X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr III trymestr
Odpowiedz

III trymestr

Oceń ten wątek:
  • Adka Autorytet
    Postów: 1974 1799

    Wysłany: 21 maja 2013, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki patti :) to pewnie na następnej wizycie mój lekarz mi to powie :)

  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 21 maja 2013, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pasia27 wrote:
    SHE mnie jeszcze nie puchna ale dopomagam sie i zupelnie wyeliminowalam sol ze swojej diety no i mam lekka diete oczywiscie:-) pierscionki tez pasuja wiec moze mam jeszcze czas na ta przypadlosc puchniecia i podejscia woda..chociaz cellulit na lydkach mam ostry :-(

    Pasia, naszczęście ten cellulit ciążowy czyli cellulit wodny, szybko po porodzie znika. Podobno - mam taką nadzieję, bo wydaje mi się, że na ramionach mam grudki.

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 21 maja 2013, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do puchnięcia nóg to mam narazie spokój, przez kilka dni odczuwałam mocny ból wierzchniej części stopy, bojąc się, ze to zapalenie żyły, ale to było jakieś naderwanie, przeciążenie.

    Ale na puchnięcie i skurcze nóg polecam podczas stania kołysać się na stopach "palce - pięta, palce - pięta", to samo robić siedząc na dmuchanej piłce - przód tył, przód tył. W ogóle ćwiczenia na piłce, które robimy każdorazowo na szkole rodzenia są super, szkoda, że nie mam jak wam ich pokazac:(

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 21 maja 2013, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agga84aa wrote:
    Co do puchnięcia nóg to mam narazie spokój, przez kilka dni odczuwałam mocny ból wierzchniej części stopy, bojąc się, ze to zapalenie żyły, ale to było jakieś naderwanie, przeciążenie.

    Ale na puchnięcie i skurcze nóg polecam podczas stania kołysać się na stopach "palce - pięta, palce - pięta", to samo robić siedząc na dmuchanej piłce - przód tył, przód tył. W ogóle ćwiczenia na piłce, które robimy każdorazowo na szkole rodzenia są super, szkoda, że nie mam jak wam ich pokazac:(

    dopiero zaczelam szkole rodzenia i mam sie zaopatrzyc w pilkewymiar 65-70 cm .w rossmanie maja tylko rozmiar 50.gdzie mozna kupic ta pilke?plus oliwka ze slodkich migdalow jest dostepna w aptekach ,czy trzeba na allegro?jeszcze tego nie organizowalam.Kapsulki z witamina E to na pewno sa w aptece...
    agga - wczesnie zaczelas szkole rodzenia - moj kurs trwa troche ponad miesiac, skoncze na miesiac przed porodem ;-) Dla mnie to dobra forma rozrywki i mam kontat z innymi dziewczynami :-)

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 21 maja 2013, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agga84aa wrote:
    pasia27 wrote:
    SHE mnie jeszcze nie puchna ale dopomagam sie i zupelnie wyeliminowalam sol ze swojej diety no i mam lekka diete oczywiscie:-) pierscionki tez pasuja wiec moze mam jeszcze czas na ta przypadlosc puchniecia i podejscia woda..chociaz cellulit na lydkach mam ostry :-(

    Pasia, naszczęście ten cellulit ciążowy czyli cellulit wodny, szybko po porodzie znika. Podobno - mam taką nadzieję, bo wydaje mi się, że na ramionach mam grudki.

    nie mowcie nawet o cellulit ;-) zrobil mi sie na posladkach okropny. zazdroszcze mezowi ;-)

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • Adka Autorytet
    Postów: 1974 1799

    Wysłany: 21 maja 2013, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patti zobacz w sklepach z zabawkami dla dzieci. Ja też już chodzę do szkoły rodzenia, zaczęłam wcześniej, bo u nas trwa to 8 tygodni a następny kurs rozpoczyna się w lipcu więc nie zdążyłabym przed porodem.
    U nas na zajęciach piłki, maty są na wyposażeniu i nie trzeba nic przynosić :)
    agga84aa faktycznie ćwiczenia na piłce są świetne. Ja akurat nie mam w domu ale będę próbowała kołysać się na stopach. Oprócz tego dość często staram się ćwiczyć stopami.

  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 24 maja 2013, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny jaka tu cisza u nas w trzecim hehe ;-) ja jedna noga w II i jedna tu hehe.macie juz listy potrzebnych rzeczy do szpitala??wiem ze jest juz jakis taki watek co dziewczyny pisaly wczeniej ale moze tu bedziemy wpisywac,porownywac i dopisywac?wzielam ostatnio liste od doktorka chociaz cos malo rzeczy mi sie wydaje :-) poszukam jej i wpisze :-)

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • anilorak Autorytet
    Postów: 2792 3075

    Wysłany: 24 maja 2013, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    X

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2015, 20:35

  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 24 maja 2013, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a kiedy zaczyna sie III trymestr??

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • anilorak Autorytet
    Postów: 2792 3075

    Wysłany: 24 maja 2013, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    C

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2015, 20:36

    vivien lubi tę wiadomość

  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 24 maja 2013, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anilorak wrote:
    Wiesz na każdej stronie jest różnie. Na ovu jest że od 27, ale spotkałam się też, że od 28 tygodnia.

    Dzieki :)
    Tak czy siak jeszcze 5 tyg :(
    No nic trzeba przetrwac a pozniej juz tylko porodu wyczekiwac :P

    anilorak lubi tę wiadomość

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 24 maja 2013, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie tez juz pokazuje 3trymestr i juz wyczekuje porodu hehe

    anilorak lubi tę wiadomość

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • Adka Autorytet
    Postów: 1974 1799

    Wysłany: 24 maja 2013, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a mi wczoraj puściły nerwy, jedno słowo mojego M. i rozryczałam się jak dziecko. Czułam, że tak strasznie mi źle, że znowu noc a ja nie będę mogła ułożyć się w wygodnej dla mnie pozycji, że znowu będą bolały mnie nogi (takie tam użalanie się nad sobą). Ale chyba potrzebowałam tego bo rano wstałam wypoczęta jak nigdy :) (tzn, będąc w ciąży)

    Dzisiaj oglądaliśmy jeszcze raz wózek i najpóźniej w drugiej połowie czerwca będziemy zamawiać bo czas oczekiwania to nawet 5 tygodni. Firma ma sporo zamówień. Łóżeczko też mamy wybrane tylko zamówić. A z rzeczy do szpitala nic jeszcze nie mam. Kurcze czas się zabrać za zakupy :)

  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 24 maja 2013, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez sie nagle dzisiaj poryczalam tak nagle..hmm dziwne bo dawno nie mialam takiega napadu oczywiscie moj powiedzial 2slowa za duzo i sie wkurzylam..w ogole mnie wkurza bo codziennie do matki dzwoni jakby kurna pepowiny nie odcieli 30lat facet a wydzwonia..ja pier..o czy tu gadac codziennie...masakra..ciekawe jak bedzie ze mna i synkiem za 25-30lat hehe

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2013, 20:02

    Adka lubi tę wiadomość

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • Adka Autorytet
    Postów: 1974 1799

    Wysłany: 25 maja 2013, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pasia27 ja też dawnooo nie miałam takiego napadu. Ale słowo za dużo i wystarczyło. A co do tej pępowiny to moja bratowa jej też jeszcze nie odcięła. No masakra to jakaś jest. Rozumiem, że można być związanym z rodzicami ale bez przesady.

    W szkole rodzenia było spotkanie z panią psycholog i rozmowa o tzn. bezpiecznym przywiązaniu do rodziców (głównie do mamy). Takie przywiązanie wytwarza się w pierwszych 12 miesiącach życia. Jeśli mama za bardzo zawładnie dzieckiem to później są tego efekty w życiu dorosłym. I chyba faktycznie to się sprawdza :)

  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 25 maja 2013, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, bo wg mnie w 3 trymestrze naprawdę mamy różne humory i jesteśmy płaczkami. Przynajmniej ja tak mam, nawet na początku ciązy nie byłam tak wrażliwa jak teraz. Wystarczy drobnostka bym sie rozpłakała, drobnostka abym się wkurzyła...

    Mniej więcej listę potrzebnych rezczy już mam, teraz wystarczy tylko napaść na bank i kupić wszystko z tej listy;)

    anilorak lubi tę wiadomość

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 25 maja 2013, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga moze wrzucisz ta liste ja dorzuce swoja i mniej wiecej porownamy..bo na mojej na przyklad nie ma pieluch tetrowych,podkladow porodowych i podkladek poporodowych a wiem ze sa potrzebne..

    anilorak lubi tę wiadomość

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 25 maja 2013, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja juz dostalam liste rzeczy do szpitala na szkole rodzenia- tez nie ma podkladow ale ja i tak wezme -najwazniekjsze ,zeby miec to co wymaga szpital, a reszte mozna wziac wedlug wlasnego uznania.

    lista do mojego szpitala:

    1.dowod osobisty
    2. karta ciazy -WR, Hbs
    3. wynik badania grupy krwi (nie wystarczy wpis w karcie ciazy)
    4.wynik konsultacji specjalistycznej (jesli taka byla)
    5. ostatni wynik USG
    6. wynik p/cial (jesli byly wykonywane)
    7. termometr
    8. papier toaletowy, przybory toaletowe
    9. wkladki higieniczne (dla kobiet po porodzie typu pieluszka bella)
    10. szlafrok, 2 koszule dla matek karmiacych, klapki pod prysznic, kapcie
    11. biustonosz dla matki karmiacej, wkladki laktacyjne
    12. pampersy (ok 30szt)
    13. kosmetyki dla dziecka
    14. ubranka dla dziecka (rozek, body, pajacyk, 3 pieluszki tetrowe, rekawiczki nie drapki, skarpetki, czapeczka)
    15. 2 reczniki dla dziecka
    16. smoczek uspokajacz
    17. niegazowana woda do picia
    18. witaminowa, bezbarwna pomadka do ust
    19. czekolada

    To moja lista :-)wiadomo ,ze ubranek mozna wziac nieco wiecej dla dzidzi ,ale zawsze moze ktos nam doniesc, podobnie z pampersami, jesli zabraknie ,ale skoro lezy sie 2 doby powinno byc wystarczajaco.
    Oczywiscie reczniki najlepiej ciemnego koloru, do miejsc intymnych recznik papierowy ,bo wiadomo trzeba bedzie dbac o higiene szczegolnie po nacieciu krocza itp -tantum rosa , szare mydlo bialy jelen ; pewnie warto miec nawilzane chuteczki do rak lub twarzy -mozna skorzystac z chusteczek dziecka :-)ja bym wziela 2 biustonosze.
    Na szkole rodzenia pani mowila o pomadce, bo usta bardzo wysychaja w czasie porodu, plus warto miec slodka czekolade -wspomniala o milce -w trakcie porodu. Podobno pomaga zjedzenie paru kostek ,gdy porod trwa juz jakis czas i jestesmy wyczerpane ,a tu nagle potrzeba duzo energii i skad ja brac - wlasnie wtedy trzeba zjesc czekolade :-)

    Mam zamiar zakupic zel do ciala o malo drazniacym zapachu dla dziecka, plus zakupilam juz na porod chusteczki ice cooling - wiadomo beda mi ocierac czolo zmoczonym recznikiem itp ale pomyslalam ,ze takie mrozne uczucie przyda sie i przyniesie mi ulge.
    Nie ma na liscie podkladow poporodowych ale zaopatrzam sie rowniez.
    Ale sie rozpisalam :-)

    pasia27, anilorak lubią tę wiadomość

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 25 maja 2013, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, a na sam poczatek kupujecie pampersy firmy pampers?i jakie chusteczki najlepsze na poczatek?

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 25 maja 2013, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati ja juz kupilam papmersy firmy pampers nr 1 new born 2-5kg i chusteczki tez pampers sensitive te w jasniejszym opakowaniu(kremowym)

    patti lubi tę wiadomość

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ