X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr ruchy maluszka
Odpowiedz

ruchy maluszka

Oceń ten wątek:
  • Narmik Znajoma
    Postów: 18 22

    Wysłany: 9 maja 2016, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez mam podobny problem z tymi niskimi kopniakami. To dopiero 19 tydzień a mala kopie tak mocno, ze mi brzuch faluje.Na dokładkę robi to bardzo nisko - na granicy włosów łonowych. Martwi mnie to. Boję się przedwczesnego porodu. :(

    p19udqk39u7ooa7j.png
  • ulola Autorytet
    Postów: 409 129

    Wysłany: 11 maja 2016, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam wczoraj na usg i okazało się, że Malutka akurat leżała na brzuszku z raczkami i nozkami skierowanymi w dół- stąd te niskie ruchy. Dziś rano też wsadzala rączki do pachwin także pozostaje czekać aż łaskawie się obróci. Najważniejsze, że szyjka ma "10 kilometrów" więc niskie stukoty w niczym nie przeszkadzają. Narmik w 19 tyg macica jest jeszcze nisko więc dzidzia rusza się tam gdzie może i być może ułożona jest jak u mnie i stąd te odczucia.

    Córcia Zosieńka 09.08.2016 <3 <3 <3 2680 g
    bl9ce6ydm80fo1bi.png

    19.03.2015 - Tęsknię Adasiu [*]
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 11 maja 2016, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie mala jest juz ulozona główka w dol i zawsze mnie kopie po lewej stronie brzucha czasem wyżej czasem niżej. Ale wczoraj przeszla sama siebie czułam mocne ruchy ze bylo widac na brzuchu kształty i nagle jakos zeszla na dol i czułam je przy wzgórku lonowym tak jak opisujecie jakby kopniaki po pecherzu lub szyjce. Do tego przy tak intensywnych jej zabawach co chwila twardnial mi brzuch. A niektóre ruchy byly takie szybkie porównywalne jakby dzidzia rozkopywala kolderke. Co ja wczoraj się mialam. Bylam ostatnio u lekarza wszystko jest ok. A ja juz myślałam żeby na ip wczoraj pojechac. Ktos tak miał? Pocieszcie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 maja 2016, 09:25

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • ulola Autorytet
    Postów: 409 129

    Wysłany: 11 maja 2016, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tam bym się cieszyła, że dzidzia aktywna :) . Parę dni temu myślałam, że wyląduję w psychiatryku przez te ruchy :/. Malutka ma już w miarę stały rozkład stukania w brzuch a tu pewnego dnia nic...7 rano cisza....11 cisza... 14 cisza... 17 może coś a może nie :/ .... 21 okres największych zabaw... 1 kopniaczek...Ani czekolada, ani dżem, ani kakao, ani muzyka nie obudziły lenia :). Za to o pierwszej w nocy obudził mnie przemarsz wojska, strasznie jestem ciekawa co tam robiła bo ja miałam wrażenie, że salto za saltem :). Szalała parę godzin z krótkimi przerwami. Gdy myślałam, że już śpi i przyłożyłam rękę do brzucha chyba stwierdziła, że teraz bawimy się razem :) . U Ciebie tylko to twardnienie jest zastanawiające czy nic się z szyjką nie podziało. Poza tym Twoja dzidzia już nie jest taka malutka i ma sporo siły, żeby przywalić Mamusi ;). No i jeszcze jedna sprawa czy dzisiaj z ruchami wszystko ok? Chociaż po wczorajszych harcach może potrzebować czasu żeby odespać. Osobiście myślę, że wszystko jest ok ale jak się niepokoisz zawsze lepiej sprawdzić bo Twój stres przecież działa też na dzidzię.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 maja 2016, 16:40

    Córcia Zosieńka 09.08.2016 <3 <3 <3 2680 g
    bl9ce6ydm80fo1bi.png

    19.03.2015 - Tęsknię Adasiu [*]
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 11 maja 2016, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulola szyjkę miałam sprawdzaną kilka dni temu jest ok, biorę magnez na te twardnienia. Dziś się rusza ale delikatniej, spokojniej może wczoraj urządziła sobie tam istny plac zabaw. Ehh my mamy za mało źle za dużo ruchów też źle tak już chyba będzie zawsze i trzeba się przyzwyczaić.

    Domyślam się też jak mogłaś się wystarszyć. Ja we wcześniejszych tygodniach to uspokajałam się że dziecko ma jeszcze sporo miejsca może się schować i stąd mniejsze ruchy. No moja to od jakiegoś 28 tygodnia jest bardzo aktywna. Teraz jeszcze doszłą czkawka ale ją akurat bardzo lubię :)

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 12 maja 2016, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mnie stresuje jak moja rusza się mniej :) przedwczoraj pierwszy raz czułam czkawkę (chyba to była czkawka bo brzuch podskakiwal przez kilka min regularnie), a kolejnego dnia bardzo mało się ruszała. Trochę panikowałam ale starałam się o tym nie myśleć... czasem się ruszyła, a wieczorem dała niezły popis, więc jestem spokojniejsza :)

    Dziewczyny, zwariujemy :)

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 12 maja 2016, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To prawda wczoraj do męża mowilam ze gdyby ciąża trwala 24 miesiące byłabym w psychiatryku:) moja wrocila do stanu ze rusza się duzo ale spokojnie i delikatnie bez szaleństw. Kasza to na pewno byla czkawka ja ja uwielbiam jak malutka tak czka:)

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 12 maja 2016, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, zaraz zaczynam 19 tydzień. Czytałam już wcześniej, że pierwsze ruchy to takie bąbelki, jakby wzdęcia, a czy jest jakaś możliwość to bardziej odróżnić? :D To moja pierwsza ciąża, wydaje mi się, że już od tygodnia, może trochę dłużej czuję właśnie TO. Bo mam np. takie coś jak wzdęcie bez przyczyny, krótkie i koniec. Albo 3 krótkie pod rzad i koniec. Ale nie jestem pewna i nie jestem w stanie zaobserwować jeszcze wzoru ruchów. A czytam, że niektóre z was to już kopniaki dostają w tym czasie.

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 12 maja 2016, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sznurówką ja poczukam ruchy w 18 tygodniu to byly lekkie pukniecia w brzuchu. Nie czułam żadnego bulgotania itp. Ja cierpliwie czekałam na prawdziwe kopniaki. I z każdy tygodniem byly coraz czesciej wyczuwalne. Ale to bardzo indywidualna sprawa. Jedne grubsze inne chudsze inaczej czuja ruchy. Możesz miec wiecej wód plodowych wtedy tez mniej je czuć. Polecam ci cierpliwie czekac na prawdziwe kopniaki a na pewno wtedy nie będziesz muec wątpliwości ze to twoja dzidzi:)

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • julita25 Ekspertka
    Postów: 318 80

    Wysłany: 12 maja 2016, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sznurowka wrote:
    Dziewczyny, zaraz zaczynam 19 tydzień. Czytałam już wcześniej, że pierwsze ruchy to takie bąbelki, jakby wzdęcia, a czy jest jakaś możliwość to bardziej odróżnić? :D To moja pierwsza ciąża, wydaje mi się, że już od tygodnia, może trochę dłużej czuję właśnie TO. Bo mam np. takie coś jak wzdęcie bez przyczyny, krótkie i koniec. Albo 3 krótkie pod rzad i koniec. Ale nie jestem pewna i nie jestem w stanie zaobserwować jeszcze wzoru ruchów. A czytam, że niektóre z was to już kopniaki dostają w tym czasie.
    Ja czułam od 17 tyg. w takiej formie jak by mi drgał lekko mięsień.

    860ix1hphkehqfnu.png
    qq87ej28nhnmcvys.png
  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 12 maja 2016, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No coś takiego czuję właśnie. Myślę, że to to, ale czekam dalej na kopy, żeby tata też poczuł :)

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • diewuszka86 Autorytet
    Postów: 1190 1198

    Wysłany: 13 maja 2016, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieczyny leci mi 16 tydzień ciąży i od kilku dni odczuwam dziwne ruchy w dole brzucha coś jakby mi się jelita przesuwały i nie wiem czy to pierwsze ruchy maluszka czuję czy po prostu zaczęła mi bardziej intensywnie rosnąć macica (zaczęłam zauważać że brzuch się wyraźnie powiększa) czy coś mi się po prostu wydaje. Dodam, że to moja pierwsza ciąża. Czy jest możliwe, żebym tak wcześnie już coś czuła?

    l54t4dr.png
  • julita25 Ekspertka
    Postów: 318 80

    Wysłany: 14 maja 2016, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    diewuszka86 wrote:
    Dzieczyny leci mi 16 tydzień ciąży i od kilku dni odczuwam dziwne ruchy w dole brzucha coś jakby mi się jelita przesuwały i nie wiem czy to pierwsze ruchy maluszka czuję czy po prostu zaczęła mi bardziej intensywnie rosnąć macica (zaczęłam zauważać że brzuch się wyraźnie powiększa) czy coś mi się po prostu wydaje. Dodam, że to moja pierwsza ciąża. Czy jest możliwe, żebym tak wcześnie już coś czuła?
    Jesli jesteś szczupła to jak najbardziej tak...

    860ix1hphkehqfnu.png
    qq87ej28nhnmcvys.png
  • kanarka Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 17 maja 2016, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W 16 tygodniu już coś tam można czuć. To naturalne. Jak nie czujesz się pewnie, przejdź się na badanie do lekarza.

  • diewuszka86 Autorytet
    Postów: 1190 1198

    Wysłany: 17 maja 2016, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakoś bardzo szczupła to nie byłam przed ciążą- 55 kg- 166 cm wzrostu..
    No właśnie w piątek idę na badanie to sprawdzę czy wszystko w porządku. Liczę na to jednak, że to już pierwsze ruchy :)

    l54t4dr.png
  • ewelia Koleżanka
    Postów: 79 8

    Wysłany: 17 maja 2016, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    diewuszka86 wrote:
    Czy jest możliwe, żebym tak wcześnie już coś czuła?


    Jasne, że tak:)) u mnie też szybko wyczułam, 1sza ciąża, a kilka dni przed- wyraźniejsze ruchy jelit, a pierwsze puk puk od razu odróżnisz:)

    ex2b2n0az5d0t4z9.png
  • ewelia Koleżanka
    Postów: 79 8

    Wysłany: 17 maja 2016, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i myślę, że nie ma co się martwić gdyby lekarz powiedział coś w stylu'za wcześnie na ruchy'. My same wiemy najlepiej co czujemy!:)

    ex2b2n0az5d0t4z9.png
  • dariacz Koleżanka
    Postów: 34 2

    Wysłany: 18 maja 2016, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) ja jestem w 17 tygodniu ciąży a pierwsze ruchy poczułam podajże w 14 tygodniu :) było to jednorazowe i bardzo delikatne, teraz czekam na mocniejsze ruchy :)

    diewuszka86 lubi tę wiadomość

  • diewuszka86 Autorytet
    Postów: 1190 1198

    Wysłany: 20 maja 2016, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelia wrote:
    A i myślę, że nie ma co się martwić gdyby lekarz powiedział coś w stylu'za wcześnie na ruchy'. My same wiemy najlepiej co czujemy!:)

    No i właśnie usłyszałam dziś od lekarza, że na ruchy za wcześnie :P i że muszę poczekać jeszcze jakieś minimum 2 tygodnie. Najwidoczniej więc albo przesuwają mi się narządy wewnętrzne, albo sobie coś wmawiam. Także czekam cierpliwie dalej na pierwsze kopniaczki :) (rozum jedno, ale serce mi podpowiada, że to jednak maluszek daje znać ;))

    ewelia lubi tę wiadomość

    l54t4dr.png
  • ewelia Koleżanka
    Postów: 79 8

    Wysłany: 20 maja 2016, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też różnica jeśli czujesz, że tylko cos się przesuwa a jeśli ktoś Ci zapuka 'do góry' hehe. Ja widziałam różnicę bo było to coś innego niż zawsze a z dnia na dzień coraz częściej i tak coraz mocniejsze stopniowo

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2016, 17:20

    ex2b2n0az5d0t4z9.png
‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ