X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Twardnienie macicy (brzucha) . Która miała lub ma taki problem??
Odpowiedz

Twardnienie macicy (brzucha) . Która miała lub ma taki problem??

Oceń ten wątek:
  • monalisa Autorytet
    Postów: 966 1394

    Wysłany: 7 maja 2014, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aspargin forte 4x2 do tego Relanium 3x1 akcja porodowa zaczela sie 29.04 i do wczoraj mnie trzymali ,a przez 48h Feneterol masakryczne świństwodawkowane przez pompe 48h

    bontbhr.png
  • asia888 Autorytet
    Postów: 993 789

    Wysłany: 17 września 2014, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tez mam z tym problem; dostalam luteine dopochwowo 200g dziennie poki co

    fJJwp2.png
    8zQPp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 września 2014, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ja mam to samo. Biorenospe 3x2 i luteine 200mg dziennie. SZyjka niby ok tak powiedzieli na IP. We wtorem mawizyte u swojego lekarza to zobaczymy co dalej. Generalnie jak dłużej pochodze albo troszkę się zmęcze to od razuboli mnie brzuch.Bóle troche jak okresowe

  • Ingebjorg Ekspertka
    Postów: 244 102

    Wysłany: 21 września 2014, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia mam podobnie, bóle brzucha z twardnieniem. Byłam u lekarza i okazało się, że mam krwiaka 7cm. Dostałam luteinę 2 razy dziennie dopochwowo, duphaston 3 x 2, nospa 3 x 1 i leżenie. Dostałam też na 10 dni antybiotyk aby nie wdało się zakażenie od krwiaka :(

    relganli06k8eu81.png
  • Angélique89 Autorytet
    Postów: 608 650

    Wysłany: 23 września 2014, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey, Mnie też ostatnio często dopadały takie skurcze i twardnienie brzucha. Czasem aż nie mogłam się wyprostować, nawet bolesne. Myślałam, ze to normalne, ze macica się przygotowuje ale z tego co tu piszecie to chyba nie do końca. Jutro mam wizytę to zapytam się o to lekarza.

    relgwn15ilhiioyg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2014, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na wizycie we wtorek jak pytałam o tolekarza skąt te twardnieniea to nie wiedział. W moimprzypadku wszytsko jest ok i mówił że te twardeniani to po prostu fizjologiczne skurcze macicy tylko może ja je tak odzuwam........ generalnie nie wiedzą

  • malaczarna191 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam! Ja po ponad miesiecznych pobytach w szpitalach od wyjscia czyli 17.11 caly czas leze. Teraz jestem w 30 tygodniu a do szpitala trafilam ze skurczami w 25 tygodniu. Teraz po tonach lekow (aspargin, luteina, relanium, staveran) jest lepiej ale tylko jak leze bo jak wstaje to od razu brzuch twardnieje. Moja szyjka w szpitalu miala 28 mm a od lezenia i luteiny wydluzyla sie do 35.

    Mój Aniołek 23.09.2013 [*]
  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W poniedziałek bylam u gin (niestety nie u prowadzącej bo planowana wizytę ma 9.12) od kilku dni w zeszłym tygodniu czułam takie spięcia macicy coś jak przed @ takie scisniecie jakby
    W badaniu palpacyjnym i usg niby wszystko wyszło ok
    Ale gin kazala brać luteinę 2*200 i dupka 2*1
    Muszę przyznać ze po pierwszej dawce luteiny rano onudzialam sie z mniejszym bólem brzucha i teraz zdarza się rzadziej i nie trzyma już tak długo

    Magic, KotMisia lubią tę wiadomość

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też mam ten "problem" choć czuję tylko jakby twardnienie, ale czytałam gdzieś, że jeśli nie jest to połączone z bólami okresowymi i nie trwają długo i nie nasilają się to nie ma co panikować. Choć ja już wmawiałam sobie wiele rzeczy :) ale cóż taka nasza natura ;)

    KotMisia lubi tę wiadomość

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • mf Autorytet
    Postów: 1288 1274

    Wysłany: 12 grudnia 2014, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam twardnienia brzucha- sama czasem nie wiem, czy to skurcze b-h, czy co, ale lekarka się zaniepokoiła, bo bywają dni, że mam je często i dostałam Buscopan forte 2x1 i magne b6 2x2 :)

    n59yjw4zk9ewdyby.png
  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnio nastraszona przez położną z powodu tych bóli poleciałam na IP. Okazało się, że akurat u mnie to nic groźnego, macica ćwiczy przed porodem. Mam zalecenie :luteina100, nospa i magnez 1x2. Ale niekiedy takie bóle niestety oznaczają poważne problemya więc lepiej skonsultować to z lekarzem prowadzącym :)

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie od kilku dni nie ma już tych bóli
    Moja gin z nfz nc na ten temat nie powiedziała ale dobrze że mam dwóch lekarzy i jak nie jedna to druga coś zaradzi

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • Misiax93 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 6 stycznia 2015, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zauważyłam, że od ok. tygodnia często w nocy napina mi się macica. Na początku myślałam, że to maluch wariuje, ale poczytałam Wasze posty i to jednak "cica" (jak ja to mówię). Wczoraj wzięłam magnez i od razu noc lepiej przespana. Za tydzień mam wizytę u położnej to dokładniej wypytam o te skurcze cicy. My aktualnie mamy 14+5tc.

  • Mychaa22 Przyjaciółka
    Postów: 176 37

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też napina się i po kilu sekundach puszcza. I zawsze jak leżę na plecach wieczorem. MAm brać Asmag 2x1 , luteina dalej 1x1 na noc.

  • anulec Debiutantka
    Postów: 11 4

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie od 23 tygodnia ciąży napina się i twardnieje brzuch, ale ja myślałam że to zupełnie normalne zjawisko, nie towarzyszy temu żadne plamienie, skurcze ani ból. Jednak moja pani ginekolog na ostatniej wizycie (5 stycznia) trochę się tym przejęła i zaleciła stosowanie luteiny dopochwowo 2 razy dziennie (rano i wieczorem) oraz odpoczynek. Dziwne że mi się tak zrobiło bo jestem na zwolnieniu, w domu prawie nic nie robię, obiad tylko, jakieś drobne zakupy i nieduże sprzątanie, a mimo to takie coś... Ważne że w porę to zauważyła i podjęła środki zaradcze. Po dwóch dniach stosowania już zauważyłam poprawę, brzuch rzadziej napięty, ja też lepiej się czuję :) Dziewczyny nie lekceważcie twardego brzucha bo to może prowadzić do poronienia na początku ciąży, a w zaawansowanej już ciąży do przedwczesnego porodu!

    Czekamy na Agatkę :)
    9f6e4e3ed5.png

  • dziks_power Ekspertka
    Postów: 159 56

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja miałam takie twardnienia, ale nie bolesne, pierwsza ciąża więc trochę zaczęłam panikować, zrobiłam delikatne samobadanie szyjki i wydała mi się taka miękka i otwarta, od razu do lekarza,
    wizyta była lekko przyjemna bo lekarz zaczął się śmiać z tego samobadania że na jego podstawie nic sama nie mogę przecież określić, badanie rozwarcia to nie to samo co pasanie jak przy NPR, głupio mi się bardzo zrobiło,
    zrobił sam badanie i usg szyjki, mam ładną długą ponad 4 cm, wewnątrz jest ładnie zamknięta, wg. lekarza na zewnątrz też wszystko oki, chociaż jego zdaniem to co się wewnątrz dzieje jest najważniejsze bo jak się zaczyna rozwarcie mówiące że bobas szykuje się na świat to na usg w środku była by widoczna taka ciemniejsza plamka, lejek który wskazywał by na otwieranie szyjki, ale stwierdził że jeśli mam twardnienia to na wszelki wypadek mogę wziąć nospę, brałam 2 dni i mi przeszło.

    relgh371zl7nd975.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2015, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też one się pojawiły, na początku nie bardzo wiedziałam co to jest. Myślałam, że taki stan spowodowany jest zaparciami które mi towarzyszą od początku ciąż :( na wizycie poinformowałam gin i zaleciła brać nospę i magnezb6! Jest lepiej :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2015, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a czy to możliwe, zeby było tak w 12 tyg?ostatnjo byłam na USG prenatalnym i wszystko ok, ale czasem budzę sie w nocy i czuje ze mam twardy brzuch, czasem budzi mnie ten brzuch a czasem jak wstaje do toalety...zauważyłam, ze głaskanie i masowanie brzucha tylko to nasila, nie jest to bardzo bolesne, ale dosc nieprzyjemne i zastanawiam sie czy tak wczenie moze si pojawić czy to raczej nie twardnienie macicy tylko co innego?jestem dopiero w 12 tyg...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2015, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    może to być jak najbardziej macica, skontaktuj sie z ginekologiem. Tak głaskanie moze macice pobudzić do skurczy. Ja na Twoim miejscu bym zadzwoniła do lekarza i umówiła się.

    FasUla lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2015, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, byłam dwa dni temu u lekarza z powodu właśnie twardego brzucha, zbadał mnie ginekologicznie i powiedział, że tam jest wszystko ok. Później zrobił usg i z dzieckiem tez wszystko dobrze. Nie powiedział mi nic na ten twardy brzuch (może ja źle zrobilam , że zasugerowałam mu, że to może być pęcherz, bo cały czas czuję jakby mi się sikać chciało). Ale teraz zaczynam się znów martwić... albo już sobie wmawiam, albo nie wiem... czuję, że mam twarde podbrzusze na środku, przed spojeniem łonowym i czuję w nim takie jakby napięcie (nie wiem jak to nazwać) i od czasu do czasu zakłuje mnie w okolicy jajnika. Wizytę mam dopiero za dwa tygodnie. Co mogę wziąć na to sama? Co najlepiej? ten magnez forte?

‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ