X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Aspermia
Odpowiedz

Aspermia

Oceń ten wątek:
  • Maka Autorytet
    Postów: 2316 3079

    Wysłany: 22 sierpnia 2013, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane czy któraś z Was wie coś więcej na ten temat? Ja podejrzewam, że właśnie przez to nie udaje nam się zajść w ciąże. Mąż w poniedziałek podchodzi do trzeciej próby oddania nasienia. Poprzednie ze względu na małą objętość ejakulatu nie zostały zbadane. Na kartce w uwagach miałam napisane, że nie wystarczająca ilość nasienia i brak plemników.

    ckaik0s3070dl07t.png
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 22 sierpnia 2013, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wszystko w sumie masz napisane na kartce ale jeśli jest taki problem to na pewno należy się udać najpierw do urologa powinien męża przebadac i zrobić koniecznie usg by sprawdzić pejakulatu...

    wiadomo że dobrze by było zrobić też podstawowe badania hormonów...

    no i nie zaszkodzi przyjmowanie witamin...

    a co na to wszystko lekarz???

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • Maka Autorytet
    Postów: 2316 3079

    Wysłany: 23 sierpnia 2013, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana w poniedziałek jeszcze raz idziemy oddać nasienie. Tym razem będzie one pobrane w domu, żeby zaoszczędzić stresu mężowi. Po tym badaniu idziemy do lekarza. Najbardziej co by mnie interesowało, to informacja czy to można wyleczyć. W internecie nic konkretnego nie mogę znaleźć. I to mnie bardzo martwi...

    ckaik0s3070dl07t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2013, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Maka, jestem tu nowa, ale doskonale Cię rozumiem, już od 13 miesięcy leczymy u męża podobny problem, tylko że u mojego M. zdiagnozowano azoospermię (śladowe ilości plemników w nasieniu, którego ilość jest prawidłowa). Niestety muszę z przykrością stwierdzić, że leczenie czynnika męskiego w Polsce jest bardzo słabo rozwinięte i nikt nie daje gwarancji na 100% poprawę. Nieraz wolałabym, żeby to po mojej stronie leżał problem... Ale póki co się nie poddajemy, znaleźliśmy wspaniałą lekarkę zajmującą się naprotechnologią, która niczym detektyw szuka przyczyny takiego stanu w całym organizmie męża i jest już lepiej. Czego i Wam życzę!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2013, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rusałka masz rację z tym leczeniem męskiej niepłodności. Mój maż ma asthenozoospermie czyli mały ruch plemników, staramy się już 14 miesięcy i też bym wolała żebym to ja nie mogła mieć dzieci. Wziełabym troche leków itp i bach bylaby ciąża a tak to ......

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2013, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Waiting4beans, i jak sobie z tym radzicie? Mieliście jakieś badania wyjaśniające skąd taki stan? Jestem tego bardzo ciekawa, może nas na coś naprowadzicie...
    Mój M. ma rozregulowane hormony (wysokie FSH, prolaktynę i mega wysoki testosteron, choć na to nie wygląda;) Miał już chyba wszystkie możliwe badania, typu: USG jąder, jamy brzusznej, tarczycy, rezonans przysadki, łącznie z badaniami genetycznymi (kariotyp, AZF i CFTR) i z badań wynika, że jest zdrowy jak ryba, a jednak nie...
    Nasza lekarka (od naprotechnologii) uważa, że w organizmie męża ma miejsce jakaś infekcja, która skutecznie hamuje produkcję plemników. Teraz np. jesteśmy na etapie badań autoimmunologicznych w kierunku celiakii. Mam nadzieję, że w końcu jakiś wynik potwierdzi tą teorię...

  • Maka Autorytet
    Postów: 2316 3079

    Wysłany: 28 sierpnia 2013, 23:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane troszkę mnie zasmuciłyście, że tak długo może to potrwać. Ale cóż, wierzę, że w końcu wszystkie zostaniemy mamami. Mój P. w piątek ma kolejne badanie. Boję się.

    ckaik0s3070dl07t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2013, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem Maka, co czujesz, ale najważniejsze jest to żeby Twój Mąż czuł, że ma w Tobie oparcie. Razem zawsze jest raźniej:) Dlatego ja zawsze wchodzę na badanie z mężem (a mamy już za sobą chyba z 7!). Trzymam za Was kciuki ....! !....

  • Maka Autorytet
    Postów: 2316 3079

    Wysłany: 30 sierpnia 2013, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że wie że może na mnie liczyć i że jest to nasz problem wspólny. Dzisiaj jechał oddać kubeczek...nasienie pozyskaliśmy razem w domu;] I jest to nasze 3 podejście. Wydawało mi się, że było tego dużo więcej niż ostatnio, aczkolwiek babka w laboratorium oczywiście "tak mało" - chyba na jakąś jędzę trafił. Bo mnie obsługiwały miłe panie. Trzymaj kochana kciuki bo się przydadzą- w poniedziałek wyniki. Cały weekend w stresie. Ja za Was też trzymam mocno! Pozdrawiam :*

    ckaik0s3070dl07t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2013, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rusałka radzimy sobie średnio. Ja z brakiem dziecka a mąż z faktem że to jego wina. Jeszcze jesteśmy przed badaniami. Lekarz stwierdził, że trzeba brać suplementy i po 3 miesiącach zobaczymy czy jest poprawa bo może to takie chwilowe. Ale po 4 5 miesiącach suplementacji wyniki się nieznacznie poprawiły. I zarejestrowałam go do urologa żeby go obmacał czy wszystko ok. Ale mamy zamiar iść do kliniki l nieplodnosci niech tam zadecyduja czy szukamy przyczyny czy inseminacja. Bo sama wiesz jak w Polsce podchodzi sie do nieplodnosci meskiej i ile trwa poprawa jakosci nasienia....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 sierpnia 2013, 10:33

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2013, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Maka, cieszę się, że jesteście kolejny krok do przodu:) Ale rzeczywiście w tym laboratorium to jakiś wredny babsztyl musiał być... Jak można w ogóle pozwalać sobie na komentarze w tak delikatnych dla mężczyzny sprawach... Poza tym to nieludzkie, że każą Wam tyle czekać (my na szczęście zawsze nie czekamy dłużej niż 2 godziny). Daj znać w poniedziałek, będę 3mać kciuki:D A teraz weekendowy relaks;)

    Waiting4beans, mam nadzieję, że uda się Wam szybko zdiagnozować przyczynę. U nas niestety inseminacja nie wchodzi w grę, nie kwalifikujemy się nawet na procedurę zwykłego in vitro, tylko na ICSI lub IMSI, ale to na razie odrzucamy ze wzg. światopoglądowych... Ogólnie ciężko, ale staramy się nie popadać w depresję i cieszyć się każdą wspólną chwilą, czego i Wam życzę

    - udanego weekendu Kobietki!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2013, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ech Rusałka przykro mi bardzo. Nasze problemy w porównaniu do waszych to jest pryszcz !!
    Cuda się zdarzają.... mam nadzieję że w waszej sytuacji doczekacie się cudu!!

  • Maka Autorytet
    Postów: 2316 3079

    Wysłany: 31 sierpnia 2013, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja już nie wiem co mam robić. Tak bardzo się boje o te wyniki :( Mimo, że mam bardzo dużo zajęć nie mogę przestać o tym myśleć... Boje się że mój P. nie dość że ma aspermie to jeszcze tą azoospermię. ( Ostatnio na kartce był napis : BRAK PLEMNIKÓW. Strasznie mnie to dołuje. Net już doszczętnie przeszukany. Właściwie o leczeniu tego nic nie znalazłam.

    ckaik0s3070dl07t.png
  • lawenda Przyjaciółka
    Postów: 75 32

    Wysłany: 31 sierpnia 2013, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a przed badaniem jest przynajmniej 5 dni przerwy od serduszkowania?

    lawenda
  • lawenda Przyjaciółka
    Postów: 75 32

    Wysłany: 31 sierpnia 2013, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jeżeli to rzeczywiście brak plemników to niestety kochana nic się nie da raczej z tym zrobić. ja jednak bym drążyła temat i udała się do innych lekarzy. w przypadku facetów ważne jest żeby były plemniki nawet jakiekolwiek wtedy pozostają alternatywy takie jak inseminacja i in vitro. bo do zapłodnienia wystarczy tylko jeden plemnik. pamiętaj że twojego faceta to też bardzo dołuje nawet jak ci tego nie mówi, sprawdźcie wszelkie metody i walczcie. przyczyny takich zaburzeń są bardzo różne najczęstsze to to że jądra zbyt późno zeszły w dzieciństwie do worka moszny i będąc w jamie brzusznej materiał został uszkodzony - normalnie mówiąc przegrzany i to nie jest niczyja wina.mieliśmy podobny problem nie poddawaj się!!

    lawenda
  • Maka Autorytet
    Postów: 2316 3079

    Wysłany: 31 sierpnia 2013, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przerwa teraz była długa bo aż 9 dni. Wiem, że jest mu ciężko. I wiem, że to nie jego wina. Bardzo się boję co ujrzę na tej kartce w poniedziałek. I jak sobie z tym radziliście ?? Dziękuje bardzo :*

    ckaik0s3070dl07t.png
  • lawenda Przyjaciółka
    Postów: 75 32

    Wysłany: 31 sierpnia 2013, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy tak mój mąż ma dużo ejakulatunawe bardzo dużo, ale plemniczki trochę chorawe i z tym walczymy.. na razie bez efektów:) Po pierwsze to wyluzuj bo spokój jest teraz bardzo potrzebny wam a stres przeszkadza:) bo wynikach idxcie do lekarza ..urolog androlg -prywatnie niestety- i zobaczycie co wam powie. a może się znajdą jakieś pojedyńcze sztuki i wtedy leczenie- pamiętaj że nowa armia u faceta tworzy się mniej więcej co 3 miesiące i na efekty trzeba długo czekać. Głowa do góry!

    lawenda
  • lawenda Przyjaciółka
    Postów: 75 32

    Wysłany: 31 sierpnia 2013, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sory za literówki :)

    lawenda
  • lawenda Przyjaciółka
    Postów: 75 32

    Wysłany: 31 sierpnia 2013, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja po kilku latach starań mam tak że dalej walczę ale zmieniło mi się podejście, dziecko jest dla nas bardzo bardzo ważne ale nie może stać się jedynym celem z życiu- to zabija związek. Jeśli się nam nigdy nie uda to oczywiście nie pogodzę się z tym ale muszę się nauczyć z tym żyć! i brać życie pełnymi garściami. kiedyś zastanawialiśmy się nad adopcją są pary które się na to decydują i cieszą się macierzyństwem-mam takich znajomych- ale my jeszcze do tego nie dojrzeliśmy. powiem tak mam 31 lat i daję sobie czas do 40! a jak nie to będę się później nad tym zastanawiać:)

    Fedra lubi tę wiadomość

    lawenda
  • lawenda Przyjaciółka
    Postów: 75 32

    Wysłany: 31 sierpnia 2013, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    musisz go wspierać niech poczuje że pomimo wszystko nic się między wami nie zmienia-baby muszą być silne!!!!

    lawenda
1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ