X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kwiecień - plecień 2018
Odpowiedz

Kwiecień - plecień 2018

Oceń ten wątek:
  • Etoilka Autorytet
    Postów: 967 1646

    Wysłany: 16 maja 2019, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, dzięki, że pytasz. Po szczepieniu wszystko ok. Ale przede mną i tak ze 2 tygodnie stresów, bo gorączka po MMR przychodzi dopiero gdzieś po 6. dniu. Oby nie przyszła.

    Magda, u nas też jedna drzemka. Trwa około 1,5-2 godziny. Zdarzy się czasem godzina (wtedy idzie wcześniej spać i jest ok), czasem i 3 godziny (z reguły jak śpimy razem na dużym łóżku).

    Natalia, ja się właśnie zawsze zastanawiam, jak dzieci dają radę tak samemu zasnąć w żłobku. Na chwilę obecną Wojtek by nie dał rady. Chyba że go nie doceniam ;) Choć pewnie to kwestia przyzwyczajnia. Zosia na pewno da radę.
    A jak się Jej podoba w żłobku?

    h84f3e5e7aigw4hm.png
    mhsvcwa15qvcnn0c.png
  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 16 maja 2019, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Etoilka, nie doceniasz Wojtka :D serio :) ja tez sie zastanawialam bo w domu spi tylko na brzuchu i zasypia przy cycku. I co? Zasypia na plecach, sam albo glaskany po plecach i spi 2h! Takze serio w zlobku jest sleepy dust :)

    Wrzuce zdjecie helpera, jak tylko bede miala chwile bo dzis uro meza.

    Madzia, my mamy juz jedna drzemke (w zlobku). Spi max 2h ale zazwyczaj godzine. W domu zasypia czasem o 19, czasem o 20 a czasem o 21. Nie wplywa to na ilosc pobudek 😂 tez dziwne ze nalega na wprowadzenie 2 drzemki...

    Magdzia85F, Etoilka lubią tę wiadomość

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2019, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny.

    U nas czy to 1 czy 2 drzemki to tyle samo pobudek w nocy, do tego i tak śpi od 1 do 1,5 w ciągu tych 2.

    Ostatnio bylo ok. Bo szła spać ok 18:30. Zasypiala szybko i pobudka ok 8. Pobudek ok 7.

    Dziś są 2 drzemki, bo wstała 6:30. Nie chciał O mi sie cyca wyciągać.

    Natalia nauka spania.

  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 16 maja 2019, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdzia85F wrote:
    Chodzi o to, że 1 drzemka powinna trwać ok 2h. U nas nigdy tak nie trwa.
    Kwestia ilości snu w nocy od 10-12h, i w dzień 2h. Czyli na dobę od 12 do 14h. U nas jest od 13 do 14, ale za mało w dzień. Dla mnie wygodniej jest tak jak teraz jest.

    Więc redukcja snu nocnego snem dziennym:/ ... No i zbyt długi okres czuwania do 7h.

    Zaczynam się zastanawiać nad dalszą nauką.

    U nas jest jedna drzemka w dzień i trwa 2-3h, czasem się zdarzy 1,5h, czasem 3,5h. Na sen nocny to generalnie nie ważne, czy uśnie o 19:30 czy 21 to śpi do 5-6. Przeważnie śpi w nocy 9h plus w tym się budzi kilka razy więc na pewno tej normy nie wyrabia.

    U nas dziś była mega dziwna noc. Poszedł spać o 20:45, spał z jedną pobudką do 0:40, a potem do 1:50 budził się co 5-10 minut. Pierwsze 2-3 podejścia nosiłam go na rękach, ale przy próbie odkładania się budził, więc potem przestałam go brać w łóżeczka go tylko kładłam jak wstawał głaskałam, śpiewałam. Jak zaczynał mocniej płakał to przytulałam takiego stojącego przy szczebelkach. No i w końcu po którymś kursie zasnął i spał do 6:05 O_O Szok. Nie wiem co to było.

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • mmalibu Autorytet
    Postów: 861 1106

    Wysłany: 16 maja 2019, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak Was podczytałam i pamiętam jak syn szedł do żłobka (15 miesięcy miał) i ja myślę, no kurde,nie ma szans, on potrzebuje ciszy,spokoju do snu, ewentualnie odkurzacza :D A ten nauczył się tam zasypiać tak super,że w weekend to mi co do godziny zasypiał. Nadal chodzi do żłobka i może się palić,walić, a ten 11:30 i drzemka. :) Żłobki jednak wiele uczą dzieci ;)

    Etoilka lubi tę wiadomość

    relg6iyem5hi69f7.png
  • Etoilka Autorytet
    Postów: 967 1646

    Wysłany: 16 maja 2019, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga, ale jesteś cierpliwa i konsekwentna! Szacun, że nie wzięłaś Grzesia do łóżka. Ja się zawsze poddaję :)

    Dostałam dziś od męża bilety do Nicei. 3 dni w lipcu. Bez Wojtka. Rozważaliśmy taki wypad już dawno, ale ja się nie umiałam zdecydować. No więc postawił mnie przed faktem dokonanym. Mam mnóstwo wątpliwości, ale też się cieszę :) Mamy 2 miesiące, żeby popróbować z babciami. I chciałabym do tego czasu odstawić całkiem Wojtka od piersi.

    Tusianka lubi tę wiadomość

    h84f3e5e7aigw4hm.png
    mhsvcwa15qvcnn0c.png
  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 16 maja 2019, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie pamietam kto pytal ale wrzucam zdjecie helpera :) w razie pytan - zapraszam :D


    1a00fe40f8bfd0eemed.jpg

    Tusianka, Etoilka, APrzybylska lubią tę wiadomość

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 16 maja 2019, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysiu, ale super! :) U nas to mój mąż by miał większe obiekcje żeby zostawić Grzesia.
    Z tym wstawaniem do niego to faktycznie wymaga to mega dyscypliny, ale jak był chory pozwoliliśmy mu spać z nami i jakoś mu się chyba spodobało, bo po wyzdrowieniu pojawiły się właśnie te problemy z odkładaniem. Na początku po 2-3 próbach brałam do nas, ale doszłam do wniosku że nie po to przez tyle miesięcy do niego wstawałam żeby go teraz zamontować sobie na stałe w łóżku, jak ludzie w tym wieku próbują przenosić dzieci do ich pokojów.

    Kamila, mamy dokładnie taki sam helper ;) tylko mąż jednak zainstalował listewkę za plecami, bo się Mały opierał i by wypadł. Jak podrośnie to się ją zlikwiduje i wtedy będzie mógł sam wchodzić.

    Ilona92 lubi tę wiadomość

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 16 maja 2019, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy Wasze dzieci wyczuwają Wasze emocje? Moze tutaj cos tezeba zmienic? Ja jak zbyt nerwowo cos chce zrobic Jadzia staje sie Taja sama, niespokojna rozkojarzona. A z tymi pobudkami myszka to podziwia konsekwencji, ale bardzo dobrze robisz. Ja tez postaram sie Wige odkładać coraz cześciej, tylko ze jak bym ciagle wstawała to nie wiem jakbym sobie w dzien poradziła, oprócz 3 kaw...
    Magda pamiętaj, se wyrobie je jakiegoś nawyku to minimum 2 tygodnie.

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • Etoilka Autorytet
    Postów: 967 1646

    Wysłany: 16 maja 2019, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas problemy z odkładaniem też stosunkowo od niedawna. Chyba muszę wziąć z Was przykład i być bardziej konsekwentna. Ale tak jak Ilona boję się funkcjonowania potem w dzień. A za 2 tygodnie do pracy...

    h84f3e5e7aigw4hm.png
    mhsvcwa15qvcnn0c.png
  • machirude Autorytet
    Postów: 331 417

    Wysłany: 16 maja 2019, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Kamila, a góra też jest z gotowego mebla, czy z listewek?

    Marysiu, mysle, ze Zosi bardzo się podoba w zlobku. Panie mówią, że jak na pierwszy tydzień jest super, idzie do dzieci, jest pogodna i świetnie się podobno adaptuje. Czasami trochę płacze rano, przy oddawaniu, ale jak Panie włączają muzyke, to juz jest cala szczęśliwa.

    No i super, że lecicie z mężem!

    Ilona, u nas podobnie z tymi emocjami.

    Etoilka lubi tę wiadomość

    thgfcwa1r2kcbeuv.png
  • Tusianka Autorytet
    Postów: 929 1118

    Wysłany: 17 maja 2019, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabi śpi ładnie w łóżeczku pierwsze 4 godziny. Potem się kręci, popłakuje, itp. Albo wręcz wstaje i probuje przejść do naszego łóżka.

    Z drzemkami w ciągu dnia bywa różnie. W nocy śpi 9 godzin. Czasem jak wstanie przed 7, to potrafi już po 9 mieć pierwszą drzemkę i nie ma sił żadnych, żeby ją przetrzymać.

    Wczoraj była akcja zęby, aż się dała się umyć, tak jej dokuczały. Tylko na mnie wisiała. A tak to ciągle tylko by chodziła. U nas w mieszkaniu to nie ma się zbytnio gdzie rozpędzić, a tutaj u rodziny to kilometry robi chodząc po korytarzu i wszystko zwiedzając. Włączył się jej tryb stróża, wchodzi do pokoju, zobaczy co się dzieje i idzie do kolejnego :D

    No i mamy pierwszego fryzjera za sobą. W końcu ma wyrównane włosy. Była mega grzeczna, aż w szoku byłam. Nie dała sobie pelerynki założyć i potem suszarką zrobić, ale poza tym super to zniosła!

    km5stv73sw35n5tw.png
    04/04/2018 3:22
    3990g, 56cm
  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 17 maja 2019, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    machirude wrote:
    Dzieki Kamila, a góra też jest z gotowego mebla, czy z listewek?
    Tak obydwie czesci to gotowy mebel ale jak masz zdolnego dziadka to polecam z listewek bo jest szerszy :)

    Ale ja chcialam na szybko wiec to jest stolek i schodki z ikea :)

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2019, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jest jak Ilona pisze. Jestem wkurzona, Ada bardziej płacze i do mnie idzie. Wręcz jest rozpacz z jej strony.

    U nas nie ma miejsca na ten helper a szkoda.
    Bo Aduni na pewno by sie podobał.

    Hm. Co do konsekwencji. Moja Gwiazda potrafi sie zacząć krztusic, dusić i prawie wymiotowac, jak nie jest po Jej myśli... Tu chodzi mi o łóżeczko i foteoik

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2019, 10:20

  • BP 02 Autorytet
    Postów: 678 944

    Wysłany: 17 maja 2019, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Dlugo sie nie odzywalam ale intensywny czas :) zlobek, polska, zlobek, ogarnianie powrotu do pracy...
    Jakie te maluchy cudne! Zjadlabym wszystkie :D

    U nas tez problem ze spaniem troche. Jak bylam w pl to spal troche ze mnai teraz zrzedzi jak do lozeczka odkladam... no ale popracuje nad tym
    W zlobku dobrze, dzis odbieram o 15.30 o.O sama jestem troche w szoku... bawi sie ladnie, drzemke co ajmniej godzinna zalicza i nawet ladnie je :) nic tylko sie cieszyc
    Gorzej z tym ze za cholere nie da sobie cycka odebrac- w sensie chce skonvzyc karmic, ale proba podania wody w nocy czy mleka modyfikowanego konczy sie histeria ;( drazni mnie to mocno ale nie mam pomyslu co dalej
    Ja wracam do pracy rowno za miesiac, probuje ogarnac siebie i wszystko w domu na ten mlment- poore wszystkie sukienki i koszule do pracy, odswiezam garderobe i wiedze itp ;) juz sie nie moge doczekac :)

    Dziewczyny, czy ktoras wie czy schody w mieszkaniu mozna przeniesc? W sensie zabetonowac dziure po okraglych schodach zeby pokoj tam byl? Mamy mieszkanie dwupoziokowe do ktorego chcemy sie za jakis czas przeprowadzic, ale przerazaja mnie krecone schody...boje ske ze Max z nich spadnie... jak sie nie da ch przeniesc to chyba bede negocjoqac z mezem sprzedaz mieszkania i zakup innego :(

    dxomclb10296nsxe.png
  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 17 maja 2019, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BP - najwazniejsza jest konsekwencja. Jezeli chcesz odstawic to polecam nie dawac mm w nocy (po co robic sobie podwojne odstawianie), jedynie proponowac wode. Bedzie krzyk, ale im bardziej ty bedziesz pewna, tym dziecko szybciej sobie z tym poradzi.

    BP 02 lubi tę wiadomość

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 17 maja 2019, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się pochwalę, że udało mi się odstawić dzienne karmienia. W zasadzie z dnia na dzień. Na drzemkę zasypia przytulony i potem w trakcie nie dojada. Jak trochę przywyknie to go zacznę odstawiać w nocy. Póki co mogłabym zrezygnować z karmienia do snu (ładnie zasypia u męża) i porannego, ale rano zawsze mam nadzieję, że jeszcze przyśnie i nie trzeba będzie wstawać o 5.. Czasem się udaje, czasem nie.

    Magdzia85F, APrzybylska, Tusianka, aga_90, Etoilka lubią tę wiadomość

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2019, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandra spokojnie można, wystarczy wzmocnić strop w tym miejscu i nawiązać do tego istniejącego. Trochę syfu przy tym bedzie.

    Zazdroszczę aktywnego czasu, ja to dętka byłam po gościach na święta.

    Myszko to super. U nas Ada drzemka cyc, usypianie na noc też. Choć już bylo ze zasypiala bez cyca. Przyszedł skok i poszło wszystko.
    Ja mam ten problem, ze panna taty nie akceptuje do usypiania. Ech

    BP 02 lubi tę wiadomość

  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 17 maja 2019, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas zawsze było o tyle fajnie, że on nigdy nie usypiał tylko przy cycu. Często się np. najadł, chciał na ręce i dopiero wtedy zasypiał.

    Jedziemy dziś na 4 dni na Mazury, trzymajcie kciuki za podróż samochodem i pogodę :D

    APrzybylska, Tusianka, Magdzia85F, aga_90, BP 02, Etoilka lubią tę wiadomość

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 17 maja 2019, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Udanego wypoczynku ♥️ będziemy zaklinać pogodę.

    Ja jestem kompletnie wybita i rozbita. Dziś pół nocy była walka o życie, w sensie ja musiałam się bronić przed nogami i resztą mojego dziecka, bo tak się rzucała. Przed 1 zrobiła sobie przerwę w spaniu i dopiero po 2 zasnęła u siebie w łóżeczku po butli. Spała do 7.

    Jeżeli chodzi o emocje to ja jestem zawsze oazą spokoju, nawet jeżeli w środku krew mnie zalewa. Długo nad tym pracowałam, ale w końcu się udało nie irytować i nie rzucać przy Zuzi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2019, 14:48

    BP 02 lubi tę wiadomość

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
‹‹ 827 828 829 830 831 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ