X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Badanie nasienia
Odpowiedz

Badanie nasienia

Oceń ten wątek:
  • Patkaaa Autorytet
    Postów: 338 109

    Wysłany: 15 lutego 2016, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edziuuuu coś słyszałam jakoby aspiryna miała poprawiać płodność ale szczerze nie wiem nic na ten temat.

  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 15 lutego 2016, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no i wyczytałam, ale aż niewierze ;) faktycznie tak jest! :)

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • Patkaaa Autorytet
    Postów: 338 109

    Wysłany: 15 lutego 2016, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co odnośnie aspiryny to słyszałam też że na raka pomaga trudno mi się do działań aspiryny odnieść ale wydaje się to dziwne.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2016, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edziuuuuuuuunia wrote:
    dziewczyny, a wsłyszałyście coś o aspirynie, acardzie? "aspirynowe dzieci" wiem że to nie ten wątek, ale jakos się do was przywyczaiłam :)

    Ja dostałam w piątek Acard od mojej gin, to mogę powiedzieć tyle co wiem :)
    w piątek podczas wizyty był mój 15 dc i na USG było wyraźnie widać że pęcherzyk pękł prawdopodobnie dzień wcześniej. I wg mojej gin mam duże szanse, że w tym cyklu może się udać (ale niestety wg niej w każdym cyklu ja mam duże szanse, bo zawsze jestem u niej w oklicy owu), a Acard dostałam na "rozpulchnienie" macicy, co ma ułatwić implantację zarodka :) więc okaże się czy będę mieć Acardowego dzieciaczka :)

    Patus_777 lubi tę wiadomość

  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 15 lutego 2016, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i jak masz brac ten Acard kochanieńka? ja moge aspiryne kupić ;)

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 15 lutego 2016, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko czekamy na acardowego dzidziusia :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2016, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym braniem Acardu to wiele nie powiem, bo ja byłam tak zaskoczona tym zaleceniem, że nie spytałam, ani o dawkę, ani jak długo to brać. Wiem jedynie, że mam bać jedną tabletkę dziennie (wszystko za jednym razem: Euthyrox, Folik i Acard), w aptece do wyboru miałam dwie dawki 75mg i 150mg więc wzięłam mniejszą. Podobno przestaje się brać tuż przed planowaną miesiączką, żeby nie było mega krwawienia, ale to wiem z forum. Mam się skontaktować z moją gin i dać jej znać czy się udało, czy znowu nie, to wtedy dopytam czy mam dalej brać czy nie.

    Patus_777 lubi tę wiadomość

  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 15 lutego 2016, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciekawa a co u Ciebie?

    i co powiesz o naszej podwyższonej Prolaktynie co? mamy 550 a norma 300, tzn mąz ma :(

    Buko, on jest bez recepty?
    kiedy ma przyjść @? która nie przyjdzie :)

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2016, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, jest bez recepty, zapłaciłam 7-8 zł chyba. @ ma przyjść 24 lutego i jak ją znam to będzie na czas.

  • Patkaaa Autorytet
    Postów: 338 109

    Wysłany: 15 lutego 2016, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko jak co testujemy razem mi ma przyjść @ 23.02 jestem z Tobą.
    Hmm... Acard w sumie nie zaszkodzi chyba też sobie kupię w następnym cyklu.

  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 15 lutego 2016, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja po was, dopiero 28.02
    jestem z Wami dziewczynki!

    Buko lubi tę wiadomość

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • Patkaaa Autorytet
    Postów: 338 109

    Wysłany: 15 lutego 2016, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edziuuuu będziemy trzymać kciuki za Ciebie.

    Więc Buko liczę tylko na dobre wieści a jak nie mamy siebie zawsze możesz napisać.

    Buko, Patus_777 lubią tę wiadomość

  • Patus_777 Autorytet
    Postów: 1179 326

    Wysłany: 15 lutego 2016, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Ja jestem na wsi:D wypoczywam, tygodniowy urlopik :D

    Nie brałam testów, termometru olewam system....bo zwariuję chyba:D
    Byłam na badaniach znów TSH, ft3, ft4, anty tg i tpo....jak wrócę ...to odbiorę wynik....
    Jakieś muszę mieć zaburzenia hormonalne...35 dc brak okresu...dalej....jestem ciekawa bardzo jak będzie ten wynik.....

    mamo i tato czuwaj [**] straciłam Was, zyskałam Wasz cud!
    Hsg sono- jajowody drożne
    Było clo i letrozol....nic
    ..Szpital laparo,histo,elektrokaut..
    4 lata starań CUD!!!

    klz98u69uvgetej6.png
  • Patus_777 Autorytet
    Postów: 1179 326

    Wysłany: 15 lutego 2016, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Trzymam za WAS KCIUKI:* niech się w końcu komuś UDA!!!!!!!!!

    Patkaaa lubi tę wiadomość

    mamo i tato czuwaj [**] straciłam Was, zyskałam Wasz cud!
    Hsg sono- jajowody drożne
    Było clo i letrozol....nic
    ..Szpital laparo,histo,elektrokaut..
    4 lata starań CUD!!!

    klz98u69uvgetej6.png
  • Patkaaa Autorytet
    Postów: 338 109

    Wysłany: 15 lutego 2016, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patus u mnie w zeszłym roku był problem z regularnymi cyklami bywały i36 a nawet 41 dni a czasami 20 na szczęście samo się unormowało i teraz od dłuższego czasu jest dobrze

    Patus_777 lubi tę wiadomość

  • Patus_777 Autorytet
    Postów: 1179 326

    Wysłany: 15 lutego 2016, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patkaaa wrote:
    Patus u mnie w zeszłym roku był problem z regularnymi cyklami bywały i36 a nawet 41 dni a czasami 20 na szczęście samo się unormowało i teraz od dłuższego czasu jest dobrze


    A coś brałaś ? że jest już ok? Mi się wydaję, że ze stresu;///

    mamo i tato czuwaj [**] straciłam Was, zyskałam Wasz cud!
    Hsg sono- jajowody drożne
    Było clo i letrozol....nic
    ..Szpital laparo,histo,elektrokaut..
    4 lata starań CUD!!!

    klz98u69uvgetej6.png
  • Patkaaa Autorytet
    Postów: 338 109

    Wysłany: 15 lutego 2016, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic nie brałam samo się unormowało chyba faktycznie stres mógł być powodem. Teraz biorę duphaston bo tak lekarz mi zalecił co dalej zobaczymy powoli jestem zmęczona i chce sobie dać spokój z planem "macierzyństwo"

  • Lucek475 Przyjaciółka
    Postów: 308 45

    Wysłany: 15 lutego 2016, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edziuuuuuuuunia wrote:
    Reszta hormonów ok, testosteron w normie ale mógłby być wyższy. Lekarze mówią, że nie jest za niski a inni ze może powinien być wyższy.
    A coś bierzecie na prolaktyne? My dopiero we wtorek mamy endo. A robiliście rezonans? Nas straszą tą przysadka :(
    Z potencja mój mąż nie ma żadnych problemów, z ochotą na sex również, wręcz przeciwnie nawet więc tu jest super :)

    Buko z tym laptopem to jest prawda. Mimo przegżewania to jest jeszcze promieniowanie. mój mąż przestał trzymać laptopa na kolanach i komórki tez nie nosi w spodniach.

    mąż ma bardzo wysoka prolaktyne i testosteron ponizej normy.
    byliśmy u endo dostał bromka je juz 3-4 tyg. jutro jedzie rejestrowac sie na rezonans. dodatkowo robilismy badania anty TPO TG i tez wyszły wysokie.
    tsh wychodziło mu około 1,8.
    a co do potencji to u nas było kiepsko nie miał ochoty lub był problem z no wiesz.... cięzki temat
    ale bierze tego bronka kupiłam dodatkowo witaminy i teraz jest dobrze juz nie ma takich problemów.
    na poczatku kwietnia robimy powtórke badań

    Starania od 06.2015
    ON: 12.2015 - Wysoka prolaktyna 01.2016 - Morfologia 1% 07.2016 - Morfologia 3% 12.2016 - Morfologia 0% / Prolaktyna poniżej normy
    ONA: Niski progesteron 02.2017 - Częściowe zarośnięcie jamy macicy, niedrożne jajowody 07.2017 - Laparoskopia (Lewy drożny) AMH 0,33 02.2018 ICSI :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2016, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczęta :)
    Mam do was pytanie. Powiedzcie mi proszę czym rożni się badanie nasienia podstawowe od rozszerzonego?
    Gin kazał nam zrobić ale nie powiedział że są dwa o wyboru :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2016, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badanie rozszerzone zawiera morfologię nasienia, czyli jaki % zbudowany jest prawidłowo, a dodatkowo opisuje przy nieprawidłowych jakie występują wady.
    Mój M. wszystkie parametry z podstawowego badania ma normie, a tylko/aż morfologia jest do niczego i to teraz diagnozuje androlog. :)
    A i jeszcze zawiera info czy są leukocyty = stan zapalny.

‹‹ 238 239 240 241 242 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ