X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy 1,67%=0% szans na ciążę???
Odpowiedz

1,67%=0% szans na ciążę???

Oceń ten wątek:
  • Pola7 Autorytet
    Postów: 457 678

    Wysłany: 11 listopada 2013, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane!
    Przyjmiecie mnie? :) Niestety okazało się, że mój M ma paskudne wyniki...

    Czas upłynnienia 30 min
    Objętość 2,8 ml
    PH 8,1
    Liczba plemników na 1 ml 2,1 mln
    w ejakulacie 5,9 mln
    ruch postępowy 21%
    plemniki o praw. bud. 2%
    o nieprawidłowej bud. - 98%
    obserwacja: nieprawidłowość główki

    Jestem załamana.... Staramy się już dośc długo.
    Myślałam, że coś ze mną nie tak,ale ostatnie trzy cykle monitorowane z CLO i podwójne piękne owulacje,więc myślałam, że po prostu trzeba jeszcze troszkę poczekać... a tu taki klops...
    W sobotę byliśmy u androloga. Lekarz, przepisał mojemu M szereg badań do wykonania, w tym USG. Stwierdził, ze ma pewne przypuszczenia,ale potwierdzimy to wynikami. Powiedział tylko, że jest powiększony jeden nasieniowód.. Mówi, że dla niego nie ma takiej choroby jak "niepłodność". Powiedział, że są inne choroby , które tę niepłodność powodują i należy to znaleźć i wyeliminować. Jutro mój M jedzie na te badania..

    celia lubi tę wiadomość

    09.2015 - 1 ICSI :-)
    06.2016 -Mój Cud ❤

    2017 - 2 ICSI - powrót po rodzeństwo-nieudany
    2018 - 3 ICSI
  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 13 listopada 2013, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polu7, Kochana, zapraszamy i witamy :-)
    Jak poszły badania? Super, że trafiliście na sensownego lekarza.
    Pozdrawiam serdecznie i mocno trzymam kciuki


  • Pola7 Autorytet
    Postów: 457 678

    Wysłany: 13 listopada 2013, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej XYZ. Badania poszły... no właśnie nie wiem czy dobrze. Bo w sumie USG nic nie wykazało, na badaniach z krwi i z moczu lekkie przekroczenia glukozy i cholesterolu. Hormony w porządku... No i póki co jesteśmy daleko od przyczyny... 20.11 idziemy na wizytę do kliniki niepłodności.. Zastanawiam się czy długa abstynencja przed badaniem mogła mieć aż taki wpływ na wyniki...

    09.2015 - 1 ICSI :-)
    06.2016 -Mój Cud ❤

    2017 - 2 ICSI - powrót po rodzeństwo-nieudany
    2018 - 3 ICSI
  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 14 listopada 2013, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie jestem żadnym ekspertem w tej dziedzinie, ale z tego, co już poczytałam, myślę, że na pewno (im dłuższa abstynencja, tym zdaje się może być gorsza morfologia) + do tego pewnie jeszcze stres... Mój lekarz powiedział mi, że jego zdaniem nawet atmosfera, w jakiej oddaje się nasienie, ma znaczenie (czy szybka nerwowa masturbacja w szpitalnym WC, czy w miarę relaksująca sesja z partnerką, dlatego przy drugim pobieraniu nasienia brałam udział).
    A wprowadziliście już jakieś zmiany w trybie życia i diecie? Te wszystkie zakazy palenia, sauny i gorących kąpieli, luźna bielizna i spodnie, ruch, chłodne prysznice, zdrowe żarcie, świeże soki, etc.?
    Morfologię macie ciut lepszą, niż mój mąż w pierwszym badaniu.
    Jeśli przewijałaś ten wątek, to czytałaś, o ile wzrosła nam liczebność w porównaniu z pierwszym badaniem-może warto spróbować jakichś suplementów?
    Ten Profertil jest cholernie drogi, ale jeśli tylko możecie sobie pozwolić na taki wydatek, to może spróbujcie-chyba nie zaszkodzi, a mam wrażenie, że nam pomógł (choćby jako placebo).Choć wszystko wyjaśni się dopiero po trzecim badaniu...
    W każdym razie główka do góry i nie poddawaj się - w tym wszystkim musimy jeszcze wspierać naszych facetów, bo dla nich to jest naprawdę szok, nawet jeśli tego nie okazują.
    Pozdrawiam serdecznie


  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 14 listopada 2013, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam sie z XYZ długa abstynencja ma bardzo duzy wpływ na wyniki nasienia, w temacie porównywania wyników jest przykład który podałam pierwsze badanie było robione po 1 dniu abstynecji drugie po 3 dniach abstynencji przyczym przy 5 dniach abstynencji wyniki są porównywalne do tych z jednym dniem abstynencji...
    mój maż robił sobie eksperymenty kiedy wychodza mu najlepsze wyniki i nawet to potwierdził lekarz ze jeśli są problemy z nasieniem najlepiej zeby były własnie 3 dni abstynencji ;)
    co do Profertilu zapytałam się lekarza ale On na mnie popatrzył i powiedział ze jeśli maż bierze salfazin to niech go bierze i uciął temat nie wiem dlaczego ajk będę jeszcze w klinice to się podpytam innego lekarza ;)

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • Pola7 Autorytet
    Postów: 457 678

    Wysłany: 14 listopada 2013, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak XYZ. Zmiany wprowadziliśmy natychmiast. Kupiłam tez salfazin, kwas foliowy i selen. Czytałam właśnie o tym profetilu i kupimy jak będzie trzeba. Tylko nie chcę przedobrzyć. 20.11 ma wizytę w Gamecie i może z nim pojadę, żeby o wszystko wypytać. Dziś będziemy serduszkować :), a planujemy, żeby jeszcze w poniedziałek zrobić jeszcze posiew nasienia i od razu powtórzyć wyniki badania nasienia po krótszej abstynencji, tak żeby na wizytę już mieć komplet badań.

    09.2015 - 1 ICSI :-)
    06.2016 -Mój Cud ❤

    2017 - 2 ICSI - powrót po rodzeństwo-nieudany
    2018 - 3 ICSI
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 15 listopada 2013, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tylko nie róbcie posiewu nasienia w tym samym czasie co badania nasienia ponieważ to z lekka zaburzy winik pisze zebyś miała tego swiadomosć...

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • slash Autorytet
    Postów: 3192 6436

    Wysłany: 15 listopada 2013, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fedra, a dlaczego nie można robić w tym samym czasie z jednego nasienia posiewu i badania nasienia?
    Bo ja własnie tak myslałąm zeby zrobic za jednym "strzałem" zeby zaoszczędzić męzowi tych badan.

    klz98u696p33kjce.png
  • Pola7 Autorytet
    Postów: 457 678

    Wysłany: 15 listopada 2013, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też myślałam, że można...

    09.2015 - 1 ICSI :-)
    06.2016 -Mój Cud ❤

    2017 - 2 ICSI - powrót po rodzeństwo-nieudany
    2018 - 3 ICSI
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 15 listopada 2013, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    slash wrote:
    Fedra, a dlaczego nie można robić w tym samym czasie z jednego nasienia posiewu i badania nasienia?
    Bo ja własnie tak myslałąm zeby zrobic za jednym "strzałem" zeby zaoszczędzić męzowi tych badan.

    dlatego ze czesc próbki biorą na posiew czyli wynik jest zaniżony mniejsza objętość ilość itd...

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • Pola7 Autorytet
    Postów: 457 678

    Wysłany: 16 listopada 2013, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A no to w wypadku mojego M, to chyba nie aż taki problem. Bo ejakulatu miał dużo...

    09.2015 - 1 ICSI :-)
    06.2016 -Mój Cud ❤

    2017 - 2 ICSI - powrót po rodzeństwo-nieudany
    2018 - 3 ICSI
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 17 listopada 2013, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ejakulatu może mieć dużo ale wszystkiego w środku mało...

    kazdy robi jak uważa nam lekarz zwrócił na to uwagę by posiewu nie robić z badaniem nasienia bo zaniża to wyniki i nie są wiarygodne dlatego tak nie robimy i już...

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • Pola7 Autorytet
    Postów: 457 678

    Wysłany: 17 listopada 2013, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To my w takim razie też na razie nic nie robimy. Postanowiłam. W środę mamy wizytę u lekarza, poczekamy co zaleci. Nie będę wychodzić przed szereg...

    09.2015 - 1 ICSI :-)
    06.2016 -Mój Cud ❤

    2017 - 2 ICSI - powrót po rodzeństwo-nieudany
    2018 - 3 ICSI
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2013, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola7 wrote:
    To my w takim razie też na razie nic nie robimy. Postanowiłam. W środę mamy wizytę u lekarza, poczekamy co zaleci. Nie będę wychodzić przed szereg...


    Jasne, spokojnie czekaj do wizyty ;)
    ...i...zdaj się górę... ;)

    Pola7 lubi tę wiadomość

  • Pola7 Autorytet
    Postów: 457 678

    Wysłany: 18 listopada 2013, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana, niech się dzieje wola Nieba ;)

    maximka84 lubi tę wiadomość

    09.2015 - 1 ICSI :-)
    06.2016 -Mój Cud ❤

    2017 - 2 ICSI - powrót po rodzeństwo-nieudany
    2018 - 3 ICSI
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 21 listopada 2013, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane trochę Was podczytuję, bo mój ukochany też wybiera się na badanie plemniczków, ale dopiero w okresie świątecznym. Mam nadzieję, że laboratoria nie będą odpoczywać w tym czasie, bo jeżeli nie załatwimy tego wtedy to nie wiem kiedy... na pewno nie prędko. Bardzo zależy nam na tym badaniu zwłaszcza, że M bierze na stałe leki na astmę. Nie wiem czy mogą wpływać na płodność czy nie.
    Macie jakieś rady dotyczące tego badania? Czy tylko 3 dniowa abstynencja wystarcza?
    No i jeszcze jedno jak to jest z tym oddawaniem nasienia...? Wiem przez masturbację, ale chodzi mi o to czy ja mogę mu towarzyszyć... bo jeżeli nie to nie ma sensu się fatygować... Jeżeli wyślą go do WC to przecież nie wejdę do męskiego i nie będziemy tam oboje pobierać to nasienie...
    Czy możemy poprosić czy zasugerować to, że wolimy być wtedy razem?
    Wiem, te moje pytania mogą być śmieszne, ale my pierwszy raz do tego podchodzimy i nie wiem jak to wszystko ma wyglądać...
    Najlepiej byłoby dowieźć z domu materiał do badania, ale nie zawsze jest taka możliwość.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 21 listopada 2013, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanessa najlepiej zadzwoń tak gdzie będziecie robić badanie i się wypytaj jak to wyglada czy maja pomieszczenie specjalne itd... najlepiej jest to badanie zrobić w Klinice jeśli potrzebujecie wejsć razem, w Klinikach maja wydzielone intymne miejsca i raczej nie robią problemu żeby wchodzić razem...
    ale wiadomo trzeba zadbać o higienę ale chyba o tym nie musze pisac...

    nesca, vanessa lubią tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • nesca Przyjaciółka
    Postów: 130 42

    Wysłany: 21 listopada 2013, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa Fedra ma racje.zadzwon i zapytaj.u nas w luxmedzie jak robilusmy to jedt pokoik wydzielony z lozkiem ciemne zaslony gazetki ;-) umywalja itp.ogolnie spoko.przydaloby sie winko :-P na rozluznienie hehehe...i mozna wejsc razem z mezem.

    vanessa lubi tę wiadomość

  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 22 listopada 2013, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety dla mojego męża z kolei wizja oddania nasienia nawet w najbardziej luksusowo urządzonym pokoiku w klinice, była i jest barierą nie do przejścia. Dlatego za każdym razem nasienie było pobierane w domu. Raz mąż zrobił to sam, za drugim razem ja uczestniczyłam - to trochę odstresowało męża, no i teraz może badanie nasienia będzie mu się kojarzyć bardziej miło ;-)
    Ale mamy to szczęście, że mieszkamy blisko kliniki (a właściwie w rozsądnej odległości od dwóch klinik, bo raz nasienie zawoził do jednej, a raz do drugiej), więc mąż mógł dowieźć nasienie w niecałe 20 minut od pobrania.
    Dziewczyny mają oczywiście rację-koniecznie Vanessko zapytaj o ten pokoik. Jeśli badanie ma być w klinice leczenia niepłodności, to tam na pewno taki mają. Gorzej, jeśli w zwykłym laboratorium albo w szpitalu.
    Czekając w klinice na wizytę u ginekologa wielokrotnie widziałam pary idące razem na badanie nasienia, wiec na pewno można razem wchodzić (mojemu mężowi urolog-androlog powiedział wręcz, że tak jest lepiej).
    Tak, trzydniowa abstynencja jest chyba OK, nam mówili, że abstynencja ma być nie krótsza niż 3 i nie dłuższa niż 5 dni.

    vanessa lubi tę wiadomość


  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 22 listopada 2013, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nesca wrote:
    vanessa Fedra ma racje.zadzwon i zapytaj.u nas w luxmedzie jak robilusmy to jedt pokoik wydzielony z lozkiem ciemne zaslony gazetki ;-) umywalja itp.ogolnie spoko.przydaloby sie winko :-P na rozluznienie hehehe...i mozna wejsc razem z mezem.

    A gdzie robiliście to badanie tzn. w jakim mieście. Chodzi mi o to czy w każdej placówce luxmed mają takie pomieszczenie, oczywiści najlepiej zadzwonić i dopytać, ale nam najbliżej do Krakowa.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ