X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr II Trymestr
Odpowiedz

II Trymestr

Oceń ten wątek:
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 27 marca 2014, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maja89waw wrote:
    Ja miałam tak samo przy przyjęciu do pracy i do tego jeszcze studiuje, więc z 15 placówek tylko 2 chciały mi dać umowę o pracę... Strasznie są dyskryminowane studentki i do tego młode mężatki... Pociesza mnie fakt, że w końcu miałam tą umowę o pracę ale na czas określony, więc z dniem porodu umowa się rozwiązuje. Z tego co kojarzę to chyba macierzyński jest wypłacany przez rok prawda ? Wtedy 80 % wypłacają pensji. Ale jak urodzę małą będę mieć już 25 lat i skończone studia, rok pobędę z dzidziom to już 26 lat, więc niech się bujają nawet jak zacznę podyplomowe to po 26 roku życia żadnych zniżek nie będą mieć... Chciałabym drugie dziecko mieć jak Lilka skończy 2 może 3... Ehh mówię wam czasami chciałabym być facetem :)))

    Umowa wygasa tego dnia do kiedy została zawarta, to Ty musisz wiedzieć czy jest to jeszcze przed porodem, czy już na macierzyńskim. Wtedy pracodawca może, lecz nie musi ją przedłużyć. Zasiłek macierzyński należy się w wysokości 80 % średniej pensji 12 miesięcy przed zwolnieniem lekarskim,o ile decydujesz się być rok z maluszkiem.

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 27 marca 2014, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmm to mnie zaskoczyłaś, bo moja koleżanka która była w takiej samej sytuacji, ma płatne teraz macierzyńskie 80 %. Ja mam umowę o prace do 31 czerwca a poród jest prawdopodobnie 8 lipca. Koleżanka też tak miała, że umowa kończyła jej się przed porodem a nadal dostawała zasiłek z Zusu. Kurcze chyba zadzwonię do Zusu, bo się zestresowałam.

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 27 marca 2014, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "Zasiłek macierzyński przysługuje także pracownicy zatrudnionej na podstawie umowy o pracę na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy, z którą umowa o pracę została przedłużona do dnia porodu. W takim bowiem przypadku urodzenie dziecka ma miejsce w okresie ubezpieczenia." - to informacja z Zusu

    "Umowa ulega przedłużeniu z mocy prawa do dnia porodu. Nie trzeba żadnych aneksów.

    Zasiłek macierzyński przysługuje także pracownicy zatrudnionej na podstawie umowy o pracę na czas określony, z którą umowa o pracę została przedłużona do dnia porodu. Tak więc po zakończeniu umowy o pracę (jeżeli nie zostanie zawarta nowa umowa) będzie Pani miała prawo do zasiłku macierzyńskiego."

    Kurka rurka dziewczyny nie straszcie :P

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 27 marca 2014, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Umowa wygasa tego dnia do kiedy została zawarta, to Ty musisz wiedzieć czy jest to jeszcze przed porodem, czy już na macierzyńskim. Wtedy pracodawca może, lecz nie musi ją przedłużyć. Zasiłek macierzyński należy się w wysokości 80 % średniej pensji 12 miesięcy przed zwolnieniem lekarskim,o ile decydujesz się być rok z maluszkiem.

    Wygląda na to Karola, że jeżeli jest umowa o pracę na czas określony, to pracodawca musi ją przedłużyć na mocy prawa do dnia porodu.

    Chyba, że umowa kończy się przed 3 miesiącem ciąży. Wtedy jeszcze nie jesteśmy chronione żadnym prawem.

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 27 marca 2014, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JA przed samam ciaza mialam zmieniac prace i wtedy mialam na kilka miechow isc na zastepstwo, a pozniej juz normalnie na stanowisko swoje.
    Jednak jak dowiedzialam sie o ciazy, zrezygnowalam, bo po pierwsze nikt mi nie zagwarantuje, ze zmienili by mi warunki umowy,jak umawialm się z nimi na poczatku. Jak rozmawialam z kolega prawnikiem, taka umowa by mnie w niczym nie chronila.
    Jednak umowa juz na na konkretny czas ( okreslona) jak najbardziej.

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 27 marca 2014, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maja89waw wrote:
    Wygląda na to Karola, że jeżeli jest umowa o pracę na czas określony, to pracodawca musi ją przedłużyć na mocy prawa do dnia porodu.

    Chyba, że umowa kończy się przed 3 miesiącem ciąży. Wtedy jeszcze nie jesteśmy chronione żadnym prawem.


    Maja, przepraszam Cie, o jednym myślę o drugim piszę i Cie w błąd wprowadziłam, chyba w tej ciąży mam brak logicznego myślenia. Sorki. Jeżeli wygasa przed porodem, to jest oczywiście automatycznie przedłużona do dnia porodu - jak najbardziej. I zasiłek przysługuje. Jeżeli wygasa w czasie macierzyńskiego, to normalnie zasiłek masz dalej płacony. Przy umowie na zastępstwo jest inaczej. Umowa przedłużona do dnia porodu, zasiłek się nie należy. Jeszcze raz sorki :P

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • seneka Autorytet
    Postów: 304 374

    Wysłany: 28 marca 2014, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak radzicie sobie z bólem krzyża i miednicy ? Znacie jakieś sposoby na tą przypadłość? leżenie na lewym boku i poduszką między nogami średnio pomaga:/

    qq873e5erivgw16d.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 28 marca 2014, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lezenie na plecach i podnoszenie samej miednicy z wytrzymaniem swietnie wzmacnia miesnie kregoslupa ledzwiowego. Ja cwicze od kilku miesiecy i praktycznie plecy mnie nie bola, chyba ze dlugo chodze. Wlasnie buszuje bo sklepach i zaopatrzylam sie w sukienke na lato i malutkiej tez kupilam pierwsza sukieniusie. Popijam soczek i lece do domu pokazac mężusiowi :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca 2014, 18:37

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 28 marca 2014, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja śpię z poduszką "rogal-kojec" i od czasu kiedy ja kupilam spi mi sie swietnie, nie mam problemow z kręgosłupem itd :)

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • doti77 Autorytet
    Postów: 451 665

    Wysłany: 28 marca 2014, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam też się zastanawiam nad tą poduszką.Tym bardziej że lekarz kazał mi leżeć do kolejnej wizyty jak narazie z powodu łożyska przodującego,a ja już nie wiem jak mam się ułożyć.Mąż mówi że się wiercę jak nie wiem co.A gdzie kupiłaś taką poduszkę?Ja myślę poszukać na allegro,bo teraz i tak po sklepach nie pobuszuję,bo mam zakaz.A jeszcze te zaparcia....Pozdrowionka.

    https://www.maluchy.pl/li-69856.png
    https://www.maluchy.pl/li-70991.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 28 marca 2014, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam i poduszkę i chodzę na gimnastykę dla kobiet w ciąży i to chyba pomaga najbardziej

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • amela Autorytet
    Postów: 3538 4894

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki :) Ale tu cisza od kilku dni! Co u Was kochane, jak się czujecie? Ja od kilku dni czuje takie ciągnięcie brzucha zwłaszcza jak rano wstaje albo w nocy się przekręcam na drugi bok, a tak to poza tym wszystko ok. W poniedziałek ide na wizytę do gina. Miłego dnia ;)

    maja89waw, Paula_29 lubią tę wiadomość

    ex2btrd8qii9i9cu.png
    http://avatars.zapodaj.net/images/1e838c757e81.gif
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas - odpukać - wszystko ok, znajomym mówię, że czuję się jakbym w ogóle nie była w ciąży :) Mimo, że już za tydzień rozpoczynamy III trymestr. Jak siedzę muszę brzuchol trochę wypychać, bo odczuwam dyskomfort w postaci ucisku na dolne żebra, a tak to nic nie boli :)

    A oprócz tego od rana próbuje się zmusić żeby napisać kilka stron pracy mgr i do tej pory ani zdania nie napisałam ;( Macie jakiś sposób na motywację w tym temacie :)) ???

    amela, betina89 lubią tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • amela Autorytet
    Postów: 3538 4894

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oj wiem coś o tym zmuszaniu. Ja już mam za sobą prace mgr ale też było ciężko się zmotywować.Ale ja wyszłam z tego założenia że im szybciej napisze tym bede miała wcześniej z głowy ;)
    A mnie plecy bolą ;/

    ex2btrd8qii9i9cu.png
    http://avatars.zapodaj.net/images/1e838c757e81.gif
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amela wrote:
    oj wiem coś o tym zmuszaniu. Ja już mam za sobą prace mgr ale też było ciężko się zmotywować.Ale ja wyszłam z tego założenia że im szybciej napisze tym bede miała wcześniej z głowy ;)
    A mnie plecy bolą ;/

    Mnie od jakiegoś czasu boli brzuch, plecy, nogi i drętwieją ręce. Nie trwa to cały czas ale pojawia się co 1-2 dni.

    amela lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • amela Autorytet
    Postów: 3538 4894

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia to ja mam podobnie, z tym że te plecy to mnie bolą zwłaszcza jak długo siedzę ;/

    ex2btrd8qii9i9cu.png
    http://avatars.zapodaj.net/images/1e838c757e81.gif
  • seneka Autorytet
    Postów: 304 374

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja narzekam na ból miednicy :/ pół nocy nie spałam, zaczełam ćwiczyć ale ulgi nie czuje :(... a tak ok synek kopie coraz mocniej. Wizytę mam w następny piątek.

    qq873e5erivgw16d.png
  • amela Autorytet
    Postów: 3538 4894

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też boli miednica zwłaszcza jak śpie na bokach, bo na plecach nie można to staram się spać na bokach ale jak się czasami w nocy obudzę to masakra tak boli ;/

    ex2btrd8qii9i9cu.png
    http://avatars.zapodaj.net/images/1e838c757e81.gif
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    doti77 wrote:
    Witam też się zastanawiam nad tą poduszką.Tym bardziej że lekarz kazał mi leżeć do kolejnej wizyty jak narazie z powodu łożyska przodującego,a ja już nie wiem jak mam się ułożyć.Mąż mówi że się wiercę jak nie wiem co.A gdzie kupiłaś taką poduszkę?Ja myślę poszukać na allegro,bo teraz i tak po sklepach nie pobuszuję,bo mam zakaz.A jeszcze te zaparcia....Pozdrowionka.


    ja nie cwicze, a jak na niej śpię jest naprawde ok. Chociaz pewnie u kazdego inaczej to wyglada.
    Ja kupowalam tu, zalezalo mi na moterhood.
    http://allegro.pl/motherhood-kojec-poduszka-dla-kobiet-3-gratisy-i4002690424.html

    Pozdrawiam

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie z bólami kiepsko zwłaszcza w nocy, w dzień wszystko ok, ale w nocy od kilku dni tak mnie plecy bolą że spać nie mogę i nawet poduszka nie pomaga (tak jakoś dziwnie bolą na bokach) i poza tym dochodzi jakiś dziwny nacisk na spojenie łonowe, nie wiem o co chodzi

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 kwietnia 2014, 17:24

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
‹‹ 399 400 401 402 403 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ