X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr LIPCOWE niespodzianki:)
Odpowiedz

LIPCOWE niespodzianki:)

Oceń ten wątek:
  • bejb Autorytet
    Postów: 463 102

    Wysłany: 25 grudnia 2018, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, nie przygotowywałam całkiem sama - pomagał mąż, teść i siostra męża. Ale i tak mam odciski od wałkowania ciasta na pierogi :D

    Tripi, pewnie każdy Ci to mówi ale - trzymajcie się mocno, pomodlę się o Wasze zdrowie dziś w kościele.

    Dziewczyny - spokojnych i wesołych świąt. Odpoczywajcie :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 grudnia 2018, 09:29

    syy2h371nd1ygvmg.png

    Jaś- urodzony sn - 06.07.18. g 20:20. 3800g, 58cm, 10pkt.
  • Anakin Autorytet
    Postów: 395 186

    Wysłany: 26 grudnia 2018, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tripi, dawaj znac...

    Lipiec 2018 - synek ♥️
    Październik 2020 - poronienie 6tc
    Kwiecień 2021 - poronienie 6tc
    Listopad 2021 - puste jajo 9tc
    Złoty strzał -> Marzec 2023 - czekam na drugiego synka (Grudzień 2023)
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 27 grudnia 2018, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej <3 u nas przełom. Wstał i jest osluchowo czysty, sa swisty ale niewiadomwgo pochodzenia :/ Lekarka az poszla po drugą lekarke XD
    Mielismy isc dzis do domu ale poprosiłam by zaczekac do jutra bo dopiero od wczoraj mamy zmniejszona ilosc inhalacji i nie chce powtórki z rozrywki.

    A co u Was? Jak minely swieta ? Co dzieciaczki podostawaly ? <3

    bejb, Czerwony Kapelusz, M&M'K lubią tę wiadomość

    atdcl6d85txjdq74.png
  • bejb Autorytet
    Postów: 463 102

    Wysłany: 27 grudnia 2018, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana ale super :* może uda się Wam spędzić nowy rok w komplecie w domu <3

    U nas na święta nawet spokojnie, byliśmy w 1 i 2 dzień w gościach ale obyło się bez szaleństw.
    Za to w nocy Jaś obudził się o 4:30 i stwierdził że się wyspał :) chyba idzie mu drugi ząbek bo jest bardzo marudny a jak posmarowalam mu dziąsło tym żelem na ząbkowanie to troszkę się uspokoił.

    Dziewczyny, jakimi sloiczkami zaczynacie rozszerzanie diety (jeśli w ogóle słoiki planujecie lub już podajecie)? Ja planuję coś zacząć od przyszłego tygodnia i szukam marki, która będzie miała dobre składy bez dodatkowych rzeczy - zapychaczy.

    syy2h371nd1ygvmg.png

    Jaś- urodzony sn - 06.07.18. g 20:20. 3800g, 58cm, 10pkt.
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 27 grudnia 2018, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tripi super wiadomość :) cieszę się że już lepiej z małym, mam nadzieję że już teraz tylko lepiej będzie! :) u nas regres snu, w nocy masakra, budzi się z płaczem i mimo że śpi z nami trudno go ululac, pobudek milon piecset:/

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 27 grudnia 2018, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bejb mojemu najlepiej wchodzi hipp :) pierw marchewkę jadł, brokula i dynie pozniej juz pomalu laczone. Wczoraj ze smakiem zjadl zupke z królikiem :) w ogole jak widzi jedzenie to masakra.. kopie nogami piszczy,mlaska XD śmieszny jest XD

    Kapelusz nie gadaj ! U nas od dwoch dni tragedia ze spaniem. Juz to ze wstaje co godzine jest wkurzajace ale przynajmniej kiedys pociumkal piers i zasypial a teraz ryk ryk i jeszcze raz ryk .. nic nie pomaga musze wstac i nosic. A drze sie tak jakby go ze skory obdzierali, oczywiscie z zamknietymi oczami. Nie wiem o co chodzi :(

    bejb lubi tę wiadomość

    atdcl6d85txjdq74.png
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 27 grudnia 2018, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tripi u nas to dokładnie to samo :( Regres snu, trzeba przeczekać po prostu. Maluchy teraz dużo się uczą teraz i nocą ich mózg szaleje przetwarzajac to wszystko. U nas też jedzenie już nie dalej rady jak kiedyś.

    bejb lubi tę wiadomość

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • M&M'K Ekspertka
    Postów: 186 52

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt. U nas Święta w ruchu. Wigilię u szwagra i teściowej, potem do mojej mamy więc my cały czas w podróży (jeszcze nie udało mi się z dzieciakami wrócić do domu, pojechał tylko mój mąż do pracy i ma swój wolny czas bez rodziny ;-))
    Wigilia była "składkowa" więc ja gotowałam i wiozłam rybę smażoną, rybę po grecku i barszcz. Na szczęście Wigilia w poniedziałek to w weekend można było coś upichcić, resztę zrobiła teściowa i szwagierka a ciasta piekł mój drugi szwagier (7 ciast upiekł)!
    Tripi super że wreszcie wychodzicie na prostą. Masz rację że lepiej posiedzieć dłużej niż znów ryzykować powrót.Oby już było tylko lepiej.
    Co do sloiczków to u nas je bobovite najpierw marchewkę, potem brokuł, kolejno marchew z ziemniakiem (to chyba z gerbera) i z okazji Wigilii dostał suszoną śliwkę bobovity (lepszy skład). My rozszerzamy bardzo powoli i spokojnie bo nie wszystko jego brzuszkowi pasuje. Na przykład po brokulach i po ziemniaku miał problem z kupka to na razie wróciliśmy do czystej marchewki i za kilka dni spróbujemy znów.
    Ze spaniem na szczęście ok, ale jak szły mu ząbki to też nie sypiał więc może to po prostu to.

    bejb lubi tę wiadomość

    Starszak 04.01.2014
    Dzidziuś 06.07.2018
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My wróciliśmy do domku, co do dzisiejszego snu mam wrażenie ze on chce mnie pogrążyć haha przespal cala noc z 2 pobudkami na jedzenie na spiocha. A tak narzekalam mezowi ze nie daje rady i zaznaczylam ze jak wrocimy to on go zabawia cala noc i co.. XD

    Wczoraj zjadl mięsko(króliczka) bardzo mu smakowalo az piszczal, jadl juz duzo i nigdy mu nic nie bylo. Sama marchewka juz mi pluje XD

    Składy sie jakos różnią? Myslalam ze w takich sloiczkach nie moze byc ulepszaczy.. musze posprawdzac :D

    atdcl6d85txjdq74.png
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tripi super, że jesteście już w domu:) haha, solidarność plemników :p Mój pół dnia marudzi a jak ojciec wraca z pracy to się robi grzeczny jak aniołek :p

    bejb, M&M'K lubią tę wiadomość

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • bejb Autorytet
    Postów: 463 102

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie naprawdę jest podobnie - czasem to już wychodzę z siebie żeby nie zostać wytrącona z równowagi. A jak tatuś się zajmuje albo z nim zostaje to grzecznie bawi się w wózku albo na łóżku i zasypia w 2min.

    Co do słoiczków to w niektórych znalazłam jakaś mąkę kukurydzianą itp. a np w tych kaszkach na drugim miejscu jest cukier a dodatek owoców stanowi 1%. O ile słoiki będę podawać to z tymi kaszami to się bardzo waham...

    syy2h371nd1ygvmg.png

    Jaś- urodzony sn - 06.07.18. g 20:20. 3800g, 58cm, 10pkt.
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapelusz identycznie jak u nas. W szpotalu ciagle pielegniarki mowily boze jakoe pogone dziecko.. ciagle uśmiechniete i czy on w ogole placze? Mysle sobie serio?
    Popisywal sie do tego stopnia ze raz przy zakladnaniu wenflonu byl tak zajety lancuszkiem pielegniarki ze nie zaplakal. Przy poboeraniu krwi to samo. A jak zostajeny sami jest wrzask jak go nie wezme. Takie te dzieci cwane XD

    Bejb kaszek tez raczej podawac nie bede, sa podobno jakies zbozowe bez cukru? Kolezanka mi mowila ale jeszcze sie tym nie interesowalam. Mysle ze sama bede mu robic kaszki. Owsianka, jaglana, manna, ķleik z owocami lub sokami domowej roboty :)
    Taki plsn zobaczymy co z tego wyjdzie hihi

    bejb, M&M'K lubią tę wiadomość

    atdcl6d85txjdq74.png
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha, dobry jest Tripi :) bejb ja podobnie, jak Tripi planuje sama kasze robić, taniej i zdrowiej :)

    Tripi lubi tę wiadomość

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • bejb Autorytet
    Postów: 463 102

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chyba te będę sama robic kaszki bo jestem przerażona tymi składami.

    Tripi, Czerwony Kapelusz lubią tę wiadomość

    syy2h371nd1ygvmg.png

    Jaś- urodzony sn - 06.07.18. g 20:20. 3800g, 58cm, 10pkt.
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M&M'K powiedz mi prosze czy twoj syn dostawal dexaven dozylnie? Bo doczytalam ze nie wolno po tym szczepic 8 tygodni a my i tak juz mamy 8 tygodni spoznienia z poprzednia szczepionka :/

    Dzieczyny jak znajdziecie jakies przepisy na kaszki,obiadki i w ogole cos dobrego to piszcie :) bedziemy sie wymieniać :)

    Anakin jak Emilek? Lepiej cos z ta skora? Tak bardzo wam współczuję :( straszne to musi byc jak ciągle go swedzi :(

    atdcl6d85txjdq74.png
  • Anakin Autorytet
    Postów: 395 186

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Swieta srednio, bo duzy "ruch w interesie" i troche trwalo zanim przywykl...
    Skora... Hm... Raz lepiej, raz gorzej. Jak posmaruje sterydem to jest dobrze przez 2 dni, ale juz na trzeci dzien lipa... "Dobrze" w sensie wizualnym, bo drapie sie i tak. Sen od kilku tyg do d***. Jęczy mi w nocy i musi cycka zassac, by sie uciszyc. Wątpię, ze to zęby. Juz sie pogodzilam, ze tak ma...
    Ja teraz jestem w trakcie przeprowadzki i jak sie ogarne, to kupie bio marchew i zrobie słupki na parze. Bede probowac blw... A kaszki kupie helpa na poczatek.

    Lipiec 2018 - synek ♥️
    Październik 2020 - poronienie 6tc
    Kwiecień 2021 - poronienie 6tc
    Listopad 2021 - puste jajo 9tc
    Złoty strzał -> Marzec 2023 - czekam na drugiego synka (Grudzień 2023)
  • M&M'K Ekspertka
    Postów: 186 52

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tripi co do dexavenu to mój nie dostawał. Miał dożylnie hydrokortyzon zamiast nebbudu a dexaven to steryd który działa jak berodual. Nam berodual/ventolin wystarczał więc nic nie wiem na temat związku ze szczepieniami. Zresztą nas szczepi pani dr która nas leczyła na oddziale i już 2 tyg po chorobie mógł być szczepiony. Ale opóźnienia też mamy duże, 5w1 miał dopiero 1 raz.

    Starszak 04.01.2014
    Dzidziuś 06.07.2018
  • M&M'K Ekspertka
    Postów: 186 52

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do kaszek, to faktycznie składy są słabe zwykle sam cukier. U nas przy starszym królował kleik ryżowy lub kukurydziany (mniej) na wodzie plus owoce dla smaku. Tym obstawiałam wszystkie śniadania. Kaszek na mleku mm w ogóle nie dawałam bo starszy był 2 lata na piersi i teraz też nie planuje. Obiady gotowalam na parze zwykle warzywa plus mięso, rybka. Czasem słoik. Dziś kupiłam w Lidlu urządzenie do przygotowywania posiłków dla niemowląt było przecenione z 199 na 99 zobaczymy czy się sprawdzi. Kupiłam bo jest małe a mój parowar jest ogromny.

    bejb lubi tę wiadomość

    Starszak 04.01.2014
    Dzidziuś 06.07.2018
  • Magia Autorytet
    Postów: 764 243

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane, ale tu sie duzo dzieje...

    Tripi, Wy juz w domku? Jak sie macie?
    Anakin, za Was tez trzymam kciuki.

    U nas ok. Julka wprawdzie ma wciaz delikatne uczulenie na buzi ale nie wiem na co...

    Sloiczki jemy rozne: gerber, hipp itd. zaczelysmy od warzyw i z owocow jabluszko.
    Na sniadanie jemy kleik ryzowy z jabluszkiem, ale chce teraz zaczac robic kaszke glutenową bo ponoc gluten warto dosc wczesnie wprowadzac. Mozna znalezc kaszkie bez dodatkow ale chyba zwykle one sa bezsmakowe wtedy bo bez cukru itd...
    No i czas tez na sloiczki z mieskiem...

    Nie wiem dziewczyny czy to mozliwe ale razem z mezem slyszelismy jakby dwa razy "ma-ma"...aaaaaaa!
    Za to na plecy sie nie przewraca caly czas ta moja krolewna...

    bejb lubi tę wiadomość

    l22nio4p6u8idvbe.png

    Magia
  • M&M'K Ekspertka
    Postów: 186 52

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tripi wrote:
    Kapelusz identycznie jak u nas. W szpotalu ciagle pielegniarki mowily boze jakoe pogone dziecko.. ciagle uśmiechniete i czy on w ogole placze? Mysle sobie serio?
    U nas było tak samo :) "co za pogodne dziecko" nic tylko jak widział panie pielęgniarki to się szczerzył do nich :P może w nadziei żeby mu nic nie robiły :D

    Tripi, Czerwony Kapelusz lubią tę wiadomość

    Starszak 04.01.2014
    Dzidziuś 06.07.2018
‹‹ 197 198 199 200 201 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ