X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr LIPCOWE niespodzianki:)
Odpowiedz

LIPCOWE niespodzianki:)

Oceń ten wątek:
  • M&M'K Ekspertka
    Postów: 186 52

    Wysłany: 12 października 2018, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak naprawdę to nie wiem. Panie neurolog co go oglądały w szpitalu stwierdziły sprzecznie - jedna wzmożone, druga obniżone napięcie ... Mały ładnie trzyma główkę, tylko faktycznie trochę preferuje lewą stronę. Myślę że to kwestia położenia przwijaka (po lewej ma biblioteczkę z mnóstwem kolorowych książek na półkach) i trochę noszenia. Ordynator oddziału (też neurolog) stwiedził że się go czepiają, więc idę do lekarza rehabilitacji dla świętego spokoju, trzeba będzie to będziemy ćwiczyć i tyle :)

    Starszak 04.01.2014
    Dzidziuś 06.07.2018
  • Magia Autorytet
    Postów: 764 243

    Wysłany: 13 października 2018, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki, napisze tak ogolnie bo mam sajgon...
    Wypisali nas bo... no nie wiem, bo chyba malo miejsc bylo, ale na szczescie kupek jest mniej I bez krwi... moje szczescie trwalo 24h od wypisu, gdyz wtedy ja sie paskudnie pochorowalam na zoladek... nie wiem czy jelitowka, czy inne cholerstwo przywloklam ze szpitala (lezalysmy na zakaznym) I tam same rotawirusy I inne...
    Maz chory tez...
    Musialam oddac moja mala na 2 dni do dziadkow, sama! Koszmarny czas...
    Odebralismy ja dzis... I w domy chodzimy w maseczkach, rekawiczkach I wzzystko dezynfekujemy... kosmos

    l22nio4p6u8idvbe.png

    Magia
  • Magia Autorytet
    Postów: 764 243

    Wysłany: 13 października 2018, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do siuskow... zawsze warto pewnie pobrac od razu do pojemniczka, a na posiew juz napewno...mi zreszta te woreczki nie wychodza...wole lapac fontanne do pojemniczka
    10ml starczy na badanie ogolne moczu

    Fizjoterapia - u mnie mowia ze mala jest wiotka, nie ciagnie glowki gdy podnosi sie ja delikatnie do siadu gdy lezy na pleckach (to moze robic tylko lekarz lub fizjoterapeita, samemu nie wolno tak podnosic ).do tego jest asymetria trzymania glowki ( w jedna strone przekrzywia czesciej)
    U nas problem z terminami... sa na styczen, ale walcze o szybszy... a w srode ide prywatnie na jedno spotkanie

    l22nio4p6u8idvbe.png

    Magia
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 13 października 2018, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magia współczuję przygód ze szpitalem :/
    U mnie to samo. Nie ciągnie głowy. Idziemy w środę .
    A wiesz z czego przynajmniej były te kupki?

    atdcl6d85txjdq74.png
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 15 października 2018, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny byłam u doradcy. Z piersiami jest ok. Technika przystawiania poprawiona :)
    Dziś waga 5600 czyli prawie 200g w 5 dni ? Nie wiem czy to różnica wag czy serio tak podskoczył.
    Pani zauważyła że mały woli prawą pierś i powiedziała żeby to tą karmić. Proponować lewą, może ja zaakceptuje ale nic na siłę. (przy lewej był okropny ryk i źle zasysał)
    Wędzidełko do sprawdzenia bo jest tak po między czyli dupy nie urywa. No i neurolog a najlepiej neurologopeda..gdzie ja go znajdę? Bo nie za dobre "uszczelnienie" i u neurologa sprawdzić to napięcie bo jej też się wydaje słabe i to może być również przyczyna.
    Ograniczyć wszystkie bodźce i spróbować odstawić wieczorną butelkę choć jak już ją pije 3 msc to nie jej wina.Smoczka nie trzeba odstawiać.
    Nie czekać aż dostanie histerii tylko podawać pierś przy pierwszych oznakach głodu(wyciąganie języka, mlaskanie, machanie główką na boki) jest wtedy łatwiej go przystawić.

    Dużo mi dały te dwie godziny także polecam jak ktoś ma problemy :)

    Czerwony Kapelusz, bejb lubią tę wiadomość

    atdcl6d85txjdq74.png
  • Magia Autorytet
    Postów: 764 243

    Wysłany: 15 października 2018, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tripi kupiki byly kiepskie od sallmonelli...tak wiem...maly szok

    Dziewczyny, czy Wasze maluszki mialy katar? Jak sie leczy katar u niemowlaka?

    l22nio4p6u8idvbe.png

    Magia
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 15 października 2018, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tripi trzymam kciuki za dobre wyniki badan u neurologa. Oby było ok. Fajnie ze się spotakac z doradcą :) Magia mój ma glutka w nosie, ja nie wiem czy to typowy katar... Jak to u Ciebie wyglada, cieknie jej z noska? Napewno masc majerankowa pomaga oddychać maluchom przy katarze, ja jak swojego posmarowałam pod nosem to się aż zdziwił :p dziewczyny jak ubieracie maluszki w domu, bo się zastanawiam czy nie za ciepło mojemu. W mieszkaniu 23 st, wkładam mu body plus spodenki i skarpetki. Czytam Was regularnie ale udzielać będę się chwilowo mniej, bo kupiliśmy mieszkanie i robimy remont generalny przez duże G :o

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • M&M'K Ekspertka
    Postów: 186 52

    Wysłany: 15 października 2018, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na katar nawilżać najlepiej wodą morską w atomizerze, odciągać (ustnie, na baterie, odkurzac), układać z głową wyżej.
    Ewentualnie nasmarować plecki i klatkę maścią dla niemowląt (u nas sprawdza się Mustela) lub przykleić plasterek np aromactive. Maść majerankowa też pomaga.

    Starszak 04.01.2014
    Dzidziuś 06.07.2018
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 15 października 2018, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj ma często (starszy przynosi z przedszkola) i Nam pediatra zleciła przy katarze Isonasin septo. Po kropelce. Od razu rozrzedza i wtedy aspiratorem i inhalacje z soli fizjologicznej.

    Kapelusz super !! Ale nie zazdroszczę remontu :(
    Mój ma body na długi, skarpetki choć nie zawsze i gacie albo półśpiochy albo same body ;) też mam ok 22-23 stopni

    atdcl6d85txjdq74.png
  • Magia Autorytet
    Postów: 764 243

    Wysłany: 16 października 2018, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki, wyglada ten niby katar tak ze mega kicga ale chyba jej nie cieknie (maz jest mega zakatarzony wiec to raczej kwestia dni lub cudu.. )

    Kapelutek, gratuluje mieczkanka. Ale fajnie!

    Ja sie na ubieraniu slabo znam... czasem ma body plus szpiochy, a czasem same spiochy... nie wiem nie wiem...a juz najgorzej jak na dwor ma ja ubrac...to juz calkiem nie wiem yyyy

    U mnie lepiej zdrowotnie...moze z tego jednak wyjdziemy hehe

    l22nio4p6u8idvbe.png

    Magia
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 16 października 2018, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magia to może nie katar ;) u nas wyraźnie ciekło z nosa a przy odciąganiu wydzielina była gęsta. Chrumkaniem już się nie przejmuje bo robi tak ciągle a kataru brak ;)

    Na dwór teraz ubieram to co w domu plus bluza i kocyk :) chyba że idziemy w chuście to ubieram takie śpiochy/kombinezon z misia. Staram się nie przegrzewać choć to trudne bo ze mnie zmarzluch straszny ;)

    My walczymy z prawidłowym przystawieniem i zauważyłam, że rzeczywiście go wszystko rozprasza. Dostałam sms a on już puszcza i w ryk i ciężko na nowo go przystawić.
    Musi być cisza, spokój i ciemno.. czuję się jak w lochach przy ciągle spuszczonych roletach O.o

    Dziś w ogóle skończyliśmy 3 miesiące :) jutro lekarz i "wyrok"? Aaaa i jednak kardiologa da się załatwić w tej samej przychodni za 3 tygodnie, wystarczy mieć trochę znajomości.. Jestem wściekła bo pi**a widziała że pilne i że mały dziecko to dopiero w styczniu/lutym kazała.. a my przyjdziemy na początku listopada :D

    atdcl6d85txjdq74.png
  • Magia Autorytet
    Postów: 764 243

    Wysłany: 16 października 2018, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tripi, trzymam kciuki zeby wszystko bylo dobrze. Jestesmy z Wami.

    Te lochy przy karmieniu mnie zabily...choc teraz czuje sie podobnie bo mam kolo przebite w wozku I nigdzie wyjsc nie moge...aaaa

    l22nio4p6u8idvbe.png

    Magia
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 17 października 2018, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magia apropo kataru, byliśmy wczoraj u lekarza to już wiem (teściowa chora, mąż chory, młody chory i ja chora - grrrr!) kupić Olejek z eukaliptusa i do kominka zapachowego wlać w pokoju maluszka, lekarka kazała też pokroić czosnek, owinąć w szmatke i powiesić przy łóżeczku małego, do tego sól morska do nosa. Ja jeszcze mu przyklejam plasterki aromactiv. Mojemu z nosa nie ciepło a katar ma. Kaszle za to, bo mu spływa chyba do gardła. Tripi czekamy na wieści po badaniu. Trzymam kciuki!

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 17 października 2018, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magia jakie lochy? Coś nie doczytałam?

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 17 października 2018, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magia dlatego zdecydowałam się na żelowe koła XD

    Kapelusz dobrze wiedzieć z tym czosnkiem ;) ja kupiłam nawilżacz z funkcją aromaterapii, myślę że pomoże przy katarze :)
    Moj też czasem zakaszle ale widzę że to nadmiar śliny. Nie ogarnia z połykaniem czasem ;)

    Boję się dzisiejszej wizyty trochę. Biegam od rana do wc.. brzuch mnie boli że stresu.. zauważyłam u niego że chętnie sięga po zabawki lewa rączka a prawa ma gdzieś.. muszę dziś jej to powiedzieć.

    A z karmieniem chyba lepiej.. je dłużej i mniej histerii przy jedzeniu <3

    atdcl6d85txjdq74.png
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 17 października 2018, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może będzie leworęczny:)? Fajnie że z karmieniem lepiej :) dobry pomysł z tym nawilżaczem, też kupię, bo te na kaloryfery nie dają rady. Ja będę biegać do kibelka przed kolejnym szczepieniem. Apropo zmieniłam przychodnie młodemu i w końcu mam lekarza co ma dla mnie czas i nawet każe przyjść na wizytę kontrolną :) tyle że szczepienia są na tej zasadzie że te szczepione dzieci dostają pierwsze numerki a chore pozostałe, ale co z tego jak wczoraj byłam nr 1 a zaraz po mnie przylazla baba z nr 16:/

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 17 października 2018, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Starszy jest leworęczny ;) ale bardziej chodzi mi o to, że to może jakaś asymetria się zaczyna robić albo słabsza jest ta rączka. No zobaczymy dziś się czegoś dowiem. :)
    U nas na godziny jest ze szczepieniami. Zazwyczaj rano zdrowe od 12 chore no ale wiadomo jak to jest.. ktoś przyjdzie o 11 to już se poczeka do tej 12 :/

    atdcl6d85txjdq74.png
  • Magia Autorytet
    Postów: 764 243

    Wysłany: 17 października 2018, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czerwony Kapelusz wrote:
    Magia jakie lochy? Coś nie doczytałam?

    Hehe Tripi karmi po ciemku I mowi ze jak w lochach

    l22nio4p6u8idvbe.png

    Magia
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 17 października 2018, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byliśmy na tej klasyfikacji. Zbadala go Pani neurolog i powiedziała że jest ok. Pediatra trochę się pospieszyla z diagnozą że pomału się rozwija bo jest dobrze i nie ma czym się martwić. Każde w swoim tempie. Owszem mógłby lepiej ta głowę trzymać ale może to kwestia dni ;) ale jak już jesteśmy w ośrodku to jutro mamy pierwsza wizytę z terapeutą który pokaże nam jak mobilizować ta główkę i chce poprosić o ćwiczenia na ta prawą stronę bo asymetrii JESZCZE nie widać ale trzeba tego pilnować.
    Zmartwilo mnie trochę że pytała o usg głowy. Bo ciemiaczko prawie zrosniete. O.o
    Szybko. Za szybko. Niby to ani dobrze ani źle.
    Mamy skierowanie ale powiedziała że nie wie czy się doczekamy jak tak szybko się zrasta. Jutro będę dzwonić po prywatnych gabinetach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 października 2018, 21:49

    Czerwony Kapelusz, M&M'K lubią tę wiadomość

    atdcl6d85txjdq74.png
  • Magia Autorytet
    Postów: 764 243

    Wysłany: 18 października 2018, 07:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tripi, ale to same dobre wiadomosci, kochana! Bardzo sie ciesze...

    Widze, ze u mnie podobne obiawy, ale asymetria juz ponoc jest I glowki nie ciagnie jak lezy na plecach I do siadu delikatnie sie ja za raczki podnosi, a do tego cala jest zbyt wiotka... tylko ze u mnir termin fizjoterapii jest za 2 miesiace (codziennie dzwonie, ale nic sie nie zwalnia)... pozostaje isc prywatnie, a I tak juz zbankrutowalam na mleku...

    l22nio4p6u8idvbe.png

    Magia
‹‹ 181 182 183 184 185 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ