X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr kolejna ciąża po poronieniu
Odpowiedz

kolejna ciąża po poronieniu

Oceń ten wątek:
  • 1kaktus Autorytet
    Postów: 1294 811

    Wysłany: 21 stycznia 2017, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alciak wrote:
    Morgi jak tam się macie? Już w domu?

    Czykoty, Foxy, Granat, czy też macie tak aktywne dzieci? Moje dziecko pięknie śpi w nocy, ale w dzień jest koszmar, czasem przytnie komara na 10-15 min i budzi się z wrzaskiem, jeśli nie jest na moich rękach. Pewnie pomógłby smok, ale nie lubię jej go dawać, używam jako ostateczności.. byłam przekonana, że to kwestia kolek, ale pomimo tych problemów mała po kąpieli zasypiała już normalnie. Od kilku dni chodzi spać dopiero z nami o 22-23!! Dopiero jak się położę z nią do łóżka zasypia normalnie. Podobnie w dzień, jak się przy niej położę to zaśnie bardziej głębokim snem, oczywiście przy okazji usypiam i ja już ze zmęczenia :D czasem zasypia mi na rękach w ciągu dnia, ale cały czas uchyla powieki i sprawdza czy jestem obok :) ja nie mam żalu, że moje dziecko jest aktywne i potrzebuje bliskości, ale nie potrafi sama poleżeć w wózku chociaż przez chwilę... ja muszę czasem coś zjeść, napić się, czy iść do toalety :D
    Ah przy okazji, kolki w ciągu dnia stały się bardziej znośne od kropelek floractin kolki, które polecił nam pediatra :)

    Alciak to moze jak Malutka taki przytulas to dla Ciebie rozwiazaniem bylaby chusta? Moja kolezanka jest instruktorka wiazania chust i najciekawsze wogole nieuzywala wozka na poczaku, a jaw szoku ile jest metod wiazania chust. Jak bedzie juz Maluszek to sie z nia umowie na szkolenie bo to naprawde fajna sprawa, a dla Ciebie moze by byla chwila wytchnienia na zjedzenie napicie sie itd. Ostatnio widzialam nawet specjale bluzy dla mam z chustami zby Dzieciu bylo cieplo i mozna bylo wyjsc z Maluszkiem :-)

    ayka lubi tę wiadomość

    qdkki09kwrowb7nz.png

    Aniołek 25.05.2016 [*] 6tydz.
  • foxylady Autorytet
    Postów: 483 331

    Wysłany: 21 stycznia 2017, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny u nas w domu grypa żołądkowa :( :( :( umierałam dzisiaj ze cztery razy :( jak uchronić maluszka? Nie wyobrażam sobie żeby miał przez to przechodzić :( :(

    Nikoludek <3
    27.12.2016 r., 4180g
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 21 stycznia 2017, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morgi gratuluje synka o pieknym imieniu;)
    I ja melduje ze,dwa tyg temu wysikalam dwie kreski,tak jak obiecywalam gdzies w listopadzie;)w pon pierwsza wizyta:)

    foxylady, 1kaktus, ayka, antonówka, Asiek2108, alciak, Morgiana, AgaSY, Czykoty lubią tę wiadomość

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 21 stycznia 2017, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa kochana witaj <3 Na kiedy masz termin???
    Ja już po wizycie wspominałam lekarzowi o swoim ciśnieniu powiedział że lepiej niższe niż za wysokie , przed wejściem do gabinetu tak się zestresowałam jak tam mój maluszek że ciśnienie mi skoczyło do 140/90 makabra , badania ginekologicznego nie miałam mam się stawić za 3/4 tygodnie i dopiero wtedy a jak by się coś działo to mam dzwonić i umawiać się na wizytę .
    Dostałam receptę na Clexane (Z ryczałtem) i Duphaston dodatkowo dostałam L4 na tą chwilę na trzy tygodnie

    ayka lubi tę wiadomość

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • antonówka Autorytet
    Postów: 1070 468

    Wysłany: 21 stycznia 2017, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super oliwcia. To kochana leż i odpoczywaj ile sie da niech wszystko dobrze się rozwija w spokoju. Mysl tylko i wyłącznie pozytywnie. Będzie super :)

    zi13dqk3oxil4saa.png
  • antonówka Autorytet
    Postów: 1070 468

    Wysłany: 21 stycznia 2017, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem wam szczerze ze jak czytam posty naszych mamusiek rozpakowanych to stwierdzam ze te dzieciatka rodzą sie coraz mądrzejsze i to one rządzą nami. Ale co zrobic przeciez i tak je kochamy nadzycie

    zi13dqk3oxil4saa.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2017, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa, świetna wiadomość! Gratuluję! Szczęśliwego przebiegu całej ciąży!

    Sylwia, super, że udało się bez badania, tak jak chciałaś. Z tym ciśnieniem to też kiedyś wparowałam do lekarza zdyszana i miałam 137/90, jak nigdy w życiu, ale na szczęście lekarz znał moje wcześniejsze pomiary i wiedział, że u mnie to jakiś skrajny wyjątek z powodu wysiłku, bo biegłam do niego spóźniona :-) U mnie w ciąży to też potrafiło spadać do 90/60, potem jakoś się unormowało, a jak idę na badania to zawsze mam ze stresu 115/70 i się cieszą jakie idealne ;-) Bierz leki i książkowo hoduj Fasolkę :-)

  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 21 stycznia 2017, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje kochane przy 4 letnim dziecku w domku nie zawsze takie odpoczywa nie jest realne ale jakoś trzeba dac corcia ostatnio chora wiec strasznie marudna nie chce przyjąć do wiadomości czemu nie chce ja brać na raczki na razie chucham dmucham i staram się nie dźwigać .
    Przed chwila dostalam SMS od mojego ginekologa żebym w poniedziałek i środę zrobiła sobie bete w labo

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2017, 18:46

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • 1kaktus Autorytet
    Postów: 1294 811

    Wysłany: 21 stycznia 2017, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluje udanej wizyty teraz tylko odpoczywac :-) dobrze robisz z tym niedzwiganiem bo taka 4 lata to juz ladnych pare kilogramow.

    Justa gratuluje pozytywnego testu i trzymam bardzo mocno kciuki za spokojny przebieg ciazy!!!

    qdkki09kwrowb7nz.png

    Aniołek 25.05.2016 [*] 6tydz.
  • 1kaktus Autorytet
    Postów: 1294 811

    Wysłany: 21 stycznia 2017, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A z cisnieniem tez mialam jaja ja zwykle niskie cisnienie maksymalnie ksiazkowe a tutaj wizyta kontrolna po ip tak sie nakrecilam ze mialam 135/80 no i polozna zaniepokojona ze wysoko to pokazalam jej moje pomiary bo lekarz kazal mierzyc codziennie i sie uspokoila kojena wizyta 115/70 wiec jak na mnie dosc wysoko :-P

    qdkki09kwrowb7nz.png

    Aniołek 25.05.2016 [*] 6tydz.
  • alciak Autorytet
    Postów: 1073 441

    Wysłany: 21 stycznia 2017, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa87 wrote:
    Morgi gratuluje synka o pieknym imieniu;)
    I ja melduje ze,dwa tyg temu wysikalam dwie kreski,tak jak obiecywalam gdzies w listopadzie;)w pon pierwsza wizyta:)
    Aaaaaaa! Justyś cudna wiadomość! :) 3maj się kochana. Na kanapę, nogi do góry i leż tak 9 msc! :)

    JULIA - godz. 7:27; 19.12.2016 r.
    57 cm, 3750 g szczęścia <3
    TYMON - godz. 9:16; 19.02.2020 r.
    57 cm, 3700 g szczęścia <3
  • alciak Autorytet
    Postów: 1073 441

    Wysłany: 21 stycznia 2017, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie chusta to dobre wyjście, ale nie jestem przekonana do ciągłego dźwigania małej. Póki co ratuje nas bujak, myślałam, że to jeszcze dla niej za wcześnie, ale dziś wyciągnęłam go z szafy i zaczęłam próby. Właśnie ją bujam nogą i dzięki temu mogę do Was pisać :) podobnie z jedzeniem :) jutro podejmę próby prasowania i bujania :D
    Ps. Wczoraj wyszłam z domu na 2h bez dziecka, po miesiącu siedzenia w domu... ah, powietrze tak ładnie pachniało wolnością :) ale wróciłam taka stęskniona!! ;)

    foxylady, AgaSY, Czykoty lubią tę wiadomość

    JULIA - godz. 7:27; 19.12.2016 r.
    57 cm, 3750 g szczęścia <3
    TYMON - godz. 9:16; 19.02.2020 r.
    57 cm, 3700 g szczęścia <3
  • alciak Autorytet
    Postów: 1073 441

    Wysłany: 21 stycznia 2017, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ayka wrote:
    Alciak, Morgiana, jak już wrócicie do siebie, odpoczniecie, ogarniecie się z Maluszkami itd. czy mogłybyście napisać czy w trakcie ciąży, zwłaszcza tuż przed porodem coś mogłoby wskazywać na problemy z łożyskiem, że się może odklejać? Macie podobną historię, stąd pytam. Pamiętam jak Morgiana na chwilę przed porodem pisała o bólu w podbrzuszu, który ją obudził w nocy. Alciak, miałaś coś podobnego?

    P.S. Alciak, super, że kolki Małej już są mniejsze. Kropelki Floractin, dobre, też polecam. Moja pediatra-alergolog też bardzo polecała podawanie probiotyku. Córka od noworodka dostaje Latopic.
    Ayka nie miałam żadnego bólu, obudziłam się na siku, ale nie chciało mi się wstać, miałam iść spać dalej... w końcu jednak wstałam i zobaczyłam krew na prześcieradle i rękach... dostałam krwotoku. Powoli zaczynalam czuć jakby skurcze... Brzuch w ogólnym odczuciu był dziwny, taki napompowany, bo wypełniała go krew. Ale trudno to było ocenić w trakcie, dopiero z perspektywy czasu... coś do lekarza mówiłam przy usg, że brzuch jest taki dziwny... na koniec ciąży miałam ciągle twardy brzuch i czułam spore napięcie. Nie wiem czy to coś zwiastowało, ale chętnie porozmawiam o tym z ginekologiem na wizycie, bo niestety mam zwiększone prawdopodobieństwo na powtórkę...

    JULIA - godz. 7:27; 19.12.2016 r.
    57 cm, 3750 g szczęścia <3
    TYMON - godz. 9:16; 19.02.2020 r.
    57 cm, 3700 g szczęścia <3
  • PannaA Koleżanka
    Postów: 35 8

    Wysłany: 21 stycznia 2017, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny bardzo, ale to bardzo dziękuję z wsparcie i rady. Póki co jestem na etapie sprzątnać miejsca o których istnieniu nie miałam pojęcia. To mnie zajmuje.
    Buziaki

    Aniołek 7 tc. <3
    13.09 dwie kreski i strach :)

  • antonówka Autorytet
    Postów: 1070 468

    Wysłany: 21 stycznia 2017, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa gratulacje

    zi13dqk3oxil4saa.png
  • antonówka Autorytet
    Postów: 1070 468

    Wysłany: 21 stycznia 2017, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa teraz tylko pozytywne nastawienie i ksiazkowa ciaza. Gratulacje jeszcze raz

    zi13dqk3oxil4saa.png
  • antonówka Autorytet
    Postów: 1070 468

    Wysłany: 21 stycznia 2017, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oliwcia kochana na dźwiganie to masz totalny zakaz od ciotki forumnowej. Postaraj sie porozmawiać z mala. Ja,na poczatku jak nie chciałam mojemu 5-latkowi powiedziec o ciąży to mówiłam mu ze dopiero sie staramy z tata o dziecko i ze mama musi wtedy więcej odpoczywać i ewentualnie możemy się poprzytulać na łóżku albo krześle ale na raczki nie wezmę. A jak dowiedział sie ze sie udalo to byl taki dumny z siebie ze jest odpowiedzialnym i mądrym starszym bratem.

    zi13dqk3oxil4saa.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2017, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Alciak!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2017, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy któraś z Was miała/ma rwę kulszową w ciąży? Miałam po porodzie Małej, a teraz od 3 dni się odnowiło, widocznie synek coś uciska. Nie wiem jak sobie z tym radzić. Boli koszmarnie, ledwo chodzę, ciągnę za sobą jedną nogę, a muszę zająć się córką :-/

  • Morgiana Autorytet
    Postów: 476 339

    Wysłany: 21 stycznia 2017, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa87 wrote:
    Morgi gratuluje synka o pieknym imieniu;)
    I ja melduje ze,dwa tyg temu wysikalam dwie kreski,tak jak obiecywalam gdzies w listopadzie;)w pon pierwsza wizyta:)

    Kochana! Gratulacje! Tr,ymam kciuki z calych sil, zeby moj Kostek mial fajnego kumpla o takim samym imieniu! ;) No ok, kolezanka tez bedzie spoko ;)

    Ayka, co do zwiastunow - jedyne co, to twardy brzuch, ktory nie odpuszczal jak wczesniejsze skurcze przepowiadajace. Bol miesiaczkowy tez byl, ale tak po prawdzie, nie majac doswiadczenia, to wszystko wydawalo sie byc OK, nic czego by nie bylo na liscie typowych objawow...

    relgh3713qsr9sah.png

    Kostek ur 18.01.2017, 2550g, 52cm
    Fasolka [*] 23.12.2015, 8tc
‹‹ 161 162 163 164 165 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ