X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr LIPCOWE niespodzianki:)
Odpowiedz

LIPCOWE niespodzianki:)

Oceń ten wątek:
  • Anakin Autorytet
    Postów: 395 186

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bejb,tak,to ta. Napisz na priv lub mail [email protected] :)

    Lipiec 2018 - synek ♥️
    Październik 2020 - poronienie 6tc
    Kwiecień 2021 - poronienie 6tc
    Listopad 2021 - puste jajo 9tc
    Złoty strzał -> Marzec 2023 - czekam na drugiego synka (Grudzień 2023)
  • Magia Autorytet
    Postów: 764 243

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...moj mąz mi powiedzial, ze sie zmienilam po urodzeniu Julki...ze nie jestem juz takim wariatem jak kiedys, ze jestem dojrzalsza, poważniejsza, ale tez spokojniejsza...
    Najpierw pomyslalam, ze to nic złego... moze to nawet komplement... ale teraz wieczorem mam odmienne poczucie...

    l22nio4p6u8idvbe.png

    Magia
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magia przy dzieckiach zmienia się caly świat ;) szczegolnie przy takich maluchach ;) odzyjecie jak Julcia bedzie miala z 3 latka, bedzie miala swoj pokoj i nawet pobawi sie sama :)
    Troche czekam na ten czas.
    Przy tym dziecku sama siebie nie poznaje, moj maz nawet nie komentuje :/ ale widze ze oddalilismy sie od siebie o milony kilometrów :/

    bejb lubi tę wiadomość

    atdcl6d85txjdq74.png
  • Anakin Autorytet
    Postów: 395 186

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie mąż tak wkurza, ze masakra. Dla niego najwazniejsze jest spanie i wlasny komfort...

    Lipiec 2018 - synek ♥️
    Październik 2020 - poronienie 6tc
    Kwiecień 2021 - poronienie 6tc
    Listopad 2021 - puste jajo 9tc
    Złoty strzał -> Marzec 2023 - czekam na drugiego synka (Grudzień 2023)
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy ja sie zmieniłam, ale nasze małżeństwo napewno tak, bo nie mamy już czasu dla siebie. Jak nam się uda pogadać przy obiedzie na spokojnie to już jest fajnie. Mój mąż jest bardzo pracowity i chętnie zajmuje się małym, ale mimo wszystko świat stanął na głowie odkąd jestesmy we troje. Wszystko jest inaczej. Magia ja słowa Twojego męża odebrałbym jako komplement raczej :) My od wczoraj u siebie:)! Prawie się minęłam z teściową w drzwiach podczas przeprowadzki (wracała od córki po 2 mc nieobecnosci) :p

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapelusz super! Gratuluje mieszkanka :D
    Jak wam na swoim? ;)

    Anakin moj niby sie angażuje.. karze sie budzić w nocy jak wstanie maly.. tylko ja sie pytam po co? Nie nakarmi go i tak.. czasem wydaje mi sie ze mowi to na odpieprz ;)

    Dziewczyny dzieci zębowych ;) pojawia sie przy zabkach sporadyczny katar i czaaasem kaszel? Mamy sie wkoncu zaszczepic w tyn tyg i nir wiem co robic :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2019, 13:42

    Czerwony Kapelusz lubi tę wiadomość

    atdcl6d85txjdq74.png
  • bejb Autorytet
    Postów: 463 102

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    U nas przy zębach nie było ani kataru ani kaszlu.

    Mój mąż też się stara pomagać ale czasem po prostu nie myśli i mnie rozbraja mnie jego bezmyślność :) ale cóż, tacy są faceci.
    Moje małżeństwo też zupełnie inaczej wygląda teraz gdy jesteśmy w 3. Nawet nie chodzi o sprawy łóżkowe ale tak ogólnie jest inaczej. Myślę, że w większości przypadków tak się dzieje. Też czasem nie ma czasu na spokojną rozmowę - ale mimo wszystko warto wszystko na bieżąco wyjaśniać i obgadywac bo pozniej niepotrzebnie kwasy się robią.

    Dziewczyny, jak u Waszych dzieci z kupą podczas rozszerzania diety? Nie zauważyliście jakiś problemów, zaparć? Mój mały się bardzo pręży i czerwieni ostatnio przy kupie. Dziadkowie oczywiście poradzili żeby dawać mu herbatki. Podchodzę sceptycznie bo juz herbatek specjaliści nie zalecają. Dałam mu wczoraj słoik ze śliwką suszoną i dziś poszło wszystko elegancko. Może daje mu za duże porcje jedzenia albo za mało urozmaicone? Jakie macie doświadczenia w tym temacie?

    syy2h371nd1ygvmg.png

    Jaś- urodzony sn - 06.07.18. g 20:20. 3800g, 58cm, 10pkt.
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bejb u nas tez zbite, taka plastelina i steka przy robieniu. Do picia czasem podaje zwykly rumianek ale zazwyczaj wodę bo jak po obiedzie podaje mu piers to sie obzera jeszcze i wymiotuje później :/
    Sliwka rowniez nas ratuje hehe

    bejb lubi tę wiadomość

    atdcl6d85txjdq74.png
  • M&M'K Ekspertka
    Postów: 186 52

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas było tak na początku rozszerzania, to raczej oznaka, że brzuszek nie do końca gotowy na wszystkie nowości. Dlatego my na jakiś czas wracaliśmy do produktów lekko strawnych czyli marchewki, marchewki z jabłkiem, śliwki i jak już kupa znów była ładna i bez wysiłku próbowaliśmy jakieś nowości. Zdarzało się że przez 3-4 dni nie mógł nic zrobić i bolał go brzuszek więc trzeba było przystopować z rozszerzaniem. Najgorsze objawy (u nas) dawał ziemniak, strasznie małego zatykał. Teraz (my rozszerzamy dietę ok 1.5 miesiąca) już jest lepiej i problemów nie, wyróżnia się regularnie codziennie rano.

    bejb lubi tę wiadomość

    Starszak 04.01.2014
    Dzidziuś 06.07.2018
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tripi u nas był katar przy zębach, pytałam o to pediatrę, to powiedziała że z reguły katar (kaszel był od kataru też, bo mu coś tam spływało) albo biegunka przy zabkowaniu. My po szczepieniu dziś, mimo 2 tyg opóźnienia lekarka mówila żeby szczepić na rota jeszcze, trochę z duszą na ramieniu, ale zaszczepilismy. Szczepienie zniósł super. Tripi lekarz u tak zadecyduje czy mały się łapie na szczepienie czy lepiej odroczyc trochę. Dobrze Was poczytać, my dopiero będziemy zaczynać przygodę z jedzeniem, ale młody już się garnie i próbuje wyrywać nam z rąk to co jemy :p

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idziemy jutro.. ma troche katar ale wydaje mi sie ze to alergiczny.. duzo kicha a katar nie jest zawsze, kaszel rano i raz w nocy.. czasem jak się krztusi..
    Myślicie ze moge skonsultowac sie z alergologiem? Czy bez sensu bo za maly?

    Ugotowałam mu warzywa i zmiksowałam ale nie na gładko i pluje i ma odruch wymiotny hehe matka do dupy gotuje

    atdcl6d85txjdq74.png
  • bejb Autorytet
    Postów: 463 102

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tripi daj koniecznie znać jak u lekarza. Nie mam zbytniego doświadczenia z alergologiem ale myślę że jak pójdziesz to na pewno Cię nie wygoni.

    A co do gotowania to mi by się nie chciało :D podziwiam Cię ;)

    Kapeluszu- nas Synek też się denerwuje jak coś jemy. Ostatnio ja wyszłam na chwilę z kuchni a mąż mu dał kawałek bułki... No ręce mi czasem opadają. Oczywiście zrobiłam mu awanturę i się obraził :/ :D

    A u nas od poniedziałku po południu nie ma kupy. Pojadę chyba po południu po ten słoik ze śliwką i dam mu jutro jak nie zrobi... Niby nawet przez kilka dni może nie być kupy ale wiadomo że matka się martwi ;)

    syy2h371nd1ygvmg.png

    Jaś- urodzony sn - 06.07.18. g 20:20. 3800g, 58cm, 10pkt.
  • Magia Autorytet
    Postów: 764 243

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas samo rozszerzanie diety bez problemu. Ale niestety Julka wcale wody nie chce pic co mnie stresuje bardzo... probowalam mieszac z soczkiem i tez slabo

    Wasze maluchy pija wode bez problemu?

    Tripi, nie przejmuj sie slabym zmiksowaniem. Teraz jak patrze to te sloiczki po 6 miesiacu tez maja delikatne grudki

    l22nio4p6u8idvbe.png

    Magia
  • M&M'K Ekspertka
    Postów: 186 52

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wody nie pije wcale. Jak chce mu się pić podaję mu pierś i na razie wystarcza.
    Proponuję mu czasem wodę w bidonie to najlepszą zabawę ma z gryzienia ustnik, woda ląduje na nim... Jeszcze się nauczy, spokojnie

    Starszak 04.01.2014
    Dzidziuś 06.07.2018
  • bejb Autorytet
    Postów: 463 102

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój kilka razy pil z doidy z moją pomocą. Pije ochoczo.

    Ps: była dziś kupa i to porządna ;)

    Czerwony Kapelusz lubi tę wiadomość

    syy2h371nd1ygvmg.png

    Jaś- urodzony sn - 06.07.18. g 20:20. 3800g, 58cm, 10pkt.
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój na wodę się krzywił ostatnio jak mu próbowałam dać, więc obawiam się może być problem. Wczoraj zaczęliśmy rozszerzenie diety, pluł i cieszył się :p dziewczyny jak wy gotujecie warzywa żeby je zmiksować, przecież 0.5 kg marchewki na raz nie ugotuje (chyba że zamrozić później resztę?)?

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • Magia Autorytet
    Postów: 764 243

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapelutek, ja nie gotuje narazie, tylko słoiczki daje, ale moje kolezanki gotuja i albo zamrazaja albo wekują. Najpierw kupily kilka sloiczkow i po zjedzeniu, umyly i sobie w nich wekują warzywa, owoce lub cale obiadki... czasem np jedna zupka ta sama na cały tydzien.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2019, 11:40

    l22nio4p6u8idvbe.png

    Magia
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mielismy wczoraj szczepienie hexacima+pneumokoki a dzis od rana biegunka i teraz temeratura 38.2

    Czy to normalne czy jechac z nim lepiej gdzies ? :(

    atdcl6d85txjdq74.png
  • bejb Autorytet
    Postów: 463 102

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tripi a podawałas coś na gorączkę?

    syy2h371nd1ygvmg.png

    Jaś- urodzony sn - 06.07.18. g 20:20. 3800g, 58cm, 10pkt.
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, dalam czopek z paracetamolem. Po 5 min zrobil kupkę ale chyba cos sie chlonelo bo spadlo do 37.4.
    Kurcze czy to moze byc odczyn poszczepienny? Zglasza sie to ? Czy to normalne?

    atdcl6d85txjdq74.png
‹‹ 204 205 206 207 208 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ