X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Przyszłe mamy rocznik 89'
Odpowiedz

Przyszłe mamy rocznik 89'

Oceń ten wątek:
  • Ailla Ekspertka
    Postów: 459 81

    Wysłany: 29 kwietnia 2016, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2 tys...a jeszcze pewnie jakies wydatki nieplanowane jak to zawsze w zyciu bywa. Rachunki trzeba placic, zyc. Dlatego probuje znalezc prace jakas dodatkowa, ale ciezarnej na sracjonarna nikt nie chce, a te zdalne internetowe to w sumie oszustwa i te chalupnictwa cale tez...

    1usavcqgvf430wyj.png
  • paola89 Autorytet
    Postów: 1520 718

    Wysłany: 29 kwietnia 2016, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam brakuje łóżeczka a tak to większość mamy . A i przestaliśmy już liczyć ile wydajemy bo w depresję bym wpadła...
    muszę spróbować z ta poduszka między nogami bo w nocy spać nie mogę. Ostatnio nawet na plecach spać nie mogę bo mam wrażenie ze mi cegły organy wewnątrz przygniataja ... wiem że to macica i dziec no ale .. pomarudzic trochę muszę ;)

    Nasze maleństwo :* Kinga <3 21.08.2016r.
  • Ailla Ekspertka
    Postów: 459 81

    Wysłany: 29 kwietnia 2016, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A na plecach to nawet niebezpiecznie lekarz mowil, bo sie glowna zyle uciska i mozna zemdlec i plod jest niedotleniany, takze nie ma tak latwo

    1usavcqgvf430wyj.png
  • paola89 Autorytet
    Postów: 1520 718

    Wysłany: 29 kwietnia 2016, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ale ja się już budzę w takiej pozycji :/ najlepiej mi rzeczywiście na lewym boku , może dlatego że przed ciąża też na tej stronie zasypialam. Gdyby nie te bolace biodra .. dziewczyny przydałby się nam masażysta który by codziennie zadbał o nasze plecki i stopki :P

    Nasze maleństwo :* Kinga <3 21.08.2016r.
  • Ailla Ekspertka
    Postów: 459 81

    Wysłany: 30 kwietnia 2016, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja poprosilam wczoraj meza o masaz to tak mnie mietosil ze podziekowala :D ale chyba rzeczywiscie to najlepsze wyjscie by bylo, zafundowac sobie profesjonalna ulge w bolu. I na dodatek ta paskudna pogoda, zimni nawet jak slonce swieci.

    A chcialam zapytac czy macie problem z zatkanym nosem rano? Albo jakies problemy z katarem?

    1usavcqgvf430wyj.png
  • paola89 Autorytet
    Postów: 1520 718

    Wysłany: 30 kwietnia 2016, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe mojemu jak się chce to fajnie nawet pomasuje ale jak nie ma ochoty to tak mnie zgniata ze też mi dziękuję :P. Ja chyba poproszę znajomego żeby mi chociaż barki wymasowal bo nie wytrzymam z tym bólem jeszcze 3 miechy :/.

    Ja mam ciągle albo nos zatkany albo coś tam się dzieje więc nie pomogę :/

    Nasze maleństwo :* Kinga <3 21.08.2016r.
  • Ailla Ekspertka
    Postów: 459 81

    Wysłany: 30 kwietnia 2016, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja szwagierka jest masazystka ale ciagle czasu nie ma.
    Dzis zauwazylam cos dziwnego...brzuch mi zmalal!no nie wiem jak to mozliwe ale normalnie jest mniejszy, moze mala jest z innej strony ale bylam w szoku rano

    1usavcqgvf430wyj.png
  • paola89 Autorytet
    Postów: 1520 718

    Wysłany: 30 kwietnia 2016, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie ostatnio przestał rosnąć brzuszek ale w międzyczasie miałam dwie wizyty i mała rośnie i czuję ruchy więc się nie przejmuje. Zresztą ciągle słyszę ze mam mały brzuch jak na ten tc. Ale jak wszystko ok to się nie stresuj ;) ważne że z dzidzia ok

    Nasze maleństwo :* Kinga <3 21.08.2016r.
  • Ailla Ekspertka
    Postów: 459 81

    Wysłany: 30 kwietnia 2016, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi sie podoba w sumie rozmiar bo balam sie bardzo ze zrobie sie wielkaXD

    1usavcqgvf430wyj.png
  • paola89 Autorytet
    Postów: 1520 718

    Wysłany: 30 kwietnia 2016, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze nie wiemy co nas na końcu czeka więc cieszmy się ze jest tak jak jest :) dzieci zdrowe to po co szukać problemów na siłę

    Ailla lubi tę wiadomość

    Nasze maleństwo :* Kinga <3 21.08.2016r.
  • Ailla Ekspertka
    Postów: 459 81

    Wysłany: 1 maja 2016, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na koncu czeka nas sporo wzruszenia!!:) piekne dzieciaczki i kolejna porcja zmartwien, takie zycie matek!:) udanej majowki kobietki!

    paola89 lubi tę wiadomość

    1usavcqgvf430wyj.png
  • paola89 Autorytet
    Postów: 1520 718

    Wysłany: 1 maja 2016, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I wzajemnie :)

    Nasze maleństwo :* Kinga <3 21.08.2016r.
  • Ailla Ekspertka
    Postów: 459 81

    Wysłany: 2 maja 2016, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak tam u Was? u nas piekna pogoda, aż sie chce zyc, w koncu! i mam nadzieje ze tak zostanie;)

    Zaczelam sie zastanaiac czy nie zrobic sobie sesji z brzuszkiem, jak juz bedzie naprawde duzy. bo jak bede w drugiej ciazy kiedys to moze mi sie zachce takiej pamiatki i bede zalowac ze z pierszej nie mam. co o tym myslicie? planujecie cos takiego?

    1usavcqgvf430wyj.png
  • paola89 Autorytet
    Postów: 1520 718

    Wysłany: 2 maja 2016, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas z pogodą nie jest źle ale słoneczko za chmurami. Ważne żeby nie padał deszcz.

    A ja mam takiego lenia dzisiaj ze szok , jeszcze coś brzuch mnie pobolewa w jednym miejscu i się trochę martwię. Dobrze ze młoda się rusza.

    Nasze maleństwo :* Kinga <3 21.08.2016r.
  • Molly Przyjaciółka
    Postów: 153 28

    Wysłany: 2 maja 2016, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry !

    Też mi się marzy sesja brzuszkowa - taka delikatna, zmysłowa :)
    Muszę trochę zaczekać aż brzuszek zrobi się większy i o ile nie będę miała wielgachnych rozstępów, to pewnie się zdecyduje.. :)

    Ailla, kasza lubią tę wiadomość

    atdcpx9i1fej5hn5.png
  • Ailla Ekspertka
    Postów: 459 81

    Wysłany: 2 maja 2016, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tam paola brzuszek? Juz lepiej?
    Molly ja sie rozstepami nie martwie bo pokazac go nie chce, za to sukienke piekna mam!

    Zapisalam sie do szkoly rodzenia, ale maja dziwnie, bo zajecia teoretyczne i praktyczne osobno i dwa dni musze chodzic. Dobrze ze jest blisko. A wy chodzicie czy nie planujecie?

    paola89 lubi tę wiadomość

    1usavcqgvf430wyj.png
  • paola89 Autorytet
    Postów: 1520 718

    Wysłany: 2 maja 2016, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ailla wrote:
    Jak tam paola brzuszek? Juz lepiej?
    Molly ja sie rozstepami nie martwie bo pokazac go nie chce, za to sukienke piekna mam!

    Zapisalam sie do szkoly rodzenia, ale maja dziwnie, bo zajecia teoretyczne i praktyczne osobno i dwa dni musze chodzic. Dobrze ze jest blisko. A wy chodzicie czy nie planujecie?

    Kurczę stawia mi się dzisiaj co chwilę macica :/ martwi mnie ten brzuch. Jak do jutra nie przejdzie to w środę zadzwonię do gina i zapytam czy mogę przyjść . Niech już będzie lipiec/sierpień bo oszalec można ..

    No właśnie my też myśleliśmy o szkole rodzenia , w końcu zrezygnowaliśmy bo musielibyśmy prawie 400zł zapłacić :/. Wolę zapłacić za położna żeby była ze mną cały poród .

    Co do sesji to chcemy po urodzeniu małej sprezentowac jej taka pamiątkę - u nas znowu min 300 zł za 10 fot. . Wrr masakra

    A rozstępy mam młodzieńcze i póki co nowych nie mam ale jeszcze 14 tygodni do końca więc nie wiadomo co będzie. Dziewczyny nie martwcie się tymi rozstepami ;) dbajcie o skórę żeby ew nowych nie było .

    Nasze maleństwo :* Kinga <3 21.08.2016r.
  • Molly Przyjaciółka
    Postów: 153 28

    Wysłany: 2 maja 2016, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ailla ja bym chętnie pokazała brzuchol w pełnej okazałości jak warunki będą sprzyjające :P

    Mnie troszkę martwi możliwość wysypu rozstępów - smaruje się, nie mam też zamiaru przypakować niewiadomo ilu kilogramów :P jednak moja siostra też nawilżała skórę, dbała i nie pomogło - rozstęp na rozstępie :(

    Ja do szkoły rodzenia planuje od 30tyg się zapisać - u mnie płaci się za każde spotkanie oddzielnie, więc jeśli stwierdzę ze nie warto kasy wydawać, to zrezygnuje..

    paola89 koniecznie zadzwoń jeśli nie minie.. pewnie to nic groźnego, ale myślę że lepiej dmuchać na zimne:) nie zaszkodzi zapytać :)

    atdcpx9i1fej5hn5.png
  • paola89 Autorytet
    Postów: 1520 718

    Wysłany: 2 maja 2016, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też jest tendencja do rozstępów, no ale jakoś się po porodzie dziewczyny ogarniemy i będzie ok :). Potem zastanowimy się co z tym zrobić - chociaż też się tym martwię .

    O Molly, fajnie że masz możliwość wyboru tematów które Cię interesują . U nas też jest taka szkoła ale nie ma nic wspólnego ze szpitalem w którym chce rodzić.

    Gdyby nie bolało to pewnie bym zaczekala do wizyty :/ no nic zobaczę . Dzięki dziewczyny

    Nasze maleństwo :* Kinga <3 21.08.2016r.
  • Ailla Ekspertka
    Postów: 459 81

    Wysłany: 3 maja 2016, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawsze jak bardzo bedzie Cie niepokpic to mozesz nawet na IP jechac.
    Wybor tematow w szkole to super sprawa, jak mnie zaczna pytac czy chce znieczulenie i czy wiem jak oddychac to zglupieje dlatego tam ide, no i u nas jest refundowana, placi sie 25 zl wpisowego.
    Co do rozstepow, to ponoc po porodzie trzeba je traktowac mocnymi masciami na blizny takimi na recepte, wtedy staja sie prawie niewidoczne. Tak zrobila moja znajoma i rzeczywiscie jak ktos z lupa nie stanie to nic nie widac!

    Jakie plany na dzis? Ja mam grilla z siostra i szwagrem niby miec, ale slabo lubie ich towarzystwo:/

    paola89 lubi tę wiadomość

    1usavcqgvf430wyj.png
‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ