X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Badanie nasienia
Odpowiedz

Badanie nasienia

Oceń ten wątek:
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 11 stycznia 2016, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa, u Ciebie poronienia spowodowane byly problemem z plemnikiem? Masz racje, nasi faceci nigdzie sie nie wyplacza, nawet kolegom na piwie, a my mamy forum gdzie zawsze mozna sie wykrzyczec, wyplakac, wesprzec... Oni maja tylko nas. Ja wierze ze oni tak jak my przezywaja to wszystko, tylko po prostu nie okazuja tego...

    Musi nam sie udac :).

    Aniu, powodzenia i trzymamy kciuki!! :)

    zem3i09kl173cczw.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 11 stycznia 2016, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak dawcy musza spełniać określne kryteria przechodza szereg badan :)

    co do jader mojego M na 99,9 % nie podejma juz pracy .. u mezczyzn niestety troche to inaczej działa ..u meza rozwój jader zatrzmał si e na etapie nastolatka .. po 25 rz test zaczał spadac, a tym samaym przestały byc o ile wogole yly kiedykolwiek produkowane plemniki


    dziewczynyjesli bede testowac to dopieor 14 stycznia :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 11 stycznia 2016, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaska1985 wrote:
    Ciekawa, u Ciebie poronienia spowodowane byly problemem z plemnikiem?
    Pierwsza ciąża to puste jajo płodowe wiec ok zdarza sie. Druga zaś ciąża obumarła w 10 Tc. Lekarz nie podał przyczyny ale jestesmy pewni ze przyczyna byla morfologia plemników bo wtedy w badaniu wyszlo 0%. Lekarz mowil ze jest to możliwe ze zaplodnil sie po prostu wadliwy plemnik ale żeby sie tez nie wzorować ze 0% bo ilość byla ok wiec jak to mówią wystarczy jeden dobry plemnik.

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 11 stycznia 2016, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu to do 14 stycznia dajemy Ci spokoj :). Fajnie, ze po takich przejsciach tak pozytywnie patrzysz na to wszystko, chcialabym miec Twoj optymizm :).

    Ciekawa, ja slyszalam wlasnie ze im gorsza morfologia tym ryzyko poronienia wieksze choc zdaje sie to przeczyc opinion w klinikach in vitro. Klinika novum prowadzi forum, bardzo czesto z reszta je czytuje i juz w ktoryms poscie z kolei embriolog wypowiada sie, ze genom plemnika wlacza sie w 3 dobie podzialu komorki po zaplodnieniu wiec jesli jest uszkodzony to taki zarodek po prostu nie przezyje. Przestaje sie on dzielic. To niebywale, ze u Ciebie tak sie nie stalo, skoro wszystkie plemniki uszkodzone byly w tamtym momencie. W jaki sposob poprawiliscie morfologie? Jakie teraz sa rokowania?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 stycznia 2016, 21:27

    zem3i09kl173cczw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, a ja po poradę :)
    Do jakiego czasu upłynnienia jest sens starac się naturalnie? U nas jest powyżej 45 minut. Jest szansa na naturalną ciąże?

    Trzymam kciuki za Ciebie kochana, wspaniale wyglada Twój wykres i bardzo licze że Ci sie uda :)/ to powinno byc Twoje zadośćuczynienie za te wszystkie rady i wsparcie którego udzielasz na tym forum :)/, ściskam!

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaAli wrote:
    Aniu, a ja po poradę :)
    Do jakiego czasu upłynnienia jest sens starac się naturalnie? U nas jest powyżej 45 minut. Jest szansa na naturalną ciąże?

    Trzymam kciuki za Ciebie kochana, wspaniale wyglada Twój wykres i bardzo licze że Ci sie uda :)/ to powinno byc Twoje zadośćuczynienie za te wszystkie rady i wsparcie którego udzielasz na tym forum :)/, ściskam!

    Kochana przede wszystkim dziekuje za kciukaski :)

    co do upłynnienia jest kilka teorii niektórzy twerdza ze wskazaniem do IUI jest 60 min inne szkoly mówia o czasie powyzej 30 min
    moje zdanie jesli dłuzej nie wychodzi a uplynnienia nie udaje sie poprawic przez jakis cas to powyzej 30 min probowałabym IUI :) awet ze zwykłej ciekawosci czy to jest powód niepowodzen :)

    MamaAli lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki kochana, na Ciebie zawsze można liczyć ;)

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa, ja slyszalam wlasnie ze im gorsza morfologia tym ryzyko poronienia wieksze choc zdaje sie to przeczyc opinion w klinikach in vitro. Klinika novum prowadzi forum, bardzo czesto z reszta je czytuje i juz w ktoryms poscie z kolei embriolog wypowiada sie, ze genom plemnika wlacza sie w 3 dobie podzialu komorki po zaplodnieniu wiec jesli jest uszkodzony to taki zarodek po prostu nie przezyje. Przestaje sie on dzielic. To niebywale, ze u Ciebie tak sie nie stalo, skoro wszystkie plemniki uszkodzone byly w tamtym momencie. W jaki sposob poprawiliscie morfologie? Jakie teraz sa rokowania?[/QUOTE]

    Nie wiem kochana jak to się stało, ze ciaża pięknie się rozwijała do 10 tc. Po prostu myślimy ze uszkodzony plemnik się przedostał i zapłodnił stad taki przykry wynik zakończenia ciąży.
    Jesli chodzi o morfologię to u nas to wygladało od początku tak: suplementy które nic nie dawały zero poprawy potem operacja żylaków też nie poprawiła morfologii. Wybraliśmy się do androloga który zlecił kurację testosteronem wtedy liczba plemników poprawiła się 8 krotnie a w labolatorium i tak zaznaczyli ze morfologia prawidłowa przy takiej liczbie plemników 1%. Kochana lekarz mówił zeby nie wzorować się na wyniku badań ze morfologia 1% bo im większa liczba plemników tym lepsza morfologia. Tylko ze labolatorium inaczej to przelicza.Jego słowa też potwierdziły dziewczyny z forum. Po tej kuracji ruch jednak został bez zmian i androlog oprócz dalszej kuracji testosteronem dodał euthyrox na poprawę ruchliwości.
    Umówiłam się dzisiaj na wizytę do ginekologa i bedziemy chcieli podejść do IUI. Nasz gin chciał juz nieraz robić IUI z tamtymi parametrami, bo jak sam powiedział już 2 razy udało sie nad naturalnie wiec i teraz trzeba spróbowac. Pytaliśmy androloga o nasienie podczas IUI i stwierdził ze teraz jest w czym wybierac bo plemników jest dużo wiecej a jeśli chodzi i ilosć IUI to z tymi parametrami mozna do 10.
    Powiem wam dziewczyny że coraz bardziej boję się tych przygotowań i jakie to nasienie bedzie przed IUI.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2016, 09:50

  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa, a chodzicie do Novum?
    Nam lekarz androlog z Novum powiedział, że moje poronienie absolutnie nie było winą słabej jakości nasienia. Powiedział, że ginekolodzy tak mówią i nie maja o tym pojęcia i żeby się zajęli leczeniem kobiet i zostawili andrologom ich sprawę. Ginekolog kazał nam czekać aż poprawimy jakość nasienia a androlog powiedział, że jak będziemy czekać to nigdy w ciąże nie zajdziemy i żeby tego nie słuchać. powiedział że skoro się udało tzn że nie jest źle a mąż ma zdolność.
    No i teraz zamierzamy się starać dalej, mąż bierze profertil i ma zrobić badania w lutym.
    I nie bój się, wiem, że to wszystko jest łatwo powiedzieć ale kiedyś sobie myślałam, że wszystkie te dziewczyny po poronieniu musza to okropnie przeżywać a ja jakby mi się coś takiego zdarzyło to się załamie. I zdarzyło się, ale nie moge się poddać i załamać, bo przecież wtedy nie będe miała mojego upragnionego maleństwa...
    tak samo i Ty idź do przodu z podniesioną głową! :*

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edziunia do Novum jeździliśmy do androloga do dr Wolskiego.U mnie wszystko jest ok miałam juz wykonane laparoskopie histeroskopię wszystko wymazy hormony badania po poronieniu tez ok. Wiec tylko męski czynnik wchodzi w grę.
    Kochana a u was co się stało że poroniłaś? Długo się leczycie? Co u was jest przyczyna?
    Wiem ze jest czasami ciężko ale nie poddam sie i zrobię wszystko żeby zajść w ciążę. Dziękuję ci kochana za wsparcie trzymam mocno kciuki za ciebie.

    Edziuuuuuuuunia lubi tę wiadomość

  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa87 a jak tam z tym Euthytoxem, kiedy będziesz sprawdzała, czy coś pomógł?

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • sylwionka Nowa
    Postów: 1 1

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam, czy ktoś tutaj może mi zinterpretować wyniki badan nasienia?

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    sylwionka
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ka_tarzyna wrote:
    Ciekawa87 a jak tam z tym Euthytoxem, kiedy będziesz sprawdzała, czy coś pomógł?
    Kochana nie wiem bo jeszcze mąż nie zjadł wszystkich przepisanych tabletek. Jak je skończy wtedy badanie. Ale na pewno dam znać


    Sylwionka pewnie ze pomozemy tylko napisz

  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My się staramy od lipca. W listopadzie zaszłam ale beta niestety nie przyrastała odpowiednio aż doszło do poronienia.
    U mnie wszystko jest w porządku, mam regularne cykle i właściwie nic nigdy nie było źle.
    Lekarze stwierdzili, że czasem tak bywa, że zarodek nie rozwija się prawidłowo i natura tak chciała.
    Mąż robił badanie w listopadzie i wyszły słabe wyniki jakości nasienia, ale androlog z Novum stwierdził, że źle jw zrobiliśmy bo w domu i wieźliśmy je godzinę do kliniki i nie w temperaturze ciała tylko zimniejszej więc musimy powtórzyć. Czekamy do lutego bo na koniec roku mieliśmy oboje infekcje.
    Sama nie wiem co jest. Jedni mówią ze za krótko się staramy, inni doszukują się przyczyny. Zobaczymy :)
    Póki co na ovufriend jestem od października. I działamy dalej

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny chyba racje ma dr Wolski. Dlatego my sie nie martwimy nasza 3% morfologia bo plemnikow jest duzo, o dobrym w miare ruchu i dobrej zywotnosci. ciekawa, a robiliscie badanie kariotypow? Czytalam ze puste jajo czesto jest powodowane nieprawidlowosciami genetycznymi i zaleca sie po takim poronieniu badanie kariotypow.

    Edziunia staramy sie podobnie jak Ty, ale od czerwca :). Ale powiem Ci ze regularne cykle wcale nie oznaczaja pelni zdrowia, ja mam w miare regularne ok 30-32 dni a mimo wszystko rozowo nie jest. Ale skoro raz Ci sie udalo to uda sie i kolejnym :).

    Edziuuuuuuuunia lubi tę wiadomość

    zem3i09kl173cczw.png
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 13 stycznia 2016, 06:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak kariotypy wyszly ok.

  • Drica78 Koleżanka
    Postów: 96 18

    Wysłany: 13 stycznia 2016, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaska1985
    Co do vit E tak to prawda trzeba zwrócić uwagę na etykietę : a wiec sklepy zawalone sa vit syntetycznymi ktore słabo sie wchłaniają i to sa te ściemy !
    Vit musi byc naturalna a jak to odróżnić ? To proste ;
    Istnieją znaczne (izomeryczne) różnice pomiędzy naturalnymi, a syntetycznymi formami większości witamin. Jednakże w przypadku witaminy E, różnica ta jest szczególnie znaczna, gdyż wyraża się niezwykle wyraźnie w przyswajaniu tego związku przez nasz ustrój.

    Na etykietach suplementów i innych preparatów, naturalna witamina E jest wymieniana jako d-alfa-tokoferol, octan d-alfa tokoferylu lub bursztynian d-alfa tokoferolu. W przeciwieństwie do naturalnych, syntetyczne formy witaminy E są oznaczane prefiksem DL-alfa itd.... Zawsze kupujcie vit z oznaczeniem D-Alfa (jak jest DL to jedt sztuczne!
    Pamietajcie ze jezeli podajecie suplementy lub inne vit jak cynk selen czy te w postaci gotowych mieszanek Androvit itd ... Dokupcie witaminę C osobno mimo iż jest ona w tych suplementach ( ale mała ilośc) mi polecił lekarz kupienie 1000mg tej witaminy gdyż jest ona odpowiedzialna za dobre wchłanianie sie suplementów ! Bez vit C lub małej jej ilości mężczyzna poprostu wypłukuje z organizmu podane suplementy ( nie wchłaniają sie ) stad czasem rozczarowanie ze nie zadziałały np na poprawę nasienia.... To tyle ile moge podzielić sie z lekcji z rozmowa z lekarzem ... Duzo cytrusów oczywiście daje tez bdb rezultat bo jest naturalna vit C
    Buziaki trzymam kciuki za was za siebie !

    Edziuuuuuuuunia lubi tę wiadomość

    Ferrari
  • Drica78 Koleżanka
    Postów: 96 18

    Wysłany: 13 stycznia 2016, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ... Także teraz jak ide do apteki pytam o naturalna vit E a ze wiem juz jak to sprawdzić w oznaczeniach żadna apteka mnie nie oszuka ;-)
    Moj je bardzo duzo wit ale zgadza sie na wszystko co mu podaje ... Od około 6 tyg zażywa :
    Pierwsze 30 dni L-karnityne
    Z mleczkiem pszczelim ( afrodyzjak ) z vit C i suplementem na zwiększenie nasienia
    Po 2 tyg dodaliśmy produkt MACA oraz Wellman dodatkowo wit C dodatkowo cynk ( mimo iż jest on w preparacie wellman ) oraz vita E z oznaczeniem D-alfą ...
    Efekty sa takie ze produkuje bardzo duża ilośc spermy co poprzednio było prawie nic i tu mnie martwiło .. Niby wystarczy kropla ale przy złych wynikach lekarz powiedział im wiecej spermy tym szansa na wiecej plemników ! Kropla wystarczy u zdrowego mężczyzny !
    Kochaliśmy sie dzien po dniu i czułam jak bym pływała ... Za tydz przypada owulacja lekarz sugerował dokupić cos w postaci viagry aby wytrysk był silniejszy ale nie gwarantuje ze w tym mies nam sie uda gdyż wit trzeba jesc 90 dni minimum a nam brakuje ponad miesiąc aby była to 3 mies kuracja ... Oczywiście daje mu tych dawek sporo ... Około 7 tabletek na raz ... Przed spaniem póki co efekty widać gołym okiem co pod mikroskopem zobaczymy w krotce ...

    Edziuuuuuuuunia lubi tę wiadomość

    Ferrari
  • Drica78 Koleżanka
    Postów: 96 18

    Wysłany: 13 stycznia 2016, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaa i bardzo wazne ; mi kazał zwrócic uwagę ( tzn mężowi) na mocz jeżeli jest mocno żółty i intensywnie " pachnie" tzn ze suplementy sie zle wchłaniają ... Brak vit C ktora jak wspomniałam wspomaga w przyswajaniu sie innych wit

    Edziuuuuuuuunia lubi tę wiadomość

    Ferrari
  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 13 stycznia 2016, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drica, dzięki za Twoje rady :*
    gdzie kupic mleczko pszczele i w jakiej to jest postaci?
    mój mąż brał wit C ale jak zaczął Profertil to zrezygnowaliśmy z witaminy bo tam też jest w składzie, ale dobrze mówisz, trzeba jej więcej. Brał też wcześniej Salfazin ale też odstawiliśmy jak zaczał Profertil. Może warto jednak brać nadal?
    No i tą witamine E z D-alfa ;)

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
‹‹ 216 217 218 219 220 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ