X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kwiecień - plecień 2018
Odpowiedz

Kwiecień - plecień 2018

Oceń ten wątek:
  • BP 02 Autorytet
    Postów: 678 944

    Wysłany: 17 maja 2019, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania zazdroszcze bycia oaza spokoju :)
    Madzia, dzieki, troche sie uspokoilam :)
    Kamila- probowalam ale bul taki ryk jakby ze skory obdzierali :( to jest straszne! Ja taka twarda w prwcy a przy nim kurde ostatnia ci.a :D

    dxomclb10296nsxe.png
  • ibishka Autorytet
    Postów: 2498 4015

    Wysłany: 17 maja 2019, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hEJ!
    Długo sie nie odzywałam, ale zapomniałam hasła do konta i dopiero udało mi sie odkopać na laptopie...

    O matko tyle tego było, że nie wiem od czego zaczać..
    Może od najświezszych..
    Gabi mam wrazenie ze srednio moje emocje odczuwa bo ostatnio np po klotni z emkiem nie wytrzymalam i sie dosc mocno rozplakalam, a ona chodzila wokol mnie patrzyla jak na wariatke i smiala..

    My bylismy u alergologa i kazala odstawic calkiem mleko.. zaproponowala nutramigen puramino ale syf tak niedobry ze sie nie dalo wiec skonczylo sie na likwidacji mm... problem nocnych wzdec minal, ale nocy lepszych bylo tylko kilka bo zaczely sie zeby. wyszla dolna czworka jedna, u gory juz prawie przebita, na dole po drugiej stronie juz tez czuc pekniecie a u gory idzie chyba razem z czworka trojka.. tak o zgrozo..

    Ja mam 23 dc, i pomieszanie nadziei z realizmem... no ale jeszcze kilka dni i bede mogla zaczac kolejny cykl ze swieza glowa.. chyba ze sie w miedzyczasie rozwiode (czasem serio mam ochote) to mi problem drugiej ciazy odpadnie ;-)

    my na wakacje nigdzie nie jedziemy. 31.07 wracam do pracy.
    Gabi jest mega zywiolowa, ma jedna drzemke i poza tym jest caly czas w ruchu wiec ciezko z czasem, a i z silami roznie..

    z jedzeniem to niedlugo latwiej ja bedzie ubrac niz wyzywic, bo mimo iz centylowo jest nieco powyzej 10 , to cały dzien słysze "mniam mniam" , zjadłaby wszystko co nie jest w stanie przed nia uciec.. wazy ok 9.5kg ale jest dluga bo juz ciuchy na 80 male sa. ostatnio pomiar wykazal 84cm .
    we wtorek mamy mmr to pewnie ja zmierza i sie okaze.

    dzieciaki sliczne !

    APrzybylska, Magdzia85F, Tusianka, Etoilka, myszkaka, Rene lubią tę wiadomość

    qdkkjw4zawimnwp4.png
    klz9ej285vh7zkgy.png
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 17 maja 2019, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Iza :) Lubię za to, że się odezwałaś, za lepsze nocki i za Gabi "mniam mniam" ;) niekoniecznie lubię za wizje rozwodu i zęby. Trzymam kciuki za szczepienie.

    Zuzia podobnie jak Gabi cały dzień jest w ruchu, ostatnio głównie biega i najlepiej jakby ktoś ją gonił ;) więc rozumiem brak sił i czasu.

    Dobrze rozumiem, że nie podajecie już mleczka w ogóle? A co w zamian?

    Jak Tata?

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2019, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To moja ciągle książki. Non stop Pucio i Pucio. :P Wstanie i od razu po Pucia :P Dobrze, że na spacery wychodzimy :P moje dziecko to się już naruszało w życiu hhahaha

    Choć dzisiaj byliśmy na zakupach to tyle chodziła sama i się chichrała <3


    Iza ależ Gabi dłuuuga :o o jaaa :D fajnie, ze hasło Ci się przypomniało :)

    Ania zazdro cierpliwości!!!

    Etoilka lubi tę wiadomość

  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 17 maja 2019, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia Zuzia też lubi książeczki. W przerwach od biegania namiętnie czyta, w tym również Pucia, ogląda, pokazuje i opowiada. Przy czytaniu spędza więcej czasu niż z zabawkami.

    Jeżeli chodzi o cierpliwość, to bardzo skutecznie "zatyrałam" się wyrzutami sumienia po każdym okazywaniu złości wobec Zuzi i jakoś udało mi się ja ograniczyć. Zauważyłam, że to poprawiło nasze relacje. Nie mówię, że jest jakaś sielanka, ale po prostu jest lepiej, a Zuzia "nie ucieka" przede mną do taty.

    A Ada w sklepie nie ściąga z półek wszystkiego, co sięgnie?

    Mam też pytanko odnośnie pomidorów, Zuzia je bardzo lubi, ale skubanie tej mikro-skórki jest upierdliwe, macie jakieś sprawdzone metody? (Dziś dałam jej kawałek ze skórką i czekam...)

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • ibishka Autorytet
    Postów: 2498 4015

    Wysłany: 17 maja 2019, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania a po sparzeniu nie schodzi gładko?
    Nie dostaje w ogóle nabialu. Pediatra poleciła preparat multivitamol ale jeszcze na szczepieniu dopytam czy to wystarczy.

    Tata psychicznie lepiej. Zastrzyki ponoć działają. Teraz dostał drugi. I operacja najprawdopodobniej w sierpniu. Dziękuję za pamięć!

    qdkkjw4zawimnwp4.png
    klz9ej285vh7zkgy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2019, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza kciuki za tatę!

    Aniu Ada póki co to piszczy z radości i miedzy półkami nie chodziła. Póki co to Jej nie pokazujemy.

    Pomidory U nas jak dałam ze skórką to tak zjadła ze skórka została. Ale ogólnie naciąć na środku taki X zalać wrzątkiem i łatwo się ściąga

  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 17 maja 2019, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania ja daje pomidory ze skorka :) a jak chce bez to sparzam skorke :)

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 17 maja 2019, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie z wrzątkiem to znam patent, ale rano, to czasu nie ma na takie zabiegi, bo panna stoi i woła "am, am"! I myślałam, że może jakieś inne szybkie sposoby znacie 😘

    Iza kciuki za Tatę cały czas 💕🌷

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • olKaczucha Autorytet
    Postów: 303 185

    Wysłany: 17 maja 2019, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Helou
    Co do drzemek u nad od 1 dnia życia 2x po pół h... Przy tym musi być cisza jak makiem zasiał. :)
    Rozmiar zależy z jakiej firmy, ale nosimy 86 :)

    iv09mg7yklmn388j.png
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 17 maja 2019, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    U nas rozmiar 86/92 😉
    Pomidorem Wiki pluje więc nie muszę obierać 😂 ale też znam patent z wrzątkiem.

    Wiktor ma fazę na ptaszki. I żywe i w ksiazeczkach 😮 Pucia też męczy 😋

    Iza i Sandra fajnie że jesteście. Pokażcie nam Gabi i Maxa 😁

    Marysiu super prezent Ci mąż zrobił, zazdro 🤩

    Jak tak Was czytam to uświadamiam sobie ze za bardzo dziecku pobłażam. I z cycy i ze spaniem. Czas wziąć się w garść i zacząć coś zmieniać 💪💪💪

    Wróciłam się stronę wcześniej żeby doczytać i znów nie pamiętam 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

    Aaa, super ten kitchen helper, u mnie trochę mało miejsca 🤷‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2019, 19:45

    Magdzia85F, ibishka, APrzybylska, Etoilka, BP 02, Tusianka, pomarańczka_33, Rene lubią tę wiadomość

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • ibishka Autorytet
    Postów: 2498 4015

    Wysłany: 17 maja 2019, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2019, 12:40

    Etoilka, Magdzia85F, aga_90, BP 02, Tusianka, pomarańczka_33, Rene, APrzybylska lubią tę wiadomość

    qdkkjw4zawimnwp4.png
    klz9ej285vh7zkgy.png
  • Etoilka Autorytet
    Postów: 967 1646

    Wysłany: 17 maja 2019, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeju, Gabi z plecaczkiem mnie bardzo wzruszyła :) słodziak!

    Wiktor faktycznie ma długie włoski. Fajny blondynek!

    Kinga, udanego wypadu!

    My byliśmy dziś w... wesołym miasteczku! Myślałam, że to nie miejsce dla tak małych dzieci ale się myliłam. Wojto szalał na atrakcjach dla najmłodszych prawie 4 godziny! Polecamy :)

    Niestety przed spaniem temperatura 38 stopni. Nie wiem, czy to wiązać ze szczepieniem. Niby po MMR to za wcześnie - choć nas gorączki lubią, więc nie wykluczam. Może to po ospie... Podałam paracetamol i czekam. Brr.

    Fanom Pucia polecamy (jeśli jeszcze nie znacie):
    https://www.empik.com/pucio-zabawy-gestem-i-dzwiekiem-galewska-kustra-marta,p1222212293,ksiazka-p

    https://www.empik.com/co-robi-pucio-galewska-kustra-marta,p1222212567,ksiazka-p

    aga_90 lubi tę wiadomość

    h84f3e5e7aigw4hm.png
    mhsvcwa15qvcnn0c.png
  • pomarańczka_33 Autorytet
    Postów: 1387 2378

    Wysłany: 17 maja 2019, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o rozwody to ja systematycznie co miesiąc o nim myślę. A to onzacza jedno. Pms = nie udało się :P potem czekam parę dni i wszystko powoli przechodzi... Do następnego miesiąca :P

    Kira regularbie chodzi już dwa tygodnie do żłobka. Ogólnie jest super, jedynie jak ja Ją odprowadzam to jak wychodzę to płacze ale ponoć szybko się uspokaja więc luz.
    W pracy dramat. Jestem rozdarta, bo pomimo psychicznego zgonu uświadomiłam sobie po raz kolejny, że ja lubię to co robię tylko ta cała otoczka...
    No ale nie można mieć wszystkiego :P

    Kira po mmr (+pneumo) nie miała żadnych dolegliwości, ani gorączki, ani odczynu ani nic innego. Farta jakiegoś miałyśmy ;)

    U nas Kira śpi u siebie w łóżeczku. Ale czasem zdarza się taka noc jak dzisiaj że budzi się koło 3 i wtedy ląduje u nas bo jak ja 5:20 mam budzik to wolę tak niż godzinę ją lulać u niej.
    Ogólnie robi postępy rozwojowe, coraz dłużej stoi samodzielnie, zaczęła chodzić za jedną rączkę (choć woli za dwie ;) ), nauczyła się schodzić z kanapy tyłem jak człowiek i na główkę już nie skacze ;) nauczyła się też mówić “niam niam” i ogólnie gada jak najęta tylko trochę ciężko ją zrozumieć ;)

    Jutro idziemy na imprezę przy fontannach przy Wiśle a ja z samego rana jadę na badania krwi, zobaczymy co tam się dzieje teraz.

    Drzemkę już od dawna ma jedną. Teraz w żłobku też. Śpi bardzo różnie, raz pół godziny a raz 3 godziny, czasem 4 albobi więcej. Zależy jakie ma potrzeby, ja nie ingerowaałam w jej drzemki i w żłobku też tego nie robią.

    Chyba coś jeszcze miałam napisać ale zapomniałam :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2019, 20:46

    BP 02, aga_90, Etoilka, ibishka, APrzybylska, Magdzia85F lubią tę wiadomość

    Kirunia - jesteś już z nami Maleńka <3
  • BP 02 Autorytet
    Postów: 678 944

    Wysłany: 17 maja 2019, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pare Maxiow ;)

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/b494cbe3521f.jpg https://naforum.zapodaj.net/thumbs/414697b88efd.jpg https://naforum.zapodaj.net/thumbs/bd561ce28393.jpg

    pomarańczka_33, Etoilka, ibishka, Rene, APrzybylska, Magdzia85F lubią tę wiadomość

    dxomclb10296nsxe.png
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 17 maja 2019, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysiu polubiłam za udany wypad do wesołego miasteczka i za pucia. Pucio będzie w takim razie na Dzień Dziecka ☺️ a skoro polecasz WM to się może wybierzemy w wakacje 😁
    Nie lubię za gorączkę, oby szybko minęła i już nie wróciła 😘

    Piękne dzieciaczki 😍

    Etoilka lubi tę wiadomość

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 17 maja 2019, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza oby odstawienie nabiału dało efekty! W sumie gdzieś na forum kiedyś wyczytałam że niektóre dzieci źle reagują na nutramigen więc może tak było z Gabi.

    Wszystkie dzieciaki cudne <3

    Pucia, czytamy kilka razy dziennie. W ogóle lubi książeczki.

    Ubranka też juz kupuję na 86.

    Ja jestem trochę zdruzgotana.. Dojechaliśmy do hotelu, podróż była całkiem ok, chociaż większość czasu oglądał bajki. Zrobiliśmy przerwę na jedzenie i pobieganie która była w zasadzie zbędna bo jeść nie chciał, a potem nie chciał wsiadać ;) A zdruzgotana jestem bo poszliśmy do restauracji, oprócz Grzesia było 2 chłopców w jego wieku i młodsza dziewczynka. Dziewczynka siedziała rozwalona w wózku i po prostu patrzyła przez siebie właściwie bez ruchu, tamci chłopcy siedzieli w krzesełkach i jedli. Po prostu. Grześ oczywiście usiedzieć nie chciał, makaron próbowałam mu wcisnąć znowu na bajce bo się okazało że jednak nie chce jeść mimo że jest 18:30 a on zjadł 5h temu, potem krzyczał bo mu już było za długo. Normalnie jak zobaczyłam te dzieci to aż mnie strzeliło że po prostu siedzą i już, matko jaki to by był luz.

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 18 maja 2019, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza kciuki za tatę
    Jakie duże są wasze dzieci mój nosi ciuchy.68/74 cm..We wtorek byliśmy na szczepieniu z całą 3 udało się zaszczepić tylko starszakow,z Patryczkiem mamy podjechać we wtorek przed wyjazdem do szpitala,w poniedziałek odbiór wyników.
    Sylwia jak z ząbkami Stasia macie już jakieś na stanie?

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • olKaczucha Autorytet
    Postów: 303 185

    Wysłany: 18 maja 2019, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze.. A myślałam że Iga to wielkolud a tu się okazuje że u was też takie rozmiary :)
    Widomo każde dziecko jest inne więc nie ma co porównywać.
    A gdzie kupujecie ubranka? Macie jakis fajny sklep :)?

    iv09mg7yklmn388j.png
  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 18 maja 2019, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olKaczucha wrote:
    Kurcze.. A myślałam że Iga to wielkolud a tu się okazuje że u was też takie rozmiary :)
    Widomo każde dziecko jest inne więc nie ma co porównywać.
    A gdzie kupujecie ubranka? Macie jakis fajny sklep :)?
    My kupujemy w h&m,smyku czasem w pepco wcześniej jeszcze w Pinokio

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
‹‹ 828 829 830 831 832 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ