X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Twardnienie macicy (brzucha) . Która miała lub ma taki problem??
Odpowiedz

Twardnienie macicy (brzucha) . Która miała lub ma taki problem??

Oceń ten wątek:
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 24 lutego 2014, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julka a w którym tygodniu się zaczęło i w którym jesteś, bo nie ma suwaczka

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • xAliceex Znajoma
    Postów: 20 13

    Wysłany: 26 lutego 2014, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u mnie było też twardnienie macicy i do tej pory jest - od 5 tygodnia do 19 brałam duphaston, a od 19 biorę luteinę i no-spę na tę przypadłość, choć zauważyłam, że po luteinie gorzej się czuję i po duphastonie mniej mi się napinała. Tylko u mnie dodatkowo jest to z bólami w podbrzuszu i z bólami w krzyżu, więc dosyć silne i bolesne skurcze ;/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2014, 09:02

    kdsaz1a.png

    Życia nie liczy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 26 lutego 2014, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xAliceex a mierzyła Ci gin długość szyjki przy takim napinaniu?

    xAliceex lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • xAliceex Znajoma
    Postów: 20 13

    Wysłany: 26 lutego 2014, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 ponoć szyjka jest w granicach normy póki co, ale wizyty mam co 3 tygodnie mieć i na usg też mam jechać do konkretnego specjalisty teraz po 05.03 właśnie, żeby też na USG to sprawdził dokładnie.

    kdsaz1a.png

    Życia nie liczy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 26 lutego 2014, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też mówią, że w normie, ale skąd mamy wiedzieć czy się nie skraca skoro Ci nie podają ile miałaś wcześniej? Dziwne to wszystko
    Ja się naczytałam, że skrócić się może w kilka dni,a ja tez w sumie mam wizyty co 3

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Julkaa Koleżanka
    Postów: 69 12

    Wysłany: 27 lutego 2014, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi robił badanie szyjki przez USG dopochwowe, wcześniej tradycyjne badanie ginekologiczne (tzn tuż przed badaniem USG). Ja jestem w 32tc+4 dni. Po 20 tyg zaczęły się skurcze, wtedy były bolesne jak na miesiączkę tylko mocniejsze ale teraz to samo twardnienie ale dość często. Zobaczymy czy luteina pomoże, bo magnez i no-spa nie bardzo.

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 27 lutego 2014, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapytałam wczoraj ginekologa o te twardnienia, bo mam je ostatnio dość regularnie.

    Wygląda to tak, że spina mi się na kilka/kilkanaście sekund cała macica, jest jak kamień, a potem puszcza, ale nie towarzyszą temu żadne bóle.
    Lekarz powiedział, że jeżeli przebiega to bezboleśnie, nie jest zbyt częste, ani intensywne (u mnie regularnie rano i wieczorem, takie krótkie "spięcia"), to jest to normalne w przebiegu ciąży na tym etapie. Na własną rękę można sobie brać Nospę, jeżeli częściej się to zdarza, albo trzyma i magnez.

    8 lutego miałam pomiar szyjki - 3,8cm, więc długa, w połowie marca idę na kolejny i zobaczymy, czy szyjka jakoś reaguje na te spięcia. Na usg przez brzuch mój lekarz nie widzi nic niepokojącego.

  • Julkaa Koleżanka
    Postów: 69 12

    Wysłany: 28 lutego 2014, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie szyjka o 1 cm krótsza.

  • monaaa Autorytet
    Postów: 486 741

    Wysłany: 4 marca 2014, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się wydaje, że dziś poczułam rano takie spinanie, o jakim napisała Martynika :/ albo do końca nie umiem tego rozpoznać. czy mogę mieć też takie wrażenie, bo dzidziuś się ułoży inaczej? wizyta za tydzień dopiero..

    81clk9i.png
  • mama_z_groszkiem Ekspertka
    Postów: 148 117

    Wysłany: 5 marca 2014, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez myslalam, ze moze córcia sie inaczej uklada - twardnial mi brzuch i wygladalo to tak, jakby z jednej strony "byla glowka" a z drugiej strony byl o wiele bardziej plaski ! I okazalo sie, ze rzeczywiscie mi twardnieje macica - zawsze jak leze na plecach, cala wyciagnieta. Mam unikac tej pozycji lezenia, brac no-spe, Aspargin x3 i do tego luteina dopochwowo. Co kazda wizyte mam sprawdzana szyjke macicy - jest podobno OK, ale macica "nie do konca chce wspolpracowac" - cokolwiek to znaczy. Mam nadzieje, ze mi to minie :(

    relgcwa1nrtfgkrw.png
  • Julkaa Koleżanka
    Postów: 69 12

    Wysłany: 6 marca 2014, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm to twardnienie macicy u mnie jest bardzo mocne w momencie napięcia więc raczej nie pomyliłabym go z pupką mojego dziecka (twardnienie mocne i równomierne całej macicy a nie tylko w miejscu gdzie dziecko coś wypycha).

  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 6 marca 2014, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja też czułam tylko w jednym miejscu na boku, tam było takie najmocniejsze napinanie, a gin powiedziała, że to twardnienie, teraz jak już umiem wymacać brzuch to wiem,że rzeczywiście twarda jak kamień, ale wcześniej wydawało mi się, że tylko fragment więc może tak być

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Diablo Ekspertka
    Postów: 127 112

    Wysłany: 6 marca 2014, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    <edit>

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2015, 00:35

    f2w3rjjgx4qe9e4w.png

    c55fsek2cpmnrsgq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2014, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czytałam że ciepła kąpiel bardzo dobrze działa na twardnienie ;) prawdopodobnie wtedy macica powoli przygotowywuje się do porodu i nie jest to nic złego,nawet jeśli masz skurcze idziesz się wykąpać jeżeli miną po kąpieli znaczy że nic takiego,a jeśli dalej są znaczy że szyjka macicy się rozwarła i czas na poród także wtedy trzeba by było dzwonić do lekarza i się dowiadywać :)
    Ale jeśli coś nie tak jest i to czujesz to lepiej porozmawiaj ze swoim ginkiem :)

  • mama_z_groszkiem Ekspertka
    Postów: 148 117

    Wysłany: 6 marca 2014, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jakos boje sie kąpieli w bardzo cieplej wodzie, wiec zaufam no-spie ktora nawet mi pomaga :) i lezenie lezenie :D

    relgcwa1nrtfgkrw.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 6 marca 2014, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amenada skurcze i napinanie macicy są normalne ale po 20 tygodniu i jak występują rzadko i nieregularnie, w innym wypadku prowadzą do skracania się szyjki i nawet jeśli przechodzą po kąpieli to nie jest to nic dobrego

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • moni_c Autorytet
    Postów: 1096 1152

    Wysłany: 7 marca 2014, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja na twrdnienie brzucha brałam fenoterol. Takie twardnienia miałam od 24 tc. bagatelizowałam bo nawet nie wiedziaąłm, że takie cuś jest poważne... i w 26tc z krwawieniem terafiłam do szpitla z zagrożeniem porodem przedwczesnym. Do 10 twrdnień na dobę jest normą, jeżeli jest więcej tych skurczów i nie pomaga odpoczynek to koniecznie do gina skontrolować :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2014, 09:22

    monalisa, Chica Mala lubią tę wiadomość

    mc1d28t.png
    zabawa.gif
    20100828580113.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 7 marca 2014, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moni_c a ile mnie więcej u Ciebie trwało takie twardnienie? bo wszędzie mówią, że krótko, u mnie jest rzadko ale za to trwa długo

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • moni_c Autorytet
    Postów: 1096 1152

    Wysłany: 7 marca 2014, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brzuch miałam spięty praktycznie cały czas wieczorem. Leżenie pomagało na trochę. No spa nie pomagała, dopiero fenoterol pomógł. Co to są bóle przypomniałam sobie dopiero przy porodzie ;). Porozmawiaj z lekarzem, jak nie jesteś pewna czy tak ma być. Ale jak pisałam, jak odpoczynek pomaga to nie jest źle :). W razie czego powinnaś zapytać o leki rozkuroczowe. Fenoterolu juz nie ma, ale są podobne leki zastępcze :)

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    mc1d28t.png
    zabawa.gif
    20100828580113.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 7 marca 2014, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już rozmawiałam z lekarzem, na razie zaleciła tylko magnez, a jak nie przechodzi nospę, idę na wizytę 12 to będę ją męczyć by mi szyjkę zmierzyła, bo skąd może wiedzieć że się nie skraca skoro jej nie mierzy? A jak ostatnio byłam na IP to się okazało, że ma 30 mm czyli wg mnie mało jak na 21tc

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ