X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Badanie nasienia
Odpowiedz

Badanie nasienia

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2015, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cocosowa, tylko u was jest tendencja wzrostowa a u nas tragicznie spada...

    poprosić urologa dzisiaj o jakąś receptę na testosteron? Usg na pewno zrobimy ( wcześniej nie robiłam łudząc się że suplementacja pomoże)

    jutro wyślę Piotra też tak jak radzisz Aniu na fsh i lh- tylko co mi to badanie powie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2015, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwiaśta, nie macie najgorszych wyników ze wszystkich, tylko ilość Wam spada i to jest trochę dziwne przy suplementacji..
    Brakuje mi w Waszej suplementacji vit e 400-500mg no i orzechów brazylijskich, ale to już Ci pisałam.
    zróbcie prolaktynę, to nie jest duży wydatek a na przykładzie mojego męża widać, że to był powód tragicznego nasienia, bo o takich wynikach jak Wy teraz macie marzyłam.

    U nas po suplementacji podobnej do tej jak sama napisałaś u Was plus vit E 400mg i orzechy brazylijskie, skoczyła nam ilość z 21 mln na 180 mln i ruch też do góry, co prawda niepowalający bo 14% ale porównując do ostatniego 1,8% to jest dużo lepiej.

    idzćie do tego urloga, tylko zrób przed wizytą u męża hormony, bo jak pójdziecie bez tego to i tak Wam za wiele nie powie i odeśle na kolejną wizytę.

    Ania_84, sylwiaśta159 lubią tę wiadomość

  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 21 maja 2015, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana na razie nie pakuj w niego żadnej chemii, nie wolno podawać testosteronu od tak sobie, póki nie zna się przyczyny, bo można bardzo zaszkodzić. Mój też ma bardzo niski testosteron na granicy normy ale on taki ma od urodzenia i nie przeszkadzał mu w spłodzeniu dziecka 13 lat temu. U nas powodem są żylaki że suplementacja nie pomogła..

    shooa, sylwiaśta159 lubią tę wiadomość

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 21 maja 2015, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sam testosteron nie wiele wam powie..

    jest kilka wariantow jesli test spada narturalna reakcja jest to ze FSH i LH rosnie..
    nie naturalna jesli test spada a FSH i LH jest w dolnej granicy ..i wtedy moga byc problemy

    ogolnie te 3 badania pokazuja jak funkcjonuja jadra.. FSH powyzej 9 wskazuje na defekt jader.. uszkodzenie.. fizyczne lub genetyczne

    bez tych dwoch FSH i LH nie ma co w slepo walic testosteronu ..
    jesli wysylasz go na badanie kompet .. nam dr zawsze mowil tego samego dni FSH,LH Testosteron,.. bo tylko wtedy mogl ocenic jak jadra reaguja

    sylwiaśta159 lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2015, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i tak jak piszą Dziewczyny - my też robiliśmy wszystkie hormony + posiew. Trzeba kompleksowo faceta przebadać, bo szukanie rozwiązania z jednym wynikiem badania testosteronu nic nie da, a przynajmniej trochę to jak celowanie kulą w płot.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2015, 13:46

    sylwiaśta159 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2015, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    je orzechy... wcina po kilka dziennie... czyli prolaktyna lh fsh testosteron i prolaktyna... shooa, jaka ta prolaktyna powinna być i pozostałe hormony?

    przy takiej ilosci 180 mln ruch to drobnostka ;) ja wiem, ze inni mają bo 2 mln, ale przeraża mnie ta tendencja spadkowa.....

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 21 maja 2015, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dlatego nie ma co gdybac tylk dalej diagnozowac..bo diagnoza to podstawa do odpowiedniego leczenia ..macie dobra morfologie.. wiec tez nie ma co panikowac :)

    sylwiaśta159 lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2015, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o 19 mamy urologa, napiszę tutaj co powiedział.

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2015, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zależy od jednostki, w jednej jest norma od 5 do 25, a w drugiej od 100 do 400 albo do 500. Prl przy normie do 25 mój miał 232, po 3 mcach spadła do 30. Pozostałe hormony nie pamiętam norm, będziesz je miała przy wyniku badania.
    daj znać co urolog i powodzenia

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2015, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dam znać:*

    z jednej strony, mogłoby się okazać, że to żylaki, to może operacja przyniosłaby efekty, ale z drugiej, jak czytam, że potem na efekty trzeba czekać do roku...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2015, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no mam nadzieję, że ten urolog ma sprzęt do USG i je zrobi, choćbym miała dwa razy tyle dopłacić. Wiesz, juz nawet mogłyby być i te żylaki, byleby po ich usunięciu była poprawa... ale jak czytam, że nawet do roku moga się "odnawiać" plemniki... nie dość że już 18 cykli za mną to kolejny rok? ..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2015, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak Twój TŻ się czuje? :)

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 21 maja 2015, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gorzej jak beda zylaki, a Twoj mąż nie zgodzi się na operację.

    M&M
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 21 maja 2015, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak u nas wyjdą to ja nie zamierzam go namawiać na operację. To jego sprawa.

    M&M
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2015, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mój powiedział, że zgodzi się na wszystko, co potrzebne, by osiągnąć nasz WSPÓLNY cel :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2015, 17:41

    Landryneczka lubi tę wiadomość

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 21 maja 2015, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każdy człowiek jest inny. Mój mąż miał jedną operację jąder i wątpię by na kolejną się zgodził. Z resztą ja wolałabym mu tego zaoszczędzić.

    M&M
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 21 maja 2015, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wiem o tym.

    M&M
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2015, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No więc mu już po. Lekarz OK, USG nie było, bo tam gdzie przyjmuje tylko w poniedziałki i środy przyjeżdża jakiś gościu z urządzeniem do USG dopplerowskiego- ta takowe dał nam skierowanie... Powiedział, że jeśli będą żylaki, to można usunąć, ale nie ma potwierdzenia, że wyniki się poprawią, mogą być bez zmian, pogorszyć się, lub polepszyć- loteria jak to ujął.
    Powiedział, by nie chodzić troche do ginekologa, troche do urologa bo to nie ma sensu Iść do kliniki niepłodności, gdzie kompleksowo zajmują się parą, OBOJGIEM. Tylko, że np Angelis (Katowice) ma kilku ginekologów-andrologów, ale z opowiadań dziewczyn wygląda to tak, że leczą ew. kobietę a facetom przepisują fertilman. Więc po co mają napisane, że zajmują się tylko andrologią? Profertil nie pomaga -> IUI...

    Powiedział, że zazwyczaj, NIE ZAWSZE ale zazwyczaj każdy facet ma wyniki jakie ma i czasem da się je poprawic, czasem nie... i najlepiej działać tym co jest, a wyników AŻ TAK nie brać do siebie, bo z dnia na dzień mogą się diametralnie różnic...

    powiedział, że przy braniu buzdyganka nie ma najmiejszego sensu robienia hormonów, bo skoro "sztucznie" pobudzany jest testosteron to jednocześnie LH I FSH będą miały zaburzone "nienaturalne" wyniki. Dopiero po ok 2 mcach po odstawieniu wszystkich leków można robic hormony i będą miarodajne.

    Czyli ogóle wnioski? Luźna gadanina i wyszłam jeszcze głupsza niż byłam, dl amnie tragedia, bo nie nadajemy się nawet na inseminację, skoro z tego co wiem, wymóg jest taki, że ma być ok milion zdolnych do zapłodnienia plemników... a u nas 16 mln z czego ruch 14 %, morfologia 7 %... Gdyby jakiś lekarz dał mi cień szansy że IUI da radę nie zastanawiałabym się ani chwili, a tak..

  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 21 maja 2015, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fakt wyniki mogą różnić się. nie z takimi jak twoje dziewczyny zachodziły w ciąże, tylko problem aby się jeszcze bardziej nie pogarszały, ale ogólnie typowy urlolog.....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2015, 21:31

    sylwiaśta159 lubi tę wiadomość

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2015, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no czyli stówa skasowana a nic więcej ponad to co już wiem się nie dowiedziałam. ;/

‹‹ 153 154 155 156 157 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ