X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr ruchy maluszka
Odpowiedz

ruchy maluszka

Oceń ten wątek:
  • Kathi25 Koleżanka
    Postów: 33 0

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrusia wrote:
    a my dziś zaczynamy 17 tydzień i nic,nic nie czuje :( a na usg maluch fika jak oszalały ;) może w moim przypadku poczuje to troszkę później bo do szczupłych nie należę
    Nie martw się ja jutro zaczynam 18 tydzień i jak na razie też nic nie czuję.Czekam na ten moment z niecierpliwością tak jak Ty :-)We wtorek mam wizytę u lekarza mam nadzieję,że poznam płeć :-) Pozdrawiam

  • karolina93 Koleżanka
    Postów: 35 11

    Wysłany: 6 czerwca 2014, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. To jest moja pierwsza ciąża. I jutro zaczynam 15 tydzień. I zastanawiam się kiedy będę czuła ruchy dziecka.

    https://www.suwaczki.com/tickers/8p3os65g0v5qrc04.png
  • Patrusia Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 11 czerwca 2014, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kathi25 wrote:
    Nie martw się ja jutro zaczynam 18 tydzień i jak na razie też nic nie czuję.Czekam na ten moment z niecierpliwością tak jak Ty :-)We wtorek mam wizytę u lekarza mam nadzieję,że poznam płeć :-) Pozdrawiam


    Dziś już 18 tydzień się zaczyna i jeszcze nic :( ale już wiemy że nasza kinder niespodzianka to synuś :) Powodzenia :)

    Czekamy na Ciebie Maleństwo
  • caśka Autorytet
    Postów: 657 637

    Wysłany: 11 czerwca 2014, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jestem duża babka i skończyłam dziś cale 16 tyg weszłam w 17 tydzień i dziś czuje lekkie tyknięcia poniżej pępka. Jestem 100% pewna że to to :) to moja 2 ciąża. Wcześniej też coś czułam ale nie byłam pewna...
    ja w sumie nie wiem w którym miejscu mój maluch jest osadzony wiem tylko, że w beznadziejnym miejscu dla lekarza bo trudzi się przy usg :) do tego tyłozgięcie macicy, a maluch jest nisko gdzieś schowany.
    Teraz idę na kawucie do sąsiadki bo ciśnienie mam dziś poniżej 100 trzeba się ożywić

    57nu2yv.png
    sx4gq9q.png
  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy wy też czasami macie wrażenie jakby wasza dzidzia kopała was po szyjce? :P Ja od 2 dni mam co jakiś czas takie doznania ( zwłaszcza jak siedzę) i są one średnio przyjemne, czasami mam wręcz uczucie jakbym ruchy czuła w pochwie. Nie zawsze tak jest bo czasami czuję też kopniaki trochę wyżej pod pępkiem, ale zdziwiłam się, że można tak nisko nawet czuć. Wiadomo, że na tym etapie ciąży dziecko nie będzie kopało mnie po żebrach bo macica kończy się na wysokości pępka albo nawet trochę niżej :)

    mmalibu lubi tę wiadomość

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
  • Muchaolucha Koleżanka
    Postów: 49 33

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulina502 wrote:
    Dziewczyny czy wy też czasami macie wrażenie jakby wasza dzidzia kopała was po szyjce? :P Ja od 2 dni mam co jakiś czas takie doznania ( zwłaszcza jak siedzę) i są one średnio przyjemne, czasami mam wręcz uczucie jakbym ruchy czuła w pochwie. Nie zawsze tak jest bo czasami czuję też kopniaki trochę wyżej pod pępkiem, ale zdziwiłam się, że można tak nisko nawet czuć. Wiadomo, że na tym etapie ciąży dziecko nie będzie kopało mnie po żebrach bo macica kończy się na wysokości pępka albo nawet trochę niżej :)

    Mam identycznie, kopanie po szyjce to jest to :) Czasami też mam takie dziwne wrażenie, że jakbym spojrzała w dół to zobaczyłabym rączkę albo nóżkę zwisającą z pochwy- tak mi Młody daje czadu. Ja mimo, że jestem już w 24 tc + 5 to nadal ruchy odczuwam dość nisko. Nie ma powodu do niepokoju :) Ważne, że dzidzia aktywna :)

    km5sdf9hzr5f5abr.png
    Feluś <3
    atdc3e5e1sotoeov.png

    31.12.2019 - Aniołek 💔 (12 tc)
  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzidzia aktywna i po ostatnim usg wiem, że ułożona nogami w dół dlatego tak mnie kopie na dole :) Mam tylko nadzieję, że nie obciąża to zbytnio szyjki

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
  • Syl89wia Koleżanka
    Postów: 45 6

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój synek obecnie ułożony jest główką w dół. Od prawie 2 tygodni nie czuję żadnych większych ruchów, a tym bardziej żadnych kopniaków. Ruchy czułam już w 16 tygodniu, a od 18/19 potrafił dobrze kopnąć (było to nawet widać gołym okiem). No i teraz cisza. Oczywiście jestem pod stałą kontrolą lekarza, co tydzień mam usg i widać jak mały się rusza (ostatnio miał nóżki pod łożyskiem), tętno zawsze w porządku, ciąża bez komplikacji. Czy któraś z Was miała tak długą przerwę w odczuwaniu ruchów? Dodam jeszcze, że dziś miałam test obciążenia glukozą i miałam nadzieję, że po nim maluszek się rozrusza i zmieni pozycję, ale nic się nie zmieniło... Dziwnie jest nie czuć jego ruchów, zdążyłam się przyzwyczaić i każdy kopniaczek potwierdzał, że jest wszystko ok. Teraz jedynym objawem ciąży jest rosnący brzuch i to czekanie na usg, kiedy to mogę popatrzeć jak się rusza...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2016, 12:30

    https://www.maluchy.pl/li-72852.png
  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale w ogóle nic nie czujesz? to rzeczywiście trochę dziwne ale może dziecko jest jakoś tyłem ułożone, że nie kopie Cię na zewnątrz tylko do środka - w kierunku pleców? Ja ruchy ogólnie czuję codziennie, nie są za każdy razem tak samo intensywne bo raz czuję mocne kopniaki, fikołki a innego dnia tylko delikatne smyrnięcia :)

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
  • Syl89wia Koleżanka
    Postów: 45 6

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niestety nie. Przez te kilka dni miałam wrażenie, że poczułam delikatne ruchy może 3 razy... Wcześniej maluch był bardzo aktywny a kopniaki było widać gołym okiem i to z dnia na dzień ustało. Mój lekarz twierdzi, że to wina ułożenia dziecka. Ale moim zdaniem to trwa trochę za długo i dziwi mnie, że nie czuję kompletnie nic, nawet wiercenia, które widać na usg.

    https://www.maluchy.pl/li-72852.png
  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a poziom wód płodowych prawidłowy? bo przy małowodziu albo wielowodziu może być osłabione odczuwanie ruchów. Ale myślę, ze lekarz by Ci chyba powiedział jakby coś było nie tak.

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
  • Syl89wia Koleżanka
    Postów: 45 6

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poziom wód w normie, lekarz nie ma zastrzeżeń. W sumie to byłam u dwóch lekarzy na połówkowym i jest wszystko "książkowo".

    https://www.maluchy.pl/li-72852.png
  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to jak wszystko jest dobrze to się nie stresuj :) Najważniejsze, że dziecko się rozwija tak jak należy. Wiem, że jest Ci ciężko bo odczuwane ruchy jednak trochę uspokajają. Ja też wolę czuć moją małą i nie lubię jak przez pół dnia się nie odzywa :) Twój synek będzie rósł, będzie miał coraz mniej miejsca w macicy i w koncu go poczujesz :) nie ma innego wyjścia

    Syl89wia lubi tę wiadomość

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
  • Syl89wia Koleżanka
    Postów: 45 6

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na to czekam :-) dziękuję za pozytywne słowa :-) Mam nadzieję, że wkrótce znudzi mu się pozycja na nietoperza z nóżkami pod łożyskiem i znowu zacznie dokazywać :-) Naprawdę zdążyłam się przyzwyczaić do kopniaków i teraz nie czuję tej ciąży zbytnio... No ale czasu coraz mniej, miejsca też, pozostaje cierpliwie czekać :-)

    https://www.maluchy.pl/li-72852.png
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie martwcie sie tez pare tygodni temu przezywalalam kiedy będą te ruchy, a teraz córcia okopuje mnie aż boki bola ;)

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • pani_mamusia Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 27 kwietnia 2016, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja poczułam już w 17 tygodniu delikatne kopniaczki (takie jak skurcz mięśni) i nie byłam pewna czy to dzidzia do momentu, aż kopnęła ciut mocniej :) Ale moja córa jest duża :)

    5djy9n73yf5lrnu4.png
  • Syl89wia Koleżanka
    Postów: 45 6

    Wysłany: 28 kwietnia 2016, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po ostatnim usg (2 dni temu) usłyszałam, że mam bardzo spokojne dziecko :-D Synek fikał tylko wtedy, gdy lekarz ruszał moim brzuchem lub "drażnił" go słuchawką. Dzięki temu zaczęłam znowu czuć kopniaki (co prawda nie tak wyraźne jak przed 23 tc, ale są!). Tatuś też czekał, aż będzie mógł znowu poczuć ruchy maluszka i na szczęście udało mu się go "złapać" ;-)

    https://www.maluchy.pl/li-72852.png
  • ulola Autorytet
    Postów: 409 129

    Wysłany: 30 kwietnia 2016, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulina502 wrote:
    Dziewczyny czy wy też czasami macie wrażenie jakby wasza dzidzia kopała was po szyjce? :P Ja od 2 dni mam co jakiś czas takie doznania ( zwłaszcza jak siedzę) i są one średnio przyjemne, czasami mam wręcz uczucie jakbym ruchy czuła w pochwie. Nie zawsze tak jest bo czasami czuję też kopniaki trochę wyżej pod pępkiem, ale zdziwiłam się, że można tak nisko nawet czuć. Wiadomo, że na tym etapie ciąży dziecko nie będzie kopało mnie po żebrach bo macica kończy się na wysokości pępka albo nawet trochę niżej :)
    Też tak mam od dwóch dni i naprawdę się martwię bo niektóre ruchy czuję około 2cm poniżej lini włosków/sorki za obrazowosc/ a do tego dziś mam uczucie ciagniecia i taki dziwny dyskomfort w pochwie. Martwię się czy szyjka się nie skraca albo czy dzidzia się gdzieś nie zsuwa
    :( . No i oczywiście lekarz na wyjezdzie majowym... stąd moje pytanie czy Waszemu odczuwaniu ruchów nisko towarzyszyły jakieś dolegliwości ? Chciałabym uniknąć wizyty na IP bo w moim mieście nie jest to przyjazne miejsce...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 kwietnia 2016, 19:17

    Córcia Zosieńka 09.08.2016 <3 <3 <3 2680 g
    bl9ce6ydm80fo1bi.png

    19.03.2015 - Tęsknię Adasiu [*]
  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 1 maja 2016, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ogólnie kopanie po szyjce nie jest zbyt przyjemne chociaż moja mała się trochę ostatnio chyba przekręciła w brzuchu i dokazuje w innych miejscach. A co do odczuć to też czasami czuję ciągnięcie, rozpieranie, kłucie w pochwie ale z szyjka nic się nie dzieje bo ostatnio byłam u lekarza :) także myślę, że nie musisz się martwić bo sporo kobiet ma takie odczucia :) ale oczywiście jakby objawy się nasilały i były bardzo niekomfortowe to zawsze lepiej sprawdzić ale raczej nic się nie dzieje :) ja czasami miałam wręcz wrażenie jakby szyjka mi się rozwierała :P takie ciągnięcie.. a tu nic :)

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
  • ulola Autorytet
    Postów: 409 129

    Wysłany: 4 maja 2016, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dolegliwości nie przechodziły a Malutka nie chciała się przekrecic więc poszłam na kontrolę. Okazalo się że z szyjka ok /choc zbadana tylko recznie/ a i spacer sprawił, że mała akrobatka zmieniła ułożenie. A klucie i ciagniecie sa strasznie niesympatyczne-od razu zaczynam sie stresowac ze cos sie dzieje. W kazdym razie dzięki za odpowiedź i dobre słowo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 maja 2016, 17:28

    Córcia Zosieńka 09.08.2016 <3 <3 <3 2680 g
    bl9ce6ydm80fo1bi.png

    19.03.2015 - Tęsknię Adasiu [*]
‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ