X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Staraczki - grupa wsparcia
Odpowiedz

Staraczki - grupa wsparcia

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2017, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ech, a ja w histerię przed snem wpadłam. Poczułam, że piersi prawie nie bolą i nie są takie miękkie. Ryczałam jak bóbr, nie mogłam się uspokoić. Zapisałam się na jutro na USG dla świętego spokoju. Normalna wizyta u mojego ginekologa 29 listopada, ale wykończę się do tego czasu.

  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 20 listopada 2017, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara spokojnie :) ja też tak miałam, że piersi przestały boleć :) zresztą do dziś bolą bardzo slabiutko i tylko przy dotyku. Ale pewnie, jak masz się stresować to lepiej dla własnego spokoju iść na wizytę :) daj znać po oczywiście ;)

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Lilianap Autorytet
    Postów: 649 183

    Wysłany: 20 listopada 2017, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara na pewno jest dobrze ;) ja też na tym etapie panikowalam właśnie przez piersi. W pewnym momencie były miekkie i mało bolesne do tego mdłości zlagodnialy. Ale tak może w ciąży być. Teraz wiem że to całkiem normalnie dlatego nie stresuj się na zapas ;) idz do gina i zobaczysz że wszystko oki ;)

    Nasz cud ❤ Lilianna
    3i49df9h2y64vypu.png
  • Maenka Autorytet
    Postów: 1648 1987

    Wysłany: 20 listopada 2017, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny,

    Byłam dziś u ginekologa, miałam usg (przypomnę dziś mam 30dc, cykle zazwyczaj ~40. dni (raz mniej, raz więcej, ogólnie chaos i nieregularność; owu mogła być 8/9/10 listopada).

    Ginekolog potwierdził, że na tym etapie nic jeszcze nie widać jeśli w tym cyklu miało dojść do zapłodnienia, ale co ważne - na pewno nie jest tak, że do niego na 100% nie doszło :-) (co dałoby się potwierdzić - mam nadzieję, że rozumiecie hehe). Endometrium bardzo ładne, ogólnie moje wnętrzności spoko :-P. Jest jakaś szansa, że coś tam się rozwinie. Nie chcę się nakręcać oczywiście - co ma być to będzie :).

    Mam czekać, czekać i czekać czy pojawi się @ i przyjść z tydzień po tym terminie na oględziny, a wtedy na pewno będzie wiadomo.

    Dziwne, bo od tygodnia mam te bóle podbrzusza... i kłucie jajnika (prawego). Pan Doktor badał mi ten brzuch i nawet "miział" :P jajniki, ale w trakcie tego w ogóle nie czułam bólu, hmm. Widać było trochę płynu, jakby torbiel pękł, ale to przy lewym jajniku... dziwactwa jakieś.

    Zobaczymy, co będzie - to będzie, ale 3manie kciuków nie zaszkodzi więc ładnie poproszę! :)

    Fajnie byłoby dołączyć do Waszego grona Mamuś :). Okaże się czy to czas na mnie.

    m3sxqqmzr2yat7k2.png

    👱‍♀️hiperprolaktynemia, niedoczynność tarczycy; AMH 6,7; PCO; MTHFR c.1286A>C (A1298C); choroba autoimmuno; ANA+; anemia - ukryty niedobór żelaza; PAI 4G/SG hetero; podwyższone nk w macicy; niska il10.
    👨słabe parametry nasienia.

    ✨01.2019: FAMSI nr 1
    = ET + 3 ❄❄❄.
    23.02.19: ET morulki - 😥
    07.05.19: FET blastki - 😥
    21.08.19: FET 2 blastek: 2.2.3 i 3.2.2 - cb 😥

    ✨09.12.19: FAMSI nr 2
    = 2 ❄️❄️.
    04.06.20: FET 4.1.1 i 4.2.3: 6 dpt: 56🍀, 8 dpt: 189, 11 dpt: 560, 14 dpt 3300, 19 dpt: 20.000 jest 2mm wojownik, 31dpt mamy ❤ - cudzie trwaj
    03.09.20: it's a boy! 👶
    02.2021: mamy nasz cud ❤
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 20 listopada 2017, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maenka trzymamy mocno kciuki :) ja też dowiedziałam się właśnie u gina, że endometrium grube - 1,5cm, pytał nawet czy mam bardzo obfite miesiączki (a tu wręcz przeciwnie, skąpe) i dlatego kazał mi zrobić test a najlepiej betę od razu:) ehh, nigdy nie zapomnę oczekiwania na wyniki... :) ja na Twoim miejscu chyba poszłabym na betę właśnie za parę dni :)

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Maenka Autorytet
    Postów: 1648 1987

    Wysłany: 20 listopada 2017, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro pięknie dziękuję:) serio byś zrobiła? Z jednej strony też mnie korci, ale lekarz dziś nic nie widział i kazał czekać do terminu @ więc poczekam żeby się nie zrazić, że zrobiłam za wcześnie :P...

    A Ty długo po owu zatestowałaś betkę?
    Oj wyobrażam sobie co czułaś... no właśnie, oczekiwanie zawsze najgorsze.

    m3sxqqmzr2yat7k2.png

    👱‍♀️hiperprolaktynemia, niedoczynność tarczycy; AMH 6,7; PCO; MTHFR c.1286A>C (A1298C); choroba autoimmuno; ANA+; anemia - ukryty niedobór żelaza; PAI 4G/SG hetero; podwyższone nk w macicy; niska il10.
    👨słabe parametry nasienia.

    ✨01.2019: FAMSI nr 1
    = ET + 3 ❄❄❄.
    23.02.19: ET morulki - 😥
    07.05.19: FET blastki - 😥
    21.08.19: FET 2 blastek: 2.2.3 i 3.2.2 - cb 😥

    ✨09.12.19: FAMSI nr 2
    = 2 ❄️❄️.
    04.06.20: FET 4.1.1 i 4.2.3: 6 dpt: 56🍀, 8 dpt: 189, 11 dpt: 560, 14 dpt 3300, 19 dpt: 20.000 jest 2mm wojownik, 31dpt mamy ❤ - cudzie trwaj
    03.09.20: it's a boy! 👶
    02.2021: mamy nasz cud ❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2017, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maenka, ja z prawego miałam owulacje, a lewa strona bolała. Wtedy jeszcze nie wiedziałam i schizowalam, ze znowu cp.

  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 20 listopada 2017, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam owu prawdopodobnie w okolicach 15-17 dnia cyklu, betę zrobiłam 31. dnia i wyszła 256,8:)

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Lilianap Autorytet
    Postów: 649 183

    Wysłany: 20 listopada 2017, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też bym zrobiła za kilka dni bete ;) będziesz miała pewność. Ja owu miałam 14 dc bete robiłam 36 dc. Cykle 29-30 dniowe. Późno się zorientowałam bo kompletnie na nic nie liczyłam. I do tego ból brzucha jak na @ że już z podpaska chodziłam. A beta w 36 dc była 1098.3

    Nasz cud ❤ Lilianna
    3i49df9h2y64vypu.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 20 listopada 2017, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilianap w której części brzucha czujesz kopniaczki? I mocne są? Ja pierwszy raz poczułam na dole z prawej strony dość konkretne a potem była cisza, więc pomyślałam, że może to jednak nie to. Później czułam tylko na samym dole, ale bardziej z lewej str takie delikatne i nie za częste, za to parę min temu leżałam sobie na lewym boku i dostałam całą serię z prawej str, troszkę wyżej niż na samym początku :D przy czym kilka było takich konkretnych, że przy jednym aż się wystraszylam xD to było świetne xD ryknelismy z mężem śmiechem bo poczuł doskonale... :D

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Lilianap Autorytet
    Postów: 649 183

    Wysłany: 20 listopada 2017, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kopie mnie też właśnie z prawej str brzucha. Czasem niżej czasem wyżej. I nie zawsze są one mocne i wyczuwalne pod ręką. A fikołki jak robi to bardziej na środku przewracanie czuje ;) dzisiaj mąż przyłożył rękę do brzucha i dostał takiego strzała aż sie wystraszył :D
    No i najmocniej też czuje jak leżę na lewym boku albo siedzę. Chociaż już nawet na stojąco czuje Lilke ;)

    Nasz cud ❤ Lilianna
    3i49df9h2y64vypu.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 20 listopada 2017, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to ja podobnie :D na środku jakieś rewolki a z prawej kopniaki :D pytam bo nie sądziłam, że takie konkretne już mogę czuć, no dziś dał czadu :D i dalej się majga xD może się obróci dupką do góry wreszcie :P

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • mlodaaa Autorytet
    Postów: 436 207

    Wysłany: 21 listopada 2017, 06:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja z reguły właśnie czuje bardziej po środku oraz prawie przy samym pępku , a raz zupełnie na dole ... W nocy obudził mnie ból brzucha taki dziwny jakby boalalo mnie jak na miesiączkę, se tak bardziej rozrywający i w miejscu kości łonowej , wystarszylam się i oczywiście nie mogłam spać , wczoraj w ciągu dnia tez już lekko czułam ... Dzisiaj mam połówkowe , zobaczymy czy wszystko wporzadku , chociaż jak mowie mojemu gin o jakiś bólach to zawsze twierdzi , ze to rozciąganie macicy , chociaż naprawdę dzisiaj miałam wrażenie, ze to nie to !

    3i49hdgenmhomr4i.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 21 listopada 2017, 07:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mlodaaa a wiesz jak jest ułożony dzidziuś? Mój jest pośladkowo, dlatego najmocniejsze ruchy czuję u dołu :)

    Co do bólu to dobrze, że masz dziś wizytę to upewnisz się czy wszystko ok :) ale zakładam, że tak, mi też ostatnio bóle dokuczają, raz jakieś rozpieranie, raz jakby na miesiączkę, czasem jakieś klucie... Za to jak pilnuję się, żeby często do łazienki chodzić to dużo rzadziej brzuch mi twardnieje, zauważyłam:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2017, 07:20

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Lilianap Autorytet
    Postów: 649 183

    Wysłany: 21 listopada 2017, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mlodaaa mam właśnie podobne bóle. Tylko że u mnie najmocniej wieczorem pobolewa. Gin mówi że to normalne. U mnie połówkowe za tydz. I nie mogę się już doczekać. Dzisiaj dzieć obudził mnie kopniakiem ;) chyba głodna była ;)

    Nasz cud ❤ Lilianna
    3i49df9h2y64vypu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2017, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po wizycie, wszystko ok. Robaczek rośnie. Dzisiaj ciężko było go zmierzyć, głowę chował :) Serce bije już szybciej - 176 uderzeń na minutę. Cieszę się, że poszłam, bo przy okazji zapisałam się na badania prenatalne i dostałam skierowanie na pappa - mam to w abonamencie. Był to już ostatni termin, który akurat by mi pasował.

    Lilianap, wszamanka lubią tę wiadomość

  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 21 listopada 2017, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara super :) mówiłam, że będzie ok;) ale doskonale Cię rozumiem, ja też ciągle się czymś martwię i panikuję... :D

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Lilianap Autorytet
    Postów: 649 183

    Wysłany: 21 listopada 2017, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekałam na takie wieści ;) super ;) mnie mój gin już pewnie ma dosyć, z ,,byle czym" u niego siedzę. Ale mam nadzieję że rozumie, w końcu zna moją historię ;)

    Nasz cud ❤ Lilianna
    3i49df9h2y64vypu.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 21 listopada 2017, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilianap od tego jest;) ja się pocieszam, że mój pewnie nie takie panikary już miał w swojej karierze, więc... XD

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • mlodaaa Autorytet
    Postów: 436 207

    Wysłany: 21 listopada 2017, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po polowkowym , wszystko jest wporzadku , dziecko wagą(420g już ❤️) i wymiarami jest jakby o tydzień starsze :) Mała się nie chciała dobrze obrócić także lekarz kazał mi iść zjeść coś słodkiego i wrócić , tak zrobiłam , ale dalej nic , znowu kazał poczekać 10 min i wrócić hehe , ale dalej się mała małpka nie chciała się pokazać , a mój gin chciał koniecznie zrobić zdjęcie twarzy w 3D , ale niestety się nie udało :( szyjkę mam 37mm , lekarz mówi , ze jest wporzadku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2017, 20:50

    Lilianap lubi tę wiadomość

    3i49hdgenmhomr4i.png
‹‹ 223 224 225 226 227 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ