X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Badanie nasienia
Odpowiedz

Badanie nasienia

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny pomóżcie co to są te komórki spermatogenzey i jaki ma być optymalny wynik? wszystko pozostałe bardzo dobrze, ale tu mamy oflagowane H

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy, mi też to się nie podoba, ja zaciążyłam po drożności (były drożne), szykowaliśmy się do inseminacji i mój profesor absolutnie chciał mieć pewność, że są drożne. ten zabieg nie jest fajny, na fundusz spokojnie można zrobić znajdując odpowiedniego lekarza, który wypisze ci skierowanie (z gabinetu prywatnego) do szpitala, w którym np. pracuje... Leżałam na sali z kobietą, której 3 razy robili inseminację,a okazało się po badaniu, że ma niedrożne oba jajowody! Czyli byli w plecy ok. 3 tys.
    Ja bym zmieniła lekarza, ale to twoja decyzja i kasa. Gdzieś znalazłam stronke 4 kroki , małżeństwo bardzo komunikatywnie opisało swoje starania o dziecko, bardzo mi to uporządkowało wiedzę. Dobre kliniki na swoich stronach opisują wykonywane badania, np Artemida z Białogostoku czy Novum. Powodzenia

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MIśka, sory nie wiem, ale chyba chodzi o to, że w nasieniu są niedojrzałe do działania plemniki, ale jeśli ilość i jakość nasienia jest dobra, to nie powinien to być problem w zapłodnieniu, ale to tylko tak na logikę biorę...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dojrzała wrote:
    MIśka, sory nie wiem, ale chyba chodzi o to, że w nasieniu są niedojrzałe do działania plemniki, ale jeśli ilość i jakość nasienia jest dobra, to nie powinien to być problem w zapłodnieniu, ale to tylko tak na logikę biorę...

    no dzięki :) szukam na necie i nie moge nic znależć ... no nic, musze poczekac do piątku, wtedy bede widziała sie z lekarzam. ogólnie ilość ma bardzo dużą, jakość też niczego sobie, tylko w tym podpunkcie jest oznaczenie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny bylam dzis z chlopakiem u urologa (bo androloga ciezko nam bylo znalezc) i jak spojrzal ña wyniki badan, to stwierdzil, ze sa ok, jedynie uplynnienie nie jest w porzadku, a co za tym idzie pojawily sie w nasieniu pojedynczw zlepy z uwiezionymi plemnikami... Przepisal mu wit E 400 (pierwsze opakowanie ma brac po 2 tabletki dziennie, a drugie juz po 1 tabl) tylko tak sie zastanawiam czy to uplynnienie po wit bedzie chwilowe, czy raczej musialby brac ta wit E caly czas? Pytalam sie go o zapalenie czy moze jakies ma, a on powiedzial, ze nic tu takiego nie widzi. O wit C nic tez nie wspomnial, ale moj i tak bierze ña wszelki wypadek 400 mg dziennie. Jesli ktos cos wie ña temat zazywania wit E, chetnie sie dowiem. I ciekawe jak ja mialam zajsc w ciaze z pco i uwiezionymi plemnikami, dobrze ze sie dowiedzielismy, bo inaczej cos moza zaczac dzialac, a tak to czlowiek moglby sie starac w nieskonczonosc . Aha jeszcze sobie teraz przypomnialam, zapytalam sie go o leukocyty, czy tam ok, mowil, ze tak. Ciezko bylo cos wiecej od niego wydusic, az stracilismy checi pytania go o cokolwiek. W koncu poszedl czlowiek prywatnie wiec oczekuje sie nieco wiecej wysilku ze strony lekarza, a tu lipa... Grunt, ze recepte dal. Tylko Tez na dlugo to ona nie wystarczy... Pozdrawiam :-)

  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co wiem witamina E poprawia ilośc i ruchliwość plemników, mój mąż też ją bierze ale razem z wit A. Wit E nazywana jest zwykle witaminą płodności :)

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiec moze dzieki tej wit plodnosci nasi panowie w koncu nas zaplodnia..! :-) hehe badzmy dobrej mysli... :-)

    karola_aa lubi tę wiadomość

  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna255 wrote:
    Wiec moze dzieki tej wit plodnosci nasi panowie w koncu nas zaplodnia..! :-) hehe badzmy dobrej mysli... :-)
    W końcu muszą prawda :) hehe

    Anna255 lubi tę wiadomość

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • rah Autorytet
    Postów: 2271 1667

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jako, ze w Toruniu nie ma specjalistycznej kliniki/laboratorium, czy istnieje możliwość badania komputerowego spermy? Niemal wszyscy lekarze polecają jechać do Bydgoszczy. Natomiast na stronie badanie-nasienia.pl jako kontakt toruński jest wpisany dr Gbriorczyk. Ktoś u niego był? Jakim sposobem bada nasienie? Gdzie je zawozi? Jakie parametry podaje?
    Mąż robił kiedyś badanie w przychodni na koniuchach i wyszło mu, ze ma super jakości plemniki;) ale to badanie było chyba pod mikroskopem, były podane tylko ogólne parametry, zapisane długopisem na zwykłej kartce. Jak w PRLu ;p

    16ud0dw4pvgujdsb.png
    † 03.09.2010 (12tc)
    Ponad 4 lata oczekiwań, niedrożny jajowód, na drugim wodniak, ostre zapalenie przydatków.
  • asioczek86 Autorytet
    Postów: 998 655

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, mój mąż w końcu odważył się na badanie nasienia mikroskopowe. oddawał na miejscu. strasznie się stresował i nasienia oddanego było bardzo malutko, aż musiał z palców zgarynać żeby coś tego pojemniczka zapełnić ;P mężulek mówił, że to przez stres. Tak na przyszłość to jak można zwiększyć ilość?

    mycha28 lubi tę wiadomość

    8.03.2015- mama Aniołka (8/9tc)
    28.04.2016 IGA <3 3400g i 57 cm szczęścia :)
    17.12.2018 ADAM <3

    atdci09ken4tz24o.png

    o148zbmhik1ekq2b.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niestety stres robi swoje....Ale pewnie pierwszy raz jest najgorszy..Moj jak robil badanie to sory za obrazowosc ale mowil ze na takim flaku to jeszcze nigdy nie jechal...Wcale sie nie dziwie =D

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 1 lipca 2014, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asioczek weź poprawkę na to że wcale tego nasienia mogło nie być aż tak malutko. na potrzebny 1.5ml nie trzeba wcale tak wiele nasienia:)
    mój tez na pierwszym badaniu był zdziwiony że tak malutko nakapał a było 3.5ml:)
    tak że trzymam kciuki za wyniki:) powodzenia:)

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lipca 2014, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jeśliby tylko ci o ilość chodziło, to i w domu możecie sobie zmierzyć, mój po pierwszym badaniu był załamany, potem jakoś już poszło

  • Baloninka Koleżanka
    Postów: 47 36

    Wysłany: 1 lipca 2014, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mój mąż miał podobnie... Po 4 dniach abstynencji myślał, że zapełni ten pojemniczek pod korek :) A mówił, że o dziwo było tam ledwo co na dnie. To było jego pierwsze badanie - więc stres wziął gorę. W sumie pomimo jego pesymizmu - ilość nie była taka mała i mieściła sie w normach. Najważniejsze żeby wyniki były prawidłowe, a co do ilości to chyba bym się nie przjemowała tak od razu. Zawsze możecie poobserwować jak to wygląda w domowym zaciszu. Zaczekajcie spokojnie na wyniki i dopiero wtedy jak będzie potrzeba podejmicie kroki...

  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 1 lipca 2014, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też wydawało się ze mało było a potem wyszło ze 3ml :) także spokojnie :)

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • asioczek86 Autorytet
    Postów: 998 655

    Wysłany: 1 lipca 2014, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki za info, pocieszyłyście mnie ;) w czwartek odbiorę wyniki to na pewno napiszę tu na forum. do września i tak dajemy sobie spokój- ja wyjeżdżam zagranicę a mąż zostaje :(

    8.03.2015- mama Aniołka (8/9tc)
    28.04.2016 IGA <3 3400g i 57 cm szczęścia :)
    17.12.2018 ADAM <3

    atdci09ken4tz24o.png

    o148zbmhik1ekq2b.png
  • Miu95 Autorytet
    Postów: 533 227

    Wysłany: 2 lipca 2014, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mój będzie się badał po raz pierwszy jutro albo pojutrze. Chodzi zestresowany, więc sama poszłam do apteki i poprosiłam o "sterylny pojemnik na męski materiał" hahha :D, bo za dużo osób było za mną w kolejce ;P.

    Zastanawiam się, czy robić to już jutro rano(wstrzemięźliwość od godz. 23 w poniedziałek) czy w piątek, bo do wtorku muszę mieć wyniki (wizyta u endo). Tylko jutro rano to będzie 2 dni + noc :P, ale też dopuszczają te 2 dni gdzieniegdzie, niekoniecznie 3.

    Czy któryś z waszych mężów robił to w Invictcie? (jak to odmienić? :D)
    Bo składamy w ciągu 60min próbkę do ich punktu pobrań, ponoć trzeba jakąś magiczną ankietę wypełnić, długo to trwa? Faktycznie czeka się jeden dzień czy dłużej?

    BYNZp1.png 7Hgfp2.png
  • llallka Autorytet
    Postów: 738 523

    Wysłany: 3 lipca 2014, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miu95, 2 dni zasadniczo mieszczą się w normie i nikt nie odmówi wam przyjęcia, ale 3,4 są lepsze- optymalne można powiedzieć. Mój robił w invikcie (spolszczyłam ;))i faktycznie trzeba coś tam wypełnić (parę minut)a wyniki były następnego dnia. Zawsze jest ryzyko, że jak oddaje materiał (uwielbiam to określenie) w domu, to może przekroczyć magiczną godzinę, bo dojazd to raz, ankieta to dwa, ale może tez stać w kolejce. Mój skorzystał z toalety znajdującej się w pobliżu.

    Miu95 lubi tę wiadomość

    nzjdyx8dfh9ywefg.png
  • asioczek86 Autorytet
    Postów: 998 655

    Wysłany: 3 lipca 2014, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny proszę o pomoc w interpretacji wyników badań:
    objętość 1 ml
    PH 7,4 czas upłynnienia ok.50 min
    liczba plemników w 1 ml 38 mln (norma > 15mln)
    ruchliwość w % 43%
    ruch progresywny szybki A 16 %
    ruch progresywny wolny B 5%
    ruch nieprawidłowy C 22 %
    nieruchome D 57%
    Żywotność i aktywność plemników prawidłowo ruchliwych
    po 4godzinach: zachowana
    po 24 godzinach ok. 4% plemników (norma 8-10%)
    formy patologiczne ok. 17 % plemników
    Aglutynacja +
    Leukocyty 2-3
    rozpoznanie: Asthenospermia

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    8.03.2015- mama Aniołka (8/9tc)
    28.04.2016 IGA <3 3400g i 57 cm szczęścia :)
    17.12.2018 ADAM <3

    atdci09ken4tz24o.png

    o148zbmhik1ekq2b.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 3 lipca 2014, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiec tak Leukocyty , aglutynacja i czas upłynniennia moga wskazywac na to ze jest jakas infekcja proponowalabym zrobic posiew nasienia..
    obj jest poniezj normy - ale moze to wynik strasu - oraz moze byc wynikiem infekcji.
    koncentracja plemnikow jjest dobra :) macie ich sporo ..tych najbardziej dobrych do zaplodnienia macie A+B czyli 21%
    jednak po dluzszm czasie ich zywotnosc spada.. dlatego w pierwszej kolejnosci zrobcie osiew nasieinia. czy nie ma infekcji jeli tak to i ty i maz wybierzcie antybiotyk przez te czas niech bierze witaminy i 2 tyg po zakonczonej ewentualnej kuracji antybiotykiem ponowcie badanie :)

    asioczek86, Miu95 lubią tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
‹‹ 107 108 109 110 111 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ