X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr kolejna ciąża po poronieniu
Odpowiedz

kolejna ciąża po poronieniu

Oceń ten wątek:
  • 1kaktus Autorytet
    Postów: 1294 811

    Wysłany: 21 marca 2017, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To trzymam za to kciuki!!! Takie czekanie zawsze najgorsze :-) teraz negocjuj w druga strone.

    ayka lubi tę wiadomość

    qdkki09kwrowb7nz.png

    Aniołek 25.05.2016 [*] 6tydz.
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 21 marca 2017, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    będąc dzisiaj na zakupach spotkałam znajomą ginekolog do której chodzi moja koleżanka. Mówiłam jej ze w 28 tc mam nisko ułożone łozysko a ona jeszcze mnie nastraszyła ze skoro już ten tc to łożysko już sie nie podniesie, ze jak najszybciej do lekarza jakby było krwawienie. mówiła ze teraz jak bede miec wizytę 1 kwietnia i nadal bedzie nisko to na pewno do szpitala na rozwiązanie ciąży. Pytam się jej wiec ze już? jak to bedzie wtedy 8 miesiac sie zaczynał a ta ze tak i na pewno lekarz prowadzący rozwiąże ciążę. Mówię więc jej ze gin mówił zeby jeszcze się nie przejmowac że tak się zdarza ale ona nadal swoje. Wróciłam do domu przerażona ze łzami w oczach i chyba z godzinę płakałam. Tak strasznie się tego wszystkiego boje, przerasta mnie to wszystko...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2017, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa, pozwolę sobie Kochanie nazwać Twoją znajomą "głupią piz...ą", która niewiele się zna, jak widać :-) Omijaj ją szerokim łukiem, bo kobieta g... się zna :-) Przepraszam za słownictwo, ale niektórym się to należy. Twój ginekolog ma rację, nie ma co panikować, łożysko wędruje, swobodnie ma szansę się podnieść w kolejnych tygodniach i absolutnie nikt nie będzie Ci rozwiązywał ciąży wcześniej, chyba że zaczęłabyś krwawić i byłoby zagrożenie życia Twojego i Dziecka. Nawet przy przodującym łożysku, które zasłania ujście szyjki i jest dużym zagrożeniem dla matki i dziecka, lekarze pozwalają swobodnie donosić ciążę do minimum 37-38-mego tygodnia, by Dziecko było w pełni rozwinięte i nie miało oznak wcześniactwa. Mi łożysko podniosło się całkowicie po 34-tym tygodniu. Weź proszę od nas parelnię i walnij swoją znajomą w łeb ;-) Choć nie wiem czy jej to nawet pomoże :-)

    ciekawa87 lubi tę wiadomość

  • AgaSY Autorytet
    Postów: 2648 1486

    Wysłany: 21 marca 2017, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa ja też myślę tak jak Ayka. Jeszcze jest tyle czasu! Skoro nie jesteś jej pacjentka, a ona nie zna sytuacji to nie powinna się wgl wypowiadać, a Ty bardziej w ten sposób! Nie przejmuj się kochana, uszy do góry, będzie dobrze :-*.

    Ja dziś wizytowalam i u mnie całe szczęście bez rewelacji. Synek waży już 1440g :-).

    Zdziwilo mnie tylko to, że nie będziemy już powtarzać żadnych badań w 3 trymestrze. Podobno jak ciąża rozwija się prawidłowo, a ciężarna nie pracuje/nie żyje w trudnych warunkach to nie ma takiej potrzeby. Też tak Wam mówili?

    ciekawa87 lubi tę wiadomość

    Mama 2 chłopców i aniołka ❤️
    12.07.2019r. M.
    07.06.2017r. L.
    26.07.2015r. (*)
  • 1kaktus Autorytet
    Postów: 1294 811

    Wysłany: 21 marca 2017, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa przepraszam ale chrzani baba jak pipierdzielona. Przedewszystkim zaden lekarz niekonsultuje niewidzac pacjentki. Jak koniecznie chcesz to umow sie wczesniej do lekarza. Lozysko moze wedrowac. Dziecko ma duzo miejsca jeszcze.
    Jedyne w czym ma racje to jak bedzie plamienie krwawienie to do lekarza. Ale to nawet bez lozyska.

    Agasy a jakie badania masz na mysli? Laboratoryjne? Przeciez do porodu musisz miec wymaz i swieza morfologie i badanie moczu.

    Ale waga Dziecia super :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2017, 18:27

    ciekawa87 lubi tę wiadomość

    qdkki09kwrowb7nz.png

    Aniołek 25.05.2016 [*] 6tydz.
  • AgaSY Autorytet
    Postów: 2648 1486

    Wysłany: 21 marca 2017, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktus spójrz tutaj:
    https://www.gdzierodzic.info/artykul/16

    Chodzi mi o powtórkę HBS i WR. Ginka mówi, że nie ma potrzeby powtarzać. A co jak będą robili problemy przy przyjęciu do porodu? :-(

    Mama 2 chłopców i aniołka ❤️
    12.07.2019r. M.
    07.06.2017r. L.
    26.07.2015r. (*)
  • 1kaktus Autorytet
    Postów: 1294 811

    Wysłany: 21 marca 2017, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to nie to robisz raz w ciagu ciazy. Ja juz teraz przy przyjeciu musialam miec te wyniki hiv i wr niemam jeszcze hbs bo teraz bede robila a u Ciebie posza ze po 33 tc. Zawsze mozesz ja o to dopytac.

    qdkki09kwrowb7nz.png

    Aniołek 25.05.2016 [*] 6tydz.
  • 1kaktus Autorytet
    Postów: 1294 811

    Wysłany: 21 marca 2017, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po 32 tc literowka :-) a prawda jest taka ze jak przyjedziesz rodzac to zadnych problemow niezrobia :-) ja teraz niemialamwynikow to mialam je dowiezc poprostu.

    qdkki09kwrowb7nz.png

    Aniołek 25.05.2016 [*] 6tydz.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2017, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaSY, jaki dorodny Klusek! Jak mój dalej nie będzie się zbierał do wyjścia, to niedługo się okaże, że osiągnie wagę, o której w życiu bym nie marzyła :-D Tucz, tucz Pączunia :-D

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 21 marca 2017, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ayka AgaSY Kaktus dzięki :) muszę cierpliwie czekać na wizytę a na pewno wszystko Bedzie dobrze. Najwyżej w szpitalu będę z tydzień na podaniu leków na rozwój płuc maluszka i do domu bo chyba mnie nie skieruje jakby nie było przodujacego łożyska? Tak jak Ayka pisze nawet z niskim pozyskaniem można doczekać terminu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2017, 20:14

    ayka lubi tę wiadomość

  • 1kaktus Autorytet
    Postów: 1294 811

    Wysłany: 21 marca 2017, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam ze w tym szpitalu tyle sie naogladalam ze szok. Sa dziewczyny ktore w 28 tc praktycznie niemaja szyjki albo takie ktorym niepodali przeciwcial i teraz Maluszki sa zagrozone. Masakra poprostu. Na patologii ciazy praktycznie miejsc niema Panie czekaly w kolejce na izbie czy po badaniach zwalniaja sie lozka.

    A to przeziebienie mnie meczy masakra wyjsc ze szpitala z przeziebieniem. Marudna jestem.

    Ciekawa spokojnie nawet jak zdecyduje ze trzeba Ci podac sterydy to tylko zabezpieczy Twojego Maluszka. A i tak masz szanse na normalne donoszenie ciazy. Logiczne jest ze z kazdym plamieniem krwia natychmiast zglaszasz do lekarzani to bez wzgledu na to gdzie masz lozysko. A niejest powiedziane ze Twoje bedzie przodujace moze byc poprostu nisko osadzone. Moja Szwagierka tak miala niskonosadzone blisko wyjscia lekarz je bardzo kontrolowal i tyle. A urodzila w 39 tc. Zawsze bedziesz sie martwila o Maluszka. I to jest normalne ale niedaj sie zwariowac i przedewszystkim niesluchaj nzdur lekarek ktore nawet Cie niebadaly. Mysle ze jak lekarz juz zwrocil n to uwage to bedzie mocno przyjladal do tego wage i mocno to kontrolowal. A dodatkowk wydaje mi sie ze nieumawialby Cie na wizyte dopiero 1.04 jakby widzial jakies zagrozenie.

    A tak wogole to ja sama jestem wczesniakiem urodzonym w 7 msc (kiedys nie liczyli tc.)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2017, 20:53

    qdkki09kwrowb7nz.png

    Aniołek 25.05.2016 [*] 6tydz.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2017, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa, czekaj spokojnie i nie słuchaj głupich bab ;-) Twój lekarz wydaje się bardzo sensowny. Nienawidzę pseudolekarzy, którzy nie znają sytuacji, nie zbadali pacjentki i jeszcze ją straszą. No dramat! Co to za kobieta?! Zamiast Cię uspokoić, to bez badań i z wątpliwą wiedzą jeszcze sieje panikę. A nie ma racji. Jeśli byłoby zagrożenie to Twój lekarz zareagowałby wcześniej i posłałby Cię do szpitala i obserwację z dnia na dzień. Nie kazałby Ci przychodzić na kontrolę za parę tygodni. Nie masz przodującego łożyska, masz nisko położone, a to duża różnica, bo jest ogromna szansa, że już np. się podnosi czy nawet podniosło. Mój lekarz w ogóle z tego dramatu nie robił. Powiedział, że to normalne i będziemy kontrolować. Szpital w ogóle nie wchodził w grę. Nikt nawet nie zamierzał mnie brać na obserwację, czy też podawać sterydy, a już tym bardziej rozwiązywać ciąży przed terminem. Przeczekaj spokojnie do wizyty kontrolnej. W ogóle to masz jeszcze sporo czasu, by to łożysko zajęło ostateczne miejsce. Musisz wrzucić na luz!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2017, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktus, współczuję doświadczeń ze szpitalem :-( Mnie Oddział Patologii Ciąży też przytłacza. Wtedy zdaję sobie sprawę, jakie problemy mają inne kobiety... Ja uważam się za szczęściarę. Wracaj szybko do zdrowia!

    Wciąż tuczę swojego Bączka ;-)

  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 22 marca 2017, 06:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa moja przyjaciółka miała przodujące łożysko, poleżała, oszczędzała się a teraz lozysko cofnęło się i chodzi na fitness:P

    ayka lubi tę wiadomość

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • 1kaktus Autorytet
    Postów: 1294 811

    Wysłany: 22 marca 2017, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ayka tucz tucz!!! Ale jednoczesnie zycze zebys miala to za soba!!!

    ayka lubi tę wiadomość

    qdkki09kwrowb7nz.png

    Aniołek 25.05.2016 [*] 6tydz.
  • antonówka Autorytet
    Postów: 1070 468

    Wysłany: 22 marca 2017, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie wiem co hormony ze.mna robia ale kestem tak.mieka dupa ze kosmos. Staram sie nauczyc mojego pieska mieszkac troszke w swojej budzie zeby nie bylo problemu jak gdzies jade a on tak piszczalni plakal ze serce mi pekalo. Normalnie wylam razem z nim w domu. Wytrzymalam 30minut tylko..... kurde nigdy tak sie nie zachowywalam....

    zi13dqk3oxil4saa.png
  • antonówka Autorytet
    Postów: 1070 468

    Wysłany: 22 marca 2017, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cuekawa wiesz co mowi zawsze.moja mama na takie dobre rady od kogos kto tylko slyszy a nie zbada ze to konowal. Ja mialam przez chwile w.poprzedniej ciazy lozysko przodujace i co przenioslo sie na tylna sciane przez 2 tygodnie. I na kontroli bylo juz ok

    ayka lubi tę wiadomość

    zi13dqk3oxil4saa.png
  • antonówka Autorytet
    Postów: 1070 468

    Wysłany: 22 marca 2017, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ayka trzymamy kciuki i czekamy na rozpakowanie:-)

    ayka lubi tę wiadomość

    zi13dqk3oxil4saa.png
  • antonówka Autorytet
    Postów: 1070 468

    Wysłany: 22 marca 2017, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktus jak twoje przeziebienie lepiej już sie czujesz

    zi13dqk3oxil4saa.png
  • 1kaktus Autorytet
    Postów: 1294 811

    Wysłany: 22 marca 2017, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dalej mnie meczy umowilam sie dzisiaj do internisty zeby zajrzal go gardla a osluchal mnie. Dla swietego spokoju. Tymbardziej ze w piatek mam krzywa cukrowa.

    qdkki09kwrowb7nz.png

    Aniołek 25.05.2016 [*] 6tydz.
‹‹ 245 246 247 248 249 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ