X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr ruchy maluszka
Odpowiedz

ruchy maluszka

Oceń ten wątek:
  • Julayla Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 18 tyg 1 dniu i wydaje mi sie że czuje nie byłam pewna czy to jelita czy dzidziuś ale o 4 rano wstałam na siusiu i tak mi bujało w brzuchu ze dopóki nie zjadłam a czekałam aż otworzą sklep (6 rano) to nie zasnełam a później do 11 spałam :D

    Usieczka lubi tę wiadomość

    Oczekiwanie **********
  • Fiołek Przyjaciółka
    Postów: 67 82

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julayla wrote:
    Ja jestem w 18 tyg 1 dniu i wydaje mi sie że czuje nie byłam pewna czy to jelita czy dzidziuś ale o 4 rano wstałam na siusiu i tak mi bujało w brzuchu ze dopóki nie zjadłam a czekałam aż otworzą sklep (6 rano) to nie zasnełam a później do 11 spałam :D

    Ja też w 18 tc zaczęłam czuć moja Dzidzię, choć lekarze w szpitalu (akurat wtedy leżałam na podtrzymaniu tydzień) twierdzili, że w tym tygodniu to jeszcze za wcześnie i raczej mylę je z gazami. Jednak kobieta czuje - może szóstym zmysłem - że to nie gazy...

    W tym momencie, gdy piszę te slowa, Mała daje mi kopniaki tak silne, że aż brzuszek podskakuje :)

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    Kocham Cię, Tosieńko!
    p19u9n73a9aifqwx.png
  • Fiołek Przyjaciółka
    Postów: 67 82

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mama_z_groszkiem wrote:
    Niech faceci żałują, że nie mogą tego poczuć !:)

    Zgadzam się :) To jest niesamowite uczucie! Nie zapomnę go do konca życia :)

    Kocham Cię, Tosieńko!
    p19u9n73a9aifqwx.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mała na szczęście daje już takie kopniaki że od kilku dni budzi nie tylko mnie ale i mojego męża, jak on odwraca się plecami do mnie a ja się wtulam w jego plecy to mała kopie go po nerkach. Haha, niech wie jak to jest:) Ale jak na razie to tylko go to cieszy, mimo że on wstaje przed 7 do pracy a ja śpię do 10:)

    Fiołek, amela lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż jak narazie nie miał jeszcze okazji poczuć kopniaków naszej Didźki ale mam nadzieję, że niedługo to nastąpi. Póki co kopniaki nie są jeszcze bardzo mocne i systematyczne ale codziennie dostanę jakiegoś w prezencie :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2014, 18:55

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Fiołek Przyjaciółka
    Postów: 67 82

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Moja mała na szczęście daje już takie kopniaki że od kilku dni budzi nie tylko mnie ale i mojego męża, jak on odwraca się plecami do mnie a ja się wtulam w jego plecy to mała kopie go po nerkach. Haha, niech wie jak to jest:) Ale jak na razie to tylko go to cieszy, mimo że on wstaje przed 7 do pracy a ja śpię do 10:)

    Hehe, to jednak mąż też może poczuć ;) Przynajmniej z zewnątrz :)

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    Kocham Cię, Tosieńko!
    p19u9n73a9aifqwx.png
  • amela Autorytet
    Postów: 3538 4894

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie dziś w nocy mała tak kopała po pęcherzu że aż bolało ;D za nic nie chciała się obrócić!

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    ex2btrd8qii9i9cu.png
    http://avatars.zapodaj.net/images/1e838c757e81.gif
  • DarkRose Znajoma
    Postów: 24 21

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja już od paru tygodni czuję ruchy, ale jakoś od 2 tygodni dopiero tak dość wyraźnie. :) Mam łożysko na przedniej ścianie, więc to trochę przeszkadza w czuciu, ale jak się dzidzia rozochoci to nawet widzę, jak mi brzuch faluje. :D Mąż mój czuje już też jak przyłoży rękę w odpowiednim momencie i nawet nie musi już dociskać. :)

    eikt43r8zywkug6b.png
  • Vixen Autorytet
    Postów: 844 684

    Wysłany: 18 kwietnia 2014, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czuje ruchy codziennie od dokladnie 16tego tygodnia. Moj maz tez szybko po mnie juz poczul, a teraz jestesmy w 21tyg i nawet dziadki mialy okazje poczuc kilka dni temu! ;D
    Pani na USG w 20tyg powiedziala, ze sie nie dziwi, ze tak czuje, bo bardzo aktywne dziecko.
    Teraz to juz nie 'motylki', kopniaki juz bardzo wyrazne.
    Piekne uczucie i zycze wszystkim dziewczyna szybkiego ich wyczucia!

    Karolina 85 lubi tę wiadomość

  • bajaderka Przyjaciółka
    Postów: 71 46

    Wysłany: 19 kwietnia 2014, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czekam cierpliwie aż poczuję naszą fasolkę :) Ale podejrzewam że tym razem nie będzie to szybko, bo łożysko mam na przedniej ścianie :( Synka poczułam w 16tc.

    52yfp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2014, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie na pierwszym usg w dodatku prenatalnym(12tyd) malenstwo bylo tak ruchliwe i tyle slalo kopniakow ze nie tylko bylo ciezko go zmierzyc to jeszcze gdy sobie pomyslalam co to bedzie jak podrosnie...no juz mam obawy przed nieprzespanymi nocami pelnymi ruchow.
    Pierwsze tzw motylko mam juz za soba, tak sadze, pojawily sie na przelomie13/14tydz, kopniaka tez juz dostalam, moze nie byl jeszcze mocno odczuwalny ale bolesny....

    Pzdr

  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 1 czerwca 2014, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea_tina wrote:
    ja pierwsze motylkowanie poczulam ok 17 tc, a póżniej 3 tygodnie ciszy! Teraz maluszka coraz częściej czuję, ale tez bez jakiś szaleństw:)


    Dzięki za to co napisałaś. Ja pierwszy raz poczułam w 15 tygodniu po tym jak od wymiotów gwałtownie schudłam. Teraz nic. Cisza :( Aż czasem się boję czy wszystko ok.

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • karmelek Autorytet
    Postów: 1485 1627

    Wysłany: 1 czerwca 2014, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od 16 tyg, czułam łaskotania w brzuchu, a teraz od równo 18tyg. dostaje kopniaki takie które i pod ręką już czuć i wyraźnie brzuch wybijają :)
    już zapomniałam jakie to fantastyczne uczucie :)

  • desou Autorytet
    Postów: 314 529

    Wysłany: 1 czerwca 2014, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czuję od 16 tygodnia i 3 dnia, dokładnie 26 maja dostałam prezent w postaci serii kopniaków w nocy przy strasznej męczarni od całodziennego bólu głowy... ;) dzidzia wiedziała, jak poprawić mamie humor :)

    Wcześniej czułam takie delikatne puknięcia i wiedziałam, że to to ale to było prawie niewyczuwalne, może że 2 razy się zdarzyło po 2 muśnięcia, kilka dni przed kopniakami czułam, jakby żabka mi w brzuchu się przesuwała ale to też było bardzo delikatne.

    Od tego Dnia Matki kopie bardzo, wczoraj i dzisiaj to już istne szaleństwo, szczególnie po słodkim ;) tak kopie, że aż muszę zmienić pozycję by się dzidziuś uspokoił :)

    To moja pierwsza ciąża, jestem dosyć szczupła - ok 64 cm w talii przed ciążą.

  • Patrusia Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a my dziś zaczynamy 17 tydzień i nic,nic nie czuje :( a na usg maluch fika jak oszalały ;) może w moim przypadku poczuje to troszkę później bo do szczupłych nie należę

    Usieczka lubi tę wiadomość

    Czekamy na Ciebie Maleństwo
  • ISZTAR Koleżanka
    Postów: 82 15

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja poczułam tak na prawdę w 18 tygodniu jak dostałam magnez. Od tego czasu czuję non stop Piotrusia. PAni dr powiedziała ze spokojnie do 20 tyg mogę nie czuć. Więc luzik kobietki.

    ganns65gk1nf21bw.png
    f2w3rjjgoonjbtgg.png
  • Aga113 Znajoma
    Postów: 20 2

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kończę 18 tydzień ciąży,i dzisiaj jak siedziałam przed tv poczułam takie pukanie w brzuch poniżej pępka lekko z boku,było ich kilka schodzących niżej,wyczułam je również pod ręką.kilka dni wcześniej jak siedziałam w poczekalni do lekarza również poczułam to samo.Czy to mogą być ruchy fasolki...? Jestem bardzo szczupła i czy możliwe żebym wyczuła je pod ręką...?

    Aga113
  • xpatiiix3 Autorytet
    Postów: 6339 10511

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No pewnie ,że tak hehe :D ja jestem w połowie 19 tyg i czuje mega ruchy czasem nawet boleśnie zakopie co się mu zdarzyło już parę razy od początku 19 tyg i widzę przedewszystkim jak kopie hehe gulki na brzuchu się robią :)

    Livia <3
    euQZp2.png
    Nela <3
    DCPTp2.png
    Marcel <3
    usiWp1.png
  • Usieczka Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 4 czerwca 2014, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od zeszlego tygodnia czuje jakies "wibracje", "stuki,puki" jakich wczesniej nie czulam :)

    85993e3kbtdbetp7.png

  • Usieczka Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 4 czerwca 2014, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrusia wrote:
    a my dziś zaczynamy 17 tydzień i nic,nic nie czuje :( a na usg maluch fika jak oszalały ;) może w moim przypadku poczuje to troszkę później bo do szczupłych nie należę

    Na pewno poczujesz,albo nawet juz czujesz,a nie zdajesz sobie sprawy ze to sa ruch malenstwa :)
    85993e3kbtdbetp7.png

‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ