X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kwiecień - plecień 2018
Odpowiedz

Kwiecień - plecień 2018

Oceń ten wątek:
  • Tusianka Autorytet
    Postów: 929 1118

    Wysłany: 11 lipca 2019, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego najlepszego Aniu!

    U nas weekend majowy odpada. Szykuje nam się prawdopodobnie wyjazd rocznicowo-urodzinowy.

    km5stv73sw35n5tw.png
    04/04/2018 3:22
    3990g, 56cm
  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 11 lipca 2019, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To może buc każdy weekend. Nam chodziło o to, ze 90% jest zależna od polskiego kalendarza pracy :)

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2019, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta sierpniowy.
    Ooo a gdzie wyjazd?

  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 11 lipca 2019, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyliż ja, Ania, Aga , Dorota i koniec?

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • Tusianka Autorytet
    Postów: 929 1118

    Wysłany: 11 lipca 2019, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O sierpniowym myślę, piszę o majowym
    Widać braki w śnie.

    Myślimy o Berlinie, ale jak wyjdzie to się okaże.

    km5stv73sw35n5tw.png
    04/04/2018 3:22
    3990g, 56cm
  • pomarańczka_33 Autorytet
    Postów: 1387 2378

    Wysłany: 11 lipca 2019, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilona dla mnie pracodawca proponując wypłatę “pod stołem” okazuje brak szacunku do pracownika i jego pracy. Podatki istnieją nie od dziś, od lat koszt utrzymania pracownika się nie zmienił, jedyne co się zmienia to poziom najniższej krajowej. Jeśli ktoś się decyduje na zakładanie firmy i zatrudnianie pracowników to musi liczyć się z kosztami. A co w sytuacji kiedy ktoś się zgodzi na taką “wypłatę” a potem ulegnie jakiejś chorobie, wypadkowi i z zusu przez miesiące będzie dostawał 80% najniższej? Moim zdaniem to czysty egoizm pracodawcy.

    Czy Wasze dzieci też nawijają jak szalone? ;D Kira gada (oczywiście po swojemu) non stop, uwielbiam to i nie mogę się nasłuchać ;D z naszych słów jest ostatnio na topie nie, nie ma, mama, tata i coś na kształt daj ;)

    Ilona, jak się czujesz? Lepiej już?

    Właśnie mi przypomniałyście że miałam zapisać Kirę do ortopedy z bioderkami ;) nam powiedział że 2 miesiące od pójścia na nogi to tak akurat pewnie wolny termin będzie na wrzesień :P

    Kirunia - jesteś już z nami Maleńka <3
  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 11 lipca 2019, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie zgodzę się z Tobą Dorota. to jest szukanie rozwiązań jak nie płacić beznadziejnymu systemowi, który pogrąża ludzi. Dlaczego na formę ma być stać wielkie przedsiębiorstwa, prawie wszędzie jest monopol, albo masz kredytu i jakiś ciągniesz, ale to nadal nie jest twoje. Rozumiem co masz na myśli , ale ja mam inne do tego podejście. Wina jest tu systemu , który celowo oganiczamozliwosc podjęcia decyzji. Czy to w pracy, ubezpieczeniu , edukacji. Chyba rozumiesz co mam na myśli.
    Moje dziecko aż tak dużo nie gada, prędzej krzyczy u piszczy jak szalone, ma swoje momenty , ale normalnie.

    Dzięki wizytom dzieciaków wysyła mi buziaki, wyciera podłogę , jakaś taka żywsza się zrobiła, ale nadal jest kochana.

    Dorota dziękuje tak dziś już jest dobrze. Normalnie jadłam i żylak. Nawet finanse i pocztę oglądnęłam 😂
    Ale czuje dziwna rewolucje w jelitach. Tak jakby coś z jednej do drugiej rury ktoś przelewał hahahs

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 12 lipca 2019, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra chyba skwasilam humory.
    Od wczoraj ciagle siedzą na mnie pająki, a od dziś jest plaga czarnych przecinków muszek czy co to jest. Swędzi poprostu wszystko. Wchodzą wszędzie i są wszędzie. Zabiłam mrozami woda. Wchodzę do obory a tam latające mrówki poprostu tysiące. Pierwsza myśl dawaj wodę i popłynęły. Teraz wiem skąd są w domu. Jakaś masakra się zrobiła z tymi wszystkimi owadami!!

    Jakie plany na weekend? Ktoś jedzie na grunwald?

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lipca 2019, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilona nie skwasiłaś.

    Ja korzystam z urlopu męża i dziś byliśmy na wizycie -> luxmed, wiec do dupy. Ale Dzidziol serce jak dzwon, wiec uff.
    Potem zakupy. Ada śpi a ja robie zupę.

    Na weekend planów zero.

    Tusianka, aga_90, Ilona92 lubią tę wiadomość

  • Tusianka Autorytet
    Postów: 929 1118

    Wysłany: 12 lipca 2019, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My właśnie wracamy do domu, Pyza usnęła w pociągu. W nocy wraca mąż i ma wolne aż do poniedziałku. Pewnie będziemy spacerować, o ile pogoda pozwoli. Boję się, czy się mała przestawi - w domu ma jakieś 60 metrów, a tu miała wielki dom, dwa piętra i ogród, i wszędzie było jej pełno.

    Na bioderka idziemy 25 lipca na fundusz.

    Ilona92, Magdzia85F lubią tę wiadomość

    km5stv73sw35n5tw.png
    04/04/2018 3:22
    3990g, 56cm
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 12 lipca 2019, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilonka wszystko ok, my tu już nie raz ustaliłyśmy, że każda ma swoje zdanie i oczywiste prawo do jego wyrażania 🙂

    Ja wczoraj dostałam od męża piękne kolczyki 😍 ale powiedział, że to i na rocznicę, i na urodziny, eh 😉

    Dziś czekam na siostrę z synkiem, a jutro małe grono będzie u nas na kawkę i ciacho. Tak więc trochę się krzątam, sprzątam itp.

    Madzia cieszę się, że na badaniach wszystko w porządku. A czy Ada już wie, że w brzuchu jest dzidzia?

    Marta spokojnej podróży. Gabi się przestawi, przecież to jest jej domek 🙂

    Zuzia gada, dużo ale nie przy obcych. Ogólnie, z resztą dziewczyny widziały, taki z niej wstydzioch.

    Tusianka, Magdzia85F, Ilona92, Rene lubią tę wiadomość

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 12 lipca 2019, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja Wam powiem że racja jest pośrodku 😉
    Po części się zgodzę z każdą z Was. Wiem jak to wygląda i że strony pracownika i pracodawcy w małej firmie, chociaż swojej firmy nie miałam. Przeliczałam kiedyś ile to jest netto 100zl dla pracownika, a ile kosztów ponosi pracodawca. Masakra, system jest chory. Aczkolwiek będąc na l4 czy macierzyńskim patrzy się na to inaczej 😉

    Tymi owadami nas straszylas, a na naszą wizytę się wyniosły 😜 wróciły że zdwojoną siłą.. 🙄

    U nas dobre plany to brak planów 😂 D w sobotę w pracy, a w niedzielę zostajemy w domu we 3 i to będzie dobry dzień 😁

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 12 lipca 2019, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A właśnie zanim zapomn.
    Aniu przepięknych urodzin. Zdrowia, szczęścia , radosci, pomysłowości , pomyślności , pociechy z rodziny, wsparcia i czego tylko sobie życzysz !! ❤️❤️❤️❤️Buziaki od Nas wszystkich

    APrzybylska lubi tę wiadomość

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 12 lipca 2019, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co takiego złego z Roba Magda się dzieje, ze dobrze ze z dzidzia ok?
    Uśmiechnij się czasem 😊
    Widzę , ze dzień dziś śpiących dzieci. Moja tez trochę podpala to mogłam porobić trochę. Obiad zjedzony wiec można szlec. Pomysł na danie w 20 min haha
    Marta to musicie obserwować jak Wasza pyza będzie reagować na powrót do domu.
    Moja usilnie próbuje wejść na łóżku ale coś jej dziś nie wychodzi chyba za dużo obiadu
    Dziś na prawdę tyle tych muszek, ze szok. Prawie mnie zjadły na zewnątrz 😩
    Powiem Wam, ze ta Mała Zuzia to lepiej się zachowuje niż nie jeden 5 latek. Taka ogarnięta, ze szok. Przy obcych jest tak zrównoważona niż nie jeden dorosły. Powaga.

    No tak , ale jak być na zwolnieniu mając firmę?
    Na Krusie składki wyglądają trochę inaczej. Bo prawdopodobnie jest tak, ze ubezpieczenie na kwartał to podwójna twoja składka. Ja mam wszystkiego 425 zł na kwartał. To nawet na początku Zusu ludzie tyle nie maja. Zreszta ja nigdy jakiś nie patrzyłam na państwo bo wtedy wynagrodzenia itp są bardzo małe:/ trochę inaczej się na to patrzy będąc pracodawca, a pracownikiem.
    Bo na prawdę trzeba się tak nagimnastykować żeby rozkręcić formę, a później przyjdzie pracownik i albo ma to gdzieś albo chce robić po swojemu lub rzuca prace po miesiącu. Generalnie to ciężki temat. Czy to chodzi o założenie formy, pracowanie, zatrudnianie itp
    Bo nawet rolnik przez hipermarket dostaje po tyłku. Wiele spraw trzeba samemu zrobić by coś sprzedać. Np postawić mobilna ubojnie , starać się o papier, wyposażyć pomieszczenia i je przygotować. Na prawdę to temat rzeka. Wszystko było by inne gdyby system był inny. Łatwiej by by LO wtedy i pracownikom i pracodawcom. Każdy był by bardziej zadowolony

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • pomarańczka_33 Autorytet
    Postów: 1387 2378

    Wysłany: 12 lipca 2019, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilona, absolutnie nie musisz się ze mną zgadzać ani nikt inny ;) ja tylko przedstawiłam swój punkt widzenia :)
    I nadal je podtrzymuje. Nie twierdzę że system jest super i nie trzeba nic zmieniać ale jakoś nikt nie mówi że wynagrodzenie brutto pracownika i składki zus opłacane przez pracodawcę obniżają przedsiębiorcy podstawę podatku dochodowego.
    Zgadzam się z Agą że prawda leży gdzieś po środku niemniej jednak nie zgodzę się na wypłatę pod stołem bo uważam że to godzi w moją godność.

    Kirunia - jesteś już z nami Maleńka <3
  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 12 lipca 2019, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli tak uważasz, to tskb postąpisz. To jest Twoja decyzja. Rozumiem.
    Odlicza podatek dochodowy, ale i tak płaci resztę pracownikowi.
    Ktoś musi pieniądz zarobić żeby komuś zapłacić. Tak jak Aga pisze wszystko jest skomplikowane i gdzieś leży po środku.

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 12 lipca 2019, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszę dziś totalnie na raty. 🤦‍♀️

    Aniu wszystkiego naj naj naj! Uśmiechu na twarzy każdego dnia, spokoju ducha, dużo miłości i pociechy z Zuzy a niebawem i z Helenki 😁😘😘😘🎁🎁🎁

    APrzybylska lubi tę wiadomość

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 12 lipca 2019, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłabym pierwsza z życzeniami, ale nie ogarnęłam przycisku wyślij 😂😂😂
    Dzień dziś w biegu, odpocznę w weekend 😉

    Magdzia85F lubi tę wiadomość

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lipca 2019, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu wszystkiego naj naj, spelnienia marzeń i czego tylko zapragniesz!:*

    Ilona mnie starość dopadła ;-) a tak na serio to kichy i kręgosłup u mnie bardzo kiepsko.

    Ada uwielbia pociągi i samoloty. Dziś 40 minut oglądała, bo u nas spory ruch znów samolotów.

    Marta moze Pyza tęskni za domem. Nie martw sie. Mam nadzieję, ze bedzie ok, po powrocie.

    Aniu Ada wie, ale jakoś nie widać, zeby rozumiała. No i jak śpimy to kładę poduszkę miedzy nami, bo z kopa już dostałam kilka razy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca 2019, 17:05

    APrzybylska lubi tę wiadomość

  • pomarańczka_33 Autorytet
    Postów: 1387 2378

    Wysłany: 12 lipca 2019, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania, najlepszości! Zdrowia, spełnienia marzeń i satysfakcji w każdej dziedzinie życia :)
    Buziaki :*

    APrzybylska lubi tę wiadomość

    Kirunia - jesteś już z nami Maleńka <3
‹‹ 861 862 863 864 865 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ