X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Staraczki - grupa wsparcia
Odpowiedz

Staraczki - grupa wsparcia

Oceń ten wątek:
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm... Nie wiem :/ale można spróbować, bo przy niewydolności ciałka żółtego np. można zajęć w ciążę, tyko ciężko ją utrzymać... A zaburzenia przysadki mogą na to wskazywać, z tego co dziś czytałam. Tylko LH i FSH robi się w 2-3 dc, to w poniedziałek będzie za późno :/

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • wszamanka Autorytet
    Postów: 1750 686

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A przy badaniu lh i FSH nie przeszkadza branie dupka przed @?

    d201db57d4.png
    Starania od 10.2015.
    Dzieciątko 20/21.06.2016, 10tc. [*]

    jesień 2017 2x IUI- odwołane, słabe nasienie
    kwiecień 2019- start ivf, krotki protokół
    7.05 transfer blastki 4AA😢
    7.08 crio blastki😢
    30.08 histeroskopia-zrosty (usunięte), mięśniak, dwurożność/przegroda, stan zapalny
    12.2019-histero/laparo (usunięcie przegrody)
    15.09.2020 transfer, beta rosła, pusty pęcherzyk ciążowy😢
    2 ❄❄
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 9 grudnia 2016, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie przeszkadza, dlatego przez tyle czasu nie mogłam zrobić tego badania;/

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • mamusiowo Znajoma
    Postów: 30 7

    Wysłany: 11 grudnia 2016, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Chciałabym opowiedzieć wam moją historię. Otóż że od jakiegoś roku z mężem staraliśmy się o drugiego szkrabka choć było to trudne bo przez połowę tego czasu musiał wyjeżdżać. Przez ostatnie kilka miesięcy próbowaliśmy vbez żadnego skutku <może za bardzo chcieliśmy>. W listopadzie mąż przyjechał na ok 7 dni urlopu i postanowiliśmy ten czas wykorzystać :-) Kochaliśmy się codziennie oprócz jednego dnia :-) Ostatni nasz stosunek odbył się 19 listopada. Spózniała mi się miesiączka już kilka dni więc postanowiłam zrobić test beta HCG. 29 listopada w ten dzien zrobiłam badanie i odebrałam wynik i jakie było moje szczęśliwe zaskoczenie kiedy wynik wyszedł dodatni :-) oczywiśćie pani w laboratorium uprzedziła mnie abym za kilka dni powtórzyła test ponieważ stężenie hormonu jest bardzo niskie. Na drugi dzień zauważyłam u siebie plamienie a na kolejny dzień krew tak jakby okres lecz mniejsze bóle niż zwykle przy tym były. I oczywiście się załamałam że ten test to pomyłka i jednak nie jestem w ciąży. krwawienie trwało kilka dni zwykle tyle co okres.Lecz postanowiłam powtórzyć test z krwi i zrobiłam to 2 grudnia oczywiście wynik odebrałam znów dodatni.... po trzech dniach pełna optymizmu chciałam już wcześniej dla pewności umówić wizytę u ginekologa jednak pani przez telefon powiadomiła mnie że jest to jeszcze za wcześnie i żebym najlepiej zrobiła test z moczu. ja jednak nie mogłam się powstrzymać i już bodajże następnego dnia byłam u swojej starej pani ginekolog która oznajmiła że nie może stwierdzić ciąży bo niema USG a ciąża może być pozamaciczna. Wypisała mi więc skierowanie na szpital w celu zrobienia wszystkich badań oraz kazała na drugi dzień zrobić test z moczu. Zrobiłam i wyszedł mi negatywny. Moja gin stwierdziła że ciąży niema. Ja udałam się do szpitala tam zrobili mi beta HCG i wyszło 0.4. Uznali że ciąży albo nie było albo porobiłam. Co mam myśleć ??

    mamusiowo
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj mamusiowo:) Nie byłam w takiej sytuacji, ale obstawiałabym, że ciąża była tylko po prostu się nie utrzymała:( To się podobno często zdarza w życiu kobiet i nawet o tym nie wiedzą. Ty się starasz, więc wyczekujesz, sprawdzasz bhcg itd, a kobiety często traktują taką sytuację jako zwykłe przesunięcie miesiączki, po czym przychodzi i jest po sprawie. Badałaś sobie hormony?

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • mamusiowo Znajoma
    Postów: 30 7

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie o to chodzi bardzo chciałam być w ciąży :-) no niestety miesiączka dużo razy mi się już spózniała ale teraz coś mnie tknęło i zrobiłam to badanie taka byłam ucieszona tym dodatnim wynikiem :-) nie, nie badałam. a gdzie można takie badanie wykonać ?

    mamusiowo
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znam ten ból:) Wszystkie tutaj czekamy, wypatrujemy najmniejszych objawów itd, no i testujemy bardzo wcześnie, stąd możemy sie dowiedzieć o potencjalnym poronieniu, którego kobieta, która się nie stara, mogłaby w ogóle nie zauważyć:)
    Badania wykonuje się w laboratorium z krwi, może się okazać np. że masz niski progesteron, dlatego ciąża się nie utrzymała. Ja z racji tego, że mam juz kupę lat problemy to badaną już miałam całą masę hormonów, ale takie podstawowe, od których się najczęściej wychodzi to TSH, prolaktyna, testosteron, tak myślę. No i progesteron, ale z racji tego, że ja w ogóle nie miesiączkowałam kilka lat, to progesteronu nie badałam nigdy. Hormony, które wymieniłam można badać w dowolnym dniu cyklu, natomiast z progesteronem to chyba w konkretnej fazie cyklu trzeba, ale to już musisz dopytac lekarza:)

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • mamusiowo Znajoma
    Postów: 30 7

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no właśnie chyba pozostaje mi tylko czekać aż mąż wróci z wyjazdu i starać się :-) i trzeba zrobić badanie hormonów :-)

    mamusiowo
  • Lilianap Autorytet
    Postów: 649 183

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszę się Wam pochwalić, że udało mi się przybrać w końcu 3 kg na wadze. Wprawdzie zajęło mi to aż około pół roku ale mam to minimalne 50 kg. Może to zwiększy szanse ciąży.
    A i nie zrobiłam w końcu badań w tym miesiącu. Odpuszczam na maxa ten cykl.

    Nasz cud ❤ Lilianna
    3i49df9h2y64vypu.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilianap to świetnie:) Ja cały czas trzymam wyższą wagę, chociaż przeszkadza mi straszliwie... chciałabym do mojego kochanego 57-58kg zejść, ale coś mi to nie wychodzi ostatnio O.o

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • wszamanka Autorytet
    Postów: 1750 686

    Wysłany: 20 grudnia 2016, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem zła i jest mi smutno :( nawet jak będzie u mnie owulacją to muszę ten cykl odpuścić, tak mnie w kościach łypie że pewnie grypa się szykuje, jeszcze bez gorączki, ale temp już wzrosła, i niestety nie jest to wzrost owulacyjny bo na to jeszcze parę dni za wcześnie :(

    Lilianap, pamiętam że jak ja ważyłam kiedyś dawno poniżej 50kg to nie miałam okresu w ogóle, żeby mieć chociaż nieregularny musiałam mieć przynajmniej to 50 i ciut, także oby u Ciebie to też zadziałało tylko zamiast okresu była ciąża :)

    d201db57d4.png
    Starania od 10.2015.
    Dzieciątko 20/21.06.2016, 10tc. [*]

    jesień 2017 2x IUI- odwołane, słabe nasienie
    kwiecień 2019- start ivf, krotki protokół
    7.05 transfer blastki 4AA😢
    7.08 crio blastki😢
    30.08 histeroskopia-zrosty (usunięte), mięśniak, dwurożność/przegroda, stan zapalny
    12.2019-histero/laparo (usunięcie przegrody)
    15.09.2020 transfer, beta rosła, pusty pęcherzyk ciążowy😢
    2 ❄❄
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 20 grudnia 2016, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszamanka, ja bym się nie przejmowała ewentualną grypą. Raz, że nie wiadomo czy się rozwinie, dwa, że jest teraz taki okres, że wszyscy dookoła chorują i jeszcze to trochę potrwa, więc nigdy nie wiadomo kogo kiedy złapie...

    My się teraz nie staramy, bo mam cykle w cały świat i tak nie wiem co i jak. No i czekam w napięciu na badanie nasienia męża, w styczniu ma zrobić... jak wyjdzie znowu źle to nici ze stymulacji... :(

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Lilianap Autorytet
    Postów: 649 183

    Wysłany: 23 grudnia 2016, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesołych Świąt dziewuszki. Oby Mikołaj był dla nas hojny a nowy rok przyniósł upragnione II.

    wszamanka, Totoro lubią tę wiadomość

    Nasz cud ❤ Lilianna
    3i49df9h2y64vypu.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 24 grudnia 2016, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również życzę zdrowych, spokojnych i radosnych świąt, spędzonych z rodziną, a nam - staraczkom - wiary, nadziei i cierpliwości w naszych staraniach, aby wreszcie były nagrodzone wyczekiwanym małym cudem :*

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Lilianap Autorytet
    Postów: 649 183

    Wysłany: 2 stycznia 2017, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co tam dziewczyny u Was? ;)

    Nasz cud ❤ Lilianna
    3i49df9h2y64vypu.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 2 stycznia 2017, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie czekam na okres... Piersi bolą mnie jakoś od 14. - 15. chyba dc a obecnie ból osiągąnł apogeum T_T I rozmiar... Jak idę to najpierw widać cycki a potem dopiero ja się wyłaniam O.o Dziś 28. dc. Ostatni cykl trwał 40 dni, ten powinien być krótszy... no bo ile ja mam sie tak męczyć O.o

    A co u Ciebie Lilianap?:)

    Bu nam się coś zgubiła ostatnio... Pewnie pochłonięta pracą:)

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • mamusiowo Znajoma
    Postów: 30 7

    Wysłany: 2 stycznia 2017, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To znów Ja :-) wracam bo czekałam cały miesiąc na ta miesiączke a ona znów do mnie nie zawitała hmm i co mam myśleć ?

    mamusiowo
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 2 stycznia 2017, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamusiowo pozostaje test zrobić i czekać;/ badałaś hormony? Ehhh, ile się człowiek musi namyśleć, namęczyć...;/

    Ja myślałam, że w ogóle w tym cyklu nie dostanę, bo już ostatnio było w 40. dc, więc zakładałam,że znowu zanika... Tymczasem zaczęły mnie tak wcześnie piersi boleć, że stwierdzilam, że dla odmiany może za wcześnie dostanę... A tu nadal nic, a piersi bolą okrutnie.

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • mamusiowo Znajoma
    Postów: 30 7

    Wysłany: 2 stycznia 2017, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no a mi właśnie pod koniec listopada wykryto ciąże i tydzien pózniej prawdopodobnie poroniłam.... a eraz miesiączka znów się spóznia. mnie również bolą piersi

    mamusiowo
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 2 stycznia 2017, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ile Ci się spóźnia? Ja bym zrobiła test na Twoim miejscu,bo jakby się okazało, że się udało to wtedy gin szybciutko i może duphaston byś dostała. My teraz czekamy aż mąż zbada nasieniei jeśli się poprawiło to jedziemy ze stymulacją clo znowu, a jeśli nie to nie wiem ;(

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
‹‹ 106 107 108 109 110 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ