X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy 1,67%=0% szans na ciążę???
Odpowiedz

1,67%=0% szans na ciążę???

Oceń ten wątek:
  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 28 stycznia 2014, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane staraczki. Proszę o pomoc w interpretacji wyniku nasienia mojego męża. Wiem, że nie są najlepsze. Wśród Was są pary, które naprawdę długo się starają, chodzą do różnych lekarzy, w związku z tym na pewno macie dużą wiedzę na ten temat. Jestem troszkę podłamana tym wynikiem:

    Objętośc - 3,5 mln.
    Lepkośc - zwiększona
    Upłynnienie - prawidłowe
    pH - 7,5
    Aglutynacja - brak
    Kolor - żółty
    Leukocyty - 1-3 wpw
    K.spermatogenezy - 0-1 wpw

    Koncentracja: 11 mln w 1 ml; w całym ejakulacie - 95,5
    Ruchliwośc:
    Brak ruchu : ilośc badanych 191 - 87,6% w całym ejakulacie - 34,6 %, W jednym ml -9,9

    Ruch nieprogresywny: Ilośc badanych 24 - 11% w całym ejakulacie 4,3% w 1 ml 1,2%

    Ruch progresywny - Ilośc badanych 3 -1,4% w całym ejakulacie 0,5% a w 1 ml 0,2%.
    Przyznam, że nie są jasne te wyniki dla interpretacji.
    Morfologia tragiczna tylko 3% prawidłowych plemników. A o żywotności nie wiem gdzie jest napisane.
    Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc trzymam kciuki za Was wszystkie. Buziaczki.

  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 28 stycznia 2014, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia79 wrote:
    Kochane staraczki. Proszę o pomoc w interpretacji wyniku nasienia mojego męża. Wiem, że nie są najlepsze. Wśród Was są pary, które naprawdę długo się starają, chodzą do różnych lekarzy, w związku z tym na pewno macie dużą wiedzę na ten temat. Jestem troszkę podłamana tym wynikiem:

    Objętośc - 3,5 mln.
    Lepkośc - zwiększona
    Upłynnienie - prawidłowe
    pH - 7,5
    Aglutynacja - brak
    Kolor - żółty
    Leukocyty - 1-3 wpw
    K.spermatogenezy - 0-1 wpw

    Koncentracja: 11 mln w 1 ml; w całym ejakulacie - 95,5
    Ruchliwośc:
    Brak ruchu : ilośc badanych 191 - 87,6% w całym ejakulacie - 34,6 %, W jednym ml -9,9

    Ruch nieprogresywny: Ilośc badanych 24 - 11% w całym ejakulacie 4,3% w 1 ml 1,2%

    Ruch progresywny - Ilośc badanych 3 -1,4% w całym ejakulacie 0,5% a w 1 ml 0,2%.
    Przyznam, że nie są jasne te wyniki dla interpretacji.
    Morfologia tragiczna tylko 3% prawidłowych plemników. A o żywotności nie wiem gdzie jest napisane.
    Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc trzymam kciuki za Was wszystkie. Buziaczki.
    Nadmieniam, że to dopiero pierwsze badanie męza.

  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 28 stycznia 2014, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wyniki nie sa złe i bym sie nie przejmowała ze morfologia to 3% dla niektórych to wynik aż 3 % ;)
    lepkość jest podwyższona a co za tym idzie i ruch jest słaby na pewno trzeba wit c podawać a przed przytulankami tak na godzine przed kawaka dla faceta ;)
    sa leukocyty więc trzeba będzie posiew nasienia zrobić by zobaczyć co tam siedzi następne badanie nasienia polecam zrobić za około 4 tyg bo jak wiadomo pierwsze jest dość stresujące a stres też nie dobrze wpływa na jakość :)
    dla spokoju powtórzcie badanie w innym laboratorium ale pamiętajcie by badanie było wspomagane komputerowo :)
    i głowa do góry bo naprawdę nie jest źle :)

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 28 stycznia 2014, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję kochana za odpowiedź. Badanie było wspomagane komputerowo.W sumie w ciągu 12 tygodni przed badaniem mąż miał gorączkę może to wpłynęło na wzrost leukocytów. Mąż pójdzie w przyszłym miesiącu do androloga lub urologa. Trzeba rozpocząc leczenie a powiedz mi jakie są najlepsze preparaty na właśnie zbyt leniwe plemniki? Kawy mąż nie pije najwyżej colę mogę mu kupowac.
    Życzę Tobie również wszystkiego dobrego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2014, 16:04

  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 28 stycznia 2014, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia najlepiej jak Wam doradzi lekarz bo jak nic trzeba powtórzyć badanie tym bardziej ze piszesz że mąż gorączkował (ale gorączkował 12 tyg temu czy np 3 tyg temu bo to istotne)... gorączka, choroba antybiotyki to wszystko moze mieć wpływ na wyniki badań...
    lepkość jest zwiększona więc najlepiej podawać witC w dawce 1000mg i wit E w dawce 500mg na dzień :)
    najpierw niech idzie do urologa niech mu zbada prostate i zrobi usg jąder sprawdzi czy nie żylaków powrozia i niech zleci badania hormonalne jeśli w nich coś wyjdzie nie tak wtedy do androloga tak więc na początek proponuje dobrego urologa :)

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 28 stycznia 2014, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie musi iśc najpierw do urologa może zleci mu również badania hormonalne. Zrobi podstawowe badanie usg itp.
    Jeśli chodzi o gorączkę to było w wywiadzie czy gorączkował w ciągu 12 tyg od badania. A gorączkował ale nie brał nic poza aspiryną takie zwykle 3- dniowe przeziębienie. W sumie to nie wiem dlaczego ma taką słabą ruchliwośc i lepkośc. Mąż nie stosuje używek nawet kawy nie pije. Tylko praca w sumie siedząca przed komputerem ale w jej trakcie również często wychodzi. Rzadko siedzi bite 8 godzin.
    Dzięki za poradę kochana i za wsparcie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2014, 16:43

    Fedra lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2014, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde ... powiem Wam dziewczyny...co jak co ... ale Fedra to jest tu cholernie pomocna...dosłownie i w przenośni...
    Fedra <3 niech szybko wraca do Ciebie dobro które zostawiasz dziewczynom ;)

    misia79, Elizkaa, Fedra, kiti lubią tę wiadomość

  • Elizkaa Koleżanka
    Postów: 58 55

    Wysłany: 28 stycznia 2014, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FEDRA <3

    Fedra lubi tę wiadomość

    thgfd5qpcodxsppu.png
  • Maka Autorytet
    Postów: 2316 3079

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Maximka84 co u Ciebie??

    A Fedra to fakt nie zastąpiona :) <3

    Fedra lubi tę wiadomość

    ckaik0s3070dl07t.png
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Dziewczyny w tak cieżkim dla mnie dniu strasznie mnie wzruszyło co napisałyście dzięki :)

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia79 wrote:
    No właśnie musi iśc najpierw do urologa może zleci mu również badania hormonalne. Zrobi podstawowe badanie usg itp.
    Jeśli chodzi o gorączkę to było w wywiadzie czy gorączkował w ciągu 12 tyg od badania. A gorączkował ale nie brał nic poza aspiryną takie zwykle 3- dniowe przeziębienie. W sumie to nie wiem dlaczego ma taką słabą ruchliwośc i lepkośc. Mąż nie stosuje używek nawet kawy nie pije. Tylko praca w sumie siedząca przed komputerem ale w jej trakcie również często wychodzi. Rzadko siedzi bite 8 godzin.
    Dzięki za poradę kochana i za wsparcie.


    Misia w sumie sobie sama odpowiedziałaś na pytanie a mianowicie jak sama napisałaś Twój ma prace siedzącą i przy kompie to tak jak i mój mąż a niestety praca taka nie sprzyja produkcji plemników a przegrzewanie jąder jest na pożądku dziennym...
    napisze Ci co mój mąż ostatnio wymyslił a mianowicie ze będzie pracował część czasu na stojąco nie męczą się wtedy tak plecy a i jadra inaczej pracują...
    jeśli nie pije kawy to go do niej namawiać nie trzeba ale mówią ze kawa pobudza plemniki i wtedy są bardziej ruchliwe ;) ale to ze są leniuszki ma też wpływ lepkość która jest u Twojego podwyższona więc trzeba nad tym popracować :) tak więc cola przed przytulankami jednak powinna iść w ruch dodatkowo ;)
    jeśli to była 3 dniówka i nie było antybiotyku to może to nie mieć wpływu na wyniki... Nas się przed inseminacją pytali czy mąż miał gorączke w przeciagu ostatnich 4 tyg jeśli była ponad 4 tyg wczesniej nie miało to wpływu :)
    jeśli urolog nie zleci badań hormonalnych niech sam o nie poprosi ;)

    misia79 lubi tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fedra wrote:
    Dzieki Dziewczyny w tak cieżkim dla mnie dniu strasznie mnie wzruszyło co napisałyście dzięki :)

    Kochana ... główka do góry...

    <3

    Fedra lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maka wrote:
    Maximka84 co u Ciebie??

    A Fedra to fakt nie zastąpiona :) <3


    Maka witaj , a u mnie ... kolejne staranka przed nami ...
    Ciężki miałam czas ... nie było mnie tu ...
    buziaki :*

  • Maka Autorytet
    Postów: 2316 3079

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maximka84 wrote:
    Maka witaj , a u mnie ... kolejne staranka przed nami ...
    Ciężki miałam czas ... nie było mnie tu ...
    buziaki :*

    O nie...wierzę Ci... Tak mi przykro kochana :(

    ckaik0s3070dl07t.png
  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fedra wrote:
    Misia w sumie sobie sama odpowiedziałaś na pytanie a mianowicie jak sama napisałaś Twój ma prace siedzącą i przy kompie to tak jak i mój mąż a niestety praca taka nie sprzyja produkcji plemników a przegrzewanie jąder jest na pożądku dziennym...
    napisze Ci co mój mąż ostatnio wymyslił a mianowicie ze będzie pracował część czasu na stojąco nie męczą się wtedy tak plecy a i jadra inaczej pracują...
    jeśli nie pije kawy to go do niej namawiać nie trzeba ale mówią ze kawa pobudza plemniki i wtedy są bardziej ruchliwe ;) ale to ze są leniuszki ma też wpływ lepkość która jest u Twojego podwyższona więc trzeba nad tym popracować :) tak więc cola przed przytulankami jednak powinna iść w ruch dodatkowo ;)
    jeśli to była 3 dniówka i nie było antybiotyku to może to nie mieć wpływu na wyniki... Nas się przed inseminacją pytali czy mąż miał gorączke w przeciagu ostatnich 4 tyg jeśli była ponad 4 tyg wczesniej nie miało to wpływu :)
    jeśli urolog nie zleci badań hormonalnych niech sam o nie poprosi ;)

    Dziękuję Fedra za wsparcie. Od Ciebie zawsze można usłyszec dobre słowo. I Wam życzę fasolki :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2014, 22:01

    Fedra lubi tę wiadomość

  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dziś u P. ginekolog. Pokazałam jej wyniki badań męża. Powiedziała, że są niekompletne i można je wsadzic do kosza. Nie ma nawet wzmianki o żywotności plemników a jest to ważny parametr. Poza tym nie wiadomo jaki to jest stopień lepkości czy + czy ++. Na temat słabej morfologii również się wypowiedziała, że nie ma napisane jaki rodzaj upośledzenia czy głowka czy witka. Ogólnie badanie bardzo mało szczegółowe i nic z niego nie wynika. Kurcze tyle kasy na badanie i do d...Na razie mąż ma brac tylko Androvit 2x1 tabl. Za 2 miesiące od brania pójdzie na powtórne badania do placówki poleconej przez P. ginekolog ze szczegółową interpretacją badania. Jutro mąż ma się zarejestrowac do urologa na usg jąder. Zobaczymy co on powie.

  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 30 stycznia 2014, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co za głupia baba przecież wyniki naprawdę nie są złe a Ona chyba nie widziała niekompletnych wyników ciekawa jestem gdzie Was skierowała i ile będzie kosztowalo to badanie tam?

    a i co jej da czy będzie wiedzieć czy lepkość jest na + czy na ++ jest podwyzszona więc trzeba dać wit C zeby rozrzedzić a i co jej da to że będzie wiadomo co jest upośledzone w plemniku przecież wszyscy wiedzą że morfologię najciężej poprawić i nawet jeśli się zna co jest najbardziej uszkodzone to nie ma specyfiku na różne uszkodzenia...
    no kurcze nie kumam tej kobity zamias podnieść na duchu to Was dołuje ehhh...

    Misia sprawdz czy w twojej okolicy nie ma Laboratorium Diagnostyka tam robią bardzo szczegółowe badania wspomagane komputerowo z wszystkimi parametrami za 130zł...
    jeśli jest to idzcie tam naprawde polecam bo wyniki sa żetelne :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2014, 14:03

    misia79 lubi tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 30 stycznia 2014, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fedra wrote:
    Co za głupia baba przecież wyniki naprawdę nie są złe a Ona chyba nie widziała niekompletnych wyników ciekawa jestem gdzie Was skierowała i ile będzie kosztowalo to badanie tam?

    a i co jej da czy będzie wiedzieć czy lepkość jest na + czy na ++ jest podwyzszona więc trzeba dać wit C zeby rozrzedzić a i co jej da to że będzie wiadomo co jest upośledzone w plemniku przecież wszyscy wiedzą że morfologię najciężej poprawić i nawet jeśli się zna co jest najbardziej uszkodzone to nie ma specyfiku na różne uszkodzenia...
    no kurcze nie kumam tej kobity zamias podnieść na duchu to Was dołuje ehhh...

    Misia sprawdz czy w twojej okolicy nie ma Laboratorium Diagnostyka tam robią bardzo szczegółowe badania wspomagane komputerowo z wszystkimi parametrami za 130zł...
    jeśli jest to idzcie tam naprawde polecam bo wyniki sa żetelne :)

    Nie no oczywiście, że pójdzie gdzie indziej na badania to laboratorium Diagnostyka jest w naszym mieście, więc nie ma problemu. Ale na razie jest za wcześnie. Czekamy na to, co powie urolog i tak dopiero zaczyna kurację Androvitem i Vit C. Wię poczekamy za te 2 miesiące.
    Dzięki Fedra. Chyba czasem lepiej samemu zastosować leczenie.

  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 30 stycznia 2014, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia79 wrote:
    Nie no oczywiście, że pójdzie gdzie indziej na badania to laboratorium Diagnostyka jest w naszym mieście, więc nie ma problemu. Ale na razie jest za wcześnie. Czekamy na to, co powie urolog i tak dopiero zaczyna kurację Androvitem i Vit C. Wię poczekamy za te 2 miesiące.
    Dzięki Fedra. Chyba czasem lepiej samemu zastosować leczenie.

    ehh czasem to się trzeba zastanowić czy lekarz jest lekarzem czy naganiaczem w konkretne miejsca :/

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 18 lutego 2014, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyszła paczka z Fertilman. Zobaczymy czy pomoże.

‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ