X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy 1,67%=0% szans na ciążę???
Odpowiedz

1,67%=0% szans na ciążę???

Oceń ten wątek:
  • nesca Przyjaciółka
    Postów: 130 42

    Wysłany: 22 listopada 2013, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa- my robilismy w Luxmedzie w Lublinie nie wiem jak jest w innych placówkach-mysle ze podobnie.Najlepiej zadzwonic i zapytac.:)
    XYZ -z tym oddawaniem tak jest-dla mojego najlepiej byloby w dou ale balismy sie ,ze zanim dowieziemy to nie wiem czy jakies paramerty nie spadna-bo to musi byc w temperaturze ciala.
    Moj powiedzial,ze nastepnym razem bedzie lepiej moze mniej bedzie sie stresowal.

  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 22 listopada 2013, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, dokładnie-musi być w temperaturze ciała (w czasie, gdy mąż się ubierał i szykował do wyjścia, ja ogrzewałam pojemniczek własnym ciałem
    :-) a potem mąż w samochodzie trzymał go pod koszulą) i nam powiedzieli, że w przeciągu max. pół godziny próbka musi trafić do punktu pobrań. Ale oczywiście, jak do kliniki/laboratorium jest dalej, ew. są korki, to nic z tego - trzeba na miejscu.


  • nesca Przyjaciółka
    Postów: 130 42

    Wysłany: 22 listopada 2013, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dokladnie.ja sie bałam ,ze bedzie im za zimno.niby mamy blisko do laboratorium ale...
    kolejne badanie w styczniu...ciekawe czy poprawia sie nasionka

  • misiaa Autorytet
    Postów: 575 543

    Wysłany: 25 listopada 2013, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    venessa my robiliśmy badanie nasienia w Centrum Medyczne Macierzyństwo w Krakowie. Nie uczestniczyłam w prawdzie w tym badaniu ale mąż mówił że mają oddzielne pomieszczenie, gazetki i chyba toaletę. Mówił ze było elegancko w sumie nie dopytywałam o szczegóły :)

    misiaa

    34bwrjjgk872glsj.png
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 25 listopada 2013, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    A gdzie robiliście to badanie tzn. w jakim mieście. Chodzi mi o to czy w każdej placówce luxmed mają takie pomieszczenie, oczywiści najlepiej zadzwonić i dopytać, ale nam najbliżej do Krakowa.


    mój robiła w Diagnostyce w Krakowie i nigdy nie nażekał ;)
    w Macierzyństwie też robił ;)

    On to się w ogóle śmieje ze jest weteranem w badaniu nasienia i włąśnie ten luz mi sie zw nim podoba, jak to ujął moje oddanie nasienia to pikuś w porównaniu do badań jakie Ty musisz przejść ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 listopada 2013, 12:44

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 25 listopada 2013, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aha i któraś Dziewczyna pytała czy abstynencja miesięczna moze wpłynąć na wyniki nasienia dowiedziałam się że tak i to bardzo...

    wiem ze to co teraz napisze moze być niepoprawne koscielnie ale cóż:

    jeśli partner ma pracę taka ze nie widzi sie długo z partnerką zalecana jest masturbacja w celu poprawienia jakości nasienia...

    Pola7 lubi tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • kiti Autorytet
    Postów: 2171 4230

    Wysłany: 25 listopada 2013, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fedra wrote:
    aha i któraś Dziewczyna pytała czy abstynencja miesięczna moze wpłynąć na wyniki nasienia dowiedziałam się że tak i to bardzo...

    wiem ze to co teraz napisze moze być niepoprawne koscielnie ale cóż:

    jeśli partner ma pracę taka ze nie widzi sie długo z partnerką zalecana jest masturbacja w celu poprawienia jakości nasienia...
    o żesz to jak nic muszę to mojemu lubemu przekazać ;-)

    Amelka <3
    201509114956.png
    Aleksander <3
    ex2bi09k0ms1b5pi.png
    Nasz Aniołek * 11tc (21.04. -02.07.2016)
  • slash Autorytet
    Postów: 3192 6436

    Wysłany: 25 listopada 2013, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fedra wrote:
    aha i któraś Dziewczyna pytała czy abstynencja miesięczna moze wpłynąć na wyniki nasienia dowiedziałam się że tak i to bardzo...

    wiem ze to co teraz napisze moze być niepoprawne koscielnie ale cóż:

    jeśli partner ma pracę taka ze nie widzi sie długo z partnerką zalecana jest masturbacja w celu poprawienia jakości nasienia...
    Ojej to ja pytałam.
    Muszę pogadać z mężem, ciekawe jak zareaguje :(

    klz98u696p33kjce.png
  • ivetaa Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 6 grudnia 2013, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czasem warto poczekac na wizyte. U mojego meza wyszlo, ze ma tylko 1% prawidlowo zbudowanych plemnikow, najwiecej uszkodzonych form przybiera postacie pędzelkowatych (ktore trudniej wbijaja sie w komorke jajowa)
    Natomiast wyniki CHromatyny (czyli DNA plemników) wyszły mu w normie, ma tylko 11% uszkodzeń. Ja już zachodziłam w głowę, diety itd itp. Juz chcelismy powtorzyc badanie ale poczekalismy do wizyty
    lekarz orzekł: w poronieniu wykluczam męski czynnik, owszem macie zmiany typowe dla przedstawicieli, tj. przegrzanie jąder, ale genetyka jest dobra wiec nie ma sie co martwic, poza tym rpodukcja u pana jest duża, wiec jest dobrze.
    No i tyle :) Nawet nei akzal mu nic zazywac, tylko zmienic tryb zycia na bardziej aktywny, chlodniejsze bokserki itp. :)

    Pola7 wrote:
    To my w takim razie też na razie nic nie robimy. Postanowiłam. W środę mamy wizytę u lekarza, poczekamy co zaleci. Nie będę wychodzić przed szereg...

    ivetaa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 grudnia 2013, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ivetaa wrote:
    Czasem warto poczekac na wizyte. U mojego meza wyszlo, ze ma tylko 1% prawidlowo zbudowanych plemnikow, najwiecej uszkodzonych form przybiera postacie pędzelkowatych (ktore trudniej wbijaja sie w komorke jajowa)
    Natomiast wyniki CHromatyny (czyli DNA plemników) wyszły mu w normie, ma tylko 11% uszkodzeń. Ja już zachodziłam w głowę, diety itd itp. Juz chcelismy powtorzyc badanie ale poczekalismy do wizyty
    lekarz orzekł: w poronieniu wykluczam męski czynnik, owszem macie zmiany typowe dla przedstawicieli, tj. przegrzanie jąder, ale genetyka jest dobra wiec nie ma sie co martwic, poza tym rpodukcja u pana jest duża, wiec jest dobrze.
    No i tyle :) Nawet nei akzal mu nic zazywac, tylko zmienic tryb zycia na bardziej aktywny, chlodniejsze bokserki itp. :)

    ivetaa wytłumacz mi, czyli jeśli chromatyna wyszła w normie to mimo złej morfologii nie ma sie nią co przejmować? bo mój M. ma też 1%, zasatnawialam sie nad badaniem chromatyny, ale stwierdziłam, żę chyba nie ma sensu

  • slash Autorytet
    Postów: 3192 6436

    Wysłany: 7 grudnia 2013, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a co to jest za badanie tej chromatyny kiedy się je robi i jak? Cena?

    klz98u696p33kjce.png
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 7 grudnia 2013, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pisałam już kiedyś o tym badaniu ale w sumie nie pamiętam kiedy i w którym miejscu (moze w watku o badaniu nasienia)...
    tak więc facet robi to badanie kiedy badz (on nie musi pilnowac dnia cyklu ;)) badanie jeśli dobrze pamiętam do najtańszych nie należy coś chyba koło 300zł ale to musiałabym sprawdzić no i badanie dotyczy nasienia ;)

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • slash Autorytet
    Postów: 3192 6436

    Wysłany: 8 grudnia 2013, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Fedra.

    klz98u696p33kjce.png
  • nesca Przyjaciółka
    Postów: 130 42

    Wysłany: 27 grudnia 2013, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiecie co, ja juz nie wiem co myslec o tym :( 12 i 13dc mialam sluz plodny rozciagliwy ale tempka 36,5..potem 16 i 17dc mialam sluz moooocno kremowy jak budyn bezzapachowy i wtedy tempka wzrosla ovu zaznaczyl mi owulacje 24 grudnia ...ehhhhhhhhhnigdy takiego sluzu nie mialam -masakra

  • nesca Przyjaciółka
    Postów: 130 42

    Wysłany: 27 grudnia 2013, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    owulki nie bylo? :( czy co-staranka akurta byly 12 i 13dc

  • Pola7 Autorytet
    Postów: 457 678

    Wysłany: 27 grudnia 2013, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam od jakiegoś czasu mokro praktycznie do miesiączki.. Wcześniej po owulacji było sucho.

    09.2015 - 1 ICSI :-)
    06.2016 -Mój Cud ❤

    2017 - 2 ICSI - powrót po rodzeństwo-nieudany
    2018 - 3 ICSI
  • nesca Przyjaciółka
    Postów: 130 42

    Wysłany: 27 grudnia 2013, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no u mnie przez dwa dni to masakra jakas,mialam czasem sluz kremowy ale nie tyle :O ,ze czulam jak mi wyciekal i mialam wrazenie jakbym sie zsikala..
    do tego mozna bylo go zbierac z wkladki...

  • godaweri Autorytet
    Postów: 547 180

    Wysłany: 26 stycznia 2014, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć piszę, bo mamy wyniki nasienia mojego meza...morfologia wyszła bardzo żle, ma tylko 3% plemnikow o prawidłowej budowie, przy normie więcej lub równe 4%, przy czym bardzo duzo tych plemników ma nieprawidłową budowę główki i mało jest ruchliwych typu A, czyli ruch szybki postępowy, generalnie wyczytałam w necie, ze to teratozoospermia, której leczyc sie nie da. Jestem zalamana, nie wiem, co robic, nie chce mi sie zyc......za 1,5 tyg mamy wizytę u urologa-androloga, pewnie czekaja go dodatkowe badania, ale z tego co czytam, tego nie da sie leczyc, jest praktycznie bezpłodny, małe szanse na inseminację, jedynie in vitro.

    Ze mną jest ok. Czy udało się komuś zajść w ciążę, przy tak słabych wynikach nasienia? Proszę o odzew, bo odchodzimy od zmysłów.....

  • godaweri Autorytet
    Postów: 547 180

    Wysłany: 26 stycznia 2014, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    XYZ wrote:
    Dziewczyny,pomóżcie! Po 8 miesiącach bezowocnych starań mąż dzielnie poszedł na badania nasienia.Wyniki nas zdruzgotaly-zaledwie 1,67 (norma min.4%) prawidłowych plemników!
    Czy to przekreśla nasze szanse?
    Proszę bardziej doświadczone staraczki o pomoc i poradę. Wizyta w klinice leczenia niepłodności dopiero za tydzień,ale ja chce z góry wiedzieć na co się nastawiac(i na co przygotować męża)-biedak tak dzielnie to znosi,a mi się po prostu serce kraje...

    Proszę napisz mi XYZ jak u was? Czy morfologia plemnikóww ogole moze sie poprawić? My jesteśmy załamani 3% prawidłowych plemników przy osłabiojnej ruchliwości (reszta parametrów całkiem niezła). Odchodzę od zmysłów....

  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 27 stycznia 2014, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Godaweri, naprawdę wiem co czujesz i co przeżywasz, bo pamiętam, jak mnie ścięły z nóg pierwsze wyniki męża.
    Ale pamiętaj, że nie można się załamywać.
    Po pierwsze: jedno badanie jeszcze nic nie znaczy - mogła być jakaś infekcja, silny stres, zbyt długi czas abstynencji seksualnej - jakiś czynnik, który zaburzył wynik. Dopiero ponowne badania pokaże pełniejszy obraz sytuacji!
    Odpowiadając na Twoje pytanie: parametry męża poprawiły się do 5% (dokładne info znajdziesz bodajże na stronach 3 i 4 tego wątku).
    Stąd wniosek, że morfologia też zmienia się w czasie :-) Na pewno nie zaszkodzi zmienić styl życia, zdrowo się odżywiać i podawać suplementy.
    Pewnie, że z kilku procent nie skoczy do kilkunastu, ale może nawet o parę procent podskoczyć.
    Nie wiem, jak stoicie np. z ilością (3% z kilku milionów, to niewiele, ale 3% z np. 100 milionów, to już cała armia, więc na wyniki badań nasienia trzeba patrzeć całościowo).
    Jak pogrzebiesz w wątkach dotyczących tzw. "problemu męskiego" znajdziesz historie dziewczyn, które zaszły całkowicie naturalnie np. tylko z 1% prawidłowych plemników, więc głowa do góry! W końcu do zapłodnienia wystarczy tylko jeden sprawny plemnik.
    My przystępujemy w tym cyklu do inseminacji, ale to dlatego, że nie chcemy już dłużej czekać - oboje mamy po 32 lata, staramy się o pierwsze dziecko już ponad rok, a ja każde comiesięczne niepowodzenie po prostu coraz gorzej znoszę.
    Pozdrawiam serdecznie, odwagi, wytrwałości i powodzenia życzę!

    Konwalia lubi tę wiadomość


‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 TOP gadżetów przydatnych w opiece nad noworodkiem

Produkty, które warto uwzględnić w wyprawce dla noworodka. Pomagają, wspierają i ułatwiają codzienne funkcjonowanie młodych rodziców. Sprawdź naszą listę 6 najbardziej przydatnych gadżetów! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ