X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Przyszłe mamy rocznik 89'
Odpowiedz

Przyszłe mamy rocznik 89'

Oceń ten wątek:
  • Ailla Ekspertka
    Postów: 459 81

    Wysłany: 20 października 2016, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pewno dacie rade! Tez bym nie mogla zostawic mojej kruszyny.

    Co do kupek raz na 5 dni, moja tez tak ma i wtedy podaje jej herbatke koperkowa i lekko masuje brzuszek pol godziny po i dzis po takim zabiegu kupka byla taka ze caly brzuch umazany:p

    1usavcqgvf430wyj.png
  • Molly Przyjaciółka
    Postów: 153 28

    Wysłany: 20 października 2016, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ailla wrote:
    Na pewno dacie rade! Tez bym nie mogla zostawic mojej kruszyny.

    Co do kupek raz na 5 dni, moja tez tak ma i wtedy podaje jej herbatke koperkowa i lekko masuje brzuszek pol godziny po i dzis po takim zabiegu kupka byla taka ze caly brzuch umazany:p

    Próbowałam z herbatką koperkową ale nie chce pić :(

    Ailla jaką konkretnie podajesz herbatkę?? Może musze wyprobować innego producenta

    atdcpx9i1fej5hn5.png
  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 20 października 2016, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Molly spróbuj krople Bobotic :) są bardzo bezpieczne a naprawdę pomagają. Moja też czasem robi kupę co 3-4 dni i wiem że to niby normalne ale widzę czasami że się męczy. I do tego śmierdzące bączki...

    Niuniusia czekam na ten magiczny czas ukończenia 3 miesięcy :)

    Ps. My wlasnie bierzemy kredyt na 30 lat oczywiście przy założeniu że wracam do pracy... :( ale jeszcze nie wiem jak to będzie :(

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • Molly Przyjaciółka
    Postów: 153 28

    Wysłany: 21 października 2016, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli mowa o pieniądzach :D też mamy plan w przyszłym roku brać kredyt hipoteczny jeśli będę pracować - jeśli chcemy wykończyć domek muszę iść do roboty:( ale będę płakać..

    W końcu doczekaliśmy się kupki :P



    Ailla lubi tę wiadomość

    atdcpx9i1fej5hn5.png
  • Ailla Ekspertka
    Postów: 459 81

    Wysłany: 21 października 2016, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Molly, my pijemy Baby dream, smakuje malej bardzo

    Molly lubi tę wiadomość

    1usavcqgvf430wyj.png
  • paola89 Autorytet
    Postów: 1520 718

    Wysłany: 21 października 2016, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tami wrote:
    Dnia 10.10.16r przyszedł na świat Wiktor 57 cm i 3690 g. :) Jest zaliczany jeszcze do wczesniaczkow bo rodził się w 36tc i 4 dni. Miałam mega długi poród bo w sobotę o 22 odeszły mi wody i przez prawie 20 godziny miałam skurcze co kilka min a rozwarcie zatrzymało się na 1 palcu. W końcu po tych 20 godzinach zdecydowałam się na oksytocyne bo wiedziałam już że samo rozwarcie się nie zacznie powiększać. Urodziłam sn bez znieczulenia i to był hardcore. Tak się darlam że chyba w całych Katowicach mnie słyszeli:P łącznie od przyjazdu rodzilsam 28 godzin. Moj M był ze mną przez cały poród i nie wiem jak dalabym radę bez niego. A on do teraz nie może wyjść z podziwu że dałam radę małego urodzić w tak strasznych bólach.

    Wow Tami gratuluje !!! dzielna i silna kobita jesteś :D ja nie dałam rady po kilku godzinach od momentu jak się skurcze zaczęły a Ty tyle godzin wytrzymałas :D a jaki synek duży :D super :)

    Nasze maleństwo :* Kinga <3 21.08.2016r.
  • paola89 Autorytet
    Postów: 1520 718

    Wysłany: 21 października 2016, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co do kupek to jak córcia zaczyna się prężyć i widzę że ciśnie :P to wtedy jej masuje mocniej brzuszek , kurcze nóżki i leci :D a przynajmniej raz na dzień daje espumisan i floractin ( nie wiem na ile to wszystko skuteczne ale kupa jest przynajmniej raz na dzień ;) )

    a moje dziecie od dwóch dni noce przesypia z cycem w buzi bo inaczej nie ma szans na spanie ... w ciągu dnia bardzo ładnie śpi , nawet sama zasypia, ale przychodzi wieczór to księżniczka jest wyspana i żąda uwagi , chce się bawić i ma gdzieś że matka chce spać :P
    np. dzisiaj obudziła się koło 10 , 1,5h zabawy i zaczęła być marudna, położyłam ją, spała do ok. 13 , pojadła i śpi do teraz :P

    Jakieś pomysły żeby skutecznie i szybko dziecko przestawić ? :)

    Niuniusia szkoda że nie udało mi sie zobaczyć fotek córci...

    A my dzisiaj dwa miechy konczymy <3 :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 października 2016, 15:49

    Nasze maleństwo :* Kinga <3 21.08.2016r.
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 21 października 2016, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do kupek to moja robila zawsze raz dziennie ale tez meczyla sie przy niej. Teraz robi raz na 2 dni. Ale jeszcze gorzej sie meczy jak nie może zrobić. Wczesniej dawalam tez espumisan może on troche pomagal.

    Kurczę dziewczyny zlapalam katar po ostatnim spacerze z rozpieta kurtka...:/ tylko czekam aż mala dostanie kataru rany...
    Glupia matka zarazi dziecko! Zla na siebie jestem.

    Paola może wieczorem jej juz nie kladz i pomęcz to może padnie w godzinach kiedy wy idziecie spać.

    Ja ze swoja walczę zeby lepiej spala w dzien no juz taka jest ze 30 minut więcej nie pośpi. I godzinę sie pobawi i znów zmęczona. Probuje zeby nauczyla sie spać rzadziej a dluzej ale ciężko...wczoraj wieczorem tez usnęła dopiero o 22 tez jakos kiepsko zasypia ostatnio cos sie przestawila a juz tak dobrze spala.

    I taka drzemka 30 minut to ledwo zjem kanapkę i wyjmę naczynia ze zmywarki i juz słyszę nie śpi ehhh ale liczę ze nauczy sie kiedys.

    Dziewczyny jak moja gada i guga :) niedługo i wasze będą. Normalnie rozmawiam z nią w jej języku z pól godziny a ona odpowiada guga grucha itd :)

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • Ailla Ekspertka
    Postów: 459 81

    Wysłany: 22 października 2016, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym spaniem to myslalam ze jestem sama. Moja w dzien czasem w ogole, tyle co na rekach przy cycu, razem moze 2 h, jestem zalamana. Marudna jest. Ale w nocy spi ladnie, spi z nami i podrzucam jej cyca jak pisnie wiec sie nie wybudza:D

    1usavcqgvf430wyj.png
  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 22 października 2016, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ailla piona! :D moja to samo, ewentualnie w wozku na spacerze czy w foteliku w samochodzie :)
    Wiecie co? Moja nie lubi byc noszona w tej pozycji fasolki, tylko jak glowka na ramieniu. Od malego tak ma :D a w takiej pozycji to zero szans na spanie :P

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 22 października 2016, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niuniusia Twoja jest najstarsza to na pewno jest super kontaktowa :) zdjęcie jest tak słodkie ze niezly maly slodziak gadulka z niej :) moja od jakiegos czasu gada "aguuu" i "auuu" i piszczy :D lubi jak się z nią gada :) i ten bezzebny uśmiech <3

    Niuniusia lubi tę wiadomość

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • Ailla Ekspertka
    Postów: 459 81

    Wysłany: 22 października 2016, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A lubi byc ciasno owijana? Bo moj maz robi z malej burrito :p

    1usavcqgvf430wyj.png
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 22 października 2016, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja w takim burito właśnie usypia ;) ale jest to męczące bo trzeba po rękach nosić tysiac razy dziennie. Teraz jeszcze sobie życzy żebym jej szumiala do uszka i tak zasypia albo ewentualnie suszarka...

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • Molly Przyjaciółka
    Postów: 153 28

    Wysłany: 22 października 2016, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę, że jeśli chodzi o spanie, to jak narazie nie mam co narzekać - spi ładnie i w nocy (chociaż jak dla mnie to i tak mało:P) i w dzień (zasnął dziś na spacerze o 14.30 i śpi do teraz).

    Mój Synko też niedawno zaczął sobie przesłodko gugać i śmiesznie wykrzykiwać jak dopomina się posiłku :P Nie mogę się doczekać kiedy zacznie się śmiać w głos :D narazie rozsyła tylko niewinne uśmieszki :)

    Trochę jest leniuszkiem jeśli chodzi o leżenie na brzuszku - uwali się na boku i ciumka łapkę, aż w końcu zaśnie i tyle z jego gimnastyki :P nie wiem już jak go motywować do ćwiczeń :D

    Niunisia Twoja Kruszynka przesłodka :D

    Niuniusia lubi tę wiadomość

    atdcpx9i1fej5hn5.png
  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 23 października 2016, 05:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Molly, moja też miewa chwile że po położeniu na brzuszek średnio chce się jej podnosić ten łebek :D motywuję ją kolorową grzechotką - pokazuję jej, hałasuje i przesuwam tak by wodziła wzrokiem i podniosła głowę. Czasem działa :)

    Molly lubi tę wiadomość

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • Tami Ekspertka
    Postów: 326 58

    Wysłany: 23 października 2016, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) my poznajemy sie :) Wiktorek juz ładnie ssie pierś, czasem śmieje sie ze rzuca sie na nia jak tygrys :D tylko mam wrażenie ze w lewej piersi mam mniej mleka i wolniej ta pierś sie napełnia.... Bede musiała poczytać jak pobudzić w tej piersi laktację. Jak na razie pije Femaltiker i kupiłam sobie herbatkę dla karmiących z Hipp. W szpitalu polecali mi herbatki z herbapolu bo podobno działają- zaopatrze sie tez w taka jedna :) moj aniołek tylko je i spi :) w ogóle jest bardzo takim spokojnym i tolerancyjnym dzieckiem. Bardzo mało płacze. Kąpiele lubi, a ostatnio jak niechcący zachlapalam mu oczka to tylko sie skrzywił :P mam nadzieje ze taki charakter mu zostanie :D we wtorek idziemy na sesje noworodkowa :)
    Dziewczyny przez jaka stronkę wklejacie fotki tutaj na forum? Ja jakoś nie umiem tego zrobić :/
    A o myciu dziubolka w środku kawałkiem pieluchy tetrowej tez słyszałam na szkole rodzenia. Ja mojemu nie myje i póki co nie widze tam żadnego nalotu ani nic.

    atdcclb1ukdkpfkx.png
    PCOS- ciąża troche z zaskoczenia, juz w drugim cyklu po spontanicznym odstawieniu tabletek :D
  • Tami Ekspertka
    Postów: 326 58

    Wysłany: 23 października 2016, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I dziewczyny, mam zamontowany monitor oddechu i i juz 2 razy mi sie alarm włączył jak mały był w łóżeczku :( zawsze z takim zawałem leciałam do tego łóżeczka ze cieżko mi ocenić czy to był fałszywy alarm czy faktycznie Wiktor jakieś bezdechy łapie :( :(

    atdcclb1ukdkpfkx.png
    PCOS- ciąża troche z zaskoczenia, juz w drugim cyklu po spontanicznym odstawieniu tabletek :D
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 23 października 2016, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tami moze byc np. Fotosik.pl trxeba dodac zdjęcie i wkleić na forum link. Czekamy na foto wiktorka :)
    Ja podziwiam za używanie monitora oddechu bo ja bym zwariował a jakby mi takie falszywe alarmy robil , ciekawe na ile jest czuly moze maly westchnal a on juz się wlacza.

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 23 października 2016, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak to milo słyszeć ze Wiktorek tylko je i śpi ja jak sobie przypomnę to moja spała ale tylko i wyłącznie przy piersi nie mogłam sie na krok oddalić :) a teraz juz za tym tesknie bo teraz sie jej odwidzialo i poza noca i porankiem wcale nie chce ssać cycorka :(

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 24 października 2016, 06:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj Tami... z tym monitorem to ktos Wam polecił jego kupno czy sami? Można zawału dostać przy takich akcjach! Ale maluchy mają tak nieregularny oddech że zdarzają się bezdechy. Ale o ile trwają max 8 sekund to jest to norma - tak slyszałam :)

    Niuniusia, szkoda że nie chcce w dzień jesc piersi... ciekawe dlaczego tak jest? :/
    Moja jakby rzadziej je ostatnio. Zamiast 15 razy na dobę to 10 :) cieszy mnie to że potrafi na dłużej się najeść :)

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
‹‹ 74 75 76 77 78 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ