek waży 320 dkg. Martwi mnie jednak to że poza bulgotanie oburzeniem na razie nie czuje mocniejszych ruchów. Dodatkowo od wtorku mam pieczenie i swędzenie pochwy i gin zapisał mi globulki pimafucin. Wczoraj wzięłam pierwszą. Martwię się tym brakiem Kołaczkowo i jeszcze te globulki. Żeby źle nie wpłynęły na maleństwo.....
    Ciekawa, fantastycznie, że z Maluchem wszystko dobrze. A poznałaś już może płeć? Ruchy różnie się czuje, może u Ciebie to właśnie te bąbelki, a my Ci piszemy, że raczej pukanie, stukanie? Może tak to czujesz i to jest to? Jeżeli bąbelki nie krążą po jelitach jak gazy, a pykają w jednym miejscu to może być Dzidzia :-)
    Czyli depilację musisz sobie na razie chwilowo odpuścić ;-) W ciąży lepiej się nie depilować, bo łatwiej złapać infekcję/grzybicę. Przyjmuj lek, który przepisał Ci lekarz i powinno być dobrze.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia, ja miałam też na początku USG przezpochwowe, ale powiem Ci, że to robi się tylko w Polsce. Mieszkam nieco dalej i tu to USG jest zabronione kobietom w ciąży. Na początku bada się jedynie poziom Beta, sprawdza testem czy kobieta jest w ciąży, mierzy ciśnienie, pobiera krew, mocz do analizy. USG wykonuje się dopiero między 10-tym a 12-tym tygodniem i to USG zwykłe. Ja poszłam na USG prywatnie dopiero w 7-mym tygodniu, by sprawdzić serduszko. Lekarz badał przez powłoki brzuszne. Przez całą też ciążę tutaj nie bada się kobiet ginekologicznie, chyba, że zgłaszają jakiś problem. Pogadaj ze swoim lekarzem jak to widzisz, czego się boisz i czy nie można USG zrobić później.

‹‹ 158 159 160 161 162 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ