X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Pęcherzyk płodowy
Odpowiedz

Pęcherzyk płodowy

Oceń ten wątek:
  • Krysia Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 12 września 2014, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. 4 września byłam na kontroli i był pęcherzyk ciążowy 12mm a ciałko żółte 3,5mm w 6 tygodniu i 4 dniu ciąży.
    A 9 września pęcherzyk ciążowy 18mm i zarys zarodka w 7 tygodniu i 2 dniu ciąży. Martwi mnie to, czy to są dobre wymiary pęcherzyka i czy zarodek powinien być większy? Zarodek był ledwo widoczny. Najgorsze jest to, że jestem po 3 poronieniach. :(

  • zabolek Debiutantka
    Postów: 15 7

    Wysłany: 12 września 2014, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a co ci na to powiedział lekarz ??

    m3sxkw7i9bibkqbe.png
  • Krysia Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 12 września 2014, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz mi powiedział że mam się umówić na wizytę 18 września i się zobaczy. Ja się nie pytałam więcej. :( Nie wiem co myśleć.

  • zabolek Debiutantka
    Postów: 15 7

    Wysłany: 13 września 2014, 00:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może ciąża jest mlodsza i dlatego jeszcze nie widać dobrze zarodka. U mnie w 6tc był tylko pęcherzyk i lekarz kazał mi przyjść za 3 tyg żeby zobaczyć co i jak. Dzisiaj cały dzień falami boli mnie lewa strona i tak jakby pachwina ze wzgorkiem lonowym. Martwię się czy wszystko jest ok bo pierwsza ciążę poronilam.
    Na USG pójdę trochę szybciej bo na początku 8tc powinno juz się okazać czy jest zarodek czy też puste jajo płodowe

    Krysia lubi tę wiadomość

    m3sxkw7i9bibkqbe.png
  • Krysia Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 13 września 2014, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję zabolek za odpowiedz. Muszę czekać do wizyty aż się wszystko wyjaśni.

  • zabolek Debiutantka
    Postów: 15 7

    Wysłany: 13 września 2014, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    poczekamy razem ;)

    m3sxkw7i9bibkqbe.png
  • Krysia Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 13 września 2014, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będzie raźniej ;) Ciężko tak czekać, bo człowiek jest ciekawy czy wszystko jest ok :)

  • andzk.a Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 15 września 2014, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    do wizyty już dużo Ci nie zostało także spokojnie na pewno wszystko będzie dobrze trzymam kciuki za sukces :)

  • zabolek Debiutantka
    Postów: 15 7

    Wysłany: 15 września 2014, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prawdopodobnie pójdę jutro albo w czwartek , a to tylko dlatego ,że pracodawca chce wiedzieć czy będzie kontynuowane dalej L4.

    m3sxkw7i9bibkqbe.png
  • andzk.a Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 16 września 2014, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wszystkie bd trzymać kciuki aby było dobrze :)

  • zabolek Debiutantka
    Postów: 15 7

    Wysłany: 17 września 2014, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie wszystko ok , dzieciaki mają po 1.15 cm i 1.06 cm , serduszka walą jak szalone ;) teraz kolejna wizyta 22.09

    Ciąża jest o 4 dni młodsza na USG w porównaniu z OM

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 września 2014, 10:58

    Mysia 15, nojaniewiem, agaunder lubią tę wiadomość

    m3sxkw7i9bibkqbe.png
  • andzk.a Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 19 września 2014, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gratuluję ! na dodatek bliźniaki super ! życzę zdrowia i spokoju oraz najwspanialszych 9 m-cy :)

  • andzk.a Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 19 września 2014, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    f2w3ugpjiwlt7qff.png

  • Krysia Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 21 września 2014, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam w czwartek na usg. Było widać bijące serduszko. Zdrowa ciąża. Tylko muszę dużo leżeć, bo plamię. Ciąża jest jednak młodsza. :-) Dzisiaj wypada 7 tydzień i 5 dzień ciąży. :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2014, 13:09

    Slonko87 lubi tę wiadomość

  • zabolek Debiutantka
    Postów: 15 7

    Wysłany: 24 września 2014, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje ;) spokojnej ciąży

    m3sxkw7i9bibkqbe.png
  • Tyna96 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 26 września 2014, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem w 5 tygodniu ciazy we wtorek (4tc i 2d) nie bylo widac nic. Lekarz zrobil usg dopochwowe i powiedzial ze wszystko ladnie zdrowe nic nie widac w macicy powiedzial tylko ze endometrium. 15mm i cialko zolte na prawym jajniku. Nie wiem juz o co chodzi...

  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 26 września 2014, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w 4 tc i 6d było widać pęcherzyk w macicy bardzo wyraźnie więc nie wiem co myśleć o Twoim przypadku. Najlepiej na bieżąco pytać lekarza w gabinecie żeby potem uniknąć stresu.

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • Tyna96 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 26 września 2014, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie jedni mowia ze to za wczesnie jedni juz widzieli tak wczesnie bo lekarz mial dobre usg :(

  • Tyna96 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 26 września 2014, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A powiedzcie mi jsk mam cialko zolte na jajniku to w sumie dobrze zle czy co bo nic sie nie moglam dowiedziec od tego lekarza a powiedzial ze za dwa tyg dopiero mam przyjsc na usg..

  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 26 września 2014, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tyna96 wrote:
    A powiedzcie mi jsk mam cialko zolte na jajniku to w sumie dobrze zle czy co bo nic sie nie moglam dowiedziec od tego lekarza a powiedzial ze za dwa tyg dopiero mam przyjsc na usg..
    Znalazłam coś takiego:
    "W miejscu, z którego została uwolniona w danym cyklu miesięcznym komórka jajowa, dochodzi po zapłodnieniu do wytworzenia ciałka żółtego. Od ciałka żółtego zależy utrzymanie ciąży do około 8-9 tygodnia jej trwania. Ciałko żółte w tym okresie powiększa się, dlatego jeden z jajników (odpowiedzialny za jajeczkowanie w cyklu, w którym doszło do zapłodnienia) może być większy od drugiego, który także jest powiększony."
    Więc myślę, że to bardzo dobrze. :) Ale radzę zmienić lekarza. Dobry lekarz powinien nie pytany wszystko wytłumaczyć, a nie narażać pacjentkę na niepotrzebny stres.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2014, 17:20

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ