X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr ZUS i L4
Odpowiedz

ZUS i L4

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2016, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zus zawsze wypłaca pieniadze za dany okres rozliczeniowy czyli dany miesiacc i moze byc tak ze np jesli masz l4 od 30.03 do 08.04 to moze ci wyplacic w kwietniu za 2 dni marca a w maju za 8 dni kwietnia itd. moze tez wyplacic za cale zwolnienie od razu, zalezy od zusu i systemu rozliczen zwolnien.Bo zus nie wyplaci ci z gory za wystawione zwolnienie tylko za tyle dni ile na nim przebywasz.Zus zawsze ma 30 dni na wyplate chorobowego ktore zostało odbyte opczywiscie (te 30 dni liczy sie od dnia wplywu zwolnienia do zusu) Bez problemu mozesz sie udac do okienka z dowodem osobistym i dokladni ci powiedza czy chorobowe jest rozliczone i nawet dowiesz sie o terminie jego wyplaty. Zusu sie nie trzeba bac jesli wszystko mamy zgodnie z prawda bez kombinacji :)

    unbeldi, Chwilka84 lubią tę wiadomość

  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 17 marca 2016, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słuchajcie na jak długo lekarz wam wypisuje zwolnienie? Z tego co czytałam to ginekolog może wypisać zwolnienie max na 4 tygodnie/30 dni ( zazwyczaj od wizyty do wizyty) a mój lekarz ustala mi wizyty co 5 tygodni co mnie wkurza bo wolałabym chociaż co 4 tygodnie chodzić no i wypisuje mi zwolnienia od wizyty do wizyty czyli jedno zwolnienie trwa średnio 5 tygodni. Niby to on będzie się później tłumaczył jak coś ale chciałabym wiedzieć jak jest u was :)

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
  • bluszczynka Przyjaciółka
    Postów: 128 40

    Wysłany: 17 marca 2016, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi kazał się pojawiać max co 3-4 tyg i zawsze wystawia mi wtedy od wizyty do wizyty. Czyli jak teraz miałam np. 2.03 wypisane to wizyte mam 1.04 i będzie kolejne. Dziwne ze ci każe co 5 tyg, wizyty w ciąży powinny być co 4 tyg. Lubisz go? Może czas sie przeprowadzić :)

    bluszczynka
  • Dalile Autorytet
    Postów: 2731 4484

    Wysłany: 17 marca 2016, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zawsze co trzy tygodnie i na tyle zwolnienie.

    hchytqywgtgkzdry.png3i49uay3p9zkz893.png
  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pytanie do dziewczyn, które miały kontrolę z zusu w domu albo się orientuję w temacie :) Czy jak zus przychodzi na kontrolę i nikogo nie ma w domu to oni zostawiają jakąś kartkę w skrzynce/ powiadomienie czy takie powiadomienie równie dobrze może przyjść po kilku dniach pocztą? Nie miałam kontroli ale tak się pytam na przyszłość bo za każdym razem jak wychodzę z domu to po powrocie sprawdzam skrzynkę czy nic nie ma

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
  • Paolaaa Autorytet
    Postów: 747 188

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja koleżanka miała zostawione powiadomienie w skrzynce pocztowej. Ale czytałam na innych forach, że wysyłają także listem i co najśmieszniejsze zwykłym.
    Nie wiem od czego to zależy. Od konkretnego oddziału? Czy uda im się do skrzynki pocztowej dostać? Nie wiem ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 kwietnia 2016, 12:11

    4c3t9n73nr884ilb.png
    01.03.2016- test HARMONY- zdrowa dziewucha :*
    15.08.2016- WITAJ KSIĘŻNICZKO :-)
  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    acha czyli po około tygodniu ( kiedy list by przyszedł) miałabym dokładnie pamiętać co robiłam danego dnia o konkretnej godzinie :D czy byłam na chwilę w aptece, sklepie czy może po prostu intensywnie spałam nie słysząc dzwonka do drzwi :P

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 14 kwietnia 2016, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie wiem czy już było takie pytanie ale w internecie rożnie ludzie piszą i już sama nie wiem jak to wygląda.. Czy na zwolnieniu lekarskim w ciąży płatne jest 100% pensji czy jest jakaś średnia liczona z kilku miesięcy? Pytam bo ja przed pójściem na zwolnienie pracowałam tylko 2 miesiące na umowie o pracę ( wcześniej pracowałam na zleceniówkach ale jako studentka nie miałam płaconych składek do zusu przez pracodawców bo nie ma takiego obowiązku) i moja pensja na umowie o pracę wynosi 1355 zł netto. Czyli tyle chorobowego dostanę? Ja już pierwszy przelew z zusu otrzymałam ale jak wiadomo oni lubią płacić ratami za określone dni zwolnienia i ciężko tak dokładnie policzyć ile to całościowo wychodzi ;) po prostu chciałabym wiedzieć jak to wygląda :) Pozdrawiam

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
  • Dalile Autorytet
    Postów: 2731 4484

    Wysłany: 14 kwietnia 2016, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W tytule przelewu masz za jaki to jest okres, więc łatwo policzyć :)

    hchytqywgtgkzdry.png3i49uay3p9zkz893.png
  • Amore2016 Znajoma
    Postów: 21 10

    Wysłany: 14 kwietnia 2016, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ciąży L4 płatne jest 100%

  • Dalile Autorytet
    Postów: 2731 4484

    Wysłany: 14 kwietnia 2016, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amore2016 wrote:
    W ciąży L4 płatne jest 100%

    średniej z ostatnich 12 msc, chyba, że pracujesz krócej, to średniej z przepracowanych msc. Tak gdzies czytałam

    hchytqywgtgkzdry.png3i49uay3p9zkz893.png
  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no właśnie ja w tytule przelewu mam tylko "świadczenie zus" nie jest podane za jaki okres. Ale mniejsza z tym. Ważne, ze w ogóle przesyłają :)

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulina502 - idz do zusu z dowodem osobistym do okienka "zasiłki" i tam Pani ci wszystko wyjasni co ile i za ile i od kiedy do kiedy, po co gdybac i sie zastanawiac?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na podstawie sredniej z 12 miesiecy oblicza sie chorobowe jesli dana osoba jest zatrudniona w jednym zakładzie przez ten czas, a jesli ktos np pracuje w innym zakladzie pracy bo np. zmien il prace w polowie roku, to chorobowe bedzie wyplacone na podstawie ostatnich wypłat u danego pracodawcy, wtedy zadna srednia nie ma tu znaczenia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2016, 10:49

  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    właśnie też tak myślałam żeby podjechać tam i zapytać co i jak, tylko żeby mi nie powiedzieli, że skoro jestem na zwolnieniu to mam siedzieć na tyłku w domu a nie robić sobie wycieczki do zusu :D

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina nikt ci nic podobnego nie powie, jesli nie masz w zwolnieniu symbolu odpowiadajacego osobie lezacej to mozesz zalatwiac swoje sprawy nie popadajmy w przesadyzm. Zus jest obowiazany udzielic ci takich informacji takze smial bez stresu sie wybierz i dowiedz jaki jest system rozliczania zwolnien, po to oni tam siedza;)

  • pani_mamusia Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 27 kwietnia 2016, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    L4 w ciąży płatne jest 100%. Jest to średnia z ostatnich 12 miesięcy (jeżeli macie taki staż u danego pracodawcy) lub z tylu ilu pracujecie (np. pracujecie tylko 5 miesięcy u danego pracodawcy to średnia z 5 miesięcy). Liczy się nie tylko podstawa wynagrodzenia, ale także wszystkie premie, wynagrodzenie za godziny nadliczbowe itp. Generalnie wszystkie składowe wynagrodzeń, które są ozusowane.

    paulina502 lubi tę wiadomość

    5djy9n73yf5lrnu4.png
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 28 kwietnia 2016, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prośbą o pomoc. Przebywam na L4 od 22 marca.
    Pierwsze zwolnienie bylo na okres 22 marca- 26 kwietnia
    Drugie aktualne mam od 27 kwietnia do 25 maja.
    Moj pracodawca to duza firma pow. 20 pracownikow.

    Dostaje zawsze wypłaty ostatniego dnia msca. Wiec dzis dostalam za kwiecien ale mniejsza o jakies 500 zl. Wydaje mi sie ze dostałam od pracodawacy za czas 33 dni zwolnienia a resztę ma doslac zus.

    Teraz moje pytanie czy oni mi przeleją za 2 dni 25-26 kwietnia bo tyle z pierwszego zwolnienia zostalo odliczając 33 dni. A potem resztę za kolejne juz pelne zwolnienie? I czy oni czekają aż zwolnienie się skończy czy jak do nich dotrze to wtedy liczą te 30 dni?

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • xMadzik Przyjaciółka
    Postów: 105 30

    Wysłany: 29 kwietnia 2016, 00:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulina502 wrote:
    właśnie też tak myślałam żeby podjechać tam i zapytać co i jak, tylko żeby mi nie powiedzieli, że skoro jestem na zwolnieniu to mam siedzieć na tyłku w domu a nie robić sobie wycieczki do zusu :D


    Na większości zwolnień L4 w ciąży jest zanotowana kategoria, że normalnie możesz wychodzić i wyjeżdżać gdzie chcesz a nie musisz siedzieć w domu. Tobie lekarz wystawiając zwolnienie kazał leżeć cały czas ? Zdarzają się pewnie i takie przypadki... Wiadomo przecież, że kobieta ciężarna może wychodzić na powietrze, do lekarzy, apteki, sklepu itp. i nikt nic Ci za to by nie zrobił nawet jakbyś miała kategorię na L4, że masz leżeć w domu..

    dxomhdgeh1tuwx9o.png
  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 29 kwietnia 2016, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niuniusia wrote:
    Prośbą o pomoc. Przebywam na L4 od 22 marca.
    Pierwsze zwolnienie bylo na okres 22 marca- 26 kwietnia
    Drugie aktualne mam od 27 kwietnia do 25 maja.
    Moj pracodawca to duza firma pow. 20 pracownikow.

    Dostaje zawsze wypłaty ostatniego dnia msca. Wiec dzis dostalam za kwiecien ale mniejsza o jakies 500 zl. Wydaje mi sie ze dostałam od pracodawacy za czas 33 dni zwolnienia a resztę ma doslac zus.

    Teraz moje pytanie czy oni mi przeleją za 2 dni 25-26 kwietnia bo tyle z pierwszego zwolnienia zostalo odliczając 33 dni. A potem resztę za kolejne juz pelne zwolnienie? I czy oni czekają aż zwolnienie się skończy czy jak do nich dotrze to wtedy liczą te 30 dni?



    Niuniusiu, a nie dostałaś jakiejś podwyżki w ciągu ostatnich 12 miesięcy? Ja mam taką sytuację, że moja pensja wzrosła od stycznia. Jakbym poszła poszła od maja na zwolnienie, to moje chorobowe byłoby wyliczone z 4 pensji po podwyżce i 8 sprzed podwyżki, czyli średnia wyszłaby niższa niż pensja, którą obecnie dostaję.

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ