X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr ruchy maluszka
Odpowiedz

ruchy maluszka

Oceń ten wątek:
  • GRANAT Autorytet
    Postów: 458 404

    Wysłany: 24 maja 2016, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie! Jestem w czternastym tygodniu i mam wrażenie, że już czuję ruchy. Nie wiem czy to możliwe w tak wczesnej ciąży. Chociaż w pierwszej ciąży z synem też czułam dość wcześnie bo w 16 tyg. Biorę duże dawki luteiny i równie dobrze mogą być to gazy, ale "ruchy" odczuwam inaczej, inaczej również niż przy pierwszej ciąży bo wtedy bardziej były to bulgotki, teraz bardziej przemieszczanie na boki, ale bardziej z lewej strony i mam to od tygodnia.Może sobie wkręcam, ale to i tak miłe tak wsłuchiwać się w samą siebie:-)

    Tym razem udało się!!!
    niemowle.gif
    Gabriel ur.16.11.16 56 cm. 4240 g. ;D
  • Luliczek Przyjaciółka
    Postów: 116 37

    Wysłany: 24 maja 2016, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam takie pytanie, nie wiem czy tu padło juz czy nie,ale myślicie,że w taki gorąc to Maluchowi może nie chciec się ruszać prawie wcale? Moja Mała jak dawała czadu rano i wieczorem z taką mocą że myślałam, że oddam wszystko co mam w sobie, tak teraz raz na jakiś czas delikatnie się poruszy... Wczoraj np. cały dzień nie dawała o sobie znać...

    [link=https://www.suwaczki.com/]w57v3a3fffvzxfwt.png[/link]
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 25 maja 2016, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W brzuchu malec ma temperaturowy komfort niezalezny od warunkow na zew
    Moze jest typem nocnego markalub przejmuje tryb zycia mamy.jesli mama za dnia jest b aktywna to wieczorem jak odpoczywa to dzieckp sie budzi.za dnia ruch je kolysze na sen

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • xMadzik Przyjaciółka
    Postów: 105 30

    Wysłany: 29 maja 2016, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od kilku dni czuje ruchy :) Są bardzo delikatne, niesamowite uczucie na ktòre długo czekałam :)

    guerretenshi lubi tę wiadomość

    dxomhdgeh1tuwx9o.png
  • marta258 Autorytet
    Postów: 2292 1669

    Wysłany: 3 czerwca 2016, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dopiero w 19 tyg zaczęłam czuć ruchy dziecka, na początku były bardzo delikatne i czułam je jak leżałam i odpoczywałam. Teraz już czuję bardziej, kilka razy dziennie ale nadal są delikatne i już wyczuwalne przy dotyku brzucha :)

    f2wl3e5eeh69r9ad.png
    l22ncwa1wnquuzg4.png
  • ulola Autorytet
    Postów: 409 129

    Wysłany: 8 czerwca 2016, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mialyscie może tak, że Wasz Maluch figlowal ponad 10 godzin ? Jakies 2 tyg temu moja malutka też miała maraton ale nie trwał aż tyle. Lekarz powiedział mi wtedy, że to super jak dziecko aktywne a na usg było ok. Natomiast dziś w nocy urządziła sobie taką ścieżkę zdrowia, że jak wypinala plecki i pupę to aż mnie budził ból :/ i szalała non stop. Najdziwniejsze jest jednak to, że ciągle się wierci - na razie jestem lekko zaniepokojona ale jak jej nie przejdzie to zastanawiam się czy nie pojechać na IP bo lekarz się urlopuje.

    Córcia Zosieńka 09.08.2016 <3 <3 <3 2680 g
    bl9ce6ydm80fo1bi.png

    19.03.2015 - Tęsknię Adasiu [*]
  • Dorota211 Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 8 czerwca 2016, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaczęłam odczuwać ruchy w 17 tc, wszyscy mówili że to za wcześnie ale jestem bardzo szczupła i dziecko nie ma za dużo miejsca.

    Dorota211
  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 8 czerwca 2016, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale fajnie musi być czuć już ruchy ;)
    nie moge się doczekać i czytam sobie u was jak to wygląda ;)
    pozdrawiam

    MajaRyt lubi tę wiadomość

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • MajaRyt Przyjaciółka
    Postów: 140 34

    Wysłany: 8 czerwca 2016, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edziuuuuuuuunia wrote:
    ale fajnie musi być czuć już ruchy ;)
    nie moge się doczekać i czytam sobie u was jak to wygląda ;)
    pozdrawiam
    Ja to samo:) czekam na te chwile i już się nie mogę doczekać:)

    3jgxgzu3ndw6zzp9.png

    Aniołki [*][*]

  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 8 czerwca 2016, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem co czujecie dziewczyny, bo jeszcze niedawno sama wyczekiwałam pierwszych ruchów :) później nie mogłam się doczekać aż poczuje je mąż :) a teraz młoda tak fika i się gimnastykuje że strach pomyśleć co będzie np. za miesiąc :)

    U Was jeszcze chwila! Ja córcię poczułam ok 17 tc :)

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 8 czerwca 2016, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to jeszcze ok 3 tygodnie i może się poczujemy z moim maluszkiem ;) ale super ;)

    MajaRyt lubi tę wiadomość

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 8 czerwca 2016, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I brzuchol zacznie wybijać coraz mocniej :)

    MajaRyt lubi tę wiadomość

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • MajaRyt Przyjaciółka
    Postów: 140 34

    Wysłany: 8 czerwca 2016, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A niech rosną nam te brzuszki:)
    Edziuuuuuuuunia jesteśmy na podobnym etapie, więc zobaczymy u kogo wcześniej:):)

    3jgxgzu3ndw6zzp9.png

    Aniołki [*][*]

  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 8 czerwca 2016, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cudowne uczucie <3 na pewno niedługo tego doswiadczycie. Pozniej sa to takie ruchu ze czuć części ciała dzidziulka jak wypina i kształt brzucha się zmienia. Kiedys myślałam ze to tylko w tv ale jednak nie moja fika cale dnie i brzuch faluje razem z nią.:) warto czekac dziewczyny !!:)

    kasza lubi tę wiadomość

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 9 czerwca 2016, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A widać np rączke albo nóżke? tak przez brzuch? ;)

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 9 czerwca 2016, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MajaRyt to czekamy, daj znać kiedy poczujesz ;););)

    MajaRyt lubi tę wiadomość

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 9 czerwca 2016, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja widzę ciągle jakies części ciała wystające z brzucha :) stopki jakie wyraźne nie widziałam ale domyślam się nie raz ze pewnie piete albo lokiec wystawia :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 czerwca 2016, 13:19

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 9 czerwca 2016, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro zaczynam 23 tc, czy w tym czasie czułyście już bardzo mocno i regularnie ruchy dziecka? Byłam 1 czerwca na połówkowym i wszystko było OK, ale tak czytałam w internecie, że mniej więcej już powinno się czuć 10 ruchów na godzinę. Ja tylu nie czuję, chyba że są bardzo delikatne, bo takie czasem mam, że nie wiadomo czy to dzidzia czy coś innego. A takie mocne jak skurcze mam rzadko, głównie córcia sobie wybrała ok 22.00 jak się kładę do łóżka to trochę się powierci, a tak to w ciągu dnia tak nie czuję za mocno. Czasem jak się ułożę na plecach i poleżę tak to się odezwie jednorazowo. Ma ktoś podobnie?

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2016, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sznurowka
    Ja dziś zaczęłam 27 tydzień i mój synek pod względem ruchów jest bardzo chimeryczny.
    Np w poniedziałek wiercił się cały dzień aż zastanawiałam się co tam wyczynia. Wtorek, środa już bez szaleństw a dziś mega spokojny i sięgam po detektor. Mam nadzieję, że taki jego urok i po prostu po urodzeniu będzie spokojnym śpioszkiem.
    Rozumiem Cię bo też bym chciała czuć kopniaki częściej.

  • Aanka29 Przyjaciółka
    Postów: 93 25

    Wysłany: 9 czerwca 2016, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszej jak i w obecnej ciąży czuję ruchy praktycznie co chwila. Cieszę się bo przynajmniej wiem, że żyją, ale słyszałam, że jedne dzieci latają non stop w brzuszku a inne są bardziej leniwe i w obu przypadkach to nie wróży nic złego. Mojej córci zostało to również po porodzie, jest bardzo żywym i radosnym dzieciątkiem więc coś w tym jest że temperament zaczyna nam się kształtować już w brzuchu. U mnie według teorii lekarza te częste ruchy wynikają z tego, że moja macica nie rozciąga się tak bardzo, dziecko ma mało miejsca i dlatego tak często się rozpycha. A wszystko ma swoje plusy i minusy bo ja z pierwszą ciążą przez takie wieczne wiercenie się małej to się obawiałam, że mi się owinie za bardzo pępowiną, tak więc zawsze znajdzie się jakiś powód do obaw...

    hchys65g1ies69s4.png[/url]
‹‹ 7 8 9 10 11 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ