X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Rodze w styczniu 2018
Odpowiedz

Rodze w styczniu 2018

Oceń ten wątek:
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dziewczyny, czekam na wiesci! :)

  • Klio86 Autorytet
    Postów: 454 184

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wszystko super!

    10cm małej słodkiej dziewczynki <3

    Ostatnio lekarka widziała chłopca wiec mój mąż jest niepocieszony a ja cały czas mu dogryzam bo mi z imionami nowymi co chwila wyskakuje, a właściwie narzuca..ze przecież sobie sam zaplanował ;)

    Zaraz będę dzwonić o połówkowe usg na które sie muszę zgłosić do innego lekarza,

    Mraugosiu czekam na ciebie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2017, 14:01

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 00:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jej Klio gratuluje corci! <3 Rewelacja :) To jak bedzie miala na imie? :)

  • Klio86 Autorytet
    Postów: 454 184

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 04:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje Casjopea, szczerze mam nadzieje ze płeć już się nie zmieni Hihi :)

    No właśnie imię to chyba będzie największy problem dla mnie, bo mój mąż egoista cały czas krytykuje imiona które podobają się mi i narzuca mi swoje decyzje :(

    On wymyślił sobie Helenkę.. mi niby tez się podoba ale nie chciałabym żeby wołano do niej helka..
    Rozmawialiśmy tez o Hani, co odpowiada mi bardziej :)
    Kornelka w ogóle mu nie pasuje..stwierdził ze jest głupie...

    Nie wiem wiec czy będę mieć głos w tej sprawie... ale stres mam gwarantowany.. będę się kłócić z jednym dzieckiem o imię dla drugiego ... ehh

    A co u naszej Mraugosi ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 sierpnia 2017, 04:07

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie, gdzie Mraugosia? :)

    Ja glosuje za Hania! Moja mama to Hania i mowie Ci klio - Hanki to fajne babki :D

    Klio86 lubi tę wiadomość

  • Mraugosia Ekspertka
    Postów: 159 68

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, u mnie też wszystko dobrze :-) Nowa Pani doktor jest ok, wypytała mnie o wszystko. Samo USG trwało krótko, ale to pewnie dlatego, że tydzień temu miałam robione całościowe USG I trymestru. Sprawdziła głównie serducho.
    Ja jeszcze nie wiem, czy urodzi nam się chłopiec czy dziewczynka. Imiona mam już wybrane - dla dziewczynki Basia a dla chłopca Adaś. Muszę to tylko przeforsować u męża :-)

    Klio - stawiam na Hanię! Tez mi się podoba, ale u nas w bliskiej rodzinie już jedna jest, więc bez sensu powtarzać.

    Klio86, Casjopea lubią tę wiadomość

    x8qc98p.png
  • Klio86 Autorytet
    Postów: 454 184

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To super Mraugosiu !

    U mnie w rodzinie tez jest ale juz dorosła starsza Hania, ciocia mojej kuzynki, nienajbliższa rodzina, wiec luzik... zobaczymy ci wynegocjuje u męża...

    Powiedzcie mi dziewczyny jakie macie wymiary maluszków Z ostatniego usg i które to były tygodnie?

    Pytam z ciekawości bo wczoraj lekarka moja kruszyne wymierzyła na 9,28 cm a ja naczytałam się ze na tym etapie może i mieć juz13 cm, nie martwię się absolutnie niczym tylko chciałam zrobić rozeznanie jak to się ma do wyników z tabel na necie.
    Dwa ze to usg mimo ze było robione spokojnie to jako tako wydaje mi się długość całego ciała mogła byc o jakiś 1 cm zaniżona, choćby ze względu ma ułożenie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 sierpnia 2017, 08:26

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klio a wedlug bbf w ktorym dokladnie tygodniu + dniu jestes? :)

    Mraugosia super, bardzo sie ciesze :) A imiona tez fajne, najwazniejsze, ze normalne i polskie :) Bo gdyby ktoras z Was spodziewala sie Brajana to chyba musialabym zmienic watek :D :D

  • Klio86 Autorytet
    Postów: 454 184

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha No nie Brajanek Dżesika czy Andzela tez by mnie stąd wypędziły ;)

    Casjopea ja nawet nie wpisuje do bbf daty mojej ostatniej miesiączki bo wiek ciazy się nie pokrywa, wg lekarza i usg 16+5, jutro skończę 17 tydzień i wskoczę w 18 ;)

    Tabelki mówią ze 10-11 cm ma orientacyjnie dzieciątko, także w zasadzie się prawie pokrywa ..

  • Mraugosia Ekspertka
    Postów: 159 68

    Wysłany: 6 sierpnia 2017, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejjj, a jeszcze zapomniałyście o Dżastinku i Nikoli:-)
    Mnie jeszcze podoba się Zosia, Dorotka i Agatka. Dla chłopców Błażej, Piotr, Szymon.

    Klio, przestań sprawdzać te tabelki. Jeśli lekarz nie mówi nic, ze dzieciątko za małe w stosunku do wieku, to ty też się nie doktoryzuj :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 sierpnia 2017, 11:37

    Klio86 lubi tę wiadomość

    x8qc98p.png
  • Klio86 Autorytet
    Postów: 454 184

    Wysłany: 7 sierpnia 2017, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mraugosiu za niespełna 3 tygodnie mam połówkowe i jeśli chodzi o wymiary tam pewnie ich będzie podane najwiecej,
    Nie wertruje tabelek i cieszy mnie ze wszystko jest super :)

    To taka babska zwykła ciekawość bo jak patrzę na swój brzuszek to nie mogę się nadziwić gdzie mój mały bąbelek się mieści i jeszcze mnie nie wysadzilo ;)

    Jak suplemetowalam progesteron do 3 tyg wstecz mój brzuch był naprawde sporo większy; wiadomo od powietrza i spowolnienia przemiany,
    Ale teraz jest tylko zaokrąglony na dole ;) co tez mnie cieszy bo jestem pare kilo w zeszłym roku już do przodu..

    Zosia tez jest na mojej liście ;) jeśli chodzi o imiona to zostawiam sobie czas na decyzje, wysłucham mojego męża a zanim sobie pobiadoli i poimprowizuje to Może i ja będę mieć jakiś konkretniejszy koncept....

    W zeszłym roku oglądałam reklamę kubusia i stwierdziłam ze to całkiem fajne imię i to akurat mężowi się podoba o dziwo ;) także z imieniem męskim nie ma większego problemu ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2017, 08:10

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klio moj niemaz ma na imie Kuba.. Mi sie osobiscie nigdy to imie nie podobalo, ale teraz wiem na pewno, ze Kuby to fajne chlopaki :D

    Musze sie pochwalic, ze odstawilam juz wszystkie leki :) Luteine juz dawno, a teraz i 'odpadl' Duphaston :)

    Ja z kolei duza sie robie.. Mam juz 3kg na plusie, brzuch naprawde spory ;)
    Co u Was slychac? :)

    Klio86 lubi tę wiadomość

  • Klio86 Autorytet
    Postów: 454 184

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też znałam samych fajnych Kubusiów :)

    No właśnie minął weekend i nagle spuchłam jakby ;) ale dwa ostatnie dni sobie pofolgowałam wiec to chyba dlatego bo dziś z rana brzuszek w normie :)

    U mnie przygotowania do wyjazdu w pt na wesele szwagierki, wczoraj byłam u endo żeby dobie tsh zbadać dla kontroli a tak to wszystko w porządku można by rzec, czuje się właściwie cudownie.

    Wrócilo zmęczenie, wiec podsypiam w ciągu dnia ;)

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tez troche zmeczenie wrocilo, ale jakos daje rade bez drzemek.. nie mam na nie za bardzo czasu :) Za to bylam dzisiaj u kosmetyczki i w koncu wygladam jak czlowiek :D

    Klio86, Mraugosia lubią tę wiadomość

  • Klio86 Autorytet
    Postów: 454 184

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje drogie chciałam się wam pochwalić ze niebawem chyba przestane używać detektora tętna od którego się uzależniłam bo nasza "Lenka" (doszliśmy chwilowo do kompromisu między Helenką a tym jakie imiona mi się podobają ale których mój mąż nie chce nawet slyszec),
    Daje o sobie od rana coraz wyraźniej znać :) ostatnio najbardziej kiedy rozmawiam z mamą przez telefon :) jak leżę, pływa po brzuszku i się kręci :)

    Cudowne to uczucie ale póki co dopiero się zaczynam przyzwyczajać.
    Ostatnio mnie kopnęła jak stałam przy kasie w sklepie, musiałam mieć komiczna minę przy obsłudze przez kasjerkę ;)

    Także u mnie 18 tydzień to takie zauważalne ruchy :)

    Dziś popołudniem ruszamy do Polonii, miłego dzionka dziewczynki ;*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 sierpnia 2017, 09:17

  • Klio86 Autorytet
    Postów: 454 184

    Wysłany: 12 sierpnia 2017, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mraugosiu ! Wszystkiego najwspanialszego w dniu twoich okrąglutkich urodzin ;)
    Przede wszystkim dużo zdrówka dla ciebie i dla maluszka, a także spełnienia kolejnych zaplanowanych marzeń, oraz udanego dnia Kochana, całuje mocno :*

  • Mraugosia Ekspertka
    Postów: 159 68

    Wysłany: 16 sierpnia 2017, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Klio za życzenia :* Oby się spełniły...
    Super, że już czujesz ruchy swojego Maleństwa.
    Ja na razie jeszcze nic nie czuje, nawet jakiegoś uczucia przelewania się w brzuchu.
    Ostatnio coraz częściej nachodzą mnie złe myśli, a wczoraj to przez pół dnia płakałam bez powodu :(

    x8qc98p.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2017, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny powiecie mi ile miały Wasze zarodki 9-10 tydzień ? Mój ma 23mm i to podobno za mało :(:( przez ostatnie 7 dni urósł 5 mm

  • Klio86 Autorytet
    Postów: 454 184

    Wysłany: 16 sierpnia 2017, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mraugosiu ja tez dopiero teraz mam okropne zmiany nastroju, męczą mnie rozmowy ludzie, byliśmy zaledwie 5 dni w Polsce a ja jestem psychiczna dentka... muszę przyznać ze ostatnio mi dobrze samej po prostu.

    Usłyszałam ostatnio chyba z tysiąc razy ze :

    Mam ogromny brzuch,
    Pięknie wyglądam to na 100% będzie chłopiec,
    Żebym się wprawiała w bawienie dzieci (wtedy gdy np chrześnica mojego męża była w moim pobliżu),
    Żebym się nie głaskała po brzuchu bo łożysko się odkleja,
    Dlaczego się nie bawię ;)

    A dziś tez się przed wyjazdem popłakałam bo mnie moj zdenerwował.

    Justa kto ci powiedział ze zarodek jest za mały?
    Moja fasolka w 8 tc miała 15mm,
    kazda rozwija się swoim tempem i dopiero później im bardzie zaawansowany tydzień, lekarz jest w stanie ocenić postępy,
    Dziecko dziecku nierówne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 sierpnia 2017, 13:58

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2017, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie z kim nie rozmawiam to tak słyszę , a jestem już po jednym poronieniu i panikuje poza tym jak są te tabele takie wieku ciąży w aplikacji na telefonie to tez powinna być wieksza ..

‹‹ 15 16 17 18 19 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ