X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Przyszłe mamy rocznik 89'
Odpowiedz

Przyszłe mamy rocznik 89'

Oceń ten wątek:
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 24 października 2016, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasza mysle ze moja przyzwyczaila sie do butelki bo dawalam co jakis czas. Teraz duzo sciagam i takie podaje w dzien a jak nie mam czasu to daje bebilon. Ale te sciaganie i wyparzanie jest bardzo meczace ale do grudnia musze tak wytrwac! Wtedy pol roku bedziemy miec. A w nocy ssie i rano bo jest zaspana tak mysle czasem jak ja wezme z drzemki od razu tez ssie ale jak jest rozbudzona odrywa sie i placze. A kiedys co chwila zaplakala to do cycusia i cisza

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 24 października 2016, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh te dzieci to spryciarze :) do grudnia niewiele zostało :) ważne że w nocy ssie, że wtedy nie musisz ściągać :)

    Niuniusia lubi tę wiadomość

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 24 października 2016, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie. Kurcze dziewczyny pisalam wam ze mam katar...i dzis mi troche lepiej ale moja mysia kaszle podczas snu. Tak sie przestraszylam dzis bo myslalam ze krztusi sie i tak kilka razy...o 15 do lekarza dzis :(((()

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 24 października 2016, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie. Kurcze dziewczyny pisalam wam ze mam katar...i dzis mi troche lepiej ale moja mysia kaszle podczas snu. Tak sie przestraszylam dzis bo myslalam ze krztusi sie i tak kilka razy...o 15 do lekarza dzis :((((

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • Ailla Ekspertka
    Postów: 459 81

    Wysłany: 24 października 2016, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O nie, te chorobska sie czaja za rogiem w tej jesieni....moja poki co zdrowiutka. Ale mnie pobolewa brzuch no i ciagle krwawie a lekarz nie ma wolnych terminow...

    1usavcqgvf430wyj.png
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 24 października 2016, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prawdopodobnie to od suchego powietrza bo choroby na szczęście nie widac a ona w sumie tak zakaslala z 10 razy od rana tylko. Na noc chodzi nawilzacz zobaczymy w nocy i rano

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 24 października 2016, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio czytalam ze ok 3-4 miesiąca jak zwiększa się produkcja śliny to maluch nie radzi sobie z łykaniem i może kaszleć :) a co powiedział lekarz?

    O kurcze Ailla to coś dlugo krwawisz... a nie boli Cię?

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • Molly Przyjaciółka
    Postów: 153 28

    Wysłany: 25 października 2016, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też obawiam się, że któregoś dnia mój odmówi ssania cyca, bo też średnio co 2 dni wspomagamy się butlą..

    już mam wrażenie, że coraz gorzej nam idzie to karmienie - na początku posiłku Mały jest niespokojny bo z cyca tryska na prawo i lewo i nie może nadązyć, a pod koniec znowu nie podoba mu się, bo za mocno musi ssać i ciągnie pierś z nerwów jak zwierzaczek :P

    i wciąż mam wrażenie że jakiś niespokojny jest - w czasie gdy nie śpi i nie je rzadko kiedy jest zadowolony - wciąż grymasi :( ciężko kupić od niego uśmieszek.

    nie weim czy coś mu dolega czy poprostu taki ma charakter..:P

    atdcpx9i1fej5hn5.png
  • Molly Przyjaciółka
    Postów: 153 28

    Wysłany: 25 października 2016, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ailla koniecznie na wizytę się umów, bo rzeczywiście długo..

    atdcpx9i1fej5hn5.png
  • Ailla Ekspertka
    Postów: 459 81

    Wysłany: 25 października 2016, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Umowilam sie:) moja ma chyba skok bo w ogole nie spi i ciagle na cycu

    1usavcqgvf430wyj.png
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 25 października 2016, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasza właśnie kazal lekarz sprobowac nawikzac powietrze schlodzic sypialnie jesli nie ma innych objawow. Dzis i w nocy odpukac ale cisza. Ale rano w sypialni az okna cale były mokre od nawilzacza ale wazne ze pomoglo. Ja tez juz zdrowa na szczęście.

    Molly wlasnie czytam i mysle sobie ze przecież ty masz tak duzo mleczka jak to...i wniosek taki ze piekne jest to karmienie ale malo znam osob ktore bez zadnych problemów karmia sie z rok. Moja mama mnie karmila 2 lata nie wiem jak to zrobila...i do mnie tez mowi ze mam Kornelie karmic jak najdłużej chocby tylko w nocy miala ssac ale zeby po pol roku nie odstawiac.

    Ps. Dzis swoja wzielam do cyca z drzemki i wypila pięknie bez wiercenia i zadnych cyrkow mleczko.

    Ailla czekamy co powie lekarz...moze to juz miesiączka

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 25 października 2016, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Molly moja tez charakterna jest. Usmiechy najlepiej rozdaje rano jak wstaje wtedy tryska radościa a później im bliżej wieczoru to coraz bardziej marudzi. Ciesze sie ze umie juz bawic sie zabawkami to czasem wystarczy cokolwiek pokazać i juz chwila spokoju bo bierze w rece i do buzi :) a tak to nigdy nie wiem czy chce jesc czy spac.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2016, 14:43

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • Molly Przyjaciółka
    Postów: 153 28

    Wysłany: 25 października 2016, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niuniusia ja ogólnie mam małe piersi - a pomiędzy karmieniami produkuje tyle mleczka, że moje cyce nie są w stanie tego pomieścić - stąd to tryskanie prawie co karmienie :P - tak myślę przynajmniej :)

    Ogólnie mój Bobasek ładnie przybiera (2 kg w 2 miesiące przybrał), ale mam wrażenie ze wciąż jest głody.. czasem co pół godziny się dopomina żarłok :P

    Już nie mogę się doczekać kiedy mój zacznie się bardziej interesować zabawkami - aktualnie jego ulubionym zajęciem - poza oczywiście jedzeniem i spaniem - jest oglądanie karuzeli z pingwinkami nad łóżeczkiem :)

    atdcpx9i1fej5hn5.png
  • Tami Ekspertka
    Postów: 326 58

    Wysłany: 26 października 2016, 01:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasza wrote:
    Oj Tami... z tym monitorem to ktos Wam polecił jego kupno czy sami? Można zawału dostać przy takich akcjach! Ale maluchy mają tak nieregularny oddech że zdarzają się bezdechy. Ale o ile trwają max 8 sekund to jest to norma - tak slyszałam :)

    Niuniusia, szkoda że nie chcce w dzień jesc piersi... ciekawe dlaczego tak jest? :/
    Moja jakby rzadziej je ostatnio. Zamiast 15 razy na dobę to 10 :) cieszy mnie to że potrafi na dłużej się najeść :)

    Znam 2 osoby którym dziecko w ten sposób zmarło i stad taka decyzja. Z dwojga złego to juz wole zeby zawył fałszywy alarm a niz gdyby miało sie cos stać...

    atdcclb1ukdkpfkx.png
    PCOS- ciąża troche z zaskoczenia, juz w drugim cyklu po spontanicznym odstawieniu tabletek :D
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 26 października 2016, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Molly to Leos super tyje na twoim mleczku. Ja dzis pojde swoja zwazyc bo dawno nie bylismy a w jej wieku porcja w butli to ok 150 ml a ona ledwo 100 ml wypija. I nie wiem czy to nie za malo.

    Tami to jak masz takie doświadczenia to lepiej dmuchać na zimne. Ja osobiście jestem mega panikara i takie falszywe alarmy wpedzilyby mnie chyba w paranoje.

    Pytanie do wszystkich bo w sumie wszystkie karmimy piersia , :-) czy chodzicie caly dzien z wkladkami lajtacyjnymi bo leci wam mleko miedzy karmieniami??

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • Ailla Ekspertka
    Postów: 459 81

    Wysłany: 26 października 2016, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taaaa, najgorzej jak karmie z jednej i czuje, ze leci z drugiej. Zbankrutowac na tych wkladkach mozna

    1usavcqgvf430wyj.png
  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 26 października 2016, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tami, to straszne! Nie wiedzialam że to te częste zjawisko... :( my sprzętu nie kupiliśmy ale przyznaje się że zdarza mi się sprawdzać czy oddycha - zarówno w dzień jak i w nocy.

    Niuniusia, ja na początku nosiłam na wszelki wypadek ale przestałam bo aż tak mi nie leci :) ostatni raz miałam chyba na chrzcinach. Moja woła co 2-3 h jeść więc chyba nie zdążą się dobrze napełnić :D aczkolwiek miałam kilka razy "wyciek", na szczęście w domu :)

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • Molly Przyjaciółka
    Postów: 153 28

    Wysłany: 26 października 2016, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też się z wkłądkami nie rozstaje, ale głownie leci mi poczas karmienia - karmię prawą, to z lewej leci :)

    atdcpx9i1fej5hn5.png
  • paola89 Autorytet
    Postów: 1520 718

    Wysłany: 26 października 2016, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niuniusia wrote:
    Co do kupek to moja robila zawsze raz dziennie ale tez meczyla sie przy niej. Teraz robi raz na 2 dni. Ale jeszcze gorzej sie meczy jak nie może zrobić. Wczesniej dawalam tez espumisan może on troche pomagal.

    Kurczę dziewczyny zlapalam katar po ostatnim spacerze z rozpieta kurtka...:/ tylko czekam aż mala dostanie kataru rany...
    Glupia matka zarazi dziecko! Zla na siebie jestem.

    Paola może wieczorem jej juz nie kladz i pomęcz to może padnie w godzinach kiedy wy idziecie spać.

    Ja ze swoja walczę zeby lepiej spala w dzien no juz taka jest ze 30 minut więcej nie pośpi. I godzinę sie pobawi i znów zmęczona. Probuje zeby nauczyla sie spać rzadziej a dluzej ale ciężko...wczoraj wieczorem tez usnęła dopiero o 22 tez jakos kiepsko zasypia ostatnio cos sie przestawila a juz tak dobrze spala.

    I taka drzemka 30 minut to ledwo zjem kanapkę i wyjmę naczynia ze zmywarki i juz słyszę nie śpi ehhh ale liczę ze nauczy sie kiedys.

    Dziewczyny jak moja gada i guga :) niedługo i wasze będą. Normalnie rozmawiam z nią w jej języku z pól godziny a ona odpowiada guga grucha itd :)


    Niuniusia śliczna córcia :D i dla takich większych dzieciaczków też świetnie wychodzą takie sesje :)

    Niuniusia, próbowaliśmy ją przetrzymać to niewiele daje, bo albo sama na rękach nam zasypia ( trzymając ją przodem do świata) albo jest taki ryk bo ona chce spać i koniec . Wczoraj zasnęła o 21.45 , obudziła sie o 22.30 i zasnęła dopiero po północy ale chociaż ze smoczkiem przespała do prawie 5 więc mam nadzieję że się unormuje :) .

    A co do gugania to moja w sumie jak miała niecały miesiąc zaczęła wydawać inne dźwięki :P a dzisiaj to już też sobie gadamy :D jak leży ze mną i nie patrzę na nią to mnie zaczepia :P gapi się i gada tak długo aż się do niej odezwe :D

    Jak te dzieciaki cieszą :D w życiu bym nie pomyślała :D

    Nasze maleństwo :* Kinga <3 21.08.2016r.
  • paola89 Autorytet
    Postów: 1520 718

    Wysłany: 26 października 2016, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę a ja mam problem jeszcze z mm, tzn. chciałam małej wczoraj podać mm bo od kilku dni miała zielone kupki, no coś zeżarłam i jej zaszkodziło. Chciałam zrobić jedną przerwę i zobaczyć czy coś się zmieni ale ona wpada w histerię jak tylko poczuła butlę a jeszcze to nie było moje mleko to już w ogóle nie dało się jej uspokoić. Dzisiaj rano butlę z moim mlekiem wypiła, przy kolejnym karmieniu znowu ryk ale w końcu wypiła ( podaje jej w mleczku kropelki, witaminy itp )


    Co do wkładek , to zakładam jak gdzieś wychodzę albo mam mleczny dzien :P , podczas karmienia wycieram sobie jednego cycka a z drugiego karmię , a na koniec przystawiam młodą do tego pełnego cycka żeby trochę spiła :P


    a co do zabawy to moja ostatnio tak się śmiała do pomponów ( robiłam w ciąży :P ) że aż momentami powietrza złapać nie mogła , pierwszy raz się tak śmiała <3

    Nasze maleństwo :* Kinga <3 21.08.2016r.
‹‹ 75 76 77 78 79 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ