X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Staraczki - grupa wsparcia
Odpowiedz

Staraczki - grupa wsparcia

Oceń ten wątek:
  • Feeva Autorytet
    Postów: 3402 4171

    Wysłany: 17 września 2017, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro taka była wyżerka ? :D

    Ja mam dziwne przeczucie, ze bedzie dziewczynka. Nie wiem czemu. Bardzo bym chciała :)

    Kocham Cię <3
    12.05, godz. 5:30, 3510g, 53cm, 10/10pkt <3
    k3pcdgm.png
  • wszamanka Autorytet
    Postów: 1750 686

    Wysłany: 18 września 2017, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co tu taka cisza? :)

    d201db57d4.png
    Starania od 10.2015.
    Dzieciątko 20/21.06.2016, 10tc. [*]

    jesień 2017 2x IUI- odwołane, słabe nasienie
    kwiecień 2019- start ivf, krotki protokół
    7.05 transfer blastki 4AA😢
    7.08 crio blastki😢
    30.08 histeroskopia-zrosty (usunięte), mięśniak, dwurożność/przegroda, stan zapalny
    12.2019-histero/laparo (usunięcie przegrody)
    15.09.2020 transfer, beta rosła, pusty pęcherzyk ciążowy😢
    2 ❄❄
  • Talla Ekspertka
    Postów: 168 76

    Wysłany: 18 września 2017, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każda odpoczywa :D albo biega po sklepach. A ja póki co mieszczę się jeszcze w stare przed ciążowe spodnie, tylko już jak zapinam pasek to widzę, że tylko dwie dziurki mi zostały, a potem już ciążowe muszą iść. Mam jedne ciążowe, ale są jeszcze u krawcowej (za szerokie nogawki na dole), a tak odkryłam jeden sklep w Lublinie, który nie jest sieciówką i ceny nie przerażają, wybieram się w sobotę do niego zobaczyć co mają i liczę, że nie wyjdę z pustą siatką. :)

    2nn390bv8q4j7jxl.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 18 września 2017, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Feeva w sumie nie to, że wyżerka, alae jakas taka wypchana cały weekend byłam O.o może dziś sobie zrobię zdjątko w wolnej chwili, jak taką znajdęxD

    Talla czujesz już ruchy dzidziuni?:D

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Lilianap Autorytet
    Postów: 649 183

    Wysłany: 19 września 2017, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wczoraj 12 tc powitalam omdleniem. Mdłości już są głównie tylko rano i to takie całkiem znośne. Za to kręci się w głowie cały czas i zgaga wieczorem. Mam nadzieję że najgorszy czas już minął ;)
    Jade dzisiaj pobrac krew na pappa i potem shopping. Matka potrzebuje nowe spodnie. Korci mnie by zajechac do mojego gina na usg ale pewnie pomyśli że nawiedzona jestem :D ale juz 2 tyg nie widziałam mojego malenstwa. To wiecznosc dla mnie.

    Nasz cud ❤ Lilianna
    3i49df9h2y64vypu.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 19 września 2017, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilianap ja już dwa razy z kościoła wychodziłam, jak nie mam miejsca siedzącego to pozamiatane :/ jutro startuję z 13. tyg., nie moge się doczekać piątkowej wizyty :)

    Może mi się uda dziś wrzucić zdjęcie mojej piłeczki, bo wczoraj taki zagoniony dzień miałam...

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Feeva Autorytet
    Postów: 3402 4171

    Wysłany: 19 września 2017, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No, coś ostatnio zaniedbane to nasze forum :P
    Ja ledwo zaczęłam 8 tydzień, ale jak założę swoje ulubione spodnie z wyższym stanem, to muszę na rozpiętym guziku łazić bo mnie ściska :d

    Jeeeeju, Totoro już 13tc? Ale to leci :) U mnie w sumie też, dopiero były 2 kreski na teście, a tu już ponad 7 tydzień, leci 8. Nie do wiary.
    Ja nastepną wizytę mam na 09.10, będzie to 10t2d, więc nie mogę się doczekać, aż zobacze swoją dzidziuńkę <3

    Kocham Cię <3
    12.05, godz. 5:30, 3510g, 53cm, 10/10pkt <3
    k3pcdgm.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 19 września 2017, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapraszam Was wszystkie na wątek w Ciązy ogolnie - Kwietniowe mamusie 2018. Jest nas tam naprawdę duzo, duzo wsparcia, pomocy i rad. I plotkujemy codziennie :)

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 19 września 2017, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Feeva ja przez ostatnie dni nałogowo czytałam na temat wielkości brzucha w 12 - 13. tc, bo już się zastanawiałam czy ja się po prostu tak nie spasłam O.o ale nigdy mi stricte w brzuch nie szło O.o No i ponoć może już być widoczny jak najbardziej :D

    Edwarda zajrzę chętnie, chociaż nie wiem czy ja nie bardziej pod marcowki :D wstępnie 31. marca :)

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Nastiness Koleżanka
    Postów: 60 6

    Wysłany: 19 września 2017, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a co sądzicie na temat szczepienia noworodków?

  • Lilianap Autorytet
    Postów: 649 183

    Wysłany: 19 września 2017, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bezwzględnie szczepić. Takie jest moje zdanie.

    Nasz cud ❤ Lilianna
    3i49df9h2y64vypu.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 19 września 2017, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chyba też jestem za szczepieniami... Ten cały szum wokół szczepionek jest moim zdaniem mocno przesadzony. Po coś je wynaleziono.

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Talla Ekspertka
    Postów: 168 76

    Wysłany: 20 września 2017, 00:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro :) nie czuję nic a nic, wcześniej było jakieś pukanie w kręgosłup a teraz nie ma, ale maluch pięknie się rozwija, więc wiem że jest ok.

    Co do szczepień, poruszamy ten temat na Mamusie Luty 2018 :D i też są podzielone zdania, ale więcej na tak.
    Osobiście będę szczepić na podstawowe, ale nie zamierzam bawić się w wielo skojarzone.

    2nn390bv8q4j7jxl.png
  • Nastiness Koleżanka
    Postów: 60 6

    Wysłany: 20 września 2017, 06:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi chodzi konkretnie o szczepienia zaraz po wyjściu dziecka na świat :) od razu po narodzinach. Polska jest jednym z dwóch krajów na świecie, w którym się to praktykuje.

  • mlodaaa Autorytet
    Postów: 436 207

    Wysłany: 20 września 2017, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o szczepienia to tez jestem za, jakoś kiedyś wszystkie dzieci się szczepilo i nie było problemu..

    A jak tam dziewczyny Wasze piersi , bolą czy już przestały ? Bo ja od tygodnia już nic nie odczuwam!

    W Gdańsku w galerii Manhattan w sobotę odbywają się darmowe badania usg i usg 4d... Chciałam się wybrać na 4D , ale wyczytałam , ze na tak wczesnym etapie ciazy to jeszcze nie ma sensu :(

    3i49hdgenmhomr4i.png
  • Feeva Autorytet
    Postów: 3402 4171

    Wysłany: 20 września 2017, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jestem za szczepieniami jak najbardziej!
    Ja byłam szczepiona i żyję, więc czemu miałabym nie szczepić swojego dziecka?
    Nie rozumiem buntu tych wszystkich rodziców w tych czasach. Teraz wszystko gluten free, bez laktozy, eko zabawki z drewna, itd. W du*ach się tym współczesnym rodzicom przewraca. o.O

    Znalazłam super placówkę z super sprzętem u mnie w WWIE, jeśli chodzi o badania prenatalne. Zastanawiam się nad dwiema opcjami, doradzicie mi?

    1. USG 2D/3D ciąży + kolorowy Doppler + 2 markery genetyczne + opis i zdjęcia. Zapis badania na DVD z komentarzem lekarza gratis. - 220zł
    2. Test PAPP-A + badanie genetyczne USG 2D/3D/4D. Zapis badania na DVD wraz z komentarzem lekarza gratis. - 550zł

    Bardziej stawiałabym chyba na tą pierwszą opcję... Bo z tym testem pappa, to słyszałam, że niepotrzebne, bo to tylko statystyki. A u mnie w rodzinie i u mojego T. nie zdarzyły się przypadki dzieci z wadami genetycznymi, więc chyba nie będę przepłacać :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2017, 13:15

    Kocham Cię <3
    12.05, godz. 5:30, 3510g, 53cm, 10/10pkt <3
    k3pcdgm.png
  • Lilianap Autorytet
    Postów: 649 183

    Wysłany: 20 września 2017, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym brała opcje 2 i taką też wybrałam. Jestem już po pobraniu krwi na pappa a za tydz usg.
    Widzisz daleki kuzyn mojego męża też zdrowy. Tak samo jak jego żona. W żadnej rodzinie nigdy nie bylo zespołu, problemów. A córka urodziła sie z zespołem downa. Nie robili badań, nie wiedzieli o chorobie dziecka. Nie wyobrażam sobie jaki szok przeszła na porodowce. Na dokladke w serduszku mała ma dziurke ktora mogła być właśnie w życiu plodowym zdiagnozowana a tak zajęło im to kilka msc.
    A po za tym bialko pappa okresla tez jak dziala nasze łożysko.

    Ja jestem zdania że po to medycyna się rozwija by być przygotowanym na wszystko.
    Tak samo ze szczepieniami. Nie będę przez chorą modę eko rodziców narażać życia swojego dziecka. Ja byłam szczepiona, mój mąż, rodzeństwo, wszyscy wkoło i mamy się bardzo dobrze.

    Wybor oczywiscie nalezy do Was ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2017, 19:09

    Nasz cud ❤ Lilianna
    3i49df9h2y64vypu.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 20 września 2017, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilianap wrote:
    Ja bym brała opcje 2 i taką też wybrałam. Jestem już po pobraniu krwi na pappa a za tydz usg.
    Widzisz daleki kuzyn mojego męża też zdrowy. Tak samo jak jego żona. W żadnej rodzinie nigdy nie bylo zespołu, problemów. A córka urodziła sie z zespołem downa. Nie robili badań, nie wiedzieli o chorobie dziecka. Nie wyobrażam sobie jaki szok przeszła na porodowce. Na dokladke w serduszku mała ma dziurke ktora mogła być właśnie w życiu plodowym zdiagnozowana a tak zajęło im to kilka msc.
    A po za tym bialko pappa okresla tez jak dziala nasze łożysko.

    Ja jestem zdania że po to medycyna się rozwija by być przygotowanym na wszystko.
    Tak samo ze szczepieniami. Nie będę przez chorą modę eko rodziców narażać życia swojego dziecka. Ja byłam szczepiona, mój mąż, rodzeństwo, wszyscy wkoło i mamy się bardzo dobrze.

    Wybor oczywiscie nalezy do Was ;)

    Bardzo fajny przykład. Rozwalają mnie ludzie mówiący ze oni zdrowi, w rodzinie nie ma chorób to sa bezpieczni. Nigdy się nie jest bezpiecznym. Trzeba się badać.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Feeva Autorytet
    Postów: 3402 4171

    Wysłany: 20 września 2017, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego bede badać dziecko. Tylko na razie robienia usg, jak na nimwyjdzie coś nie tak to dopiero zrobię test PAPPA, żeby nie wydawać za dużo pieniędzy :)

    Kocham Cię <3
    12.05, godz. 5:30, 3510g, 53cm, 10/10pkt <3
    k3pcdgm.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 20 września 2017, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja gdybym wcześniej wiedziała o tym, że test pappa mówi też o funkcjonowaniu łożyska, to pewnie bym się skusiła. Tymczasem czekam z wielką niecierpliwością na piątkową wizytę, mam nadzieję, że wszystko będzie ok:)

    Jak u Was dziewczyny z informowaniem o ciąży? Kiedy planujecie przestać się kryć? Mnie już to strasznie męczy, bo o ile nikt nie pyta, to ja nic nie mówię, ale ostatnio miałam ciekawą sytuację. Spotkaliśmy się z kolegą i nagle wypalił do nas - no to co? Kiedy Was będzie troje? O.O My osłupieliśmy, w końcu jeszcze nikt nie wie. No i ciśniemy, że spoko spoko, mamy czas i tego typu brednie a on, żeby mu tu nie ściemniać, bo jego żona to już nam dużo dużo wcześniej chciała pogratulować jak tylko mnie zobaczyła tylko nie miała śmiałości O.O Stwierdziła, że gołym okiem widać, że w ciąży jestem O.o No i powiedzieliśmy, że to info tylko dla nich, bo jeszcze wcześnie itd... ale zastanawiam się ile jeszcze osób w ten sposób wywęszyło sprawę O.o

    Dobrze, że w pracy mnie nie znają sprzed ciąży :O

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2017, 19:47

    Talla lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
‹‹ 205 206 207 208 209 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ