X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr LIPCOWE niespodzianki:)
Odpowiedz

LIPCOWE niespodzianki:)

Oceń ten wątek:
  • M&M'K Ekspertka
    Postów: 186 52

    Wysłany: 4 lutego 2019, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jak u Tripi krostki po ślinie głównie. Ale faktycznie jak za bardzo rozmaże jedzenie na buzi to czasem coś wyjdzie, po różnych słoiczkach. Znika to dość szybko i nie powoduje objawów brzuszkowych więc się nie przejmujemy :)

    Starszak 04.01.2014
    Dzidziuś 06.07.2018
  • bejb Autorytet
    Postów: 463 102

    Wysłany: 4 lutego 2019, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja podawałam synowi dwa dni słoiczek Pasternak i po nim miał troszkę krostek na twarzy (z firmy babydream). Nie podawałam już więcej i jest spokój. A z HiPP podaje słoiczki i jest wszystko ok :)

    syy2h371nd1ygvmg.png

    Jaś- urodzony sn - 06.07.18. g 20:20. 3800g, 58cm, 10pkt.
  • Magia Autorytet
    Postów: 764 243

    Wysłany: 4 lutego 2019, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czerwony Kapelusz wrote:
    Od śliny maił inne krostki i tylko w okolicy ust, a tu wyszły też na policzkach. Wyczytałam że słoiki hippa mogą tak robić. Któraś podawała z Was hipp i było ok?

    Ja podaje różne sloiki w tym hippa ale nic sie nie dzieje. Za to od sliny owszem

    l22nio4p6u8idvbe.png

    Magia
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 4 lutego 2019, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tez jemy hippa w sumie to glownie hippa i nic mu nie bylo :) kapelutek osuszaj mu buzke czesto to moze znikna ale ja sie tym nie przejmuje jak skonczy zabkowac to moze znikna XD
    Dałam mu dzis jogurt naturalny z bananem, nie blendowalam tylko pogniotlam i zjadl :) bede robic kolejne podejscie do obiadkow z kawalkami

    atdcl6d85txjdq74.png
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 4 lutego 2019, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krostki były jednorazowe po słoiczku hippa, wcześniej i pozniej jadł Gerbera i było ok. U nas furorę zrobił brokół i dziś kasza manna:) kupiłam bidon, ale świetnie radzi siebie z piciem z kubeczka który jest przykrywką do butelki lovi i o dziwo woda z kubka mu smakowała, aż w szoku byłam :) ja jeszcze nie mam odwagi dawac mu rozgniecionego jedzenia, ale my dopiero od kilku dni jemy. Dziewczyny czy Wy na początku codziennie podawałyscie coś innego - dziś marchewka, jutro dynia itd? Czy jak marchewka to rano i wieczorem czy dwa różne posilki jednego dnia?

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 5 lutego 2019, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapelusz nam juz leci 2 miesiac rozszerzania id dopiero teraz zaczyna kawałki alr niezbyt chętnie ;)
    Na poczatku dawalam jeden sloiczek na 2 razy raz dziennie. Jesli nic na 3 dzien nje wyszlo to w 4 podawalam cos nowego znow 2 dni :)
    U nas woda to zło :( nie chce pić,gora 30ml przez caly dzień. Dostalismy soczek 100% z hippa i nalalam mu 30ml i 120 wody
    Wypil wszytsko przez caly dzien i z kupami skonczyl sie problem. A tak bardzo nie chcialam go uczyc do sokow :(

    Teraz nasz dzien wyglada tak ok 7 piers potem jak ja jem to chlebek z masełkiem, przed spacerem kaszka zbożowa(dzis zostajemy bo powieterze nie pozwala na wyjscie)po spacerku piers, sloiczek z obiadkiem, ok 17 maly sloiczek owocow lub jogurt z owocem i o 19-19:30 pies. No i w nocy oczywiscie jeszcze z 5 razy je :/

    atdcl6d85txjdq74.png
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 5 lutego 2019, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Tripi :) lepiej podać wodę z sokiem niż męczyć się z zaparciami. Czytałam że spokojnie można zrobić lekki kompot z gruszek czy jabłek jeśli maluch nie chce wody. Mi wydaje się się mojemu smakuje lekko ciepła woda letnia, zimnej nie chciał wcześniej. Spróbuj może :) u nas kasza manna chyba załatwiła nam noc :/ niby dużo nie zjadł ale chyba za późno mu dałam, bo brzuszek go męczył no i drugi dzień nie ma kupy, chyba czas na śliwke albo jabłko (a owoce miały być na koniec po warzywach, ale cóż)

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • bejb Autorytet
    Postów: 463 102

    Wysłany: 5 lutego 2019, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, przestrzegam przed kaszką ryżową. Ja zaczęłam podawać jako pierwszą kaszę ryżową na wodzie i mały się męczy strasznie z kupą :( nie wiedziałam że ona powoduje zatwardzenie. Miał problem z wypróżnieniem od soboty. Wczoraj się udało i dziś ale humor miał przez to tragiczny, jakby ktoś mi dziecko podmienił.

    Jeśli chodzi o rozszerzanie diety to ja podaję kaszę rano (niedużo na razie) i potem na obiad pół słoiczka jakiegoś obiadku lub owocu.

    Wyczytałam na hafija.pl żeby nie podawać dziecku zbyt dużo posiłków stałych w szybkim tempie bo stracimy mleko z piersi. Zaniknie po prostu. Do 1rz podstawą diety niemowlaka ma być mleko.

    syy2h371nd1ygvmg.png

    Jaś- urodzony sn - 06.07.18. g 20:20. 3800g, 58cm, 10pkt.
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 5 lutego 2019, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My jemy jaglana lub 5 zbóż hippa. Fajne sa bez cukru i sklad super.

    Bejb nie strasz :O jak zaniknie? U nas w dzien piers wchodzi w gre jak go usypiam. Juz od X czasu mamy problem z jedzeniem w dzien, maly nadrabia w nocy.. je 4-5 razy. I w dzień ze dwa razy.Przy takiej ilosci moge miec problem?

    Kapelusz próbowałam z ciepla,zimna, herbatkami, rumiankiem.. nic gora 30 ml przez caly dzień.. no nic na razie bedzie pil wode z sokiem bo skonczyly sie problemy z zatwardzeniem :)

    atdcl6d85txjdq74.png
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 5 lutego 2019, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tripi nocne karmienie jest najważniejsze, bo między 1 a 3 jest najwiekszy wyrzut prolaktyny, jeśli karmisz go w nocy to nic Ci nie zaniknie :) chodzi o to żeby nie zastępować karmienia piersią stałymi posiłkami. 6-9 mc powinno być 2-4 stałych posiłków oprócz mleka.

    bejb lubi tę wiadomość

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 5 lutego 2019, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1 a 4 w nocy znaczy, wiec jak on je tyle razy w nocy to piersi dostają sygnał że jest zapotrzebowanie :)

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • bejb Autorytet
    Postów: 463 102

    Wysłany: 5 lutego 2019, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się tam nie znam go końca. Odsyłam na FB albo na stronę internetową hafija.pl tam jest morze wiedzy.

    syy2h371nd1ygvmg.png

    Jaś- urodzony sn - 06.07.18. g 20:20. 3800g, 58cm, 10pkt.
  • Anakin Autorytet
    Postów: 395 186

    Wysłany: 5 lutego 2019, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magia wrote:
    Dziewczyny, moja mala jak lezy na brzuchu i podpiera sie na rekach zaczela sie bujac na boki. Robi to co jakis czas. Martwie sie...

    Czy Wasze dzieci tak robia?
    Em ciągle sie "husta" i nawet na rekach trzymany "odpycha sie" i macha glowa. Taki wiercidupek. Czasem z tego bujania przewrót mu wyjdzie. Myślę, ze i to w tym chodzi...

    Lipiec 2018 - synek ♥️
    Październik 2020 - poronienie 6tc
    Kwiecień 2021 - poronienie 6tc
    Listopad 2021 - puste jajo 9tc
    Złoty strzał -> Marzec 2023 - czekam na drugiego synka (Grudzień 2023)
  • Anakin Autorytet
    Postów: 395 186

    Wysłany: 5 lutego 2019, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaszki helpa (z neta zamowilam). Na sniadanie kaszka na wodzie z owocem (banan, jablko, gruszka, malina etc). Ok 13 po spacerze obiad. Raczej sama cos majstruje, sloiczki mam na tzw czarna godzinę. Zaczelam tez ok 16 dawac owoc na podwieczorek. Teraz slaby wybór w sklepach. Woda z doidy pita. Ja ide b powoli z rozszerzaniem. Zgodnie z zasada, ze do 1 rz mleko to podstawa. Dzis maliny mega mu smakowaly ale ciezko bylo w raczke zlapac i wsadzic do buzi mimo ze wybralam te największe. Jak je kaszke to ja nakladam na lyzeczke, a on sam lyzeczka trafia do pyszczka. Extra to wyglada hehe. Nie siedzi wiec u mnie na kolanach. Armagedon potem do sprzatania.

    bejb lubi tę wiadomość

    Lipiec 2018 - synek ♥️
    Październik 2020 - poronienie 6tc
    Kwiecień 2021 - poronienie 6tc
    Listopad 2021 - puste jajo 9tc
    Złoty strzał -> Marzec 2023 - czekam na drugiego synka (Grudzień 2023)
  • Anakin Autorytet
    Postów: 395 186

    Wysłany: 5 lutego 2019, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/58f8248c20db.jpg
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/460fecadc7c0.jpg
    wiem ze wielkie kawały melona ale plan byl taki, ze bede mu trzymac a on bedzie je ssal ale sobie nie daje, musi sam!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2019, 19:39

    bejb, M&M'K lubią tę wiadomość

    Lipiec 2018 - synek ♥️
    Październik 2020 - poronienie 6tc
    Kwiecień 2021 - poronienie 6tc
    Listopad 2021 - puste jajo 9tc
    Złoty strzał -> Marzec 2023 - czekam na drugiego synka (Grudzień 2023)
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 5 lutego 2019, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anakin ale Ty ładna :) Młody super wygląda z tym jedzeniem :) moj też sam łyżka operuje, jak probuje go karmić to mi zabiera i sam sobie wklada do buźki :) u nas dziś pree z pietruszki, szału nie było ale nowy smak poznany:)

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 6 lutego 2019, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anakin super wygladacie ! Ale wlasnie.. on ssa czy odgryza jakos te kawalki? Chciałabym mu dac cos do lapki ale sie boję, wizja krztuszacego sie dziecka paraliżuje mnie :(

    Kapelusz u nas z tymi sloikami jednoskladnikowymi w ogole nie bylo szalu za to jarzynowa zjadl cala od razu XD


    Ps. Moj tez nie siedzi i nawet na kolanach mi sie zgina do przodu. U Was tez tak cY ino moj dziec leniwy ?

    atdcl6d85txjdq74.png
  • Anakin Autorytet
    Postów: 395 186

    Wysłany: 6 lutego 2019, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj tez leniwy. Kazdy dopytuje czy juz z gondoli sie wychyla zeby sie rozglądać ale gondola najleosza do spania, jak u Ciebie hehe.
    Czasem ssie a czasem odgryzie ale wtedy wypluje. Naczytalam sie, ze krztuszenie jest normalne, bo dziecko się uczy jak duze kawalki i jak głęboko można wsadzic. Jakos tak mu ufam. Najgorzej, ze dlugo po jedzeniu trza go nosic, bo lubi zachomikowac jakis wiekszy kawalek np w policzku. No wiec slabo zeby z tym lezal.

    Lipiec 2018 - synek ♥️
    Październik 2020 - poronienie 6tc
    Kwiecień 2021 - poronienie 6tc
    Listopad 2021 - puste jajo 9tc
    Złoty strzał -> Marzec 2023 - czekam na drugiego synka (Grudzień 2023)
  • Magia Autorytet
    Postów: 764 243

    Wysłany: 6 lutego 2019, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anakin Ty szczuplaku. Pieknie wygladasz.
    I widzę ze pieknie do przodu Wam wszystko idzie... ja dopiero planuje doidy do picia i jakies jedzonko w kawalkach...

    Co do picia wody...moja nie chce ani wody, ani z soczkiem ani herbatki...nic... wmuszam jej tez moze z 30ml... ale chyba nic sie nie dzieje zlego..

    Mamy juz 7kg wagi...dla mojego szczuplaka to sukces...

    l22nio4p6u8idvbe.png

    Magia
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 6 lutego 2019, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój też się giba do przodu jak się go posadzi i sam się nie próbuje jeszcze wychylac z gondoli (póki co też mamy w niej drzemki, więc jeszcze mam chwile na zakupienie łóżeczka). Za to najchętniej stałby na nogach i jak tylko się go weźmie to probuje stawać i hopsiac. Staram się go nie pionizowac jeszcze, ale on tylko czeka aż będzie mial okazję do tego. Tripi gotuje mu sama, uznałam że chce żeby poznał smak każdego warzywa osobno :) Magia a co tam u Was? Bebj, jak Jaś? :)

    mhsvhdgefzux6fnw.png
‹‹ 206 207 208 209 210 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ