X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Potwierdzone pierwsze objawy ciąży :)
Odpowiedz

Potwierdzone pierwsze objawy ciąży :)

Oceń ten wątek:
  • paulina9408 Przyjaciółka
    Postów: 118 148

    Wysłany: 18 lutego, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza333 wrote:
    Wiem, co czujesz jestem w bardzo podobnej sytuacji. Miałam jednorazowo na papierze to co Ty. Też jestem na duphstonie. Zadzwoniłam do lekarki kazała się tym nie martwić dopóki nie ma żywej krwi. Jednak mam leżeć bo mam okropne skurczowe bóle jak na okres. 2 dni było spokoju i w nocy wróciły dziś. Nie denerwuj się, zadzwon jutro do lekarza lub jeszcze dziś żebyś się uspokoila
    Myślisz, że w niedzielę mogę do niego zadzwonić i zapytać ? Jest to strasznie stresujące...wiem, że to też nie pomaga, ale to pierwsza ciąża, a też staraliśmy się trochę o nią z mężem i po prostu się boje..

  • Iza333 Znajoma
    Postów: 19 3

    Wysłany: 18 lutego, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulina9408 wrote:
    Myślisz, że w niedzielę mogę do niego zadzwonić i zapytać ? Jest to strasznie stresujące...wiem, że to też nie pomaga, ale to pierwsza ciąża, a też staraliśmy się trochę o nią z mężem i po prostu się boje..

    Oczywiście, że tak. Zadzwoń i daj znać ❤️

  • paulina9408 Przyjaciółka
    Postów: 118 148

    Wysłany: 18 lutego, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza333 wrote:
    Oczywiście, że tak. Zadzwoń i daj znać ❤️
    Dzwoniłam. Powiedział, że jak bardzo się stresuje to lepiej pojechać i to sprawdzić żebym była spokojniesza.

  • Iza333 Znajoma
    Postów: 19 3

    Wysłany: 18 lutego, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulina9408 wrote:
    Dzwoniłam. Powiedział, że jak bardzo się stresuje to lepiej pojechać i to sprawdzić żebym była spokojniesza.
    Dobrze, że zadzwoniłaś❤️ ja też jak wrócą bóle mam zamiar jechać bo do wizyty jeszcze 9 dni. Jedziemy na tym samym wózku to też moja 1 ciąża i też się stresuje ❤️ ale trzeba wierzyć, że wszystko będzie dobrze

  • paulina9408 Przyjaciółka
    Postów: 118 148

    Wysłany: 18 lutego, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza333 wrote:
    Dobrze, że zadzwoniłaś❤️ ja też jak wrócą bóle mam zamiar jechać bo do wizyty jeszcze 9 dni. Jedziemy na tym samym wózku to też moja 1 ciąża i też się stresuje ❤️ ale trzeba wierzyć, że wszystko będzie dobrze
    Zostaje na oddziale. Jest jakiś mały krwiak, niewielki, niecały 1cm. Możliwe że to było przez to, ale muszą mnie zostawić na obserwacji. Zrobili badania z krwi, mam nadzieję że ładnie beta rośnie dalej. Oby było dobrze wszystko

  • Iza333 Znajoma
    Postów: 19 3

    Wysłany: 18 lutego, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulina9408 wrote:
    Zostaje na oddziale. Jest jakiś mały krwiak, niewielki, niecały 1cm. Możliwe że to było przez to, ale muszą mnie zostawić na obserwacji. Zrobili badania z krwi, mam nadzieję że ładnie beta rośnie dalej. Oby było dobrze wszystko
    Wszystko będzie dobrze ❤️ krwiaczek się wchłonie i wrócisz do domku❤️❤️❤️ dawaj znać co i jak

    paulina9408 lubi tę wiadomość

  • paulina9408 Przyjaciółka
    Postów: 118 148

    Wysłany: 19 lutego, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny beta z piątku 10680, wczoraj robiona 18460. Dobry przyrost ? Czy za niski

  • Cezarowa Ekspertka
    Postów: 141 306

    Wysłany: 20 lutego, 00:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulina9408 wrote:
    Dziewczyny beta z piątku 10680, wczoraj robiona 18460. Dobry przyrost ? Czy za niski
    Kalkulator prawdę powie ;)
    Ponoć powyżej 10k beta zwalnia i nie są tak duże przyrosty.

    preg.png

    👩'88 🧔‍♂️'86

    2023 💔 puste jajo płodowe
    2024 🤰 ⏸️ ➔ 09.10.2024 🤞 🎀 🩷
  • Hania_92 Znajoma
    Postów: 22 19

    Wysłany: 7 marca, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Dziewczyny,

    Nie chce zakladac osobnego watku, mam nadziej, ze tu mi ktos doradzi...

    Ostatnia miesiaczka 02.02.2024

    Cykle 31-dniowe

    Owulacja zazwyczaj 16-17 dnia, ale w tym miesiacu nie robilam testow owulacyjnych.

    27 lutego dwie plamki krwi na bieliznie i podkusilo mnie, zeby zrobic test. Bardzo blada kreaska, ktora wyszla po 8-10 minutach zamiast po przepisaowych 3-5 minutach.

    Z dnia na dzien wzrastalo, zaczely mnie bolec piersi, w sobote Clearblue Digital pokazal ciaza 1-2.

    Od niedzieli juz praktycznie przestaly mnie bolec piersi, w poniedzialek i wtorek pojawilo sie rozowe plamienie. (czyli 3-4 marca).

    Ostatni wtorek i sroda to juz spore brazowe plamienia i ciagle ciagniecie w brzuchu, tak jak na okres. Dzis rowniez brazowe plamienia.

    Btlam wczoraj u ginekologa, biore od wczoraj cyclogest 200. Lekarz zaznaczyl 4tyg i 5 dni, ale niczego nie bylo widac w macicy. Zaznaczyl jeden punkt, w ktorym stwierdzil, ze "cos sie tu moze tlic".


    Beta z wczoraj 137, jutro powtarzam.

    LEkarz stwierdzil, ze czekamy na jutro i na razie na spokojnie, to moze byc zagniezdzanie.

    Ale ja nie rozumiem, proszee powiedzcie mi, czy to mozliwe ze ten zarodek sie wgryza przez ten caly czas od 28go lutego? Dopiero teraz, tak naprawde chwile po termnie spodziewanej miesiaczki dostalam to plamienie... Przeciez gdyby zarodek nie byl juz przyczepiony tydzien temu, to testy nie wychodzilyby pozytywne. A kreska naprawde grubieje.

    Jestem przygotowana na kazdy scenariusz, rozumiem tez ze moze nie byc widac bo ciaza jest mlodsza i dopiero teraz sie zagniezdza. Ale skad te pozytywne testy od ponad tygodnia?

    Boje sie ciazy pozamacicznej najbardziej :(

    👩‍🦱 31 lat
    👨 40 lat
  • NN Autorytet
    Postów: 436 179

    Wysłany: 7 marca, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odpowiedziałam w wątku „beta, pierwsze ….”

    06.10.2023 pozytywny test- niespodzianka naturalna
    07.10.2023 beta 742 (godz15)
    09.10.2023 beta 1551 (godz 11)
    11.10.2023 beta 2994 (godz 10:30)
    14.10.2023 beta 8476 (godz 21)
    19.10 ♥️ 96 uderzeń
    31.10 CRL 13,4mm FHR 159/min
    21.11 3,86 człowieczka ♥️173 (10w5d)
    04.12 USG prenatalne ok (12w4d) PAPPA ok
    19.12 ♥️150 (14w5d)
    16.01 273 gr człowieczka (18w5d)♥️152
    22.02 397 gr córcia, badania połówkowe ok (22w)
    15.02 556gr (23w) ♥️142
    14.03 973gr (27w) ♥️155
    09.04 1484gr (30w5d) ♥️147 prenatalne nieznacznie poszerzona miedniczka

    preg.png
  • Marta.R. Autorytet
    Postów: 484 398

    Wysłany: 7 marca, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hania_92 wrote:
    Czesc Dziewczyny,

    Nie chce zakladac osobnego watku, mam nadziej, ze tu mi ktos doradzi...

    Ostatnia miesiaczka 02.02.2024

    Cykle 31-dniowe

    Owulacja zazwyczaj 16-17 dnia, ale w tym miesiacu nie robilam testow owulacyjnych.

    27 lutego dwie plamki krwi na bieliznie i podkusilo mnie, zeby zrobic test. Bardzo blada kreaska, ktora wyszla po 8-10 minutach zamiast po przepisaowych 3-5 minutach.

    Z dnia na dzien wzrastalo, zaczely mnie bolec piersi, w sobote Clearblue Digital pokazal ciaza 1-2.

    Od niedzieli juz praktycznie przestaly mnie bolec piersi, w poniedzialek i wtorek pojawilo sie rozowe plamienie. (czyli 3-4 marca).

    Ostatni wtorek i sroda to juz spore brazowe plamienia i ciagle ciagniecie w brzuchu, tak jak na okres. Dzis rowniez brazowe plamienia.

    Btlam wczoraj u ginekologa, biore od wczoraj cyclogest 200. Lekarz zaznaczyl 4tyg i 5 dni, ale niczego nie bylo widac w macicy. Zaznaczyl jeden punkt, w ktorym stwierdzil, ze "cos sie tu moze tlic".


    Beta z wczoraj 137, jutro powtarzam.

    LEkarz stwierdzil, ze czekamy na jutro i na razie na spokojnie, to moze byc zagniezdzanie.

    Ale ja nie rozumiem, proszee powiedzcie mi, czy to mozliwe ze ten zarodek sie wgryza przez ten caly czas od 28go lutego? Dopiero teraz, tak naprawde chwile po termnie spodziewanej miesiaczki dostalam to plamienie... Przeciez gdyby zarodek nie byl juz przyczepiony tydzien temu, to testy nie wychodzilyby pozytywne. A kreska naprawde grubieje.

    Jestem przygotowana na kazdy scenariusz, rozumiem tez ze moze nie byc widac bo ciaza jest mlodsza i dopiero teraz sie zagniezdza. Ale skad te pozytywne testy od ponad tygodnia?

    Boje sie ciazy pozamacicznej najbardziej :(
    Podobno implantacja trwa do 8tyg, tak gdzieś wyczytałam, poprawcie mnie jeśli się mylę ale wydaje mi się że jak najbardziej to krwawienie o którym piszesz może wynikać z implantacji. Teraz ewentualnie beta HCG pokażę jak rozwija się twoja ciąża

    🧑 1985 🧒 1980
    Czerwiec 2022 piękny chłopiec, 10 apgar
    Marzec 2023 🫄
    Kwiecień 2023 💔
    15.02 6.5mm dziecka 😍 bije serduszko
    21.02 8.2mm bije ❤️
    05.03 28.2mm bije ❤️ rusza głową i rączkami 😍
    26.03 badanie prenatalne, dzidzia zdrowa, 5.8cm, mamy chłopczyka 🙂 niskie ryzyka 💪
    17.04 poczułam pierwszy raz twoje ruchy ❤️
    preg.png
  • Lusia 1234 Autorytet
    Postów: 437 229

    Wysłany: 8 marca, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Jestem w szoku, że tu wracam 🙂 1 ciąża z in vitro, druga naturalna poroniona w 7 tv, a teraz się okazuje że jestem w ciąży. Na USG pęcherzyk ciążowy widoczny, wg okresu 5+4 TC ale cykle mam długie . Mam do Was pytanko, bo okropnie panikuje. Brzuch mnie pobolewal w zasadzie codziennie co jakiś czas, nie mocno ale tak czułam go, a wczoraj popołudniu nic.... Zero bóli. Czy to normalne? Raz boki raz nie? Czy to zły znak. Już nie pamiętam jak to było przy 1 córce , bo w drugiej ciąży brzuch mnie bardzo bolał.

    oar8yx8dbj3fnfkb.png
    33 lata starania od lipca 2014
    04.2016,05.2016- IUI :( :(
    IVF 11.2017- 2bb:(, 9.01.18. :( 6.02.1bb :(
    21.06 2018- 3Bb i 3CB - 8dpt 119,6 ; 11dpt 390; 13dpt 736
    20dpt 3873; 27dpt ♥
    22.02.2019 jest mój mały cud :) <3
    14.10.2020 aniołek 7tc, mały cud naturalny
    28.02.2024 ⏸️
    MTHFR 677C-T i PAI 1-4G, NK 14%
‹‹ 426 427 428 429 430
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ