X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Badanie nasienia
Odpowiedz

Badanie nasienia

Oceń ten wątek:
  • Patus_777 Autorytet
    Postów: 1179 326

    Wysłany: 17 lutego 2016, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie 31 wrote:
    Hej dziewczyny dwa tygodnie temu usłyszeliśmy wyrok pojedyncze plemniki.Bez możliwości na IUI jedynie in vitro. Dziś przyszło wezwanie do kliniki na ponowne badanie nasienia. Niestety dopiero dwa tygodnie minęło od kiedy bierze witaminki. Przed pierwszym badaniem były dwa dni wstrzemiezliwosci teraz będzie 4 nie kazali dłużej. Wczesniejsze badania były tylko pod względem ilości i ruchliwosci teraz będzie badanie rozszerzone. Boję się okropnie tego wyniku jak ognia

    No i wazne jesli ci sie nie spieszy a chcesz srawdzic czy witaminy i zdrowy tryb zycia pomoze to 3 miesiace kuracji i powtorz badanie;) nam sie duzo poprawilo ..wczesniej jest moj post...z porownaniem badania.

    mamo i tato czuwaj [**] straciłam Was, zyskałam Wasz cud!
    Hsg sono- jajowody drożne
    Było clo i letrozol....nic
    ..Szpital laparo,histo,elektrokaut..
    4 lata starań CUD!!!

    klz98u69uvgetej6.png
  • Patus_777 Autorytet
    Postów: 1179 326

    Wysłany: 17 lutego 2016, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patus_777 wrote:
    Nie boj sie ;** mi tez mowili o inseminscji i in vitro! Mial teratozospemie i oligozospemie...witaminki zazyl i z 3 ml skoczylo do 28 ml ;)

    mamo i tato czuwaj [**] straciłam Was, zyskałam Wasz cud!
    Hsg sono- jajowody drożne
    Było clo i letrozol....nic
    ..Szpital laparo,histo,elektrokaut..
    4 lata starań CUD!!!

    klz98u69uvgetej6.png
  • Angie 31 Autorytet
    Postów: 1402 1165

    Wysłany: 17 lutego 2016, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patus_777 wrote:

    Wow to skoczyło nieźle. Narazie pewnie nie ma na co liczyć bo po poprzednim badaniu minęło dopiero dwa tygodnie. Za krotko na jakąkolwiek poprawę ale chociaż jakoś obszerniej nam to wytlumaczy sam androlog a nie ginekolog bo moj m jest po operacji skretu jadra niby wszystko poszło dobrze a jednak coś chyba popsuli. Za dwa tygodnie będziemy cokolwiek więcej wiedzieć błagam was trzymajcie kciuki bo po ostatnich słowach gina nie potrafię się podnieść. Cytuję jego słowa ktore wciąż brzecza mi w uszach "nie mogą panstwo mieć dzieci"
    Później dopiero dodał " metodą naturalną "

    ug37upjyhucgp8u7.png
    5.12.2008r - Alanek
    18.11.2017 - Bella Helena
    03.2017- kocham ❤ 8dpt - hcg 84❤17dpt-hcg 3998❤
    12.04 jest serduszko!❤
  • Patkaaa Autorytet
    Postów: 338 109

    Wysłany: 17 lutego 2016, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ważne że medycyna daje wiele możliwości :-D żeby się wspomagać.

    Angie 31 lubi tę wiadomość

  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 17 lutego 2016, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie 31 wrote:
    Hej dziewczyny dwa tygodnie temu usłyszeliśmy wyrok pojedyncze plemniki.Bez możliwości na IUI jedynie in vitro. Dziś przyszło wezwanie do kliniki na ponowne badanie nasienia. Niestety dopiero dwa tygodnie minęło od kiedy bierze witaminki. Przed pierwszym badaniem były dwa dni wstrzemiezliwosci teraz będzie 4 nie kazali dłużej. Wczesniejsze badania były tylko pod względem ilości i ruchliwosci teraz będzie badanie rozszerzone. Boję się okropnie tego wyniku jak ognia
    My też W sobotę powtarzamy badania I lekarz powiedział że jesteśmy na granicy naturalnego zapłodnienia A sztucznego. Boję się że wynikI wyjdą dużo gorzej I czeka nas ciężkie wyzwanie. Moj mąż zaczął brać witaminy ja robię mu koktajle Z owoców I warzyw. Staramy robic sobie spacerki po pracy, no I zero alkoholu. Te nasze działania zaczęliśmy od tygodnia więc narazie za krótko

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2016, 21:49

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • Patkaaa Autorytet
    Postów: 338 109

    Wysłany: 17 lutego 2016, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie za krótko dajcie sobie z 3 miesiące :-) na znaczną poprawę po witaminkach.

  • EVELINA86 Nowa
    Postów: 1 1

    Wysłany: 18 lutego 2016, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam do lekarza mamy termin dopiero za dwa tygodnie i chcialam zasiegnac Waszej porady. Mamy jedno dziecko, ale od dwoch lat staramy sie o drugie. Lekarz kazal nam zrobic profilaktycznie badania nasienia i okazalo sie, ze jest cos nie tak. Podam parametry i prosze powiedzcie Ci sa bardzo złe. Objetosc- 6,8; ph-8,0; barwa-opalizujaca; zmetnienie-nikle; czas uplynnienia-30; lepkosc brak0; aglutynacja brak0; koncentracja-3,0; calkowita ilosc plemnikow - 20,4; ruch A- 14,6; ruch B-10; ruch C-13,1; plemniki nieruchome- 62,3; plemniki o prawidlowej budowie - 38; zywotosc plemniki zywe - 93% ; leukocyty - 1-3 w polu widzenia.

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    Ewelina
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 18 lutego 2016, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EVELINA86 wrote:
    Witam do lekarza mamy termin dopiero za dwa tygodnie i chcialam zasiegnac Waszej porady. Mamy jedno dziecko, ale od dwoch lat staramy sie o drugie. Lekarz kazal nam zrobic profilaktycznie badania nasienia i okazalo sie, ze jest cos nie tak. Podam parametry i prosze powiedzcie Ci sa bardzo złe. Objetosc- 6,8; ph-8,0; barwa-opalizujaca; zmetnienie-nikle; czas uplynnienia-30; lepkosc brak0; aglutynacja brak0; koncentracja-3,0; calkowita ilosc plemnikow - 20,4; ruch A- 14,6; ruch B-10; ruch C-13,1; plemniki nieruchome- 62,3; plemniki o prawidlowej budowie - 38; zywotosc plemniki zywe - 93% ; leukocyty - 1-3 w polu widzenia.
    w pierwszej kolejności zróbcie posiew nasienia oraz usg jader
    zarno pH jaki leukocyty mogą świadczyć o stanie zapalnym oraz żylakach a to może prowadzić do zmniejszenia liczyby plemników
    plus do tego nie przegrzewanie jąder, ograniczenie alkoholu, wyeliminowanie papierosów jeśli pali

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2016, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, nie wiem co myśleć mój mąż zrobił wczoraj kolejne badanie nasienia, bo tak mu zlecił lekarz i wyniki mimo, że są w dwutygodniowym odstępie są znacząco różne ;/
    czy możliwe, że czas abstynencji, najpierw 3, potem 7 dni aż tak wpłynął na wynik? czy to, że przez ostatnich kilka dni mąż walczył z przeziębieniem, gorączką itd? niby lekarz powiedział, że po dłuższym czasie abstynencji wyniki będą lepsze, a gorączka była za krótko żeby miała wpływ, ale spójrzcie same:
    1 badanie --2 badanie (norma)
    czas upłynnienia: 10 min -- 30 min (do 6 min)
    pH: 7,6 -- 8,00 (>7,2)
    koncentracja plemników (mln/ml): 23,19 -- 4,8 (>15)
    całkowita liczba plemników w ejakulacie: 46,37 mln -- 12 mln (>39 mln)
    plemniki progresywne: 44,74% -- 15% (>32%)
    ruchliwość: 60,92% -- 35% (>40%)
    nieruchliwe: 39% -- 65% (<60%)
    morfologia plemników: 2,65% -- 2% (>4%)
    Leukocyty: brak danych --- 0,4 mln (<1 mln)

    Dostał Agapurin, Zincteral, L-karnityna i za 3 miesiące kolejne badanie

  • Angie 31 Autorytet
    Postów: 1402 1165

    Wysłany: 18 lutego 2016, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana1122 wrote:
    My też W sobotę powtarzamy badania I lekarz powiedział że jesteśmy na granicy naturalnego zapłodnienia A sztucznego. Boję się że wynikI wyjdą dużo gorzej I czeka nas ciężkie wyzwanie. Moj mąż zaczął brać witaminy ja robię mu koktajle Z owoców I warzyw. Staramy robic sobie spacerki po pracy, no I zero alkoholu. Te nasze działania zaczęliśmy od tygodnia więc narazie za krótko

    Nie bój się bądź dobrej myśli. Ja strasznie przezywalam pierwsze badania złe myśli krążyły wciąż po głowie i wykrakałam. Teraz widzę światełko w tunelu że jak bardzo może być źle i człowiek przeżył tak samo może być dużo lepiej oby tylko zawału nie dostać z radości.
    Fakt dopiero kiedy walnie cię o podłogę taka wiadomość człowiek zaczyna zmieniać tryb życia i cieszyć się chwilami ktorych nie docenialismy. Dlaczego wcześniej człowiek nie brał witaminek i nie prowadził zdrowszego trybu życia.
    Zobaczysz że wszystko dobrze się skończy a wyniki wyjdą dużo lepiej. Z kolei inseminacja nie jest taka zła. Też stymuluja ci jajniki jak clo tylko podają coś innego też masz monitoringi a jak już pecherzyki są gotowe to wybierają najlepsze z najlepszych plemniki od twojego M i sruuuuuu do srodeczka. Czy się udało czekasz tak samo jak naturalnie ok 4dni obgryzajac paznokcie.

    ug37upjyhucgp8u7.png
    5.12.2008r - Alanek
    18.11.2017 - Bella Helena
    03.2017- kocham ❤ 8dpt - hcg 84❤17dpt-hcg 3998❤
    12.04 jest serduszko!❤
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 18 lutego 2016, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    Dziewczyny, nie wiem co myśleć mój mąż zrobił wczoraj kolejne badanie nasienia, bo tak mu zlecił lekarz i wyniki mimo, że są w dwutygodniowym odstępie są znacząco różne ;/
    czy możliwe, że czas abstynencji, najpierw 3, potem 7 dni aż tak wpłynął na wynik? czy to, że przez ostatnich kilka dni mąż walczył z przeziębieniem, gorączką itd? niby lekarz powiedział, że po dłuższym czasie abstynencji wyniki będą lepsze, a gorączka była za krótko żeby miała wpływ, ale spójrzcie same:
    1 badanie --2 badanie (norma)
    czas upłynnienia: 10 min -- 30 min (do 6 min)
    pH: 7,6 -- 8,00 (>7,2)
    koncentracja plemników (mln/ml): 23,19 -- 4,8 (>15)
    całkowita liczba plemników w ejakulacie: 46,37 mln -- 12 mln (>39 mln)
    plemniki progresywne: 44,74% -- 15% (>32%)
    ruchliwość: 60,92% -- 35% (>40%)
    nieruchliwe: 39% -- 65% (<60%)
    morfologia plemników: 2,65% -- 2% (>4%)
    Leukocyty: brak danych --- 0,4 mln (<1 mln)

    Dostał Agapurin, Zincteral, L-karnityna i za 3 miesiące kolejne badanie
    U mojego męża im dłużej tym wyniki są gorsze. Po 4 dniach wyszło mu 6 mln a po 7 1 mln. Powiem ci że to też głupota bo jak się człowiek stara O dziecko to się przytula przewaznie co 2 dni

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2016, 16:58

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2016, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję że te wyniki to efekt chwilowych warunków. Chociaż trochę dolujace to wszystko jest :(

  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 18 lutego 2016, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    Mam nadzieję że te wyniki to efekt chwilowych warunków. Chociaż trochę dolujace to wszystko jest :(
    Będzie dobrze. Bierzcie witaminy I dbajcie o zdrowie.

    Buko lubi tę wiadomość

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • Patus_777 Autorytet
    Postów: 1179 326

    Wysłany: 19 lutego 2016, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mis-ruchomy-obrazek-0027.gif



    Śle całusy!!!! I nie poddawajcie się:***
    TEŻ byłam na skraju.....ale po tej suplementacji jest duża różnica....!
    :** nie wierzcie lekarzom na słowa, zaraz przy pierwszym badaniu nasienia, że tylko inseminacja lub in-vitro....!

    mamo i tato czuwaj [**] straciłam Was, zyskałam Wasz cud!
    Hsg sono- jajowody drożne
    Było clo i letrozol....nic
    ..Szpital laparo,histo,elektrokaut..
    4 lata starań CUD!!!

    klz98u69uvgetej6.png
  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 19 lutego 2016, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie przejmuj się, parametry nasienia zmieniają się sinusoidalnie.
    Raz są lepsze, a raz gorsze.
    Mój facet też miał za pierwszym razem koncentrację 28mln/ml, później 5,5 mln/ml, a teraz ma 36 mln/ml.

    Czas abstynencji nie ma aż tak dużego wpływu na rozrzut wyników.
    Buko wrote:
    Dziewczyny, nie wiem co myśleć mój mąż zrobił wczoraj kolejne badanie nasienia, bo tak mu zlecił lekarz i wyniki mimo, że są w dwutygodniowym odstępie są znacząco różne ;/
    czy możliwe, że czas abstynencji, najpierw 3, potem 7 dni aż tak wpłynął na wynik? czy to, że przez ostatnich kilka dni mąż walczył z przeziębieniem, gorączką itd? niby lekarz powiedział, że po dłuższym czasie abstynencji wyniki będą lepsze, a gorączka była za krótko żeby miała wpływ, ale spójrzcie same:
    1 badanie --2 badanie (norma)
    czas upłynnienia: 10 min -- 30 min (do 6 min)
    pH: 7,6 -- 8,00 (>7,2)
    koncentracja plemników (mln/ml): 23,19 -- 4,8 (>15)
    całkowita liczba plemników w ejakulacie: 46,37 mln -- 12 mln (>39 mln)
    plemniki progresywne: 44,74% -- 15% (>32%)
    ruchliwość: 60,92% -- 35% (>40%)
    nieruchliwe: 39% -- 65% (<60%)
    morfologia plemników: 2,65% -- 2% (>4%)
    Leukocyty: brak danych --- 0,4 mln (<1 mln)

    Dostał Agapurin, Zincteral, L-karnityna i za 3 miesiące kolejne badanie

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2016, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki ;) mam nadzieję że następne badanie będzie lepsze po zjedzeniu takiej ilości tabletek. A czy Wasi Panowie stosowali któryś z tych leków? I czy może coś jeszcze dokupić bo witamin tam nie ma czy zostawić tylko to co dał lekarz.
    Niestety mój mąż o nic nie dopytal sam a wg opinii w internecie to lekarz jest małomówny i o wszystko trzeba wypytac. Więc nic nie wiem.

  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 19 lutego 2016, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    Dzięki ;) mam nadzieję że następne badanie będzie lepsze po zjedzeniu takiej ilości tabletek. A czy Wasi Panowie stosowali któryś z tych leków? I czy może coś jeszcze dokupić bo witamin tam nie ma czy zostawić tylko to co dał lekarz.
    Niestety mój mąż o nic nie dopytal sam a wg opinii w internecie to lekarz jest małomówny i o wszystko trzeba wypytac. Więc nic nie wiem.
    Właśnie ja bym chciała żeby lekarz przepisał mojemu jakieś leki A nie Tylko witaminy. my bierzemy saflazin androvit plus zeń-szen i tran magnez wit c

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 19 lutego 2016, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój nic nie stosuje.
    Brał proxeed ale nie pomógł za bardzo.

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2016, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana1122 wrote:
    Właśnie ja bym chciała żeby lekarz przepisał mojemu jakieś leki A nie Tylko witaminy. my bierzemy saflazin androvit plus zeń-szen i tran magnez wit c

    To u nas właśnie odwrotnie. Jeden to preparat cynku, l-karnityne kojarze że czesc panów chyba bierze. A trzeci chyba ukrwienie. A czytala!M że właśnie wielu panów bierze androvit itp. I nie wiem czy niezależnie kupić czy jednak nic nie dodawac

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 19 lutego 2016, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko ja bym dołaczyła androvit.

‹‹ 240 241 242 243 244 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ