X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kwiecień - plecień 2018
Odpowiedz

Kwiecień - plecień 2018

Oceń ten wątek:
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 31 sierpnia 2019, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilona ja to powinnam sobie ustawić drugi suwaczek z odliczaniem do ochłodzenia 😉

    Pomidory niestety już były przedojrzałe i nie mogły czekać. A jak robisz marynowane?

    Rety, upał mi mózg lasuje... Zapomniałam się pochwalić, że moja córeczka w końcu ma mamę 😘 mówi 'mama' od kilku dni, odmienia i mówi mummy po angielsku 😍

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 sierpnia 2019, 16:42

    pomarańczka_33, Tusianka, Ilona92, Rene lubią tę wiadomość

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • pomarańczka_33 Autorytet
    Postów: 1387 2378

    Wysłany: 31 sierpnia 2019, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    myszkaka wrote:
    Dorota, jeszcze wracając do angielskiego, to z jakiej metody korzystasz?
    Korzystam z Vagaru. To jest nauka samodzielna z podanymi na tacy narzędziami. Wykupiłam sobie dostęp już jakiś czas temu bo była promocja i za m-c płacę za to 69 zł. Dodatkowo oglądam filmy i seriale bez lektorów, czytam artykuły po angielsku itd. I próbuje gadać do Męża i Córki po angielsku - to dopiero jest komedia 😂

    Jeśli chodzi o mmr to u nas nic się nie działo, ani tuż po ani po kilku dniach więc może i u Was tak będzie 😀

    Współczuję Wam Dziewczyny nocek. U nas jak już zaśnie to śpi ale ostatnio z zasypianiem jest armagedon. Po pierwsze to ja muszę ją usypiać bo jak M próbuje to wpada w koszmarną histerię a po drugie walczy jakby od tego zależało istnienie naszej planety 🙈 wczoraj zasypiała ponad 1,5 h 🙈 w porównaniu do wcześniejszych 10 minut dla nas to dramat 😉
    Dodatkowo mamy z nią pierwsze problemy wychowawcze. Jest straszna złośnica, rzuca rzeczami, wyrzuca na podłogę miskę z jedzeniem, próbuje nas okładać, a przy naszej zdecydowanej reakcji wpada w histerię 🙈 rozmawiałam dzisiaj o tym z moją Mamą, spróbuję wdrożyć jej rady w życie i zobaczymy czy poskutkuje.

    Matko, miałam na coś Wam jeszcze odpisać ale ten upał niszczy mi szare komórki 🙈
    No nic, może jutro odpale kompa i będzie łatwiej ogarnąć temat ;) o ile kaca dużego nie będę mieć bo dzisiaj wieczorem idę na spotkanie urodzinowopożegnalnestarejpracy 😂

    Ilona92, myszkaka lubią tę wiadomość

    Kirunia - jesteś już z nami Maleńka <3
  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 31 sierpnia 2019, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No jak będzie 20 stopni to dla mnie już jesien. Jutro sądny dzień bo 1.09 wtedy zawsze jest taki zimny wiatr i przez niego szybko byłam chora. Moje dziecko ma zaburzony cykl dnia i marudzi jak stara panna, wstała niedawno i marudzi cały czas. Wezmę ja na dwór moze pomoze🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
    Aniu normalna zalewę octowa, tylko dodaje cebule , wkładam małe pomidorki w słoiki o poprostu zalewam. Mam 16 0.5 litra, ale to mało słoików. Później musze domyć kolejne tyle. A to dopiero pierwszy zbiór u nas taki duży. Przynajmniej będę mieć przecież w zimę. To jest niezastąpione.

    Dorota tylko żeby się Tobie film nie urwał.
    moja zasypia szybko, ale my jeszcze na cycu.
    No to macie charakterna łobuziare. Dacie radę. Musicie reagować bo inaczej dziecko Was zje 🙈😀

    Aga jak tam? wyzdrowialas? Jak Wiktor?
    Brawo dla Zuzi!

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 31 sierpnia 2019, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilona, ja mam tylko taki kawałek 1,5kg ze skórą i pestkami. Trzymam w lodówce ale jutro o 6 może odpalę piekarnik. Niby szyba się nie grzeje ale mam wrażenie że później jak się studzi to się robi od niego ciepło w mieszkaniu.

    Dorota, Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!! 😊
    Muszę zerknąć na ten kurs 😊 w sumie chciałabym się jakoś rozwijać, bo z mojego B2 to już wiele nie zostało. Filmów często nie rozumiem, seriale jakoś lepiej ale to pewnie zależy od gatunku. Takie "how I met your mother" całe obejrzałam po ang ale już "suits" nie ogarnialam.

    Aniu gratulacje "mamy" 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 sierpnia 2019, 20:44

    Ilona92, pomarańczka_33 lubią tę wiadomość

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 1 września 2019, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilona ale apetyczne te Twoje warzywa!!! <3

    Ilona92 lubi tę wiadomość

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 1 września 2019, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje ♥️
    Zrobiłam 1 wszą partie marynowanych pomidorow i obrałam polowe na przecier uf. Przynajmniej słoiki mam umyte. Niedługo w końcu dojdzie papryka
    myszkaka wrote:
    Ilona ale apetyczne te Twoje warzywa!!! <3

    myszkaka lubi tę wiadomość

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • pomarańczka_33 Autorytet
    Postów: 1387 2378

    Wysłany: 1 września 2019, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Kinga ☺
    Tym sposobem jestem o kolejny rok starsza 😉 z jednej strony wydaje mi się że już stara jestem ale z drugiej jeszcze tyle przede mną 😀 duchem ciągle młoda jestem tylko zmarszczek przybywa i kremy się zmieniają, 20+, 30+, 35+ 😂

    Co do Vagaru to uważam że jest naprawdę fajne ale wymaga dużej samodyscypliny i systematyczności 😀

    Ja właśnie jestem niewolnicą “suits” 💚 ale ja oglądam z polskimi napisami 😉

    Ilona, hahaha nie powiem, że nigdy mi się film nie urwał, ale to było dosłownie parę razy i ten etap już daaawnooo mam za sobą 😀

    myszkaka, APrzybylska lubią tę wiadomość

    Kirunia - jesteś już z nami Maleńka <3
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 1 września 2019, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorotka najlepsze życzenia od nas 🎁🎂🌷

    pomarańczka_33 lubi tę wiadomość

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • pomarańczka_33 Autorytet
    Postów: 1387 2378

    Wysłany: 1 września 2019, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Aniu ☺😘

    Kirunia - jesteś już z nami Maleńka <3
  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 1 września 2019, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorota jakoś nie zaczailam tego o Twoich urodzinach! Wszystkiego co najlepsze dla Coebie! Zdrowia, pogody ducha, rozwoju i czego tylko sobie życzysz !
    A co do filmu to pamietaj nigdy nie mów nigdy 😊każdy wstąp z życia można powtórzyć. Zrobiłam 24 słoiki, dwa gary z sosem stoją, jeszcze musze go zagęścić. Pomimo piekarnika i gotującej się zalewy w domu mamy spoko. To co było dziś na zewnątrz to masakra :/

    pomarańczka_33 lubi tę wiadomość

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 2 września 2019, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj dla odmiany z warzyw przerzucam się na owoce i robię powiodła śliwkowe 😘

    Czeka na mnie też dynia.

    Wczoraj u teściów zostałam ugryziona w nogę przez muchę końską i mam wielki twardy cycek. Nigdy tak nie miałam.

    Co tam u Was? Jak chorowitki?

    Dorotka powodzenia! ❤️

    pomarańczka_33 lubi tę wiadomość

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • Tusianka Autorytet
    Postów: 929 1118

    Wysłany: 2 września 2019, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorota, wszystkiego najlepszego i powodzenia! Jak możesz, to się podziel tymi radami, bo u nas podobnie to wygląda. Ostatnio jak jej czegoś zabroniłam, chciała rzucić smoczkiem. Zabrałam smoczek, jak już się uspokoiła, to jej go dałam, ale i tak nim rzuciła, żeby tylkp wyszło na jej 🤷‍♀️ Dzisiaj to a ogóle zaraz wyjdę z siebie. Okres nadchodzi, a wredota jest wredna jeszcze bardziej. Dzisiaj zamiast wchodzić po schodach wolała pukać innym w drzwi.

    pomarańczka_33 lubi tę wiadomość

    km5stv73sw35n5tw.png
    04/04/2018 3:22
    3990g, 56cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2019, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorota relacja po pierwszym dniu konieczna!
    Życzenia juz skladalam, ale i niech tu ślad bedzie. Wszystkiego co naj.naj!


    Aniu Ty 8 miesiąc zaczynasz!
    Ja w przyszłym 6 a wyglądam na 7 :D
    Masz siły na przetwory! Mnie to od góry tak brzuch ciągnie, ale z Adą bylo tak samo.

    Marta to chyba taki etap. Po skoku najczęściej zaczyna się bunt 2latka.
    Albo nie reagować albo tłumaczyć. Ale np moja Ada to chyba musi sie wyrtczec. Szczerze, to czasem nie mogę wytrzymać ze śmiechu. Jakie afery o pierdoły.
    U babci zrywala kwiaty. I dostała klapa i co? W śmiech i jeszcze babci pod nos nosiła z uśmiechem.
    Czasem reaguje ostro. No cóż nie da sie zawsze być spokojnym.

    Dziś juz pogoda lepsza. Nie leżę jak foka. Zupa wstawiona. Ada drzemka. A ja z Nią odpoczywam, bo juz po 2 wyprawach do sklepów.

    Miłego dnia

    pomarańczka_33 lubi tę wiadomość

  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 2 września 2019, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta ciężko coś poradzić. U nas się jeszcze problemy tego typu nie zaczęły. Ale też chętnie poczytam rady od mamy Doroty.

    Madzia ja za to nie mam siły na wyprawy po sklepach. Jeżeli mam wszystko w domu to mogę działać. Chociaż też nie zawsze, bo np wczoraj tak mi nogi spuchły, że nie miałam czucia w palcach. Na szczęście dziś już jest trochę chłodniej, okna pootwierane i się wietrzymy. Do kompletu zrobiłam jeszcze bułeczki drożdżowe z kapustą i twarogiem.

    48958ea7982a.jpg

    Ilona92 lubi tę wiadomość

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 2 września 2019, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U każdego dziecka będzie działać co innego, ale najważniejsza jest konsekwencja, nie odpuszczać. Jest ciężko, ale w końcu się nauczy przynajmniej częściowo. Najgorzej jest odpuścić i wtedy mamy pozamiatane. Dziecko nie rozumie i często robi afery, a w wieku ok 2 lat zaczyna ogarniać ze jego decyzje tez maja znaczenie. Także ja kupię pastylkę o zaświecić cierpliwość.
    Chociaż rad tez chętnie posłucham.
    Aniu , ale mi smaka zrobiłaś ... no niech Cię ♥️
    Ja dokończyłam sos pomidorowy i na ten etap przetwory zakończone :)
    U mnie to zimno normalnie się zrobiło 😕
    Ja za to dzwonię po restauracjach czy nie chcą kupić mojej dyni.

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • Monnn Autorytet
    Postów: 304 477

    Wysłany: 2 września 2019, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilona i Dorota podziwiam za chęci do przetworów!!!:)
    Dziś u nas wreszcie super pogoda 20 stopni, chłodzimy w mieszkaniu bo ostatnio temp u nas to 32 stopnie 😱
    Moja Aśka to mały oszust, o byle co jest taki płacz jakby ze skory obdzierali, ale sekunda wystarczy i ten przeraźliwy płacz zamienia się w śmiech 😅
    W sobotę mamy wesele, dziś przyszła mi sukienka (zamawiałam w piątek z uk i dziś kurier przyniósł), czekamy jeszcze na kiecuszke Asi :) fajnie ze chłodniej się zrobiło bo inaczej chyba bym się roztopiła!!!

    3jgxrjjg0j7kai9n.png

    km5svcqg922e3x1k.png
  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 2 września 2019, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba mnie i Anie 😂
    Pokaz sukienkę jestem ciekawa :) dzieci są rozdrażnione przez upały. Moja dziś tez lekko marudzi
    Monnn wrote:
    Ilona i Dorota podziwiam za chęci do przetworów!!!:)
    Dziś u nas wreszcie super pogoda 20 stopni, chłodzimy w mieszkaniu bo ostatnio temp u nas to 32 stopnie 😱
    Moja Aśka to mały oszust, o byle co jest taki płacz jakby ze skory obdzierali, ale sekunda wystarczy i ten przeraźliwy płacz zamienia się w śmiech 😅
    W sobotę mamy wesele, dziś przyszła mi sukienka (zamawiałam w piątek z uk i dziś kurier przyniósł), czekamy jeszcze na kiecuszke Asi :) fajnie ze chłodniej się zrobiło bo inaczej chyba bym się roztopiła!!!

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 3 września 2019, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To się chłodem pocieszyłam jeden dzień, bo u nas znowu 27 stopni.

    Wiem, że do naszego spotkania jeszcze sporo czasu, ale proszę o informację co kto je i czego nie może (Dorota u Ciebie wiem, że zabójcze są drożdże i laktoza). Oraz właściwie kto na pewno będzie, czy ktoś jeszcze chce u nas nocować. Proszę też o dodanie mnie do przyjaciółek żebym mogła podać Wam nr telefonu i adres.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 września 2019, 11:44

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 września 2019, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez bezlaktozowa, bezmiesna (moi jedzą wszystko, tznmoj mąż niewieprzowy ).
    Ale nie rób sobie klopotu.
    Moze do knajpki jakiejś pojdziemy

    Póki co my potwierdzamy. Choć mój mąż zapomniał, no co za...
    Tyle wyjeżdżamy, ze faktycznie grafik napięty :-S

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 września 2019, 12:15

  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 3 września 2019, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyjść możemy jak najbardziej, ale i tak w domu muszę mieć jakieś jedzonko. Na śniadanie, drugie śniadanie, podjadanie między posiłkami, nocne ciążowe zachcianki 😘.

    Do tego smutek jest taki, że mieliśmy tu w okolicy ulunioną restaurację i niedawno ją zamknęli 😢 gdy nie mam obiadu, to teraz nie wiem jak żyć.

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
‹‹ 888 889 890 891 892 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ