X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Niski przyrost beta
Odpowiedz

Niski przyrost beta

Oceń ten wątek:
  • Ha Autorytet
    Postów: 871 725

    Wysłany: 7 października 2017, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwszą betę zrobiłam 10 dpo i wyszła 18,8. Do lekarza poszłam po dwóch tygodniach. Wg OM był to równo 6tc. Początkowo lekarz nie mógł niczego znaleźć na usg, dopiero gdy obrócił głowicę w pewnym momencie pojawił sie bardzo malutki pulsujący punkcik. Pęcherzyka ciążowego nie widziałam w ogóle :( Wczoraj poszłam jeszcze raz na bete i wynik był 14071,0. Sprawdzałam na kalkulatorach i wg belly jest w normie, a wg innego przyrost jest za mały. Lekarz kazał przyjść za tydzień i zobaczymy jak się sytuacja rozwinęła. O niczym innym nie umiem myśleć...

    19.01.2007 córka
    09.06.2014 córka
    ex2bkrhm336va282.png
  • Paps Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 26 października 2017, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,
    To moje drugie podejście- pierwszy raz ciąża obumarła w 5 tc, miałam wtedy niską betę i słabe przyrosty.
    Teraz według zapłodnienia jestem w 5tc i znowu przeżywam, bo beta marna :(
    Pierwszy pomiar 512
    72h 962
    Następne 72h 1827
    Niby rośnie ale poniżej normy
    Czy któraś z was miała problem z betą a dotrzymała ciąże?

  • klarunia1978 Autorytet
    Postów: 757 428

    Wysłany: 26 października 2017, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie raz rosła raz stała w miejscu i dwa razy się to źle skończyło zatrzymaniem rozwoju ciąży, ale u Ciebie widać, że wyraźnie i systematycznie rośnie. Trzymam kciuki.

    qq87krhmjgas4avj.png
    Aniołki:2016[*] 2016[*] 2017[*]
    Mama 4 kobietek:)
    Z. Ashermana, Mthfr, AMH 0.2, pai1, cukrzyca

    Córeńko kocham Cię nade wszystko.
  • Paps Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 27 października 2017, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje za słowa otuchy, przykro mi z powodu twoich strat i trzymam kciuki za waszą walkę!
    We wtorek mam wizytę, modlę się żeby wszystko było w porządku.
    Nie wiem jak zniosę drugą stratę, szczególnie ze miesiąc temu zmarł mój tata i jestem w rozsypce, ale pocieszam się ze może dziadek pilnuje żeby wszystko dobrze się skończyło :).
    Póki nie zrobiłam bety byłam nastawiona pozytywnie, a po wynikach ciagle czuje, że skończy się to źle.
    Pozostaje czekać na wtorek.

  • klarunia1978 Autorytet
    Postów: 757 428

    Wysłany: 28 października 2017, 06:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak mocno Cię rozumiem... Wspieram i obydwie w takim razie czekamy do wtorku, też mam wizytę o 9. Ja niestety nie mam dobrych przeczuć co do siebie, za dużo złego się zdarzyło i chyba już nie potrafię myśleć pozytywnie. Myśl pozytywnie za nas dwie.

    qq87krhmjgas4avj.png
    Aniołki:2016[*] 2016[*] 2017[*]
    Mama 4 kobietek:)
    Z. Ashermana, Mthfr, AMH 0.2, pai1, cukrzyca

    Córeńko kocham Cię nade wszystko.
  • Paps Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 1 listopada 2017, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety coś jest nie tak, ale lekarz nie był w stanie mi tego wyjaśnić. Usg w dalszym ciągu nic nie pokazuje, macica lekko powiększona ale nieznacznie. Lekarz szukał ciąży pozamacicznej, ale nic nie mógł znaleźć, dopatrzył się za to 3 pęcherzyków na prawym jajniku (mowil o policystycznych jajnikach). Jutro mam zrobić betę ponownie żeby sprawdzić co się dzieje, mam skierowanie do szpitala w razie jakby pojawił się bol. Trochę kłuje mnie ten prawy jajnik chociaż do tej pory nie miałam z tym żadnego problemu, wydaje mi się ze lekarz podrażnil mi wszystko usg i grzebaniem w macicy, dlatego czuje lekkie kłucie. a poza tym nie mam żadnych plamien. Jestem przerażona faktem, że mogę mieć gdzieś ukryty ten pęcherzyk i coś mi grozi :( myśle o wizycie u innego lekarza może z lepszym sprzętem.
    Boje się bardzo. Czy to możliwe ze ten pęcherzyk po prostu się nie wykształcił i dostanę normalnego krwawienia? Beta rosła do tej pory to on gdzieś chyba jednak jest :(

  • monik84111 Koleżanka
    Postów: 89 7

    Wysłany: 1 listopada 2017, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klarunia1987

    Mam pytanie czy po stratach robilas badania??ja jestem po 4 stracie :( wczoraj wrocilam od lekarza z Lodzi przepisal mase badan, jak to u was wygladalo

    monik84111
  • klarunia1978 Autorytet
    Postów: 757 428

    Wysłany: 1 listopada 2017, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana przykro mi bardzo, koniecznie sprawdź jutro betę i spróbuj u innego lekarza. Poczekaj cierpliwie i na razie nie skreślaj ciąży.
    Tak były rozne pomysły lekarzy na.moje straty a to za słabe komórki jajowe, okazały się ok, za niskie AMH, zrosty po łyżeczkowaniach itp. Trafiłam do mądrej pani prof która trafiła w badaniach w pierwszym rzucie, wyszło szereg mutacji odpowiedzialnych za nie właściwy rozwój ciąży i poronienia. Teraz na lekach, póki co jest w porządku. Gdyby te badania wyszły ok byłam umówiona już do poradni genetycznej. Warto się dobrze przebadać i znaleźć lekarza, który ma jakis pomysł na Twoje straty. Może masz taki sam problem jak ja i wystarcza leki? Koniecznie działaj. Mocno, mocno trzymam kciuki i odzywaj się proszę będę myśleć o Was.

    qq87krhmjgas4avj.png
    Aniołki:2016[*] 2016[*] 2017[*]
    Mama 4 kobietek:)
    Z. Ashermana, Mthfr, AMH 0.2, pai1, cukrzyca

    Córeńko kocham Cię nade wszystko.
  • klarunia1978 Autorytet
    Postów: 757 428

    Wysłany: 2 listopada 2017, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paps i jak tam masz już wyniki beta hcg?

    qq87krhmjgas4avj.png
    Aniołki:2016[*] 2016[*] 2017[*]
    Mama 4 kobietek:)
    Z. Ashermana, Mthfr, AMH 0.2, pai1, cukrzyca

    Córeńko kocham Cię nade wszystko.
  • Paps Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 2 listopada 2017, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, beta wzrosła do 4860 (przyrost po 7 dniach z 1827 więc bez szału) , przestało mnie kłuć w prawym jajniku ale czuje się taka bez sił - może po prostu jestem zmęczona wszystkim. Nie wiem co z tym pęcherzykiem, gdzie mi się ukrył... czekam na jakiś straszny ból i krwotok bo naczytałam się oczywiście o cp i jej skutkach. Wiem że po tej ciąży musze się zbadać na wszelkie sposoby, gin mi zasugerowała co będziemy robić, miedzy innymi coś o autoimmunologi mówiła, hormonach, nasieniu męża. Bardzo chciałabym działać bo wydaje mi się, że nie dolega mi nic strasznego, potrzebuje tylko coś podkręcić lekami może właśnie tak jak Ty, klarunia. ale na razie nie wiem, co dzieje się ze mną i moim maluchem :( tylko czasami przychodzi mi do głowy taka myśl, że mogę nie móc mieć dzieci ale szybko się jej pozbywam...
    A jak twoja sytuacja klarunia? Też miałaś wizytę we wtorek.

  • Paps Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 3 listopada 2017, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wytrzymałam i pojechałam do szpitala, co najlepsze kompletnie nic mnie boli, więc musiałam się popisać aktorskimi zdolnościami, żeby potraktowali mnie poważnie ;)
    Lekarz zobaczył pęcherzyk ale bez zarodka, więc mogliśmy wykluczyć ciąże pozamaciczną,uff. wielkość pęcherzyka wskazuje na 5tc,więc nie pokrywa się z moim 8tc według OM. Ale jest jeszcze szansa, ze tak bardzo przesunęła mi się owulacja, ale biorąc pod uwagę moją betę to podobno już powinno być coś widać :( No i te przyrosty słabe. Ale lekarz kazał nie tracić nadzieji, bo różne cuda widział i ciało kobiety potrafi niesamowicie zaskoczyć :) wiec modlę się żeby na kolejnej wizycie pojawił się zarodek!
    Ale musze się tez oswajać z myślą, że pęcherzyk będzie pusty i nastąpi poronienie :(

  • klarunia1978 Autorytet
    Postów: 757 428

    Wysłany: 3 listopada 2017, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow!!! Ale dobra wiadomość!!! To czekamy teraz na dzidziusia. I mocno trzymamy kciuki.
    U mnie we wtorek było ok było serduszko, wielkości też były zgodne. Ale wczoraj odebrałam wyniki i progesteron spadł z 38 na 26. Niby w normie ale dlaczego spadł. Mam czekać do 13 na kolejne USG mam zwiększony duphaston. Jakoś tak nie mam dobry przeczuć, najchętniej poszłabym skontrolować się nie 13 tylko w najbliższy poniedziałek, ale chyba częste USG też nie są dobre. Wogole jakoś tak ostatnio jestem w dołku, za wolno mija czas, a nam pozostaje tylko czekanie co dalej. I jak tu być cierpliwym.
    Cieszę się na Twoje info, jest światełko w tunelu, kiedy następne USG? Masz jeszcze kontrolować bhcg?
    Buziaki.

    qq87krhmjgas4avj.png
    Aniołki:2016[*] 2016[*] 2017[*]
    Mama 4 kobietek:)
    Z. Ashermana, Mthfr, AMH 0.2, pai1, cukrzyca

    Córeńko kocham Cię nade wszystko.
  • klarunia1978 Autorytet
    Postów: 757 428

    Wysłany: 7 listopada 2017, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paps, kochana jak tam dzisiaj nastrój ?

    qq87krhmjgas4avj.png
    Aniołki:2016[*] 2016[*] 2017[*]
    Mama 4 kobietek:)
    Z. Ashermana, Mthfr, AMH 0.2, pai1, cukrzyca

    Córeńko kocham Cię nade wszystko.
  • Paps Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 7 listopada 2017, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj, klarunia :*
    Miałam jakieś opóźnienia w diagnostyce, czekam bo dopiero dzisiaj mają pojawić się wyniki, wiec czekam.. Nie odzywałam się bo staram się odeseparować od internetu, bo potem tylko czarne myśli mnie nawiedzają...
    Serduszko, ech jak bardzo chciałabym usłyszeć. Ani za pierwszym razem ani póki co teraz nie dane mi usłyszeć. Nie mam na razie zaplanowanej wizyty, gin czeka na info o wyniku i pewnie da mi znać. Czy mam czekać na samoistne czy usg i sprawdzamy czy coś się pojawiło. Ogolnie nie mam żadnych objawów ciążowych, ale obumarcia ciąży też nie odczuwam. Żadnych plamień, boleści... nie wiem kompletnie na czym stoję, więc zakładam że mam mega szczęście i ciąże bezobjawową ;)
    Kochana, . Wiem że każde najmniejsze odchylenie powoduje strach, ale trzeba z tym walczyć. No i wydaje się, że od razu lepiej szykować się na najgorsze, bo będzie łatwiej później. Niestety to nieprawda, będzie tak samo trudno. Wiec póki nikt nam nie powie, ze maleństwo nie dało rady, trzeba w niego wierzyć!
    Daj znać co u Ciebie. Ściskam
    Właśnie dostałam wynik, beta przyrosła do 6299. Poprzednia 5 dni temu 4860. Nie wiem co teraz...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2017, 21:27

  • klarunia1978 Autorytet
    Postów: 757 428

    Wysłany: 8 listopada 2017, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paps kochana tak bym chciala Cię pocieszyć i napisac, że będzie dobrze. Trochę mi się przypomina mój scenariusz z pierwszej ciąży. Wtedy mimo w zasadzie braku nadziei lekarz mówił że trzeba walczyć i wierzyłam. Byłam w takim stresie, że nabawiłam się nerwicy arytmi serca.
    Kiedy serduszko mojego maleństwa przestało bić to był 11 tydzień a z pomiarów zarodka 8. Miałam USG co kilka dni l, i już wtedy źle każde badanie rokowało, a to pęcherzyk żółtkowy za duży, pęcherzyk ciążowy za mały serduszko za wolno biło. Raz dzidziuś urósł odpowiednio jak na 3 dni potem wzrost stał w miejscu przez tydzień. Wtedy mi właśnie bhcg albo stała w miejscu albo rosła o 20, 30 procent. Teraz z perspektywy czasu jestem zła na lekarzy, że dawali nadzieję, ale przecież oni nie mogli inaczej, mówili że cuda się zdarzają. Do tej pory nam traumę po tej ciąży. Boże tak dobrze wiem co czujesz, postaraj się być spokojna i czekaj cierpliwie na to co przyniesie los. Przepraszam, nie chciał AM Cię przestraszyć moja historią, tylko wesprzeć i pokazac, że nie jesteś sama w trudnej sytuacji, a ja dalej trzymam bardzo mocno kciuki.
    U nas póki co chyba wszystko narażone w porządku, wiesz te leki, które biorę, to chyba dzięki nim ciąża się rozwija tak czuję. Psychikę mam zrypana bo co chwila dni mi się, że serduszko przestaje bić. Staram się myśleć pozytywnie, ale też dopuszczam do siebie mysli, że może być różnie.
    Kochana to umiemy się, że sama się odzywaj, kiedy będziesz miała potrzebę, jestem i wierzę w Was.
    Mocno przytulam!!!!

    qq87krhmjgas4avj.png
    Aniołki:2016[*] 2016[*] 2017[*]
    Mama 4 kobietek:)
    Z. Ashermana, Mthfr, AMH 0.2, pai1, cukrzyca

    Córeńko kocham Cię nade wszystko.
  • zygmaniakowa Znajoma
    Postów: 26 25

    Wysłany: 9 listopada 2017, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja niska beta i krytycznie niski progesteron właśnie mnie kopią wieczorami i wchodzimy w drugą połowę ciąży z terminem na początek kwietnia :) Rośniemy idealnie :)
    Trzymam za Was kciuki, ale błagam, nie zamartwiajcie się tak, bo to naprawdę nic nie zmieni. :)

    Lukrecja lubi tę wiadomość

  • Paps Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 9 listopada 2017, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po wszystkim, odstawiłam duphaston i czekam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2017, 21:32

  • klarunia1978 Autorytet
    Postów: 757 428

    Wysłany: 9 listopada 2017, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem

    qq87krhmjgas4avj.png
    Aniołki:2016[*] 2016[*] 2017[*]
    Mama 4 kobietek:)
    Z. Ashermana, Mthfr, AMH 0.2, pai1, cukrzyca

    Córeńko kocham Cię nade wszystko.
  • klarunia1978 Autorytet
    Postów: 757 428

    Wysłany: 10 listopada 2017, 06:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ucięło poprzedni post.
    Rozumiem:( Paps tak bardzo bardzo mi przykro, po cichu miałam nadzieję, że będzie dobrze. Przeżyj stratę tak jak potrzebujesz, łatwiej Ci będzie później. Ja wierze, że jeszcze Ci się uda. Zdiagnozuj się porządnie i walcz!!!! Przytulam.

    qq87krhmjgas4avj.png
    Aniołki:2016[*] 2016[*] 2017[*]
    Mama 4 kobietek:)
    Z. Ashermana, Mthfr, AMH 0.2, pai1, cukrzyca

    Córeńko kocham Cię nade wszystko.
  • Paps Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 10 listopada 2017, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem zdruzgotana, myślałam ze ta ciąża będzie równowagą dla nieszczęścia jakim była smierć taty, a teraz mam dwie straty w przeciągu dwóch miesięcy i nie mogę tego udźwignąć. Płacze po kontach, żeby mąż nie widział. Jestem dla niego okropna, a przecież sam tez to przeżywa. Najgorsza jest ta bezsilność teraz. Chciałabym już działać, badać, szukać powodu :( a tu taki impas

‹‹ 11 12 13 14 15 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ