X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kwiecień - plecień 2018
Odpowiedz

Kwiecień - plecień 2018

Oceń ten wątek:
  • optymistkaaa Autorytet
    Postów: 367 177

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Etoilka - w przypadku ciąży pozamacicznej to ponoć co chwilę boli w okolicach podbrzusza i to bardzo ostry ból, więc wiedziałabyś od razu. Tak przynajmniej wyczytałam ;)
    U mnie brzuchol i jego okolice póki co to się uspokoiły...

    Etoilka lubi tę wiadomość

  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć Dziewczyny, witam sie na razie nieśmiało :)
    U mnie termin na 5.04.2018 z 29.03, miałam późniejsze owulacje także ciąża młodsza o tydzień niz wskazuje OM.

    APrzybylska lubi tę wiadomość

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny 3 beta to tylko 135 - 16 dzień po owulacji. Dwa dni temu było 89.9 a 4 dni temu w 12 dniu po owu 40. Za mały przyrost . Biorę dupka dwa razy dziennie, witaminy , euthyrox 75. Kurcze martwię się. Co mogę zrobić? Gin powiedział żeby powtórzyć w pon i nie robić już dzisiaj a ja zrobiłam i teraz wstydzę się do niego pisać. Czy na ten przyrost jest jakaś rada?

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    Dziewczyny 3 beta to tylko 135 - 16 dzień po owulacji. Dwa dni temu było 89.9 a 4 dni temu w 12 dniu po owu 40. Za mały przyrost . Biorę dupka dwa razy dziennie, witaminy , euthyrox 75. Kurcze martwię się. Co mogę zrobić? Gin powiedział żeby powtórzyć w pon i nie robić już dzisiaj a ja zrobiłam i teraz wstydzę się do niego pisać. Czy na ten przyrost jest jakaś rada?

    Na przyrost hCG nie ma niestety pomocy ...
    Na razie nie nastawiaj się na nic, postaraj się uspokoić i dużo wypoczywaj, wiem, w takiej sytuacji to nie jest łatwe, ale Twój stres nie jest pozytywny dla maluszka.
    Ja dlatego nie badałam poziomu bety, bo gdybym miała się zastanawiać czy przyrost jest odpowiedni i dlaczego taki a nie inny, to zwariowałabym. A i tak nie jest mi łatwo zachować pozytywne myślenie, po poronieniu.
    Jutro wizyta :D

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • pigula_91 Koleżanka
    Postów: 59 79

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    beta 342,1
    tsh 1,6
    progesteron 13,70


    Moje dzisiejsze, chyba nie jest źle.

    APrzybylska lubi tę wiadomość


    A ( 02.08.2018)
    F ( 24.03.2020)

    Aniołek 8tc ( 28.08.2017)

  • Mania 86 Przyjaciółka
    Postów: 67 40

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, a czy któraś z Was ma mocne bole brzucha? Do tej pory tak czasem mnie złapało, a dziś boli już kilka godzin, aż brałam nospę :( nie mam żadnych plamien.

  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam mocne bóle-ale glownie jelit, dzis sie poryczalam z bolu i kupiłam espumisan,zdaje sie ze ktoras z was pisala, że jest bezpieczny w ciąży.. Mam ogromny problem z jedzeniem, jestem głodna, ale jak jem mam ogromne wzdęcia, bóle i mdłości :-( może przez duphaston, nie wiem, ale się męczę.. Dobrze ze dzis mnie zlapalo dopiero jak wracalam z pracy..U mnie ciąża z objawami pelną gębą..

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania 86 wrote:
    Hej, a czy któraś z Was ma mocne bole brzucha? Do tej pory tak czasem mnie złapało, a dziś boli już kilka godzin, aż brałam nospę :( nie mam żadnych plamien.
    Cześć, Mania który tydzień ciąży?

    ja mam od dwóch tygodni bóle podbrzusza. Mój lekarz informował mnie, że to jest na tym etapie normalne. Macica się rozszerza i dlatego boli.

    Może skontaktuj się ze swoim lekarzem.

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I podpisuje sie pod wczesniejsza wypowiedzia APrzybylskiej- nie ma sensu co chwile robic bety bo nie mamy na to co sie dzieje wplywu. Ja zrobilam 2 razy w odstepie tyg.i teraz grzecznie czekam na usg. Robimy co możemy, dbamy, lykamy co musimy. Reszta juz nie zależy od Nas. A stres może naprawdę zadzkodzic. Grunt to myslec pozytywnie i wierzyć, ze wszystko bedzie dobrze :-)

    APrzybylska, Etoilka, Ilona92, yvonneSW lubią tę wiadomość

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Mania 86 Przyjaciółka
    Postów: 67 40

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro zacznę 6 tydzień.

  • Mania 86 Przyjaciółka
    Postów: 67 40

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik, mam tak samo. Jestem głodna, ale nic mi nie wchodzi. Czasem mam wrażenie, że bardzo boli mnie żołądek, a czasem skurczowo ala miesiaczkowo. Też Duphaston biorę.

  • Etoilka Autorytet
    Postów: 967 1646

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania86, ja też jestem na początku 6. tygodnia i też dość mocno boli mnie podbrzusze (a od wczoraj właściwie kłuje po prawej stronie). Jutro rano idę skonsultować to z lekarzem

    h84f3e5e7aigw4hm.png
    mhsvcwa15qvcnn0c.png
  • Kasia DT Debiutantka
    Postów: 11 5

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania 86 wrote:
    Hej, a czy któraś z Was ma mocne bole brzucha? Do tej pory tak czasem mnie złapało, a dziś boli już kilka godzin, aż brałam nospę :( nie mam żadnych plamien.


    Ja juz wspominałam ze mam takie napady bólowe ale w nocy, tez musze nospe wziąć i po parunastu minutach przechodzi, w dzień tez łapie ale krócej i mam wrażenie ze mniej intensywnie. Ponoć normalne i o ile to bóle jak na "okres" to nie ma się chyba za bardzo czym przejmować.w sobotę mam wizytę i dopytam jeszcze lekarza o nie.

    Tymczasem siły i spokoju życzę :)

    Kasia DT
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik wrote:
    I podpisuje sie pod wczesniejsza wypowiedzia APrzybylskiej- nie ma sensu co chwile robic bety bo nie mamy na to co sie dzieje wplywu. Ja zrobilam 2 razy w odstepie tyg.i teraz grzecznie czekam na usg. Robimy co możemy, dbamy, lykamy co musimy. Reszta juz nie zależy od Nas. A stres może naprawdę zadzkodzic. Grunt to myslec pozytywnie i wierzyć, ze wszystko bedzie dobrze :-)
    Macie rację dziewczyny. To samo gin powiedział. Poza tym powiedział że beta skacze raz jest większy raz mniejszy przyrost a średnia z tygodnia może być prawidłowa. Mojżesz średnia z 3 bet też jest prawidłowa. Zrobię w pon tak jak kazał i tyle. Nawet nie kazał zwiększyć proga tylko brać dwa razy po jednej dalej. Muszę mu zaufać. Nid chce samej zwiększać dawek.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • optymistkaaa Autorytet
    Postów: 367 177

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik wrote:
    Ja mam mocne bóle-ale glownie jelit, dzis sie poryczalam z bolu i kupiłam espumisan,zdaje sie ze ktoras z was pisala, że jest bezpieczny w ciąży.. Mam ogromny problem z jedzeniem, jestem głodna, ale jak jem mam ogromne wzdęcia, bóle i mdłości :-( może przez duphaston, nie wiem, ale się męczę.. Dobrze ze dzis mnie zlapalo dopiero jak wracalam z pracy..U mnie ciąża z objawami pelną gębą..


    tak espumissan można brać bez obaw.

  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi ginekolog tez kazał powtórzyć bhcg po tygodniu, pozniej za dwa, teraz ide w sobotę i jesli bedzie przyrost to juz nie ma potrzeby badania dalej. 3 wizytę mam na 16.08 i powiedział, ze powinno byc juz serduszko i widac małego "człowieczka". Ja biore luteinę 3xdobe. Kazdy organizm jest inny i warto wybrać zaufanego lekarza, ktory ma o nas pare podstawowych informacji. Co do rewolucji jelitowych mam tak chyba od samego zapłodnienia, ponieważ nigdy czegos takiego nie miałam. Macica tez sie powiększa, także lekarz powiedział ze takie objawy sa normalne i nie ma co sie przejmować chyba, ze jest krwawienie i bol jest prawde niepokojący.

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • assia Przyjaciółka
    Postów: 87 21

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem po szybkim USG. Na razie widać pecherzyk i nic w środku, bo za małe. Dr kazała przyjść za 2 tygodnie na kolejne usg. Nie zleciła też żadnych badań, powiedziała, że następnym razem. Sama więc tylko dla świętego spokoju zrobiłam sobie betę w Alabie. W sumie jednak zamierzam dziś wykupic pakiet w Lux Med. Ktoś może korzysta?

    0d1y90bv78miqftl.png
  • Leśny_stworek Koleżanka
    Postów: 47 45

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    Chciałam się przywitać i juz 2 razy pisałam kilka słów o sobie, ale co chwile mój wpis w większości znika z forum :-| nie wiem co robię nie tak. Witam nieśmiało wszystkie dziewczyny! Od 2 dni wiem, że jestem w ciąży. W 12 dpo zrobiłam betę i wynik był 41.8. Dziś jest dzień spodziewanej miesiączki i powtórzyłam betę, minęło 48 godzin od poprzedniej. Czekam na wyniki, mają być po godzinie 17. Strasznie się niedlcierpliwie. To cała wieczność i wszystko wydaje mi się jeszcze takie nierealne. Nie chcę żeby czar prysnął :-( mam nadzieję, że zostanę z Wami na dłużej . Termin porodu wg kalkulatora to 12 kwietnia :-) Pozdrowionka i powodzenia dla wszystkich kwietnia wek!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2017, 12:28

    APrzybylska, Ilona92 lubią tę wiadomość

    cd9bs65gvuog3tc2.png
    22dpo - beta 7160 mIU/ml
    24dpo - 14 296 mIU/ml
    27dpo (5+5) - jest serduszko! <3

    zem3j44jy69rx3nz.png

    23.08.2017 - Aniołek [*] 7 tyg.
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej moje drogie :D

    Jestem po USG i dziś pierwszy raz zobaczyłam swojego Bąbelka :) Czuję się mega spokojna i szczęśliwa. Kolejna wizyta 29.08. Mam nadzieję, że szybko to zleci. Lekarz założył kartę ciąży, wydał zaświadczenie i dał mi zwolnienie.

    Dodałam zdjęcie do galerii USG - podpis Mój Bąbelek (5t3d)

    Kochane, a jak u Was wizyty?

    Jupik, Etoilka lubią tę wiadomość

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super! A jakie jest duże? Biło serduszko? Ja czekam wyyrwale (choć w mękach) do 11 sierpnia na usg..

    APrzybylska lubi tę wiadomość

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ